12 Gmail funkcijų, kurias turėtumėte žinoti

Ko gero daugelis iš Jūsų naudojasi Gmail el. pašto programa, tačiau ar žinote viską, ką ji gali pasiūlyti? Tai sužinosite perskaitę šį straipsnį, kuriame pateikiamos 12 Gmail funkcijų. Kai kurios jų – tai neatsiejama Gmail dalis. Kitos – sugalvotos kitų kūrėjų.

Laiškų valdymas Gmail paskyroje

1. Kai laikas, kuriuo turi būti išsiųstas pranešimas yra itin svarbus, bet Jūs tuo metu negalėsite prisijungti prie savo Gmail paskyros, galite nustatyti žinutės išsiuntimo laiką iš anksto. Tai atlikti gali mažiausiai du naršyklės plėtiniai (angl. browser extension) – Right Inbox ir Boomerang. Įdiegę šiuos plėtinius galėsite nemokamai iš anksto nustatyti laiką 10 žinučių. Jei pasirinksite mokėti 5 dolerių kasmėnesinį mokestį, galėsite taip išsiųsti neribotą pranešimų kiekį, tačiau yra specialių scenarijų, kuriuos paleidę Google Sheets tai galėsite padaryti nemokamai.

2. Pasinaudokite Gmail Snooze funkcija. Su ja galėsite atidėti laiškų skaitymą vėlesniam laikui. Taip pat galėsite atsikelti svarbius laiškus į sąrašo viršų. Tai Chrome plėtinys, todėl nedvejodami jį išbandykite.

3. Viena Gmail Lab funkcija leidžia siųsti iš anksto paruoštus atsakymus.

Patikrinkite, ar Jūsų laiškai buvo perskaityti

4. Yra nemažai Chrome plėtinių, suteikiančių šią informaciją, kaip, pavyzdžiui, Bananatag Email Tracking, Sidekick ir Intelliverse Email Tracker. Įsidiegę vieną šių plėtinių galėsite sužinoti, kada Jūsų laiškas buvo perskaitytas ir ar jau galite tikėtis atsakymo. Taip pat galėsite sužinoti, kiek kartų laiškas buvo atidarytas ir net kurioje vietoje buvo jį atidaręs asmuo. Laiškų, kuriuos galite sekti šiuo būdu, skaičius yra ribotas.

5. Norite, kad laiškas gavėjo dėžutėje būtų tik tam tikrą laiko tarpą? Naudokitės Dmail plėtiniu. Jūsų pageidavimu, kai kurie laiškai po tam tikro laiko adresato dėžutėje paprasčiausiai susinaikins. Gmail neseniai pristatė naują funkciją, kuri leidžia atšaukti išsiųstus laiškus (angl. undo send).

Dirbkite efektyviau

6. Savo Gmail paskyroje galite susidaryti turimų atlikti darbų sąrašą (angl. to-do list). Norėdami tai padaryti, dešinėje Gmail pusėj įsidiekite kontrolinį Remember The Milk (angl. checklist) sąrašą. Šia funkcija galima naudotis Chrome ir Firefox naršyklėse. Laiškai gali būti paversti į užduotis, susieti su kontaktais bei Google Calendar.

Šį sąrašą galima sudėlioti chronologine tvarka. Į jį galėsite įtraukti laiškus, paskirstyti projektus kitiems žmonėms bei naudotis šia programėle savo telefone.

7. Gmail Jums padės planuoti susitikimus. Viena iš Gmail Labs funkcijų leidžia įsikelti Google Calendar greta pašto dėžutės kad savo susitikimus galėtumėte planuoti lengviau.

8. Google Lab taip pat siūlo funkciją, leidžiančią matyti kelis laiškus viename lange.

Tvarkykite atnaujinimus ir pranešimus

9. Norite atlikti kelis darbus, bet esate apsistoję ten, kur nėra interneto? Jokių problemų. Gmail Offline suteiks Jums galimybę skaityti ir atsakinėti į laiškus be internetinio ryšio. Gmail duomenys bus atnaujinti, vos tik prisijungsite prie interneto.

10. Stebėkite Gmail dėžutę jos neatsidarydami. Įsidiekite Checker Plus, kuri ekrane rodys pranešimus apie Jūsų laukiančius laiškus net neatveriant Gmail puslapio. Į laiškus tiesiogiai atsakyti galėsite paspaudę ant šių pranešimų.

11. Laukiate svarbaus laiško? AwayFind Jums padės, tik, žinoma, ne už dyką. Šis plėtinys užtikrins, kad gavus laišką nuo tam tikrų žmonių gautumėte skambutį arba pranešimą trumpąja žinute.

Viskas vienoje vietoje

12. Naujas Chrome plėtinys sudėlios Jūsų Gmail paskyroje esančią informaciją taip, kad ja naudotis būtų patogiausia. Ji vadinasi paprasčiausiai Inbox, ir ja naudotis galite tiek asmeniniame kompiuteryje, tiek mobiliajame telefone.

Apie autorių
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis - IT specialistas

Linas Kiguolis yra kvalifikuotas IT specialistas, mėgstantis dalintis savo žiniomis apie Windows bei Mac operacinių sistemų problemas. Lino įžvalgos neretai padeda kitiems SaugusPC komandos nariams greičiau surasti tinkamus sprendimus puslapio lankytojų problemoms spręsti.

Susisiekite su Linas Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis