Ką turėtumėte žinoti apie Windows 10

Ką turėtumėte žinoti apie Windows 10 ekrano nuotrauka

Ką tik buvo paleista Windows 10 OS ir mes esame įsitikinę, kad daugelis Jūsų norėtų sužinoti, ko tikėtis iš šios naujosios operacinės sistemos. Šiame straipsnyje supažindinsime Jus su devyniomis Jums ramybės nedavusiomis Windows 10 naujovėmis. Taigi nieko nelaukdami ir aptarsime, ką naujo pasiūlyti gali ši naujoji Windows versija.

1. Kada bus galima ją įsidiegti? Kiek tai kainuos?

Windows 10 buvo paleista liepos 28 dieną. Galimybę atnaujinti savo Windows 7 ir Windows 8.1. OS nemokamai turėsite vienerius metus. Jei užsisakėte nemokamą kopiją, gausite pranešimą, kad programą jau galimą įdiegti. Jūs taip pat galėsite pasirinkti Jums patogiausią diegimo laiką. Windows 10 Home kainuos $119, o Windows 10 Pro – $199.

2. Kaip veiks atnaujinimas, jei aš turiu asmeninį ir planšetinį kompiuterius bei Windows Phone?

Microsoft tikslas – užtikrinti, kad Windows 10 taptų visų Jūsų įrenginių operacine sistema. Windows 10 nustato, kada Jūs dirbate su klaviatūra ir pele, o kada naudojatės liečiamuoju ekranu (angl. touchscreen) ir pagal tai pritaiko savo veiklą. Jei naudojatės planšetiniu kompiuteriu – matysite viso ekrano veikseną ir pakoreguotą Start meniu, taigi sistema yra labai lanksti. Programa, užtikrinanti, kad Windows 10 prisitaikytų prie Jūsų naudojamo įrenginio, vadinama Windows Continuum. Būtent ji ir nustato, jei Jūs naudojatės klaviatūra, pele ar liečiamuoju ekranu.

Kalbant apie Windows Phone, sklinda kalbos, kad ateityje turėtų pasirodyti Windows 10 versija išmaniesiems telefonams, bet šios naujovės dar reikės palūkėti.

3. Kokios naujovės su programomis?

Galėsite pirkti programas Windows Store parduotuvėje ir naudotis jomis visuose savo įrenginiuose. Šios programos prisitaikys prie Jūsų naudojamų prietaisų. Microsoft Office jau įrodė, kad sėkmingas Windows programų funkcionavimas įvairiuose įrenginiuose yra įmanomas, nors naudotis Excel Jūsų išmaniajame telefone ir nėra itin patogu.

4. Kaip pasikeis Modern programos?

Windows 10 sistemoje ši funkcija yra pasirinktina. Jei naudojatės „du viename“ planšetiniu kompiuteriu Surface Pro 3, kurį galima naudoti ir kaip nešiojamąjį kompiuterį, nesunkiai įsitikinsite, kaip tai veikia. Prie prietaiso prijungus klaviatūrą ekrane pasirodys įprastas darbalaukio rodinys. Šiuos procesus taip pat valdo Windows Continuum.

5. Kas atsitiks su Modern programomis, kurias įsigijau anksčiau?

Jos niekur nedings. Jei šias programas naudojate savo planšetiniame kompiuteryje, jas matysite „Modern” režime. Jei programomis norėsite naudotis sėdėdami prie stacionaraus kompiuterio, Windows Continuum įgalins klasikinę programų išvaizdą.

6. Kas naujo apie Start menu?

Ne visi Windows sistemos vartotojai buvo patenkinti visą ekraną užimančiu pradžios meniu. Windows 10 grįžta prie įprastinio Start meniu kairiajame apatiniame ekrano kampe, bet dabar jame yra ir Windows 8 atsiradusių plytelių (angl. tiles), kurias galite perdėlioti ir keisti. Nuo šiol bus lengviau persijungti tarp planšetinio ir stacionaraus kompiuterio režimo.

7. Kokios naujienos apie darbo optimizavimas?

Puiki Windows 10 savybė – Snap funkcija. Ji leidžia Jums išsidėlioti naudojamų programų langus vieną šalia kito. Ekraną galėsite padalinti į keturias dalis. Kitas patrauklus Windows 10 bruožas – kelių darbalaukio ekranų palaikymas (angl. multiple virtual desktops). Nuo šios galėsite nesunkiai pereiti nuo vieno lango prie kito ir laikyti atsidarę kelias programas skirtinguose ekranuose vienu metu.

Taip pat Windows 10 perima Windows Phone funkciją, vadinamą Cortana – nuo šiol komandas kompiuteriui galėsite sakyti balsu. Taip pat galėsite diktuoti laiškus ir išsiųsti juos el. paštu.

8. Kas nutiks Internet Explorer?

Suderinamumo tikslais, jis atsiras ir Windows 10, bet taip pat Windows 10 rasite ir naują naršyklę, vadinamą Microsoft Edge. Joje yra įvairių moderniai naršyklei būtinų plėtinių, skaitymo režimas ir kitų naujovių.

Virtualusis asistentas Cortana teiks pasiūlymus adresų juostoje atliekant paieškas ir rinks svarbią informaciją apie verslą bei restoranus šoninėje juostoje (angl. sidebar). Paspaudę mygtuką WebNote galėsite apibūdinti dalykus, į kuriuos žiūrite ir pateikti šias pastabas el. paštu arba OneNote pagalba.

9. Ar mano kompiuterio parametrai bus pakankami palaikyti Windows 10?

Jei turite gana naują kompiuterį su Windows 7 arba Windows 8 operacine sistema, labai tikėtina kad Jūsų kompiuteris sėkmingai veiks ir Windows 10.
Minimalūs reikalavimai Windows 10 yra tokie:
1GHz procesorius,
Mažiausiai 1GB RAM,
16GB vietos kietajame diske.

Gali kilti problemų dėl USB įtaiso. Taip pat ne visos programos gali persikelti sėkmingai, ypač kalbant apie kompiuterio gamintojo anksčiau įrašytas programas. Taip pat nepamirškite, kad yra dvi Windows 10 versijos: Windows 10 Home ir Windows 10 Pro. Viena iš jų bus įdiegta Jūsų kompiuteryje priklausomai nuo Jūsų dabartinės OS. Apsilankykite internetinėje svetainėje, kurioje pateikiamos Windows 10 specifikacijos ir susipažinkite su ten pateikta informacija. Taip įsitikinsite, ar OS atnaujinimas bus sėkmingas.

Apie autorių
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis - IT specialistas

Linas Kiguolis yra kvalifikuotas IT specialistas, mėgstantis dalintis savo žiniomis apie Windows bei Mac operacinių sistemų problemas. Lino įžvalgos neretai padeda kitiems SaugusPC komandos nariams greičiau surasti tinkamus sprendimus puslapio lankytojų problemoms spręsti.

Susisiekite su Linas Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis