Kaip atkurti duomenis ir failus?

parašė Alisa Woods - -

Klausimas

Problema: Kaip atkurti duomenis ir failus?

Prašau pasakykite, kad įmanoma atkurti ištrintus duomenis! Netyčia ištryniau labai svarbų failą ir turiu susigrąžinti jį kuo greičiau, žinoma, jeigu tai įmanoma. Gal galite padėti išspręsti šią problemą?

Patvirtintas atsakymas

Data File Recovery ekrano nuotraukaTiesą sakant, mūsų komanda mano, kad duomenų pašalinimo procesas turėtų reikalauti daugiau nei vieno kompiuterio vartotojo patvirtinimo. Šiuo metu norint pašalinti tam tikrus duomenis užtenka spustelėti ant programos ikonėlės, o po to paspausti ‘Enter’ arba ‘Delete’ mygtuką. Deja, bet tokią kombinaciją itin lengva paspausti atsitiktinai kai skubėdami atliekame kitą veiksmą savo kompiuteryje.

Jeigu jums būtent taip ir nutiko ir siekiate atkurti svarbius duomenis ir failus, kuriuos atsitiktinai pašalinote, tada negaiškite laiko. Duomenų atkūrimas nėra itin sudėtinga užduotis jeigu sureaguojama laiku. Šiame straipsnyje mes pasistengsime trumpai paaiškinti, kokių veiksmų reikėtų imtis, norint atkurti pašalintus duomenis tiek automatiškai, tiek rankiniu būdu.

Kaip atstatyti duomenis rankiniu būdu

Atkurkite dabar! Atkurkite dabar!
Norint atkurti reikalingus sistemos komponentus, reikės įsigyti licencijuotą Reimage Reimage programos versiją.

Jeigu ką tik paspaudėte ‘Yes’ mygtuką ir netyčia sutikote pašalinti reikalingus failus, vietoj to, kad pultumėte į paniką, turėtumėte nedelsiant imtis atitinkamų veiksmų.

  • Visų pirma, pabandykite patikrinti alternatyvias vietas, kuriose gali būti jums reikalingas failas. Pirmiausia patikrinkite šiukšlinę (angl. Recycle Bin), nebent jūs ką tik ją ištuštinote. Vis dėlto, jeigu šiukšlinė jūsų kompiuteryje yra prikimšta nebereikalingų duomenų, reikiamo failo paieška gali užtrukti, todėl turėtumėte arba surūšiuoti pašalintus duomenis pagal jų pašalinimo datą arba pasinaudoti paieška (įsitikinkite, kad į paiešką įvedėte teisingą failo pavadinimą). Jeigu pasirodo, kad failas, kurį norite atkurti yra šiukšlinėje, paspauskite ant jo ir pasirinkite ‘Restore’. Po to jūsų duomenys bus perkelti į ankstesnę buvimo vietą.
  • Tuo atveju jeigu šiukšlinę ištuštinote ir reikiamų duomenų tikrai ten nėra, tada galbūt jūs turite atsargines jų kopijas? Galbūt anksčiau įsirašėte duomenis į USB išorinį kietąjį diską, CD, DVD ar virtualią duomenų saugyklą, įskaitant Dropbox, Google Drive, SkyDrive ir t.t.? Jeigu anksčiau pašalintus duomenis laikėte virtualioje saugykloje, tačiau jau prieš kiek laiko juos pašalinote, pabandykite patikrinti ten esančią šiukšlinę.

Jeigu bandėte tai padaryti, tačiau jums nepavyko atkurti pašalintų duomenų, tada geriausia, ką jūs galite padaryti – tai įsirašyti programinę įrangą, skirtą duomenims atkurti ir pabandyti susigrąžinti prarastus duomenis automatiškai.

Kaip atkurti duomenų failus automatiškai

Atkurkite dabar! Atkurkite dabar!
Norint atkurti reikalingus sistemos komponentus, reikės įsigyti licencijuotą Reimage Reimage programos versiją.

Deja, bet dažniausiai žmonėms nepavyksta atkurti netyčia pašalintų duomenų rankiniu būdu. Tokiu atveju mes rekomenduojame parsisiųsti specialiai tam skirtą programinę įrangą, kuri atkurs visus pašalintus duomenis automatiškai. Šiuo metu mes siūlome įsirašyti Data Recovery Pro programą.

  • Pasak ekspertų, programas, skirtas duomenų atstatymui reikėtų įsirašyti į USB išorinį kietąjį diską arba jeigu turite du standžiuosius diskus, įsirašyti programą į tą diską, kuriame nėra jums reikalingų duomenų, nes tokiu neleisite naujiems duomenis užimti jau pašalintų duomenų vietos, kuriuos jūs norite atkurti.
  • Po to, paleiskite programą naudojant alternatyvų diską ir su ja patikrinkite savo kompiuterį. Tikėtina, kad gausite didžiulį kiekį duomenų, kurie buvo pašalinti. Norint grečiau surasti reikiamus duomenų failus, turėtumėte surūšiuoti duomenis pagal failų tipus. Kai surasite jjums reikiamus duomenis, kuriuos jums reikia atkurti, paspauskite ant jų ir pasirinkite ‘Undelete selected’. Tikimės, kad patarimai, kaip atkurti duomenų failus jums buvo naudingi ir jūs sėkmingai atstatėte reikalingus duomenis. 

Atstatyk failus ir kitus sistemos komponentus automatiškai

Norėdami atkurti savo failus ir kitas sistemos sudėtines dalis, galite pasinaudoti nemokamomis sauguspc.lt ekspertų parengtomis instrukcijomis. Jei manote, jog savarankiškai rinkmenų atkurti nepavyks dėl nepakankamos patirties, siūlome peržvelgti žemiau pateiktus failų atkūrimo sprendimus. Mes išbandėme kiekvieną siūlomą programą ir įsitikinome jų efektyvumu, todėl jums tereikės leisti joms atlikti savo darbą.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
atstatymo programą Laimės
garantija
nelauk!
Parsisiųsk
atstatymo programą Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su OS X
Susidūrėte su problema?
Jei iškilo problemų, susijusių su Reimage programa, galite susisiekti su mūsų ekspertais ir paprašyti jų pagalbos. Kuo tiksliau aprašysite problemą, tuo geresnį problemos sprendimą galėsime pateikti.
Reimage Reimage yra rekomenduojama atstatymo programa sutaisyti Data File Recovery.
Reimage - patentuota ir specializuota Windows taisymo programa. Ji ištirs sugedusį kompiuterį ir pateiks diagnozę. Programa patikrins visus sistemos failus, dinamines bibliotekas ir registro raktus, kuriuos pažeidė pavojingos programos.Reimage - tai patentuota programa, skirta Mac OS X sistemos taisymui. Jos paskirtis - surasti kompiuterio gedimo priežastį ir jį sutaisyti. Programa ištirs kompiuterio sistemos failus ir registrų raktus ir aptiks gedimus.
Ši patentuota kompiuterio taisymo programa naudoja duombazę, turinčią virš 25 milijonų komponentų. Jos pagalba programa gali pakeisti bet kurį sugadintą ar vartotojo kompiuteryje neegzistuojantį failą.
Aptiktų kompiuterio gedimų bei virusų šalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage programos versija.

Neleiskite svetainėms, ISP ir kitoms šalims jūsų šnipinėti

Privati ​​interneto prieiga yra VPN programa, užtikrinanti jūsų anaonimiškumą ir galinti užkirsti kelią jūsų interneto paslaugų teikėjui (ISP), vyriausybei ir trečiosioms šalims sekti jūsų veiklą internete. Ši programinė įranga suteikia prieigą prie srautinių duomenų perdavimo (angl. torrenting) bei vaizdo transliavimo (angl. streaming) serverių, užtikrinant  optimalų duomenų perdavimo greitį bei nesulėtinant sistemos darbo. Be to, ši programa leidžia apeiti geografinius apribojimos ir suteikia prieigą prie tokių paslaugų kaip „Netflix“, BBC, „Disney +“ ir kitas populiarias transliacijos paslaugas, nepriklausomai nuo to, kur esate.

VPN programa taip pat yra svarbi kai kalbame apie vartotojų privatumą. Internetinio šnipinėjimo įrankiai, tokie kaip slapukai, gali būti naudojami ne tik socialinėsė platformose ir informacinėse svetainėse. Juos naudoti gali ir jūsų interneto paslaugų teikėjas (ISP) bei vyriausybė. Net jeigu jūsų naršyklės nustatymai yra paremti saugumo nuostatomis, trečiosios šalys gali jus sekti naudojant programėles, kurioms reikalinga prieiga prie interneto. Deja, tačiau į privatumo apsaugą orientuotos naršyklės, tokios kaip Tor, įsirašymas nėra optimalus problemos sprendimas, kadangi jos veikia gerokai lėčiau lyginant su kitomis populiariomis naršyklėmis. 

Taigi, jeigu siekiate likti anonimiški ir nenorite, kad ISP bei vyriausybė jus šnipinėtų, rekomenduojame naudoti Privati ​​interneto prieiga VPN programą. Ši programa leis jums prisijungti prie interneto ir likti visiškai anonimišku, tokiu būdu u-kertant kelią stebėjimo priemonėmis, reklamoms bei kitam pavojingam turiniui. Svarbiausias tikslas – užkirsti kelią neteisėtai šnipinėjimo veiklai, kurią už jūsų nugaros gali vykdyti NSA ir kitos vyriausybinės institucijos. 

 

 

Greitai atkurkite prarastus duomenis

Naudojantis kompiuteriu visuomet gali atsitikti nenumatytų problemų: jis gali išsijungti dėl elektros energijos tiekimo nutraukimo, ekrane gali pasirodyti mėlynas mirties langas (BSoD), ar pasitraukus nuo kompiuterio vos kelioms minutėms atsisiuntęs Windows atnaujinimas gali automatiškai jį perkauti. Dėl minėtų priežasčių galite prarasti svarbius mokyklos failus, darbo dokumentus ar kitus duomenis. 

Be to, jusų kompiuterį taip pat gali užpulti kenkėjiška programa arba virusas, gebantis sugadinti Windows sistemą bei užkoduoti joje laikomus duomenis naudojant šifravimo algoritmą tam, kad vėliau būtų galima prašyti išpirkos. Deja, bet kibernetiniai sukčiai gali nesilaikyti žodžio ir neatsiųsti dešifravimo rakto net sumokėjus išpirką, todėl rekomenduotina išbandyti alternativyius duomenų atkūrimos būdus. 

Duomenų atkūrimui skirta programinė įranga yra pagrindinis pasirinkimas, galintis padėti atkoduoti užšifruotus failus. Ištrynus failą iš sistemos jis iškart neišnyksta – jis lieka sistemoje tol, kol ant jo neužrašomi nauji duomenys. Data Recovery Pro yra duomenų atkūrimui skirta programa, kuri skenuoja kietąjį diską ir išsko diske esančių ištrintų failų darbinių kopijų. Naudojant šią programą žymiai sumažinsite prarasti svarbius dokumentus, mokyklinius darbus, asmenines nuotraukus ir kt. 

 

Apie autorių

Alice Woods
Alice Woods - Moko vartotojus apie kompiuterių apsaugą

Alisa Woods yra saugumo ekspertė, kuri tyrinėja ir analizuoja įvairius kibernetinius pavojus. Tinklalapyje ji dalinasi savo sukauptomis žiniomis ir siekia padėti vartotojams apsaugoti kompiuterius nuo pavojingų programų.

Susisiekite su Alice Woods
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis

Ką galite papildyti apie problemą: "Kaip atkurti duomenis ir failus?"