Gmail oficialiai paskelbė pridedanti laiškų atšaukimo funkciją

Gmail oficialiai paskelbė pridedanti laiškų atšaukimo funkciją ekrano nuotrauka

Tikriausiai daugelis besinaudojančių el. paštu žino, ką reiškia netyčia įvesti neteisingą laiško gavėją ir spustelėti ‘Send mygtuką. Savaime aišku, kad ne tam asmeniui išsiųstas laiškas gali pridaryti daug problemų ir gėdos. Neseniai atlikti tyrimai parodė, kad ‘How to unsend email’ užklausa Google paieškoje buvo paminėta milijonus kartų, o tai reiškia, kad Gmail vartotojams šios funkcijos dažnai prireikia.

Laimei, nuo šiol žmonės, įvedę tokią užklausą į paiešką, gaus atsakymą. Gmail kompanija oficialiai paskelbė įtraukinati laiškų atšaukimo funkciją (‘Undo Send’) į visas Gmail paskyras. Gmail Lab vartotoji šia funkcija naudotis galėjo pradėti jau kelis metus atgal, tačiau milijonams kitų Gmail vartotojų ji tapo prieinama tik dabar. Žinoma, neturėtumėte tikėtis, kad aktyvavę šią funkciją jūs galėsite atšaukti vakarykščių laiškų siuntimą. Persigalvojimui ir laiško atšaukimui ji suteiks jums tik kelias brangias sekundes. Vis dėlto, tai gali būti išties naudinga siekiant išvengti rimtų problemų atskleidus konfidencialią informaciją ne tam žmogui.

Šiuo metu ‘Undo Send’ funkcija nėra įjungta automatiškai, todėl ją reikia aktyvuoti rankiniu būdu. Kaip jau minėjome, per daug nesitikėkite – laiškų atšaukimo laikas nėra neribotas. Jūs galėsite pasirinkti nuo 5 iki 30 sekundžių, kurių, manoma, turėtų pakakti norint atšaukti netinkamą laišką. Jeigu jums reikia išsamių instrukcijų kaip įjungti ‘Undo Send’ funkciją, sekite šiuos nurodymus:

  • Prisijunkite prie Gmail paskyros.
  • Spustelėkte krumpliaračio ikonėlę, kurią paprastai galima rasti po profilio nuotrauka dešiniajame ekrano kampe.
  • Suraskite ir pasirinkite Settings.
  • Suraskite Enable Undo Send parinktį ir pažymėkite ties ja varnele.
  • Pasirinkite galimą laiško atšaukimo laikotarpį (5, 10, 20 arba 30 sekundžių).
  • Puslapio apačioje spustelėkite Save Changes mygtuką.

Kai aktyvuosite šią funkciją, gali atrodyti, kad jūsų laiškai iškart pasiekia gavėją, tačiau taip nėra. Iš tiesų laiškai yra išsiunčiami tik praėjus laiško atšaukitmo laikui (iki 30 sekundžių). Jeigu norite atšaukti elektroninį laišką, tiesiog paspauskite ‘Atšaukti’ mygtuką puslapio viršuje.

PASTABA: Jeigu išsiuntus laišką jums kyla abejonių, ar jis tikrai turėtų pasiekti gavėją, jokiu būdu nespauskite ‘Rodyti pranešimą’ mygtuko ir neatidarykite kito lango. Priešingu atveju, ‘Undo Send’ funkcija nebeveiks ir jūsų laiško jau nebus įmanoma atšaukti.

Apie autorių
Jake Doe
Jake Doe - Kompiuterinių technologijų žinovas

Jake Doe yra SaugusPC tinklalapio naujienų redaktorius. Nuo pat pažinties pradžios su Ugniumi Kiguoliu 2003-iaisiais, jie kartu jau spėjo pristatyti ne vieną internetinį projektą, skirtą kibernetinio saugumo, virusų ir kitų kompiuterinių problemų sprendimui.  Jake'o idėja sukurti tinklalapį, kurio turinį formuoj...

Susisiekite su Jake Doe
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis