Warning: Use of undefined constant disable_subscribeFormShortcode - assumed 'disable_subscribeFormShortcode' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/zondervi/domains/sauguspc.lt/public_html/wp-content/themes/esolaskit/functions.php on line 5416
Ką daryti, jei mano Facebook paskyra automatiškai siuntinėja pavojingas nuorodas?

Ką daryti, jei mano Facebook paskyra automatiškai siuntinėja pavojingas nuorodas?

parašė Jake Doe - -

Klausimas

Problema: Ką daryti, jei mano Facebook paskyra automatiškai siuntinėja pavojingas nuorodas?

Taigi, turiu tokią bėdą. Mano draugai pranešė, kad iš mano Facebook paskyros nuolat gauna įtartinas nuorodas, tačiau kai aš tikrinu susirašinėjimus, jokių nuorodų nerandu. Ar gali būti, kad aš nematau tokių pranešimų, nors jie siunčiami iš mano paskyros? Ar kaip nors įmanoma sustabdyti tokį slaptą šlamšto siuntinėjimą?

Patvirtintas atsakymas

 ekrano nuotrauka

Kai 2014 metais pasirodė Facebook virusas, pavojingų nuorodų siuntinėjimas (angl. spamming) tapo viena iš didžiausių problemų. Erzinantys pranešimai ir nuorodos buvo ir yra naudojami dėl įvairių priežasčių, įskaitant pavojingų reklamų platinimui, asmeninės informacijos išgavimui ir pan. Nepaisant to, neseniai atliktas tyrimas atskleidė, kad Facebooke platinami nepatikimi pranešimai, dar kitaip vadinami šlamštu, yra naudojami pavojingo viruso, žinomo kaip Locky, platinimui. Dažniausiai žmonės, kurių kompiuteriai yra prijungti prie Facebook šlamšo platinimo tinklo, nė nenutuokia, kad jų paskyrose yra vykdoma tokia veikla. Koobface, Facebook video virusas and Facebook „hahaha“ virusas – tai tik keletas Facebook viruso versijų, kurios remiasi tokia technologija.Tokie virusai veikia per naršyklės priedus bei plėtinius, įdiegtus sistemoje, tačiau juos sukelti gali ir pati naršyklė. Tiesą sakant, tokio tipo virusus aptikti gali būti gana sudėtinga, todėl patartina nuolat kontroliuoti savo kompiuterį ir reguliariai patikrinti su patikima antivirusine programa, tokia kaip .

Tuo atveju jeigu antivirusinė ir kitos kompiuterio apsaugai skirtos programos nepadeda bent jau sumažinti pavojingų laiškų siuntinėjimo, turėtumėte pabandyti šią situaciją išspręsti patys.

  1. Pakeiskite savo slaptažodį. Turbūt nereikia nei sakyti, kad slaptažodžio pakeitimas yra pats pirmiausias žingsnis, siekiant užkirsti kelią šlamštui savo Facebook paskyroje. Tokiu būdu užblokuosite įsilaužėlių prieigą prie savo paskyros jeigu kažkokiu būdu jie ją gavo.
  2. Pašalinkite nepatikimas programas. Rekomenduotina peržiūrėti programų, esančių jūsų kompiuteryje, sąrašą, nes kai kurios iš jų gali būti pavojingos ir jūsų vardu siųsti šlamštą su pavojingomis nuorodomis. Tokios programos turėtų būti pašalintos nedelsiant.
  3. Praneškite apie susiklosčiusią situaciją Facebook pagalbos centrui ir laukite tolesnių nurodymų.
  4. Atsikratykite nežinomų naršyklės plėtinių ir priedų.
  5. Iš naujo nustatykite naršyklės nustatymus.

Kadangi Facebook virusas, siunčiantis šlamštą draugams, yra visiškai nenuspėjamas, šie penki žingsniai negali garantuoti, kad problema bus išspręsta, tačiau verta pabandyti visus juos atlikti. Priešingu atveju, jeigu leisite šia virusui likti savo kompiuteryje, vėliau galite patirti rimtus privatumo pažeidimus.

Ištaisykite klaidas automatiniu būdu

sauguspc.lt komanda stengiasi padaryti viską, jog vartotojams pateiktų geriausius kompiuterio klaidų šalinimo sprendimus. Jei nenorite švaistyti laiko mėgindami išpręsti problemas rankiniu būdu, naudokite tam sukurtą programinę įrangą. sauguspc.lt profesionalų komanda išmėgino ir patvirtino visus mūsų rekomenduojamus produktus. Klaidų šalinimui bei taisymui galite naudoti šias programas:

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
atstatymo programą Laimės
garantija
nelauk!
Parsisiųsk
atstatymo programą Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su OS X
Vis dar kyla problemų?
Jei jums nepavyko išspręsti klaidos naudojant Reimage, susisiekite su mūsų ekspertais. Prašome pateikti visas detales ir smulkmenas, padėsiančias mums geriau suprasti iškilusią problemą.
Reimage - patentuota ir specializuota Windows taisymo programa. Ji ištirs sugedusį kompiuterį ir pateiks diagnozę. Programa patikrins visus sistemos failus, dinamines bibliotekas ir registro raktus, kuriuos pažeidė pavojingos programos.Reimage - tai patentuota programa, skirta Mac OS X sistemos taisymui. Jos paskirtis - surasti kompiuterio gedimo priežastį ir jį sutaisyti. Programa ištirs kompiuterio sistemos failus ir registrų raktus ir aptiks gedimus.
Ši patentuota kompiuterio taisymo programa naudoja duombazę, turinčią virš 25 milijonų komponentų. Jos pagalba programa gali pakeisti bet kurį sugadintą ar vartotojo kompiuteryje neegzistuojantį failą.
Aptiktų kompiuterio gedimų bei virusų šalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage programos versija.

Neleiskite svetainėms, ISP ir kitoms šalims jūsų šnipinėti

Privati ​​interneto prieiga yra VPN programa, užtikrinanti jūsų anaonimiškumą ir galinti užkirsti kelią jūsų interneto paslaugų teikėjui (ISP), vyriausybei ir trečiosioms šalims sekti jūsų veiklą internete. Ši programinė įranga suteikia prieigą prie srautinių duomenų perdavimo (angl. torrenting) bei vaizdo transliavimo (angl. streaming) serverių, užtikrinant  optimalų duomenų perdavimo greitį bei nesulėtinant sistemos darbo. Be to, ši programa leidžia apeiti geografinius apribojimos ir suteikia prieigą prie tokių paslaugų kaip „Netflix“, BBC, „Disney +“ ir kitas populiarias transliacijos paslaugas, nepriklausomai nuo to, kur esate.

VPN programa taip pat yra svarbi kai kalbame apie vartotojų privatumą. Internetinio šnipinėjimo įrankiai, tokie kaip slapukai, gali būti naudojami ne tik socialinėsė platformose ir informacinėse svetainėse. Juos naudoti gali ir jūsų interneto paslaugų teikėjas (ISP) bei vyriausybė. Net jeigu jūsų naršyklės nustatymai yra paremti saugumo nuostatomis, trečiosios šalys gali jus sekti naudojant programėles, kurioms reikalinga prieiga prie interneto. Deja, tačiau į privatumo apsaugą orientuotos naršyklės, tokios kaip Tor, įsirašymas nėra optimalus problemos sprendimas, kadangi jos veikia gerokai lėčiau lyginant su kitomis populiariomis naršyklėmis. 

Taigi, jeigu siekiate likti anonimiški ir nenorite, kad ISP bei vyriausybė jus šnipinėtų, rekomenduojame naudoti Privati ​​interneto prieiga VPN programą. Ši programa leis jums prisijungti prie interneto ir likti visiškai anonimišku, tokiu būdu u-kertant kelią stebėjimo priemonėmis, reklamoms bei kitam pavojingam turiniui. Svarbiausias tikslas – užkirsti kelią neteisėtai šnipinėjimo veiklai, kurią už jūsų nugaros gali vykdyti NSA ir kitos vyriausybinės institucijos. 

 

 

Greitai atkurkite prarastus duomenis

Naudojantis kompiuteriu visuomet gali atsitikti nenumatytų problemų: jis gali išsijungti dėl elektros energijos tiekimo nutraukimo, ekrane gali pasirodyti mėlynas mirties langas (BSoD), ar pasitraukus nuo kompiuterio vos kelioms minutėms atsisiuntęs Windows atnaujinimas gali automatiškai jį perkauti. Dėl minėtų priežasčių galite prarasti svarbius mokyklos failus, darbo dokumentus ar kitus duomenis. 

Be to, jusų kompiuterį taip pat gali užpulti kenkėjiška programa arba virusas, gebantis sugadinti Windows sistemą bei užkoduoti joje laikomus duomenis naudojant šifravimo algoritmą tam, kad vėliau būtų galima prašyti išpirkos. Deja, bet kibernetiniai sukčiai gali nesilaikyti žodžio ir neatsiųsti dešifravimo rakto net sumokėjus išpirką, todėl rekomenduotina išbandyti alternativyius duomenų atkūrimos būdus. 

Duomenų atkūrimui skirta programinė įranga yra pagrindinis pasirinkimas, galintis padėti atkoduoti užšifruotus failus. Ištrynus failą iš sistemos jis iškart neišnyksta – jis lieka sistemoje tol, kol ant jo neužrašomi nauji duomenys. Data Recovery Pro yra duomenų atkūrimui skirta programa, kuri skenuoja kietąjį diską ir išsko diske esančių ištrintų failų darbinių kopijų. Naudojant šią programą žymiai sumažinsite prarasti svarbius dokumentus, mokyklinius darbus, asmenines nuotraukus ir kt. 

 

Apie autorių
Jake Doe
Jake Doe - Kompiuterinių technologijų žinovas

Jake Doe yra SaugusPC tinklalapio naujienų redaktorius. Nuo pat pažinties pradžios su Ugniumi Kiguoliu 2003-iaisiais, jie kartu jau spėjo pristatyti ne vieną internetinį projektą, skirtą kibernetinio saugumo, virusų ir kitų kompiuterinių problemų sprendimui.  Jake'o idėja sukurti tinklalapį, kurio turinį formuoj...

Susisiekite su Jake Doe
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis

Ką galite papildyti apie problemą: "Ką daryti, jei mano Facebook paskyra automatiškai siuntinėja pavojingas nuorodas?"