Microsoft neseniai pristatė Windows 10, kurioje galima rasti įvairių naujų ir įdomių funkcijų. Kyla klausimas, ar šios savybės padės prisivilioti OS X vartotojus atgal į Windows OS naudotojų gretas?
Naujojoje Windows 10 OS netrūksta patobulinimų, puikiai tinkančių tiems, kurie mėgsta atlikti daug užduočių vienu metu. Be to, su Windows 10 sugrįžo ir senasis Start meniu (su tam tikrais patobulinimais, žinoma), kurio daugelis vartotojų pasigedo Windows 8 sistemoje. Todėl galima sakyti, kad Windows 10 sujungia geriausias klasikines ir naujas savybes bei funkcijas.
Šiuo metu Apple ir Microsoft pristato panašias funkcijas. Su vienomis funkcijomis jos viena kitą lenkia, o kai kuriose srityse – vejasi. Tačiau šį kartą Microsoft tikrai pasistengė, nors, reikia pridurti, kad ši OS irgi turi trūkumų. Viską aptarsime netrukus.
Windows 10 – puikus pasirinkimas atliekantiems kelias užduotis vienu metu
Daugiausiai džiaugsmo reiškiama dėl Start meniu, vėl sugrįžusio į kairįjį apatinį ekrano kampą. Visgi reiktų paminėti ir pasidžiaugti puikia nauja funkcija Task View, ekrano šone rodančia mažas ikonėles programų, kurios tuo metu yra įjungtos.
Šioje srityje Microsoft vejasi Mac, kuriame ši funkcija yra jau senokai ir vadinasi ji Exposé (dabartinis pavadinimas – Mission Control). Task View galima pasiekti perbraukiant trimis pirštais per jutiklinį paviršių (angl. touchpad) arba naudojantis sparčiaisias klavišais (Windows klavišas + Tab).
Windows 10 taip pat turi Snap funkciją, kuri leidžia tvarkyti iki keturių langų ekrane ir patogiai juos susidėlioti. Šią funkciją į naują OS X žada įtraukti ir Apple. Tačiau Microsoft versija yra geresnė, nes darbą palengvina spartieji klavišai.
Kitas puikus dalykas Windows 10 OS – virtualūs darbalaukiai (angl. virtual desktops). Jais naudodamiesi galėsite susiskirstyti darbalaukius pagal tai, kam juos naudojate (pvz. paskirti vieną jų žaidimams, o kitą – darbui). Mac šią funkciją turi jau šešerius metus, pagaliau ją įdiegė ir Windows 10.
Windows 10 ir jo naujos funkcijos
Pasiskolinta iš Windows Phone, naujoji funkcija Cortana yra lyg Siri pusseserė. Tačiau ji veikia šiek tiek kitaip. Cortana bando pateikti informaciją, kurią, jos manymu, Jūs turėtumėte žinoti. Šią informaciją ji pateikia remdamasi Jūsų el. laiškais, kalendoriumi ir interneto paieška. Tačiau ji gali pasiekti tik Microsoft mail o ne Outlook paštą.
Geriausia Cortana savybė – programų atidarymas ir greita paieška. Cortana atsako į klausimus ir teikia pasiūlymus, jei kalbėdami paminite jos pavadinimą. Jai puikiai sekasi internetinė paieška, tačiau tam ji naudoja Bing paieškos sistemą.
Siri, kita vertus, dar nepasiekė Mac kompiuterio, nors viena iš būsimos OS X funkcijų leis atlikti interneto paieškas tiesiai ant darbalaukio ir vadinsis Spotlight.
Windows 10 ir problemos
Deja, tenka pripažinti, kad tam tikros Windows 10 funkcijos nėra tokios įspūdingos. Nors OneNote (skirta užrašams) yra tikrai puiki, kitos programos yra tobulintinos.
Pradėsime nuo to, kad Mail programa atsilieka nuo el. pašto programos, kurią Microsoft sukūrė iPhone telefonui. Nuotraukoms skirta programa irgi nesužibėjo, joje mažiau funkcijų nei atitinkamose Google Photos ir Apple Photos. Taip pat abejojame, kad dažnai įsijungsite Groove Music, tam tikrų problemų kyla ir integruojant Microsoft Office Mac kompiuteriuose. Be to, kartais sunku rasti gerų trečiųjų šalių programų, kurios gerai veiktų Windows 10. Šioje srityje OS X yra pranašesnė.
Naujoji Microsoft naršyklė Edge turi gerų savybių (pvz. automatiškai pateikia restoranų ar parduotuvių telefono numerius ir adresus), bet kartais ja sunku naudotis dėl neretai iškylančių klaidų.
Pagaliau jei turite iPhone ir Windows PC, yra tam tikrų funkcijų, kuriomis kompiuteryje naudotis negalėsite.
Tikimės, kad ši informacija buvo naudinga svarstant abiejų OS privalumus ir trūkumus bei priimant teisingą sprendimą.