Kaip pašalinti „Choose your keyboard layout“ klaidą iš Windows 10?

parašė Ugnius Kiguolis - -

Klausimas

Problema: Kaip pašalinti „Choose your keyboard layout“ klaidą iš Windows 10?

Neseniai įsirašiau Windows 10 OS, tačiau panašu, kad atnaujinimo procesas nepavyko. Ekrane pasirodė klaidos pranešimas, kuriame rašoma attempting_execut_on_nonexecute_memory. Iškart po to, sistema persikrovė.  Įsijungiant užstrigo, o ekrane atsirado „choose your keyboard layout screen“ langas. Neturiu supratimo, ką man reikėtų daryti. Skubiai reikia jūsų pagalbos. 

Patvirtintas atsakymas

„Choose your keyboard layout“ lango nereikėtų laikyti sistemos klaida. Tai vienas iš pranešimų, dažniausiai pasirodančių Windows OS atnaujinimo metu po to, kai sistema persikrauna. Tuo metu, sistema iš eilės kitų nustatymų atsirenka reikiamą klaviatūros išdėstymą ir tai yra normalu. 

Vis dėlto, gana nemažai Windows vartotojų pranešė, kad sistema užstrigo „Choose your keyboard layout“ lange iškart po Windows 10 sistemos atnaujinimo į Creators Update arba Fall Creators Update versijas. 

Problema yra ta, kad „Choose your keyboard layout“ klaidos langas pasirodo kartu su pelės bei klaviatūros gedimu, todėl kompiuterio vartotojas nebegali atlikti jokių įprastų užduočių. 

Dažniausiai problema atsiranda dėl pažeistų Windows 10 atnaujinimo failų, tačiau tai nereiškia, kad atnaujinimas pats savaime yra pažeistas. Tai reiškia, kad jis galėjo būti sugadintas atsisiuntimo arba įrašymo proceso metu. Kaip vieną iš galimų „Choose your keyboard layout“ klaidos priežasčių galima įvardinti ir sistemos tvarkykles. Viena iš Windows tvarkyklių (dažniausiai Universal Serial Bus controllers) galėjo sugesti atnaujinimo metu ir dėl to susidurti su suderinamumo problemomis. 

How to fix Windows 10 stuck at „Choose your keyboard layout“ screen?

Windows 10 lango „Choose your keyboard layout“ šalinimas

Sutvarkykite tai dabar! Sutvarkykite tai dabar!
Norint sutvarkyti sugadintą sistemą, reikės įsigyti licencijuotą Reimage Reimage programos versiją.

Jeigu jūsų ekranas užstrigo ties „Choose your keyboard layout“ langu, o pelė, klaviatūra ir kiti įvesties įrenginiai neveikia, situacija gali būti ganėtinai sudėtinga. Vis dėlto, yra viena išeitis. 

Greičiausiai Microsoft kompanija žino apie šią problemą, kadangi tūkstančiai žmonių apie „Choose your keyboard layout“ klaidą pranešė oficialiame Microsoft forume. Deja, bet ofialios intrukcijos, kaip probelmą pašalinti, iki šiol nebuvo pateiktos. Vis dėlto, remiantis žmonių pranešimais, žemiau pateikti būdai daugumai padėjo pašalinti „Choose your keyboard layout“ klaidą: 

 • Visų pirma, jums reikės pakaitinio kompiuterio, kuriame galėtumėte susikurti Windows 10 įrašymo laikmeną. 
 • Kai tik turėsite prieigą prie veikiančio kompiuterio, pasiruoškite USB laikmeną, kurioje būtų bent jau 8 GB laisvos vietos. 
 • Tuomet atsidarykite oficialią Microsoft svetainę ir atsisiųskite Windows 10 ISO failą. 
 • Kai ISO failas atsisiųs, prijunkite USB įrenginį prie kompiuiterio ir įsirašykite ISO failą. Daugiau informacijos apie tai, kaip susikurti Windows 10 USB laikmeną, galite rasti čia
 • Po to, kątik sukurtą USB raktą su Windows 10 OS prijunkite prie sugedusio kompiuterio ir jį perkraukite. 
 • Pasirinkite Recovery Menu, esantį Choose an option ekrane, ir paspauskite Troubleshoot.
 • Po to, suraskite Advanced Options skiltį ir pasirinkite Command Prompt.

Launch Command Prompt at boot

 • Nukopijuokite ir į Command Prompt langą įklijuokite žemiau nurodytas komandas. Po kiekvienos iš jų paspauskite Enter:

  chkdsk c: /f
  bootrec /fixmbr
  bootrec /fixboot
  bootrec /rebuildbcd
  bcdboot c:\\windows /s c:

 • Vos tik Command Prompt apdoros visas komandas, perkraukite kompiuterį ir patikrinkite, ar minėti žingniai padėjo pašalinti „Choose your keyboard layout“ klaidą. 

Command Prompt commands

Jeigu pirmasis būdas nesuveikė, pabandykite įsijungti kompiuterį Safe Mode with Networking režimu: 

 • Keletą kartų iš eilės perkraukite Windows. Nevykę bandymai įjungti sistemą galiausiai nukreips į Automatic Repair langą.
 • Automatic Repair lange pasirinkite Troubleshoot -> Advanced Options.
 • Tuomet atsidarykite Startup Settings ir paspauskite Restart.
 • Tada paspauskite F5 arba 5 tam, kad patektumėte į Safe Mode with Networking aplinką.
 • Kai atsidarys darbalaukis, dešiniu pelės klavišu paspauskite ant Windows mygtuko ir pasirinkite Device Manager.

Update Universal Serial Bus controllers

 • Patikrinkite visas tvarkyklių kategorijas tam, kad sužinotumėte, ar yra sugedusių ar pasenusių įrenginių. Sugedusios tvarkyklės dažniausiai yra žymimos geltonu šauktuku. 
 • Jeigu nei viena tvarkyklė nėra pažymėta kaip sugedusi ar pasenusi, tuomet rekomenduojame atnaujinti Universal Serial Bus controllers.

Galutinis „Choose your keyboard layout“ klaidos šalinimo būdas –  tai iš naujo įsirašyti Windows 10. 

Ištaisykite klaidas automatiniu būdu

sauguspc.lt komanda stengiasi padaryti viską, jog vartotojams pateiktų geriausius kompiuterio klaidų šalinimo sprendimus. Jei nenorite švaistyti laiko mėgindami išpręsti problemas rankiniu būdu, naudokite tam sukurtą programinę įrangą. sauguspc.lt profesionalų komanda išmėgino ir patvirtino visus mūsų rekomenduojamus produktus. Klaidų šalinimui bei taisymui galite naudoti šias programas:

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
atstatymo programą Laimės
garantija
nelauk!
Parsisiųsk
atstatymo programą Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su OS X
Vis dar kyla problemų?
Jei jums nepavyko išspręsti klaidos naudojant Reimage, susisiekite su mūsų ekspertais. Prašome pateikti visas detales ir smulkmenas, padėsiančias mums geriau suprasti iškilusią problemą.
Reimage - patentuota ir specializuota Windows taisymo programa. Ji ištirs sugedusį kompiuterį ir pateiks diagnozę. Programa patikrins visus sistemos failus, dinamines bibliotekas ir registro raktus, kuriuos pažeidė pavojingos programos.Reimage - tai patentuota programa, skirta Mac OS X sistemos taisymui. Jos paskirtis - surasti kompiuterio gedimo priežastį ir jį sutaisyti. Programa ištirs kompiuterio sistemos failus ir registrų raktus ir aptiks gedimus.
Ši patentuota kompiuterio taisymo programa naudoja duombazę, turinčią virš 25 milijonų komponentų. Jos pagalba programa gali pakeisti bet kurį sugadintą ar vartotojo kompiuteryje neegzistuojantį failą.
Aptiktų kompiuterio gedimų bei virusų šalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage programos versija.

Neleiskite svetainėms, ISP ir kitoms šalims jūsų šnipinėti

Privati ​​interneto prieiga yra VPN programa, užtikrinanti jūsų anaonimiškumą ir galinti užkirsti kelią jūsų interneto paslaugų teikėjui (ISP), vyriausybei ir trečiosioms šalims sekti jūsų veiklą internete. Ši programinė įranga suteikia prieigą prie srautinių duomenų perdavimo (angl. torrenting) bei vaizdo transliavimo (angl. streaming) serverių, užtikrinant  optimalų duomenų perdavimo greitį bei nesulėtinant sistemos darbo. Be to, ši programa leidžia apeiti geografinius apribojimos ir suteikia prieigą prie tokių paslaugų kaip „Netflix“, BBC, „Disney +“ ir kitas populiarias transliacijos paslaugas, nepriklausomai nuo to, kur esate.

VPN programa taip pat yra svarbi kai kalbame apie vartotojų privatumą. Internetinio šnipinėjimo įrankiai, tokie kaip slapukai, gali būti naudojami ne tik socialinėsė platformose ir informacinėse svetainėse. Juos naudoti gali ir jūsų interneto paslaugų teikėjas (ISP) bei vyriausybė. Net jeigu jūsų naršyklės nustatymai yra paremti saugumo nuostatomis, trečiosios šalys gali jus sekti naudojant programėles, kurioms reikalinga prieiga prie interneto. Deja, tačiau į privatumo apsaugą orientuotos naršyklės, tokios kaip Tor, įsirašymas nėra optimalus problemos sprendimas, kadangi jos veikia gerokai lėčiau lyginant su kitomis populiariomis naršyklėmis. 

Taigi, jeigu siekiate likti anonimiški ir nenorite, kad ISP bei vyriausybė jus šnipinėtų, rekomenduojame naudoti Privati ​​interneto prieiga VPN programą. Ši programa leis jums prisijungti prie interneto ir likti visiškai anonimišku, tokiu būdu u-kertant kelią stebėjimo priemonėmis, reklamoms bei kitam pavojingam turiniui. Svarbiausias tikslas – užkirsti kelią neteisėtai šnipinėjimo veiklai, kurią už jūsų nugaros gali vykdyti NSA ir kitos vyriausybinės institucijos. 

 

 

Greitai atkurkite prarastus duomenis

Naudojantis kompiuteriu visuomet gali atsitikti nenumatytų problemų: jis gali išsijungti dėl elektros energijos tiekimo nutraukimo, ekrane gali pasirodyti mėlynas mirties langas (BSoD), ar pasitraukus nuo kompiuterio vos kelioms minutėms atsisiuntęs Windows atnaujinimas gali automatiškai jį perkauti. Dėl minėtų priežasčių galite prarasti svarbius mokyklos failus, darbo dokumentus ar kitus duomenis. 

Be to, jusų kompiuterį taip pat gali užpulti kenkėjiška programa arba virusas, gebantis sugadinti Windows sistemą bei užkoduoti joje laikomus duomenis naudojant šifravimo algoritmą tam, kad vėliau būtų galima prašyti išpirkos. Deja, bet kibernetiniai sukčiai gali nesilaikyti žodžio ir neatsiųsti dešifravimo rakto net sumokėjus išpirką, todėl rekomenduotina išbandyti alternativyius duomenų atkūrimos būdus. 

Duomenų atkūrimui skirta programinė įranga yra pagrindinis pasirinkimas, galintis padėti atkoduoti užšifruotus failus. Ištrynus failą iš sistemos jis iškart neišnyksta – jis lieka sistemoje tol, kol ant jo neužrašomi nauji duomenys. Data Recovery Pro yra duomenų atkūrimui skirta programa, kuri skenuoja kietąjį diską ir išsko diske esančių ištrintų failų darbinių kopijų. Naudojant šią programą žymiai sumažinsite prarasti svarbius dokumentus, mokyklinius darbus, asmenines nuotraukus ir kt. 

 

Apie autorių

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Kompiuterių ekspertas

Ugnius Kiguolis yra tinklalapio SaugusPC įkūrėjas ir vyriausiasis redaktorius. Jis yra kibernetinio saugumo specialistas ir patyręs virusų tyrėjas, IT srityje dirbantis daugiau nei 20 metų.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis

Ką galite papildyti apie problemą: "Kaip pašalinti „Choose your keyboard layout“ klaidą iš Windows 10?"