Internet Explorer, Mozilla ar Chrome. Kurią naršyklę pasirinkti?

Šiais laikais žmonės itin daug laiko praleidžia internete, o kai kurie iš mūsų galbūt ir didžiąją dienos dalį. Taigi, nenuostabu, kad žmonėms rūpi, kokią naršyklę jie naudoja ir kokias funkcijas ji gali pasiūlyti, nes niekam nepatinka būti trukdomam nuolatinių naršyklės sulėtėjimų, ‘pakibimų’ ir užstrigimų. Be abejo kiekvienas iš mūsų siekia įsirašyti greitą, patogią, pažengusią ir saugią naršyklę, todėl šiame straipsnyje pristatysime jums tris, šiuo metu geriausiomis laikomas, naršykles.

Interneto naršyklių pramonė ir jos standartai stipriai pasikeitė 2008 kai Microsoft kompanija pranešė atskirianti Windows operacinę sistemą nuo Internet Explorer naršyklės. Tokie pasikeitimai leido Google Chrome naršyklei gana lengvai užkariauti rinką, tačiau jos konkurentai ilgai netruko išsiaiškinti šios naršyklės pliusų, tokių kaip patogus dizainas, greitis, patobulinta saugumo sistema ir t.t.

Vis dėlto, Google Chrome visiškas dominavimas tesėsi apie tris metus iki tol, kol Mozilla Firefox pasirodė rinkoje su nauju dizainu, pažangia atminties naudojimo funkcija, patogiais pasirenkamaisiais įrankiais ir visus lenkiančiu greičiu. Nepaisant to, Internet Explorer vis dar laikomas šių naršyklių varžovu, todėl jeigu ieškote naujos naršyklės ir niekaip negalite jos išsirinkti, pateiksime trumpus Mozilla Firefox, Google Chrome bei Mozilla Firefox naršyklių aprašymus, pabrėžiant nustatymų galimybes, paleidimo greitį, privatumo nustatymus, saugumą bei suderinamumą su plėtiniais.

Mozilla Firefox 40.0

Pasak specialistų, šiuo metu Mozilla Firefox yra naršyklė, verta pirmos vietos, nes turi daugybę teigiamų savybių, tokių kaip:

  • Naujas, modernus dizainas, kuris šiek tiek primena Google Chrome. Vis dėlto, dauguma idėjų buvo pasisemta iš Mozilla Firefox Android versijos ir manoma, kad kol kas ši versija rinkoje neturi konkurentų.
  • Naujas Mozilla Firefox versija palaiko daugybę naujų standartų, įskaitant didžiąją dalį HTML5 savybių, WebRTC, Emscripten, asm.js, Web Audio API, 30 kitų Web API’ių, gali pakeisti HTTP į SPDY, bei palaiko daug kitų interneto naujovių.
  • Sinchronizavimas. Firefox yra labai giriamas už tai, kad leidžia vartotojams matyti žymes ir nustatymus kada tik jiems reikia ir nesvarbu kokį prietaisą jie naudotų. Naujausia versija taip pat suteikia galimybę tęsti naršymą pereinant nuo vieno kompiuterio (įrenginio) prie kito.
  • Puiki kompiuterio ir privatumo apsauga. Itin aukštos kokybės apsauga nuo sukčiavimo ir kenksmingų programų, integruota antivirusinė programinė įranga, paieškos laukelio ir elektroninio adreso laukelių atskyrimas, Content Security Policy (CSP) funkcija, Do Not Track sistema ir kiti privalumai, kurie suteikė Mozilla Firefox naršyklei saugiausios naršyklės statusą.
  • Pritaikymas. Ši naršyklė pasižymi didžiulėmis permainomis, susijusiomis su pasirenkamaisiais parametrais.
  • Greitis. Nepaisant to, kad Google Chome naršyklė vis dar laikoma greičiausia naršyklę, Mozilla Firefox taip pat neatsilieka.
  • Daugiaplatformė interneto naršyklė.
  • Įmontuota PDF failų peržiūros programa, kuri nuolat automatiškai atnaujinama. Tai reiškia, kad jums to niekada nereikės daryti rankiniu būdu, o tai sumažina šansus susidurti su netikrais PDF failų peržiūros atnaujinimo pasiūlymais.
  • Ši naršyklė nepriklauso nuo didelius kiekius duomenų platinančių tiekėjų.
  • Pasižymi itin mažomis atminties sąnaudomis. Mozilla Firefox buvo kritikuojama dėl didelių atminties sąnaudų, tačiau panašu, kad ši problema jau buvo išspręsta. Pasak naujausių tyrimų, jeigu lygintume šią naršyklę su Google Chrome ir Opera, Mozilla Firefox naudoja mažiausią kiekį informacijos.

Trūkumai:

Vis dėlto, nepaisant visų teigiamų savybių, Firefox nėra ideali naršyklė. Vartotojai teigia pasigedę integruoto Flash grotuvo. Be to, naujausia šios programos versija neremia Windows 8 versijos bei negali sinchronizuoti iOS įrenginių.

Google Chrome 36

Mūsų komanda taip pat kurį laiką tikrino Google Chrome 36 naršyklę. Galima teigti, kad ji yra viena iš geriausių, nes pasižymi šiomis savybėmis:

  • Greitis – Google Chrome vis dar pasižymi itin dideliu greičiu.
  • Paieškos balsu funkcija. Ši naršyklė yra vienintelė, kuri remia Google Voice Search.
  • Remia HTML 5, įskaitant CSS Path drawing ir CSS Selectors.
  • Itin aukštas saugumo lygis. Šios naršyklės yra praktiškai nepažeidžiama dėl integruoto Flash grotuvo, antivirusinės ir anti-sukčiavimo sistemos integravimo.
  • Žymių ir naršymo istorijos sinchronizavimas. Kitaip nei Firefox, Google Chrome leidžia sinchronizavimą tarp Chrome vartotojų iOS įrenginyje ir darbalaukyje.
  • Įmontuota Flash grotuvas bei PDF dokumentų skaitymui skirta programa. Tai yra pirmoji naršyklė, kurią naudojant jums nereikės atnaujinti Flash ir PDF skaitymui skirtos programos, o tai yra itin puiki mintis!
  • Itin apgalvotas plėtinių tiekimas. Jūsų naršyklės plėtiniai veiks netgi tuo atveju jeigu įsijungsite inkognito (privatus naršymas) režimą. Kitos naršyklės dažniausiai išjungia visus plėtinius kai pereinama prie privataus naršymo, tačiau akivaizdu, kad jums gali prireikti rašybos tikrintuvo, reklamų blokavimui skirtos programėlės, vertėjo ar kitos programos, kurią iki tol naudojote.
  • Suderinamumas. Google Chrome palaiko standartines medijas, skirtas dideliems srautams informacijos perdavimui realiame laike, WebRTC, JavaScript APIs ir t.t.
  • Itin retos problemos, susijusio su puslapių rodymu. Testuojant Google Chrome naršyklė, mes nesusidūrėme su nei viena svetaine, kurios Google Chrome nepaleistų. Vis dėlto, itin retais atvejais, bandant atsidaryti PCMag.com svetainę, „Aww, snap!“ pranešimas pasirodydavo ekrane.

Trūkumai:

Nepaisant to, kad Google Chrome visada buvo giriama dėl itin didelės spartos, panašu, kad ši naršyklė jau nėra pati greičiausia rinkoje. Be to, ši naršyklė nesiūlo Do Not Track privatumo funkcijos ir gali ‘nulūžti’ bandant atidaryti nereikšmingas svetaines su kuriomis ji nebuvo suderinta. Galiausiai reikėtų paminėti, kad dar vienas neigiamas Google Chrome bruožas – tai didelis atminties suvartojimas.

Internet Explorer 11

Internet Explorer ilgą laiką buvo laikomas populiariausia interneto naršykle, tačiau naujų naršyklių atsiradimas užbaigė jos populiarumo viršūnę ir turėjo nueiti ilgą kelią, kad tą populiarumą susigrąžintų. Taigi, naujausia Internet Explorer versija dabar pasižymi tokiais bruožais:

  • Yra greitesnė ir atitinkanti standartus nei bet kada anksčiau. Internet Explorer yra pirmoji naršyklė, kuri naudoja angliškai vadinamą ‘hardware acceleration’ strategiją.
  • Minimali (prietaisų ir taisyklių) sąsaja. Sąsaja yra itin sumažinama suteikiant daugiau vietos svetainių turiniui.
  • Nepriekaištingos saugumo ir privatumo funkcijos. Aukštos kokybės apsauga nuo kenksmingų programų. Siūlo visą sąrašą parinkčių, susijusių su saugumu, įskaitant SmartScreen Filter, Do Not Track funkcija, trečiųjų šalių programų ir sekimui skirtos programinės įrangos blokavimas.
  • Dažnai lankomų svetainių išsaugijimo funkcija.
  • Remia WebGL ir SPDY standartus, kurie gali pakeisti HTTP žiniatinklio ryšio protokolą (naudojant Windows 8 ir 8.1)

Trūkumai:

Internet Explorer naršyklė nesiūlo sinchronizavimo funkcijos, kuri jau itin gerai išvystyta Google Chrome bei Mozilla Firefox naršyklėse. Be to, Intertnet Explorer nėra daugiafunkcinė naršyklė bei nepasižymi itin didele standartų parama. Biagiant, reikėtų paminėti, kad po Opera naršyklės Internet Explorer yra antra iš daugiausiai atminties sunaudojančių naršyklių.

Taigi, baigiant galima pridurti, kad kiekviena naršyklė, įskaitant Mozilla Firefox, Google Chrome bei Internet Explorer turi tiek teigiamų, tiek neigiamų savybių. Taigi, tik nuo jūsų priklauso, kurią jūs pasirinksite. Sėkmės!

Apie autorių
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Entuziastinga kompiuterių ekspertė

Gabrielė E. Hall turi didelę kompiuterio problemų identifikavimo patirtį - informacinių technologijų srityje ji dirba jau daugybę metų.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis