Pasirodė nauja programėlė, kuri nebeleis Windows 10 Jūsų sekti

Pasirodžiusi tik prieš savaitę, Windows 10 jau sukėlė įvairių kalbų dėl informacijos, kurią ši operacinė sistema siunčia Microsoft korporacijai, kiekio.

Pasklido informacija, kad Windows 10 seka tokią vartotojų informaciją, kaip, pavyzdžiui, jų vietovė ar tiesiog su jais susijusi informacija. Ji taip pat dalinasi Jūsų Wi-Fi slaptažodžiu su Jūsų draugais.

Sklando įvairios nuomonės. Kai kurie žmonės teigia, kad Microsoft negerbia savo vartotojų ir jų privatumo. Kiti nesupranta, dėl ko kilo visas šitas triukšmas. Daugiausiai nepasitenkinimo kyla dėl to, kad Windows 10 pateikia labai nedaug pasirinkčių diegimo proceso metu ir kad Microsoft korporacijai perduodamų Jūsų duomenų kiekis yra itin didelis.

Galite atsisakyti su sekimu susijusių pasirinkčių diegimo proceso metu bei Windows 10 pasirinktyse, kai diegimo procesas jau baigtas. Visgi viską galite atlikti viena nemokama ir paprasta atviro kodo (angl. open-source) programa, padėsiančia Jums atgauti privatumą.

Šią programą sukūrė Syed Qazi. Jis tvirtina, kad tai padaryti jį paskatino faktas, kad nors dalis su Windows 10 susijusių baimių nėra pagrįstos, kai kurios jų yra visai realios.

Ši programa vadinasi “Disable Windows 10 Tracking”. Ji išjungia telemetrijos rinkimą, kai kurias Windows funkcijas ir paslaugas, susijusias su informacijos rinkimu. Šį kodą patikrinti galite ir GitHub svetainėje.

S. Qazi tvirtina, kad jis pirmiausia sukūrė Python scenarijų. Šis scenarijus savo dabartinę programos formą įgijo vėliau, kai išgarsėjo Reddit tinklalapyje. S. Qazi planuoja sukurti programą, kuria būtų galima išjungti daugelį ar netgi visas su sekimu susijusias operacinių sistemų funkcijas.

Žinoma ši programėlė buvo sukurta visai neseniai ir ji vis dar tebesikeičia. Nekyla abejonių, kad esant poreikiui, ji bus tobulinama ir platinama toliau.

Apie autorių
Lucia Danes
Lucia Danes - Kibernetinio saugumo tyrėja

Liucija Danes yra tinklalapio SaugusPC naujienų redaktorė. Jos žinių troškimas verčia ją keliauti ir dalyvauti įvairiose renginiuose ir konferencijose, kuriose dalinamasi naujausiomis kibernetinio saugumo žiniomis bei tendencijomis.

Susisiekite su Lucia Danes
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis