Warning: Use of undefined constant disable_subscribeFormShortcode - assumed 'disable_subscribeFormShortcode' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/zondervi/domains/sauguspc.lt/public_html/wp-content/themes/esolaskit/functions.php on line 5416
Kaip optimizuoti 'Windows Registry'

Kaip optimizuoti 'Windows Registry'

parašė Gabrielė E. Hall - -

Klausimas

Problema: Kaip optimizuoti 'Windows Registry'

Skaitydamas internete straipsnius apie tai, kaip padidinti Windows sistemos darbo efektyvumą dažnai susituriu su patarimu periodiškai išvalyti Windows Registry, tačiau aš nesu tikras, kad gerai suprantu, kas čia per programa ir kodėl taip svarbu ja rūpintis. Gal kas nors galėtų man tai paaiškinti?

Patvirtintas atsakymas

registry ekrano nuotrauka

Windows registras (angl. Windows registry) – tai visų Windows pasirinkčių ir parametrų duomenų bazė. Čia galite rasti visus duomenis, susijusius su kompiuterine įranga, OS ir kitomis programomis, taip pat vartotojo nustatymus (vartotojo paskyras, įdiegtas programas, kompiuteryje saugomus dokumentus, jų tipus ir pan.). Kompiuteryje veikiančios programos siunčia užklausas į registrą daugybę kartų per sekundę. Registre nauji įrašai atsiranda kiekvieną kartą, kai kompiuteryje įrašomos naujos programos arba įdiegiami nauji įrenginiai. Todėl tai tikrai svarbi sistemos dalis, kurią gerai prižiūrėti yra itin svarbu. Šiame straipsnyje mes aptarsime, kas turėtų būti daroma siekiant užtikrinti nenutrūkstamą ir sklandų Windows registro darbą. 

Taigi pirmiausia mums reikia atsakyti į klausimą, kas gali turėti neigiamos įtakos Windows registrui? Kai pašalinate programas iš savo kompiuterio, kartu ištrinami ir visi jų  failai. Taip bent jau turėtų būti. Kai kurie iš šių failų lieka jūsų Windows registre, nors su jais susijusios programos ištrintos jau seniai. Pagalvokite apie visas programas, kurias ištrynėte ir kiek tokių failų galėjo likti registre. Jie dalinasi vieta su Jūsų dabar naudojamų programų failais. Šiuos iš tiesų reikalingus failus sparčiai pasiekti darosi sunku. 

Kaip optimizuoti ‘Windows Registry’ rankiniu būdu?

Optimizuokite dabar! Optimizuokite dabar!
Norėdami atkurti maksimalų savo kompiuterio našumą, įsigykite licencijuotą Reimage Reimage programinės įrangos versiją.

Jei Jūs mėgstate savo kompiuterį valyti pats, Windows registrą išvalyti rankiniu būdu irgi įmanoma. Tačiau norėtume Jums patarti įsivertinti savo kompetenciją, nes registre padarytos klaidos gali sukelti rimtų problemų, dėl kurių sistema gali visiškai nustoti veikti, o Jūs prarasite visus sistemos failus. Todėl Windows registrą patys redaguokite gerai suprasdami šio proceso riziką. Mes Jus įspėjome. Jei vis dar norite registrą sutvarkyti patį, turėsite atsidaryti Registro tvarkyklę (angl. Registry Editor).  Atverkite Start menu ir įrašykite „regedit“ į paieškos lauką. Spustelėkite Enter. Dabar atverkite Windows registrą ir suraskite nebereikalingus ir sugadintus failus ir juos ištrinkite.

Kaip optimizuoti ‘Windows Registry’ automatiškai?

Optimizuokite dabar! Optimizuokite dabar!
Norėdami atkurti maksimalų savo kompiuterio našumą, įsigykite licencijuotą Reimage Reimage programinės įrangos versiją.

Norėtume pasiūlyti daug saugesnį, greitesnį ir veiksmingesnį būdą – pasinaudokite patikimu sistemos optimizavimo įrankiu RegCure Prokuris saugiai ištaisys visas registro klaidas ir taip leis Jums naudotis greitai ir efektyviai veikiančia sistema vos po kelių akimirkų. 

 

Optimizuok sistemą ir padidink jos efektyvumą

Optimizuokite kompiuterį dabar! Jei nenorite analizuoti savo kompiuterio savarankiškai ir vargti bandant surasti jo sulėtėjimo priežastis, galite pasitelkti žemiau pateiktas kompiuterio optimizavimo programas. sauguspc.lt komanda išbandė kiekvieną jų ir įsitikino, jog jos iš tiesų pagerina kompiuterio darbą. Pasirinkite vieną iš siūlomų programų ir optimizuokite sistemą vos vienu pelės paspaudimu:

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
kompiuterio optimizavimo programą Laimės
garantija
nelauk!
Parsisiųsk
kompiuterio optimizavimo programą Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su OS X
Problema išliko?
Jei nesate patenkinti Reimage programa ir manote, jog jai nepavyko pagerinti kompiuterio efektyvumo, susisiekite su mumis! Maloniai prašome pateikti visas detales, susijusias su iškilusia problema.
Reimage - patentuota ir specializuota Windows taisymo programa. Ji ištirs sugedusį kompiuterį ir pateiks diagnozę. Programa patikrins visus sistemos failus, dinamines bibliotekas ir registro raktus, kuriuos pažeidė pavojingos programos.Reimage - tai patentuota programa, skirta Mac OS X sistemos taisymui. Jos paskirtis - surasti kompiuterio gedimo priežastį ir jį sutaisyti. Programa ištirs kompiuterio sistemos failus ir registrų raktus ir aptiks gedimus.
Ši patentuota kompiuterio taisymo programa naudoja duombazę, turinčią virš 25 milijonų komponentų. Jos pagalba programa gali pakeisti bet kurį sugadintą ar vartotojo kompiuteryje neegzistuojantį failą.
Aptiktų kompiuterio gedimų bei virusų šalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage programos versija.

Neleiskite svetainėms, ISP ir kitoms šalims jūsų šnipinėti

Privati ​​interneto prieiga yra VPN programa, užtikrinanti jūsų anaonimiškumą ir galinti užkirsti kelią jūsų interneto paslaugų teikėjui (ISP), vyriausybei ir trečiosioms šalims sekti jūsų veiklą internete. Ši programinė įranga suteikia prieigą prie srautinių duomenų perdavimo (angl. torrenting) bei vaizdo transliavimo (angl. streaming) serverių, užtikrinant  optimalų duomenų perdavimo greitį bei nesulėtinant sistemos darbo. Be to, ši programa leidžia apeiti geografinius apribojimos ir suteikia prieigą prie tokių paslaugų kaip „Netflix“, BBC, „Disney +“ ir kitas populiarias transliacijos paslaugas, nepriklausomai nuo to, kur esate.

VPN programa taip pat yra svarbi kai kalbame apie vartotojų privatumą. Internetinio šnipinėjimo įrankiai, tokie kaip slapukai, gali būti naudojami ne tik socialinėsė platformose ir informacinėse svetainėse. Juos naudoti gali ir jūsų interneto paslaugų teikėjas (ISP) bei vyriausybė. Net jeigu jūsų naršyklės nustatymai yra paremti saugumo nuostatomis, trečiosios šalys gali jus sekti naudojant programėles, kurioms reikalinga prieiga prie interneto. Deja, tačiau į privatumo apsaugą orientuotos naršyklės, tokios kaip Tor, įsirašymas nėra optimalus problemos sprendimas, kadangi jos veikia gerokai lėčiau lyginant su kitomis populiariomis naršyklėmis. 

Taigi, jeigu siekiate likti anonimiški ir nenorite, kad ISP bei vyriausybė jus šnipinėtų, rekomenduojame naudoti Privati ​​interneto prieiga VPN programą. Ši programa leis jums prisijungti prie interneto ir likti visiškai anonimišku, tokiu būdu u-kertant kelią stebėjimo priemonėmis, reklamoms bei kitam pavojingam turiniui. Svarbiausias tikslas – užkirsti kelią neteisėtai šnipinėjimo veiklai, kurią už jūsų nugaros gali vykdyti NSA ir kitos vyriausybinės institucijos. 

 

 

Greitai atkurkite prarastus duomenis

Naudojantis kompiuteriu visuomet gali atsitikti nenumatytų problemų: jis gali išsijungti dėl elektros energijos tiekimo nutraukimo, ekrane gali pasirodyti mėlynas mirties langas (BSoD), ar pasitraukus nuo kompiuterio vos kelioms minutėms atsisiuntęs Windows atnaujinimas gali automatiškai jį perkauti. Dėl minėtų priežasčių galite prarasti svarbius mokyklos failus, darbo dokumentus ar kitus duomenis. 

Be to, jusų kompiuterį taip pat gali užpulti kenkėjiška programa arba virusas, gebantis sugadinti Windows sistemą bei užkoduoti joje laikomus duomenis naudojant šifravimo algoritmą tam, kad vėliau būtų galima prašyti išpirkos. Deja, bet kibernetiniai sukčiai gali nesilaikyti žodžio ir neatsiųsti dešifravimo rakto net sumokėjus išpirką, todėl rekomenduotina išbandyti alternativyius duomenų atkūrimos būdus. 

Duomenų atkūrimui skirta programinė įranga yra pagrindinis pasirinkimas, galintis padėti atkoduoti užšifruotus failus. Ištrynus failą iš sistemos jis iškart neišnyksta – jis lieka sistemoje tol, kol ant jo neužrašomi nauji duomenys. Data Recovery Pro yra duomenų atkūrimui skirta programa, kuri skenuoja kietąjį diską ir išsko diske esančių ištrintų failų darbinių kopijų. Naudojant šią programą žymiai sumažinsite prarasti svarbius dokumentus, mokyklinius darbus, asmenines nuotraukus ir kt. 

 

Apie autorių
Gabriel E. Hall - Entuziastinga kompiuterių ekspertė

Gabrielė E. Hall turi didelę kompiuterio problemų identifikavimo patirtį - informacinių technologijų srityje ji dirba jau daugybę metų.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis

Ką galite papildyti apie problemą: "Kaip optimizuoti 'Windows Registry'"