Problema: Sveiki. Labai džiaugiausi, kai į rankas pagaliau paėmiau „Diablo IV“. Iš pradžių viskas buvo gerai, bet po poros dienų žaidimas užstrigo, o po to pasirodė mėlynas ekranas. Paleidau žaidimą iš naujo, galvodamas, kad tai tėra vienkartinė klaida ir toliau žaidžiau. Deja, dabar tas pats nutinka maždaug kas 15-30 minutes – „Diablo IV“ tiesiog nuolat užstringa mano kompiuteryje. Gal galite patarti, ką turėčiau daryti, kad tai ištaisyčiau?
Patvirtintas atsakymas
„Blizzard Entertainment“ tęsia savo daugelio žaidėjų mylimą „Diablo“ seriją su „Diablo IV“, veiksmo vaidmenų žaidimu, kuris buvo išleistas 2023 metų birželio 5 dieną. Ši dalis praturtina žaidimų patirtį atviru pasauliu, žaidėjo prieš žaidėją sąveika ir penkiomis skirtingomis veikėjų klasėmis: Barbaras, Druidas, Nekromantas, Sukčius ir Burtininkas. Tačiau kai kurie „Windows“ naudotojai pranešė apie kritinę techninę problemą – žaidimas užstringa ir dėl to atsiranda liūdnai pagarsėjęs mėlynas mirties ekranas (ang. Blue Screen of Death arba tiesiog BSOD).
BSOD yra sustabdymo arba išimties klaidos ekranas, rodomas „Windows“ sistemoje po kritinės sistemos klaidos ar gedimo. Iš esmės tai yra reikšmingos problemos, kai operacinė sistema susidūrė su tam tikru scenarijumi, kai ji nebegali veikti saugiai ir efektyviai, rodiklis. Jo tikslas yra ne tik informuoti vartotoją apie rimtą problemą, bet ir apsaugoti sistemą bei jos komponentus nuo galimos žalos, taip išsaugant sistemos vientisumą.
Kalbant konkrečiai apie „Diablo IV“, žaidimo gedimai, dėl kurių atsiranda BSOD, gali būti siejami su įvairiomis pagrindinėmis problemomis. Viena iš galimų priežasčių yra neteisingi žaidimo grafikos nustatymai, dėl kurių gali būti per daug apkrautos sistemos aparatinės įrangos galimybės ir taip įvykti toks gedimas.
Procesoriaus spartinimas (ang. overclocking) yra kita gan dažna praktika, kuri naudojama sistemos našumui gerinti, tačiau, deja, gali sukelti sistemos nestabilumą, jei tai bus padaryta neteisingai. Tai taip pat gali sukelti žaidimo strigimus ir kitus gedimus.
Tvarkyklės problemos taip pat yra viena iš galimų šios problemos priežasčių. Tvarkyklių neatitikimai arba pasenusios tvarkyklės gali sutrikdyti žaidimo gebėjimą efektyviai sąveikauti su sistemos aparatine įranga, todėl jis gali strigti.
Nors šios techninės problemos gali atrodyti itin rimtos, jos nėra neįveikiamos. Tiesą sakant, žemiau rasite išsamias gaires ir instrukcijas, kurios gali padėti vartotojams pašalinti ir ištaisyti šias problemas, taip veiksmingai užbaigiant BSOD incidentus žaidžiant „Diablo IV“. Jei vietoj rankinio būdo norite išmėginti automatinį metodą, labai rekomenduojame išbandyti FortectMac Washing Machine X9 kompiuterio taisymo įrankį, kuris gali greitai patikrinti, ar nėra pažeistų sistemos failų ir kitų dažnai pasitaikančių problemų, ir jas pašalinti.
Pirmiausia turėtumėte įsitikinti, kad su „Windows“ sistemos failais nenutiko nieko blogo – tai galite padaryti vykdydami komandas per Command Prompt:
Vadinamieji „overlays“ yra puikūs įrankiai, kurie gali padėti naudotojams įrašyti žaidimo eigą, daryti ekrano kopijas, tiesiogiai transliuoti veiklą ir dar daugiau žaidžiant vaizdo žaidimus. „GeForce“ yra vienas iš populiariausių įrankių, nes jis pateikiamas kartu su „Nvidia GeForce Experience“ programa ir suteikia prieigą prie visų šių funkcijų akimirksniu, be didelio vargo.
Kai kurie vartotojai teigė, kad jiems pavyko ištaisyti „Diablo IV“ gedimus nustatymuose įjungus arba išjungus automatinio derinimo parinktį. Taigi, jei jį išjungėte, turėtumėte jį įjungti arba atvirkščiai.
Viena iš dažniausiai pasitaikančių priežasčių, kodėl užstringa žaidimas ir atsiranda BSOD, yra vaizdo plokštės tvarkyklės. Kartais jos gali būti sugadintos ir taip sukelti problemas. Todėl rekomenduojame įdiegti naujausią vaizdo tvarkyklės versiją. O tai galima padaryti keliais būdais.
Greičiausia būtų naudoti automatinę tvarkyklės naujinimo priemonę, pvz., DriverFix. Taip pat galite atsisiųsti ir įdiegti naujausius naujinimus iš oficialių „Nvidia“, „AMD“ arba „Intel“ svetainių, tačiau įsitikinkite, kad pasirinkote tinkamą įrenginio tvarkyklę. Galiausiai taip pat galite naudoti „Windows“ naujinimo funkciją, nors ji yra mažiau patikima.
Jei tvarkyklių atnaujinimas nepadėjo, galite jas įdiegti iš naujo. Norėdami tai padaryti, pirmiausia turite jas pašalinti taip:
Jūsų žaidimo failai taip pat gali būti sugadinti. Tokią problemą galite išspręsti naudodami „Blizzard“ paleidimo priemonės integruotą taisymo funkciją.
Procesoriaus spartinimas (ang. overclocking), nors ir naudingas būdas pagerinti kompiuterio našumą, kartais gali sukelti sistemos nestabilumą ir gedimus. Jei įtariate, jog būtent tai sukelia „Diablo IV“ užstrigimą ir BSOD, galbūt norėsite išjungti procesoriaus spartinimą. Pateikiame kelis bendrinius veiksmus, kurie turėtų padėti išjungti procesoriaus spartinimą:
Be to, jei naudojote trečiosios šalies programinę įrangą, kad paspartintumėte savo procesorių (pvz., „MSI Afterburner“, „Intel XTU“ ir t. t.), turėsite atidaryti atitinkamą programinę įrangą ir iš naujo nustatyti numatytuosius nustatymus arba išjungti visas procesoriaus spartinimo funkcijas.
Kitos susijusi tema:
sauguspc.lt komanda stengiasi padaryti viską, jog vartotojams pateiktų geriausius kompiuterio klaidų šalinimo sprendimus. Jei nenorite švaistyti laiko mėgindami išpręsti problemas rankiniu būdu, naudokite tam sukurtą programinę įrangą. sauguspc.lt profesionalų komanda išmėgino ir patvirtino visus mūsų rekomenduojamus produktus. Klaidų šalinimui bei taisymui galite naudoti šias programas:
Jeigu siekiate likti anonimiški ir nenorite, kad ISP bei vyriausybė jus šnipinėtų, rekomenduojame naudoti VPN programą. Ši programa leis jums prisijungti prie interneto ir likti visiškai anonimišku, tokiu būdu užkertant kelią stebėjimo priemonėmis, reklamoms bei kitam pavojingam turiniui. Private Internet Access VPN programa taip pat yra svarbi kai kalbame apie vartotojų privatumą. Internetinio šnipinėjimo įrankiai, tokie kaip slapukai, gali būti naudojami ne tik socialinėse platformose ir informacinėse svetainėse.
Duomenų atkūrimo programa gali pagelbėti, kai norite atkurti savo failus. Net ir ištrynus failą, jis nepranyksta visiškai, kadangi jis vis tiek išlieka kietąjame diske, kol vietoj jo nėra įrašyti nauji duomenys. Data Recovery Pro yra atkūrimo programa, galinti surasti ištrintų failų kopijas jūsų įrenginio standžiajame diske. Naudodamiesi šiuo įrankiu išvengsite vertingų dokumentų praradimo, įskaitant nuotraukas, vaizdo įrašus, darbui skirtus failus ir daug kitų.
Ką galite papildyti apie problemą: "Kaip ištaisyti klaidą, kai „Diablo 4“ užstringa su mėlynu ekranu?"
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.