Warning: Use of undefined constant disable_subscribeFormShortcode - assumed 'disable_subscribeFormShortcode' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/zondervi/domains/sauguspc.lt/public_html/wp-content/themes/esolaskit/functions.php on line 5416
Kaip pataisyti neveikiantį Windows 10 skaičiuotuvą?

Kaip pataisyti neveikiantį Windows 10 skaičiuotuvą?

parašė Olivija Moreli - -

Klausimas

Problema: Kaip pataisyti neveikiantį Windows 10 skaičiuotuvą?

Skaičiuotuvas kompiuteryje nustojo veikti. Paspaudus ant ikonos programa atsiveria ir po kelių sekundžių išsijungia. Vakar naudojausi skaičiuotuvu ir jis veikė. Nebuvo atlikti jokie sistemos atnaujinimai ar pakeitimai. Ką turėčiau daryti?

Patvirtintas atsakymas

Windows skaičiuotuvas yra automatiškai įdiegta programa, kuria gali naudotis visi stacionarių ir nešiojamų kompiuterių vartotojai. Ši aplikacija yra instaliuojama kartu su kitomis automatiškai įdiegiamomis programomis. Pavyzdžiui Windows Store, Maps, 3D Builder, Calendar, Camera, Groove Music, ir kitomis. Tačiau nei vienas vartotojas nėra apsaugotas nuo šių programų gedimų. 

Dauguma Windows 10 vartotojų pranešė apie problemas, kurios yra susijusios su skaičiuotuvu. Dažniausiai teigė, jog aplikacija neįsijungia arba atsiveria ir išsijungia automatiškai. Šios problemos gali būti susijusios su Windows atnaujinimais, tvarkyklės nustatymais, trečiųjų šalių programomis ar kitomis aplikacijomis. Tačiau vartotojai gali lengvai išvengti skaičiuotuvo gedimu ar pataisyti jau esamus. 

Turėkite omenyje, jog dauguma vartotojų nori ištrinti automatiškai įdiegtas programas siekdami atlaisvinti vietą kompiuteryje ar pagreitinti sistemos darbą. Tačiau tik nedidelė dalis žmonių žino, jog šios aplikacijos naudoja CPU tik kai vartotojas pats jas įjungia ir naudoja. 

Būdai pataisyti Windows 10 skaičiuotuvą

Todėl kalendoriaus ar skaičiuotuvo pašalinimas iš Windows operacinės sistemos tikrai neišspręs vietos trūkumo problemų. Ekspertai netgi nerekomenduoja pašalinti skaičiuotuvo norėdami apsaugoti vartotojus nuo galimybės pažeisti būtinus sistemos failus ar pačia Windows operacinę sistemą. 

Norėdami pataisyti Windows skaičiuoklę nemėginkite jos tiesiog išinstaliuoti. Geriau sekite žemiau pateiktas instrukcijas ir pamėginkite pataisyti skaičiuotuvą kitais būdais. Taip užtikrinsite savo operacinės sistemos saugumą ir galėsite vėl naudotis automatiškai įdiegtomis aplikacijomis. 

Naudingi patarimai siekiant pataisyti Windows skaičiuoklę

Sutvarkykite tai dabar! Sutvarkykite tai dabar!
Norint sutvarkyti sugadintą sistemą, reikės įsigyti licencijuotą Reimage Reimage programos versiją.

Jei susidūrėte su sugedusia Windows skaičiuotuvo programa ir ji neatsiveria, išsijungia po kelių sekundžių ar informuoja apie klaidą, neskubėkite pašalinti skaičiuoklės. Žemiau pateikti metodai parodys kaip pataisyti Windows 10 skaičiuotuvą be papildomos žalos kompiuteriui:

Šiame filmuke Jūs rasite skirtingus metodus, reikalingus šios problemos pašalinimui:

Metodas nr. 1: Perkraukite skaičiuotuvą

Sutvarkykite tai dabar! Sutvarkykite tai dabar!
Norint sutvarkyti sugadintą sistemą, reikės įsigyti licencijuotą Reimage Reimage programos versiją.
 1. Paspauskite Windows mygtuką + I norėdami atverti nustatymus;
 2. Pasirinkite Apps ir spustelkite Apps & Features;
 3. Suraskite skaičiuotuvo programą (angl. Calculator) paspauskite ant jos;
 4. Pasirinkite Advanced Options ir atverkite Storage Usage and App Reset langą;
 5. Paspauskite Reset mygtuką.

Metodas nr. 2: Perregistruokite Windows 10 aplikacijas su PowerShell komandomis

Sutvarkykite tai dabar! Sutvarkykite tai dabar!
Norint sutvarkyti sugadintą sistemą, reikės įsigyti licencijuotą Reimage Reimage programos versiją.

Windows 10 skaičiuotuvo pataisymas

 1. Atverkite Start ir suveskite PowerShell;
 2. Paspauskite dešinįjį pelės mygtuką ant Windows PowerShell ir pasirinkite Run as Administrator;
 3. Nukopijuokite ir įklijuokite šią komandą ir paspauskite Enter:

Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml”}

Metodas nr. 3: Pasinaudokite System File Checker programa

Sutvarkykite tai dabar! Sutvarkykite tai dabar!
Norint sutvarkyti sugadintą sistemą, reikės įsigyti licencijuotą Reimage Reimage programos versiją.
 1. Paspauskite Windows mygtuką + X ir atverkite Command Prompt (Admin);
  Sugedusio Windows 10 skaičiuotuvo pataisymas
 2. Suveskite šią komandą ir paskauskite Enter:
  • sfc /scannow 
 3. Palaukite kol programa nuskenuos failus ir pamėginkite atverti skaičiuotuvą.
  Kaip pataisyti Windows 10 skaičiuoklę

Metodas nr. 4: Atnaujinkite Windows 10 operacinę sistemą

Sutvarkykite tai dabar! Sutvarkykite tai dabar!
Norint sutvarkyti sugadintą sistemą, reikės įsigyti licencijuotą Reimage Reimage programos versiją.
 1. Paspauskite Windows mygtuką + I ir atverkite nustatymus;
  Pataisyk Windows 10 skaičiuotuvą
 2. Pasirinkite Updates & Security;
  Windows 10 skaičiuoklės pataisymas
 3. Spustelėkite Check for Updates ir įdiekite pateiktus atnaujinimus.

Metodas nr. 5: Perinstaliuokite skaičiuotuvą

Sutvarkykite tai dabar! Sutvarkykite tai dabar!
Norint sutvarkyti sugadintą sistemą, reikės įsigyti licencijuotą Reimage Reimage programos versiją.
 1. Windows paieškoje suveskite PowerShell ir dešiniuoju pelės klavišu pasirinkite Run as Administrator;
 2. Nukopijuokite ir įklijuokite šias komandas po kiekvienos paspaudžiant Enter:
  • Get-AppxPackage *windowscalculator* | Remove-AppxPackage
  • Get-AppxPackage -AllUsers| Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register „$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml“}
 3. Perkraukite kompiuterį.

Metodas nr. 6: Pasinaudokite Windows Troubleshooter programa

Sutvarkykite tai dabar! Sutvarkykite tai dabar!
Norint sutvarkyti sugadintą sistemą, reikės įsigyti licencijuotą Reimage Reimage programos versiją.

Jei nei vienas iš aukščiau pateiktų metodų nepadėjo sutaisyti skaičiuotuvo, pamėginkite įdiegti Windows app Troubleshooter ir nuskenuokite programas. Ši aplikacija automatiškai identifikuoja sistemos klaidas ir jas pašalina. 

Ištaisykite klaidas automatiniu būdu

sauguspc.lt komanda stengiasi padaryti viską, jog vartotojams pateiktų geriausius kompiuterio klaidų šalinimo sprendimus. Jei nenorite švaistyti laiko mėgindami išpręsti problemas rankiniu būdu, naudokite tam sukurtą programinę įrangą. sauguspc.lt profesionalų komanda išmėgino ir patvirtino visus mūsų rekomenduojamus produktus. Klaidų šalinimui bei taisymui galite naudoti šias programas:

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
atstatymo programą Laimės
garantija
nelauk!
Parsisiųsk
atstatymo programą Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su OS X
Vis dar kyla problemų?
Jei jums nepavyko išspręsti klaidos naudojant Reimage, susisiekite su mūsų ekspertais. Prašome pateikti visas detales ir smulkmenas, padėsiančias mums geriau suprasti iškilusią problemą.
Reimage - patentuota ir specializuota Windows taisymo programa. Ji ištirs sugedusį kompiuterį ir pateiks diagnozę. Programa patikrins visus sistemos failus, dinamines bibliotekas ir registro raktus, kuriuos pažeidė pavojingos programos.Reimage - tai patentuota programa, skirta Mac OS X sistemos taisymui. Jos paskirtis - surasti kompiuterio gedimo priežastį ir jį sutaisyti. Programa ištirs kompiuterio sistemos failus ir registrų raktus ir aptiks gedimus.
Ši patentuota kompiuterio taisymo programa naudoja duombazę, turinčią virš 25 milijonų komponentų. Jos pagalba programa gali pakeisti bet kurį sugadintą ar vartotojo kompiuteryje neegzistuojantį failą.
Aptiktų kompiuterio gedimų bei virusų šalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage programos versija.

Neleiskite svetainėms, ISP ir kitoms šalims jūsų šnipinėti

Privati ​​interneto prieiga yra VPN programa, užtikrinanti jūsų anaonimiškumą ir galinti užkirsti kelią jūsų interneto paslaugų teikėjui (ISP), vyriausybei ir trečiosioms šalims sekti jūsų veiklą internete. Ši programinė įranga suteikia prieigą prie srautinių duomenų perdavimo (angl. torrenting) bei vaizdo transliavimo (angl. streaming) serverių, užtikrinant  optimalų duomenų perdavimo greitį bei nesulėtinant sistemos darbo. Be to, ši programa leidžia apeiti geografinius apribojimos ir suteikia prieigą prie tokių paslaugų kaip „Netflix“, BBC, „Disney +“ ir kitas populiarias transliacijos paslaugas, nepriklausomai nuo to, kur esate.

VPN programa taip pat yra svarbi kai kalbame apie vartotojų privatumą. Internetinio šnipinėjimo įrankiai, tokie kaip slapukai, gali būti naudojami ne tik socialinėsė platformose ir informacinėse svetainėse. Juos naudoti gali ir jūsų interneto paslaugų teikėjas (ISP) bei vyriausybė. Net jeigu jūsų naršyklės nustatymai yra paremti saugumo nuostatomis, trečiosios šalys gali jus sekti naudojant programėles, kurioms reikalinga prieiga prie interneto. Deja, tačiau į privatumo apsaugą orientuotos naršyklės, tokios kaip Tor, įsirašymas nėra optimalus problemos sprendimas, kadangi jos veikia gerokai lėčiau lyginant su kitomis populiariomis naršyklėmis. 

Taigi, jeigu siekiate likti anonimiški ir nenorite, kad ISP bei vyriausybė jus šnipinėtų, rekomenduojame naudoti Privati ​​interneto prieiga VPN programą. Ši programa leis jums prisijungti prie interneto ir likti visiškai anonimišku, tokiu būdu u-kertant kelią stebėjimo priemonėmis, reklamoms bei kitam pavojingam turiniui. Svarbiausias tikslas – užkirsti kelią neteisėtai šnipinėjimo veiklai, kurią už jūsų nugaros gali vykdyti NSA ir kitos vyriausybinės institucijos. 

 

 

Greitai atkurkite prarastus duomenis

Naudojantis kompiuteriu visuomet gali atsitikti nenumatytų problemų: jis gali išsijungti dėl elektros energijos tiekimo nutraukimo, ekrane gali pasirodyti mėlynas mirties langas (BSoD), ar pasitraukus nuo kompiuterio vos kelioms minutėms atsisiuntęs Windows atnaujinimas gali automatiškai jį perkauti. Dėl minėtų priežasčių galite prarasti svarbius mokyklos failus, darbo dokumentus ar kitus duomenis. 

Be to, jusų kompiuterį taip pat gali užpulti kenkėjiška programa arba virusas, gebantis sugadinti Windows sistemą bei užkoduoti joje laikomus duomenis naudojant šifravimo algoritmą tam, kad vėliau būtų galima prašyti išpirkos. Deja, bet kibernetiniai sukčiai gali nesilaikyti žodžio ir neatsiųsti dešifravimo rakto net sumokėjus išpirką, todėl rekomenduotina išbandyti alternativyius duomenų atkūrimos būdus. 

Duomenų atkūrimui skirta programinė įranga yra pagrindinis pasirinkimas, galintis padėti atkoduoti užšifruotus failus. Ištrynus failą iš sistemos jis iškart neišnyksta – jis lieka sistemoje tol, kol ant jo neužrašomi nauji duomenys. Data Recovery Pro yra duomenų atkūrimui skirta programa, kuri skenuoja kietąjį diską ir išsko diske esančių ištrintų failų darbinių kopijų. Naudojant šią programą žymiai sumažinsite prarasti svarbius dokumentus, mokyklinius darbus, asmenines nuotraukus ir kt. 

 

Apie autorių
Olivia Morelli
Olivia Morelli - PC ir Mac kompiuterių ekspertė

Olivija Moreli - jauna, tačiau įžvalgi IT ekspertė, šiuo metu universitete siekianti programų sistemų bakalauro laipsnio. Ją labiausiai domina kibernetinio saugumo tema, tačiau gilių žinių apie kompiuterių tinklus, programinę bei techninę kompiuterio įrangą dėka Olivija ras būdą pašalinti bet kokią PC arba Mac kompiut...

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis

Ką galite papildyti apie problemą: "Kaip pataisyti neveikiantį Windows 10 skaičiuotuvą?"