Apžiūrėjus Windows 10 Mobile platformą tapo aišku, kad ji nesuteikia prieigos prie itin svarbių mobiliųjų programėlių

Apžiūrėjus Windows 10 Mobile platformą tapo aišku, kad ji nesuteikia prieigos prie itin svarbių mobiliųjų programėlių ekrano nuotrauka

Microsof vis dar dirba su Windows 10 Mobile platforma, kurią ketinama į rinką pristatyti šį rudenį. Prieš porą savaičių Beta testeriai (angl. beta testers) gavo galimybę peržiūrėti Windows 10 Mobile versiją ir, nepaisant daugybės pokyčių dizaine, funkcionalume bei nustatymuose, vis dėl to ši platforma turi nemažų problemų, kurių dauguma susijusi su mobiliosiomis programėlėmis. Kai kurie ekspertai iš anksto prognozuoja, kad Windows 10 Mobile netaps vienu iš pagrindinių rinkos žaidėjų, nes ši platforma negali pasiūlyti nieko lyginant su Android ar iPhone milžinais. Panašu, kad naujoji Windows mobili versija stokoja pačių pagrindinių programėlių, be kurių dauguma žmonių jau nei dienos neįsivaizduoja.

Pasak Microsoft prezidento Jusufas Mehdi, šiuo metu pasaulyje yra 1.5 milijardų prietaisų, kuriuose veikia Windows operacinė sistema. Kompanija tikisi, kad per du metus įrenginių skaičius, kuriuose butų įdiegta Windows 10 operacinė sistema, pasieks vieną milijardą, nes operacinė sistema kompiuteriaims jau dabar yra laikoma viena geriausių. Gaila, tačiau to pačio prognozuoti Windows 10 Mobile platformai negalima.

Stipriosios Windows 10 Mobile savybės

Jeigu mes lygintume Windows 10 Mobile su Windows Phone 8.1, tuomet galima teigti, kad dizainas gerokai įdomesnis, modernesnis ir ne toks nuobodus. Plytelės yra permatomos, todėl ant darbalaukio galima užsidėti nuotrauką ir ji bent jau dalinai bus matoma. Be to, galite rinktis plytelių skaidrumo lygį, jų dydį (3 skirtingi dydžiai) bei spalvą (50 spalvų). Pasak ekspertų, plytelių išdėstymas primena darbalaukį, o tai, mūsų manymu, yra pliusas.

Nustatymų meniu taip pat buvo papildytas keletu naudingų parinkčių. Be to, kai kurios plytelės tarnauja kaip valdikliai. Kitaip tariant, jums nereikės spausti ant plytelės tam, kad patikrintumėte ar atnaujintumėte orų prognozes, jums nereikės įeiti į kalendoriaus aplanką tam, kad sužinotumėte šiandienos datą ir t.t.

Be to, jeigu palygintume daugumą Android telefonų, Windows telefonuose įvairius atnaujinimus bus galima parsisiųsti žymiai greičiau.

Windows 10 Mobile taip pat pristatys naują skyrių ‘Download Tank’. Tai tarsi aplankas, kuriame bus galima greičiau rasti visas neseniai parsisiųstas programėles. Tiktai labai patogu!

Kuriant šią mobilią versiją, pagrindinis Microsoft tikslas – tai visapusiškas programėlių bendradarbiavimas ir panašu, kad kompaniją šį tikslą įgyvendino gana sėkmingai. Panašu, kad visi Microsoft Windows įrankiai šioje mobilioje versijoje yra sujungti ir sėkmingai sinchronizuoti.

Visumoje panašu, kad Windows 10 Mobile platforma krypsta tinkama linkme ir yra gerokai patobulinta jeigu lygintume su senesnėmis versijoms. Jeigu esate didelis Microsoft gerbėjas, greičiausiai ši platforma jums patiks, ne ji apjungia operacinę sistemą su kitais Microsoft produktais. Vis dėlto, kaip jau minėjome, nelabai tikėtina, kad Windows 10 Mobile populiarumu aplenks Android ar iPhone dėl keleto svarbių dalykų.

Pagrindiniai Windows 10 Mobile trūkumai

Išvardinome nemažai teigiamų Windows 10 Mobile bruožų, tačiau taip pat turime ką pasakyti ir apie trūkumus. Nepaisant to, kad jos dizainas suteikia jai patrauklumo, greičiausiai niekas neišdrįs užginčyti to fakto, kad vis dėl to mobiliosios programėlės yra pats svarbiausias faktorius, kurio dėka mūsų prietaisai tampa itin naudingi. Taigi, nepaisant to, kad Windows 10 Mobile App Store siūlo įsigyti pačias populiariausias programėlės, įskaitant Facebook, Twitter, The New York Times, Amazon, Cabdy Crushm Wheather Channel, ir t.t., vos tik įsirašę šią platformą iškart pasigesite itin svarbių programėlių, susijusių su Google. Kodėl? Dėl to, nes Google nuspręndė ignoruoti Windows Phone mobilias versijas ir netiekti Google Maps, Google Hangouts, Gmail, Google Now, Google Drive ir kitų Google aplikacijų. Be to, plačiai paplitusios programėlės, tokios kaip Amazon Music, Prime Instant Video, Periscope, HBO Go, TuneIn Radio bei Out of Milk taip pat nėra įtrauktos į Windows 10 Mobile App Store. Taigi, ar vis dar svarstote įsigyti šią platformą? Tikriausiai ne…

Be to, reikėtų paminėti, kad netgi tos programėlės, kurias Windows 10 Mobile siūlo, įskaitant Facebook, Twitter, The New York Times, Amazon, Candy Crush, Wheather Channel ir t.t. nėra atnaujintos, todėl jas naudoti jau nėra itin patogu.

Taip par reikėtų atkreipti dėmesį į Menu parinktį, kurio perkėlimas nėra itin patogus dalykas. Norint pamatyti Menu parinktis, jums reikės jums slinkti ekraną į kairę arba į dešinę, kas jau ir taip nėra patogu. Dar daugiau, šios funkcijos nepalaiko nei Amazon, nei Yelp, nei daug kitų populiarių aplikacijų.

Taigi, nors išvardinome daugybę Windows 10 Mobile pliusų, dauguma jų yra susiję su dizainu, parinktimis ir pažangesnėmis funkcijomis ir tai, žinoma, yra puiku. Vis dėlto, akivaizdu, kad Microsoft šį kartą nepavyko tinkamai atrinkti ir pritaikyti programėlių, todėl nelabai tikėtina, kad Windows 10 Mobile platforma bus itin populiari.

Apie autorių
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Kompiuterių ekspertas

Ugnius Kiguolis yra tinklalapio SaugusPC įkūrėjas ir vyriausiasis redaktorius. Jis yra kibernetinio saugumo specialistas ir patyręs virusų tyrėjas, IT srityje dirbantis daugiau nei 20 metų.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis