Dažniausios su kompiuteriais susijusios problemos

IT specialistai dažnai susiduria su paradoksu, kai daugelis problemų, su kuriomis susiduria kompiuteriu besinaudojantys žmonės, gali būti išsprendžiamos jį paprasčiausiai perkraunant. Toks nesudėtingas metodas veiksmingas daugiau nei 50 % atvejų.

Tačiau ko gero daugeliui iš mūsų kyla klausimas, kodėl kompiuterį perkrauti reikia taip dažnai? Norėdami tai suprasti, pagalvokite apie save iš ryto. Ryte mes jaučiamės gerai pailsėję, pasiruošę darbo dienai bei nusiteikę priimti mūsų laukiančius iššūkius. Tačiau dienai besitęsiant toliau Jūs tampate daug lėtesnis, ir, ko gero, ne toks entuziastingas kaip ryte. Tas pats įvyksta ir su kompiuteru. Kai paleidžiate kompiuterį, kartu paleidžiami įvairūs procesai bei programos. Netrukus atsiranda ir visokių nesklandumų ir sutrikimų, kurie kaupiasi, trukdo sėkmingam darbui ir lėtina Jūsų kompiuterį. Nors Jūs gerai išsimiegoti galite tik naktį, kompiuterį laimei galite perkrauti kiekvieną kartą, kai jis ima lėtėti. Jei perkrovimas nepadeda, teks ieškoti sudėtingesnių problemų.

Kaip jau išsiaiškinome, sulėtėjęs kompiuteris išduoda, kad kažkas su juo negerai. Dažniausia to priežastis yra jame įdiegtos programos. Visų pirma, kompiuteriai neretai parduodami su juose jau įrašytomis programos ar bandomosiomis jų versijomis. Tai padeda sumažinti kompiuterių kainas (nes šių programų kūrėjai moka techninės įrangos kūrėjams už programų įdiegimą jų gaminamuose kompiuteriuose). Kadangi kompiuterį jau įsigyjate su šiomis programomis, gali būti sunku susigaudyti, ar jos yra gyvybiškai būtinos Jūsų kompiuterio darbui, ar galite jas sėkmingai ištrinti ir taip padidinti savo kompiuterio spartą ir jo darbo efektyvumą.

Kitas problema – Jūsų kompiuteryje įdiegtos nemokamos programos. Nors internete yra daug legalių ir nepavojingų nemokamų programų, tačiau gana dažnai nemokamos programos platinamos su įrankių juostomis (angl. toolbars), reklaminėmis programomis (angl. adwares) arba kitokiomis programėlėmis, kurios renka informaciją apie Jūsų veiklą internete – nemokama programa veikia kaip masalas, dėl kurio Jūs ir parsisiunčiate ją nė nenutuokdami, kad kartu parsisiunčiate ir kitų programų. Pamenate, kaip sklandžiai Jūsų kompiuteris veikė Jums tik jį įsigijus ir kai sunkiai jis kraunasi dabar. Labai tikėtina, kad toks kompiuterio spartos suprastėjimas susijęs su įvairiomis Jūsų kompiuteryje esančiomis programomis, kurių Jūs galbūt nė karto nenaudojote arba kurios jame buvo įdiegtos be Jūsų žinios ir dabar sukelia daugiau problemų nei naudos.

Tačiau šiuolaikinius kompiuterius sugadinti nepataisomai nėra taip lengva. Visgi jai rūpintis reiktų kaip ir kiekvienu kitu prietaisu. Todėl pasinaudokite kompiuterių teikiamomis galimybėmis, bet nepamirškite apsaugoti jų nuo tykančių pavojų.

Apie autorių
Jake Doe
Jake Doe - Kompiuterinių technologijų žinovas

Jake Doe yra SaugusPC tinklalapio naujienų redaktorius. Nuo pat pažinties pradžios su Ugniumi Kiguoliu 2003-iaisiais, jie kartu jau spėjo pristatyti ne vieną internetinį projektą, skirtą kibernetinio saugumo, virusų ir kitų kompiuterinių problemų sprendimui.  Jake'o idėja sukurti tinklalapį, kurio turinį formuoj...

Susisiekite su Jake Doe
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis