Kaip sumažinti Sppsvc.exe CPU resursų sunaudojimą Windows 10 sistemoje?

parašė Ugnius Kiguolis - -

Klausimas

Problema: Kaip sumažinti Sppsvc.exe CPU resursų sunaudojimą Windows 10 sistemoje?

Sveiki. Prieš pusmetį įsigijau visiškai naują nešiojamąjį kompiuterį su įdiegta Windows 10 operacine sistema. Iki šiol jis veikė nepriekaištingai, tačiau prieš keletą dienų sistema pradėjo strigti bei gana akivaizdžiai sulėtėjo.

Be to, kartais negaliu normaliai naršyti su Chrome ir Edge naršyklėmis, nes jos nekrauna svetainių arba išvis užstringa. Tas pats dažnai nutinka ir su programomis. Vienintelis įtartinas dalykas, kurį aš pastebėjau – tai Sppsvc.exe procesas, kuris sunaudoja apie 35% CPU resursų.

Ar tai normalu? Ar gali būti, kad sulėtėjimai ir kitos problemos yra su tuo susiję?

Patvirtintas atsakymas

Sppsvc.exe – tai Microsoft Software Protection Platform Service failas, kuris dar žinomas kaip sppsvc. Jis priklauso Microsoft Windows operacinei sistemai ir yra viena iš sistemos sudedamųjų dalių. Šio failo paskirtis – užkirsti kelią piratavimui bei programinės įrangos klastojimui.

Pasak Microsoft, Sppsvc.exe apsauga exhibit improvements in how Microsoft software activates, is validated online and behaves when tampering or hacking is detected. Vis dėlto, šis vykdomasis failas dažnai sukelia problemų, susijusių su sistemos resursų (CPU) sunaudojimu. Nemažai žmonių oficialiai pranešė, kad Sppsvc.exe CPU sąnaudos dažnai siekia 35% ar net daugiau, todėl kompiuteris veikia labai neįprastai.

Taip gali nutikti dėl keletos priežasčių. Visų pirma, turėtumėte įsitikinti, kad sistema nėra užkrėsta virusu. Nors sppsvc.exe failas yra pažymėtas Microsoft parašu, o jo pavojingumas siekia vos 2%, hakeriai gana dažnai paslėpia pavojingus virusus po šio legalaus failo pavadinimu, tam, kad virusas nebūtų lengvai aptinkamas.

Taigi, jeigu pastebėjote, kad sppsvc.exe procesas naudoja daug CPU resursų, pilnai nuskenuokite savo kompiuterį su patikima antivirusine programa.

Sppsvc.exe failas sistemos resursų naudojimas

 

Mes rekomenduojame naudoti Reimage. Jeigu ši programa neaptinka nei vienos kenkėjiškos programos, pabandykite pašalinti per dideles sppsvc.exe failo resursų sąnaudas su žemiau pateiktų instrukcijų pagalba.

Kaip optimizuoti Sppsvc.exe failo resursų sąnaudas Windows 10 sistemoje?

Sutvarkykite tai dabar! Sutvarkykite tai dabar!
Norint sutvarkyti sugadintą sistemą, reikės įsigyti licencijuotą Reimage Reimage programos versiją.

PASTABA: Pastebėjome, kad daugelyje internetinių tinklaraščių žmonėms siūloma paprasčiausiai pašalinti sppsvc.exe failą, tačiau toks sprendimo būdas NĖRA tinkamas. Sppsvc.exe yra integruota Windows operacinės sistemos dalis, o tai reiškia, kad jos pašalinimas gali sukelti Windows aktivavimo problemų.

To pasekoje jums gali prireikti iš naujo įsirašyti Windows operacinę sistemą arba atkurti sppsvc.exe vykdomąjį failą.

Pirmas būdas. Atnaujinkite sistemą

Sutvarkykite tai dabar! Sutvarkykite tai dabar!
Norint sutvarkyti sugadintą sistemą, reikės įsigyti licencijuotą Reimage Reimage programos versiją.

Sppsvc.exe failas gali pradėti „ryti“ sistemos resursus dėl trūkstamų Windows atnaujinimų. Pasenusios tvarkyklės (angl. drivers) bei programinė įranga dažnai sukelia eilę klaidų, todėl pabandykite įsirašyti visus trūkstamus Windows 10 atnaujinimus.

 • Vienu metu spustelėkite Windows mygtuką + I ir pasirinkite Updates & Security.
 • Atsidarykite Windows Updates.
 • Paspauskite Check for Updates ir minutėlę palaukite.
  Windows atnaujinimų atsiuntimas
 • Sistema automatiškai suras trūkstamus atnaujinimus ir pateiks jų sąrašą.
 • Paspauskite Run the Updates.
 • Baigiant perkraukite kompiuterį ir patikrinkite ar tai padėjo sumažinti Sppsvc.exe resursų sunaudojimą.

Antras būdas. Pabandykite paleisti sistemą naudojant „clean boot“

Sutvarkykite tai dabar! Sutvarkykite tai dabar!
Norint sutvarkyti sugadintą sistemą, reikės įsigyti licencijuotą Reimage Reimage programos versiją.

Visų pirma, paleiskite savo kompiuterį Safe Mode režimu ir patikrinkite ar Sppsvc.exe procesas vis dar sunaudoja daugiau resursų nei turėtų. Jeigu problema dingo kai perėjote į Safe Mode režimą, rekomenduojame pabandyti „clean boot“, t.y. švarų sistemos paleidimą.

Gali būti, kad Sppsvc.exe klada atsiranda dėl programinės įrangos nesuderinamumo su Microsoft Software Protection Platform Service.

 • Paspauskite Windows mygtuką ir įveskite msconfig.
 • Pasirinkite System Configuration ir atidarykite Services stulpelį.
 • Pažymėkite Hide all Microsoft services dėžutė ir pasirinkite Disable all.
 • Atsidarykite Startup stulpelį ir spustelėkite Open Task Manager.
  Sistemos nustatymų paleidimas iš naujo
 • Pasirinkite po vieną paleisties programą ir paspauskite Disable. Tą padaryti reikia su visomis programomis.
 • Uždarykite Task Manager ir paspauskite OK System Configuration lange.
 • Perkraukite kompiuterį.

Jeigu Sppsvc.exe failo resursų sunaudojimas normalizavosi, tuomet po vieną įjunkite Windows paslaugas ir taip išsiaškinsite, kuri programa yra problemos esmė. Jeigu jums pavyko tai išsiaškinti, pašalinkite problematišką programą ir iš naujo ją įsirašykite.

Trečias būdas. Iš naujo paleiskite Sppsvc.exe procesą

Sutvarkykite tai dabar! Sutvarkykite tai dabar!
Norint sutvarkyti sugadintą sistemą, reikės įsigyti licencijuotą Reimage Reimage programos versiją.

PASTABA: laikinai išjunkite Sppsvc.exe procesą tam, kad įsitikintumėte, kad jis dingo iš Task Manager procesų sąrašo. Jeigu po to jis vis dar veikia valdyklėje ir sunaudoja daug sistemos resursų, tuomet nėra jokios abejonės, kad jūsų kompiuteris užkrėstas virusu. Kai patikrinsite šią versiją, būtinai iš naujo įjunkite šį procesą, kad išvengtumėte Windows aktyvavimo klaidų.

 • Paspauskite Windows mygtuką + R, įveskite regedit ir spustelėkite Enter.
 • Naudodamiesi kairiuoju stulpeliu, atsidarykite HKLM\\SYSTEM\\CurrentControlSet\\Services\\sppsvc aplanką.
 • Pakeiskite Start reikšmę ir betkokio skaičiaus į 4.
  Sppsvc.exe proceso paleidimas iš naujo
 • Po to, perkraukite kompiuterį ir patikrinkite ar Sppsvc.exe failo deaktyvavimas sumažino resursų sunaudojimą.
 • Jeigu vis tiek radote šį proecesą Task Manager, dar kartą nuskenuokite savo kompiuterį su profesionalia antivirusine. Jeigu tai panaikino procesą iš Task Manager, tuomet turėtumėte aktyvuoti prieš tai išjungtą Sppsvc.exe procesą.

Labai prašome informuoti, ar šiame straipsnyje pateikta informacija padėjo jums išspręsti problemą. Jeigu ne, mes ir toliau analizuosime problemos priežastis ir šalinimo būdus.

Ištaisykite klaidas automatiniu būdu

sauguspc.lt komanda stengiasi padaryti viską, jog vartotojams pateiktų geriausius kompiuterio klaidų šalinimo sprendimus. Jei nenorite švaistyti laiko mėgindami išpręsti problemas rankiniu būdu, naudokite tam sukurtą programinę įrangą. sauguspc.lt profesionalų komanda išmėgino ir patvirtino visus mūsų rekomenduojamus produktus. Klaidų šalinimui bei taisymui galite naudoti šias programas:

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
atstatymo programą Laimės
garantija
nelauk!
Parsisiųsk
atstatymo programą Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su OS X
Vis dar kyla problemų?
Jei jums nepavyko išspręsti klaidos naudojant Reimage, susisiekite su mūsų ekspertais. Prašome pateikti visas detales ir smulkmenas, padėsiančias mums geriau suprasti iškilusią problemą.
Reimage - patentuota ir specializuota Windows taisymo programa. Ji ištirs sugedusį kompiuterį ir pateiks diagnozę. Programa patikrins visus sistemos failus, dinamines bibliotekas ir registro raktus, kuriuos pažeidė pavojingos programos.Reimage - tai patentuota programa, skirta Mac OS X sistemos taisymui. Jos paskirtis - surasti kompiuterio gedimo priežastį ir jį sutaisyti. Programa ištirs kompiuterio sistemos failus ir registrų raktus ir aptiks gedimus.
Ši patentuota kompiuterio taisymo programa naudoja duombazę, turinčią virš 25 milijonų komponentų. Jos pagalba programa gali pakeisti bet kurį sugadintą ar vartotojo kompiuteryje neegzistuojantį failą.
Aptiktų kompiuterio gedimų bei virusų šalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage programos versija.

Neleiskite svetainėms, ISP ir kitoms šalims jūsų šnipinėti

Privati ​​interneto prieiga yra VPN programa, užtikrinanti jūsų anaonimiškumą ir galinti užkirsti kelią jūsų interneto paslaugų teikėjui (ISP), vyriausybei ir trečiosioms šalims sekti jūsų veiklą internete. Ši programinė įranga suteikia prieigą prie srautinių duomenų perdavimo (angl. torrenting) bei vaizdo transliavimo (angl. streaming) serverių, užtikrinant  optimalų duomenų perdavimo greitį bei nesulėtinant sistemos darbo. Be to, ši programa leidžia apeiti geografinius apribojimos ir suteikia prieigą prie tokių paslaugų kaip „Netflix“, BBC, „Disney +“ ir kitas populiarias transliacijos paslaugas, nepriklausomai nuo to, kur esate.

VPN programa taip pat yra svarbi kai kalbame apie vartotojų privatumą. Internetinio šnipinėjimo įrankiai, tokie kaip slapukai, gali būti naudojami ne tik socialinėsė platformose ir informacinėse svetainėse. Juos naudoti gali ir jūsų interneto paslaugų teikėjas (ISP) bei vyriausybė. Net jeigu jūsų naršyklės nustatymai yra paremti saugumo nuostatomis, trečiosios šalys gali jus sekti naudojant programėles, kurioms reikalinga prieiga prie interneto. Deja, tačiau į privatumo apsaugą orientuotos naršyklės, tokios kaip Tor, įsirašymas nėra optimalus problemos sprendimas, kadangi jos veikia gerokai lėčiau lyginant su kitomis populiariomis naršyklėmis. 

Taigi, jeigu siekiate likti anonimiški ir nenorite, kad ISP bei vyriausybė jus šnipinėtų, rekomenduojame naudoti Privati ​​interneto prieiga VPN programą. Ši programa leis jums prisijungti prie interneto ir likti visiškai anonimišku, tokiu būdu u-kertant kelią stebėjimo priemonėmis, reklamoms bei kitam pavojingam turiniui. Svarbiausias tikslas – užkirsti kelią neteisėtai šnipinėjimo veiklai, kurią už jūsų nugaros gali vykdyti NSA ir kitos vyriausybinės institucijos. 

 

 

Greitai atkurkite prarastus duomenis

Naudojantis kompiuteriu visuomet gali atsitikti nenumatytų problemų: jis gali išsijungti dėl elektros energijos tiekimo nutraukimo, ekrane gali pasirodyti mėlynas mirties langas (BSoD), ar pasitraukus nuo kompiuterio vos kelioms minutėms atsisiuntęs Windows atnaujinimas gali automatiškai jį perkauti. Dėl minėtų priežasčių galite prarasti svarbius mokyklos failus, darbo dokumentus ar kitus duomenis. 

Be to, jusų kompiuterį taip pat gali užpulti kenkėjiška programa arba virusas, gebantis sugadinti Windows sistemą bei užkoduoti joje laikomus duomenis naudojant šifravimo algoritmą tam, kad vėliau būtų galima prašyti išpirkos. Deja, bet kibernetiniai sukčiai gali nesilaikyti žodžio ir neatsiųsti dešifravimo rakto net sumokėjus išpirką, todėl rekomenduotina išbandyti alternativyius duomenų atkūrimos būdus. 

Duomenų atkūrimui skirta programinė įranga yra pagrindinis pasirinkimas, galintis padėti atkoduoti užšifruotus failus. Ištrynus failą iš sistemos jis iškart neišnyksta – jis lieka sistemoje tol, kol ant jo neužrašomi nauji duomenys. Data Recovery Pro yra duomenų atkūrimui skirta programa, kuri skenuoja kietąjį diską ir išsko diske esančių ištrintų failų darbinių kopijų. Naudojant šią programą žymiai sumažinsite prarasti svarbius dokumentus, mokyklinius darbus, asmenines nuotraukus ir kt. 

 

Apie autorių

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Kompiuterių ekspertas

Ugnius Kiguolis yra tinklalapio SaugusPC įkūrėjas ir vyriausiasis redaktorius. Jis yra kibernetinio saugumo specialistas ir patyręs virusų tyrėjas, IT srityje dirbantis daugiau nei 20 metų.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis

Ką galite papildyti apie problemą: "Kaip sumažinti Sppsvc.exe CPU resursų sunaudojimą Windows 10 sistemoje?"