Problema: Reikalinga skubi pagalba! Matyt netyčia ištryniau aplanką pilną nuotraukų ir iš pradžių to net nepastebėjau. Iš anksto pasakysiu ir tai, kad dar ir šiukšlinę ištuštinau. Ar tokiu atveju kaip nors įmanoma susigrąžinti ištrintus duomenis?
Patvirtintas atsakymas
Tikriausiai dauguma žmonių yra susidūrę su panašia problema, nes ištrinti failą ar visą aplanką su svarbiais duomenimis yra itin lengva, kadangi tam tereikia paspausti porą mygtukų. Dėl šios priežasties, rekomenduotina pasidaryti atsargines svarbių duomenų kopijas. Jeigu, vis dėlto, pašalinote failą, ištuštinote šiukšlinę (angl. Recycle Bin) ir neturite jokių atsarginių kopijų, tada tikrai pakliuvote į bėdą, tačiau, laimei, įmanoma atkurti ištrintus duomenis ir mes pabandysime trumpai aptarti, kaip tai galima padaryti.Deja, bet vartotojo/-os, parašiusio/-os mums laišką, atveju, šis būdas jau nepadės, tačiau visi kiti kompiuterio vartotojai, tik ką pasigedę tam tikro failo, visų pirma turėtų įsitikinti, ar jo tikrai nebėra kompiuterio sistemoje. Tai labai paprasta – atsidarykite šiukšlinės aplanką. Galite įrašyti failo pavadinimą paieškos laukelyje arba pasinaudoti rūšiavimo parinktimi ir iškelti duomenis, kurie buvo pašalinti tam tikrą dieną. Jeigu paieška informuoja jus, kad jokie objektai neatitinko jūsų užklausos, tuomet siūlome patikrinti šiukšlinėje esančius failus vieną paskui kito tam atvejui jeigu įvedėte netinkamą failo pavadinimą ar datą. Jeigu šiukšlinėje atrandate trūkstamą failą, tuomet spustelėkite ant jo ir pasirinkite ‘Restore’. Jeigu jūs negalite to padaryti, grečiausiai jūsų kompiuteryje yra CCleaner programa, kuri neleidžia atkurti šiukšlinės turinio.
Jeigu pašalinę svarbų dokumentą dar ir ištuštinote šiukšlinę arba jeigu nesate įsitikinęs/-usi ar tikrai pašalinote tą failą, tokiu atveju atsidarykite ‘Start menu’ ir į paieškos laukelį įveskite failo pavadinimą. Šis būdas gali padėti tuo atveju, jeigu netyčia pakeitėte dokumento buvimo vietą. Be to, pabandykite atsiminti, ar nebuvote to failo patalpinę į internetinę failų laikmeną (Dropbox, Google Drive, SkyDrive, t.t.). Jeigu teko tai daryti, siūlome prisijungti prie savo paskyros ir patikrinti šiukšlinę ten, nes dažniausiai pašalinti duomenys ten yra laikomi ilgą laiką.
Taip pat nepamirškite patikrinti atsargines duomenų kopijas. Jeigu kada nors kėlėte duomenis į USB išorinį kietąjį diską, CD, DVD ar kitą išorinę laikmeną, įsitikinkite, kad failo, kuri pašalinote, ten nėra.
Baigiant reikėtų pridurti, kad kartais atsitinka ir taip, kad Windows sistema pati sukuria duomenų atsargines kopijas. Taip gali nutikti jeigu naudojate Windows 7, kadangi ankstesnės versijos atlikdavo tokią funkciją automatiškai. Jeigu norite tai patikrinti, turėtumėte atsidaryti aplanką, kuriame anksčiau laikėte pašalintą failą, paspausti ant jo su dešiniu pelės klavišu ir pasirinkti ‘Restore previous versions’. Jeigu sąraše pamatysi pašalintą failą, paspauskite ant jo ir pasirinkite ‘Open’ tam, kad pamatytumėte jo buvimo vietą. Deja, bet šito padaryti neįmanoma tiems, kurie naudoja Windows 8, nebent nustatėte ‘File History’ parinktį rankiniu būdu.
Jeigu išbandžius visus išvardintus būdus jums visgi nepavyko atstatytii pašalinto failo, tada vienintelis dalykas, galintis jums padėti yra programa, skirta duomenų atkūrimui.
Prieš tai įvardinome visus įmanomus būdus, kurie gali padėti rankiniu būdu atkurti pašalintus duomenis. Deja, bet dėl vienos ar kitos priežasties šie metodai retai kada padeda. Laime, jūs galite parsisiųsti duomenų atkūrimui skirtą programą, pavyzdžiui, Data Recovery Pro, ir automatiškai atkurti visus atsitiktinai pašalintus duomenis.
Norėdami atkurti savo failus ir kitas sistemos sudėtines dalis, galite pasinaudoti nemokamomis sauguspc.lt ekspertų parengtomis instrukcijomis. Jei manote, jog savarankiškai rinkmenų atkurti nepavyks dėl nepakankamos patirties, siūlome peržvelgti žemiau pateiktus failų atkūrimo sprendimus. Mes išbandėme kiekvieną siūlomą programą ir įsitikinome jų efektyvumu, todėl jums tereikės leisti joms atlikti savo darbą.
Jeigu siekiate likti anonimiški ir nenorite, kad ISP bei vyriausybė jus šnipinėtų, rekomenduojame naudoti VPN programą. Ši programa leis jums prisijungti prie interneto ir likti visiškai anonimišku, tokiu būdu užkertant kelią stebėjimo priemonėmis, reklamoms bei kitam pavojingam turiniui. Private Internet Access VPN programa taip pat yra svarbi kai kalbame apie vartotojų privatumą. Internetinio šnipinėjimo įrankiai, tokie kaip slapukai, gali būti naudojami ne tik socialinėse platformose ir informacinėse svetainėse.
Naudojantis kompiuteriu visuomet gali atsitikti nenumatytų problemų: jis gali išsijungti dėl elektros energijos tiekimo nutraukimo, ekrane gali pasirodyti mėlynas mirties langas, jusų kompiuterį taip pat gali užpulti kenkėjiška programa arba virusas, gebantis sugadinti Windows sistemą bei užkoduoti joje laikomus duomenis naudojant šifravimo algoritmą tam, kad vėliau būtų galima prašyti išpirkos.
Duomenų atkūrimui skirta programinė įranga yra pagrindinis pasirinkimas, galintis padėti atkoduoti užšifruotus failus. Data Recovery Pro yra duomenų atkūrimui skirta programa, kuri skenuoja kietąjį diską ir išsko diske esančių ištrintų failų darbinių kopijų.
Ką galite papildyti apie problemą: "Kaip atkurti ištrintus duomenis?"
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.