Pasak Windows bei Device Group prezidento Yusuf Mehdi, šiuo metu pasaulyje jau yra apie 14 milijonų kompiuterių, kuriuose veikia Windows 10 operacinė sistema. Tokia statistika buvo paskelbta praėjus tik dviems dienoms po Windows 10 atnaujinimo paleidimo. Iš tiesų, tokie skaičiai yra neįtikėtini, tačiau atsisiuntimų skaičius nuolat auga ir viršija visus Microsoft lūkesčius.
Nepaisant to, Microsoft kompanija įsitikinusi, kad šie skaičiai – tikrai ne pabaiga ir tikisi, kad Windows 10 vartotojų ratas didės bent jau tris metus ar negi ilgiau. Nors 14 milijonų atsisiuntimų per dvi dienas ir atrodo itin didžiulis skaičius, turint omenyje, kad pasaulyje yra apie 1.5 milijardų kompiuterių, kuriuose veikia Windows operacinė sistema, tai pasirodo, kad Windows 10 naujinio atsisiuntimai sudaro tik 1% visų kompiuterių, kuriuose veikia Windows operacinė sistema.
Yusuf Mehdi tap pat pabrėžė, kad Microsoft puikiai išsprendė visas galimas ir iškilusias problemas, susijusias su Windows 10 platinimu, ypač turint omenyje kokiu mastu šis procesas vyksta. Įmonė paskirstė Windows 10 siuntimosi eigą tam tikrai etapais ir panašu, kad šiuos etapus itin kruopščiai suplanavo ir vykdo, todėl Windows kompanija už tai sulaukė itin daug pagyrų. Pasak Mehdi, didžiausią rūpestį kėlė Interneto paslaugų tiekėjai (IPT) (angl. Internet service providers) bei Turinio pristatymo tinklai (TPT) (angl. content delivery networks), tačiau jokių pastebimų nukrypimų nebuvo užfiksuota. Pastebėta, kad Jungtinių valstijų IPT teikė geriausias paslaugas, tuo tarpu kiti IPT veikė gana sklandžiai, tačiau su nedideliais trukdžiais. Be to, statistiškai „bendra visų turinio pristatymo tinklų, teikiančių Windows 10 atnaujinimą, srautas pasiekė maždaug 10Tbps“. Taigi, turint omenyje, kad Windows 10 muša visus rekordus, tokia sklandi proceso eiga nurodo, kad Microsoft to tikėjosi ir iš anksto itin kruopščiai tokiam antplūdžiui pasiruošė. Rayburn pacitavo nežinomą šaltinį, kur teigiama, kad „Microsoft išlaikė beprecedentį 40Tbps (terabitų per sekundę) siuntimo galimybes tam, kad Windows 10 platinimas vyktų sklandžiai“ ir prognozuoja, kad šis nemokamas Windows 10 atnaujinimas gali turėti įtakos visam internetui.
Manoma, kad Windows 10 paleidimas – tai Microsoft pažado, duoto maždaug prieš keturis metus, ištesėjimas. Panašu, kad plačiai paplitusi nuomonė, kad Windows 8 – tai nepavykęs bandymas pritaikyti Windows tiek nešiojamiesiems tiek planšetiniams kompiuteriams, paskatino Microsoft įsiklausyti į vartotojų poreikius ir per trumpą laiką į juos sureaguoti. Rezultatas akivaizdus – Windows 10 nemokamą versiją per pirmą paleidimo dieną vartotojai parsiuntė 10 kartų daugiau lyginant su Windows 8 pardavimais, todėl Windows 10 jau yra laikoma viena iš geriausių.
Turint omenyje, kad Windows 10 galima parsisiųsti nemokamai, anksčiau minėti atsisiuntimų skaičiai nebeatrodo tokie stebinantys. Iš pradžių OS „dovanojimas“ buvo plačiai diskutuotinas, tačiau ekspertai rado tam tinkamą paaiškinimą. Pasak Tom Minelli, Microsoft šiuo metu nesiekia graibstyti pinigų iš tiekėjų, platinančių naują Windows įrenginį, kompanija siekia uždirbti daug daugiau perkėlę savo bazę į Windows 10.
Pastaba: Daug žmonių vis dar laukia kol Windows 10 atnaujinimo siutimas bus baigtas. Greičiausiai žmonės užplūdo Microsoft su klausimas, kodėl jie negauna pranešimo, kad Windows 10 atsisiuntimo procesas yra sėkmingai užbaigtas. Tai lėmė, kad Microsoft parašė atsakymą savo oficialioje svetainėje ir paprašė ‘įsikarščiavusių ir entuziastingų’ Windows vartotojų būti kantriems, kadangi Windows 10 atnaujinimo siuntimas yra vykdomas tam tikais etapais norint išvengti nesklandumų.