Warning: Use of undefined constant disable_subscribeFormShortcode - assumed 'disable_subscribeFormShortcode' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/zondervi/domains/sauguspc.lt/public_html/wp-content/themes/esolaskit/functions.php on line 5416
Kaip atkurti ankstesnę Mac OS būklę?

Kaip atkurti ankstesnę Mac OS būklę?

parašė Alisa Woods - -

Klausimas

Problema: Kaip atkurti ankstesnę Mac OS būklę?

Laba diena. Savo Mac kompiuterį naudoju jau kiek daugiau nei metus. Problema yra ta, kad pastaruoju metu jis tapo itin lėtas, gana dažnai užstringa, ko iki šiol nėra buvę. Kiek man žinoma, Mac sistemą galima atstatyti į ankstesnę būseną, tačiau niekada to nedariau.

Galbūt galėtumėte pateikti instrukcijas kaip tai galima padaryti? Iš anksto dėkoju. 

Patvirtintas atsakymas

Lygiai taip pat kaip Windows, Mac OS sistemą galimą atstatyti, kad ji viektų kaip anksčiau. Natūralu, kad kiekvieną dieną atliekame daugybę užduočių savo Mac kompiuteriuose, pavyzdžiui siunčiamės programinę įrangą ar keičiame sistemos nustatymus. Deja, bet kiekvienas pokytis įtakoja Mac sistemos veiklą, pamažu ją sulėtindamas.

Mac OS atkūrimas – tai puikus pasirinkimas tuo atveju, jeigu Mac sistema sulėtėja, pradeda strigti, pasirodo perspėjantys pranešimai ir pan.

Atstatyti ankstesnę Mac sistemos būklę nėra sunku, kadangi sistema turi įmontuotą atsarginių kopijų kūrimo funkciją, dar žinomą kaip Time Machine. Tam, kad palengvintume jums šią užduotį, pateiksime visus šios funkcijos ypatumus.

How to Restore Mac to the Earlier Date?

Mac OS atkūrimo (Previous Date) gidas

Optimizuokite dabar! Optimizuokite dabar!
Norėdami atkurti maksimalų savo kompiuterio našumą, įsigykite licencijuotą Intego Intego programinės įrangos versiją.

Pirmas žingsnis. Nustatykite Time Capsule

Optimizuokite dabar! Optimizuokite dabar!
Norėdami atkurti maksimalų savo kompiuterio našumą, įsigykite licencijuotą Intego Intego programinės įrangos versiją.

Laiko mašina (angl. Time Machine) – tai funckija Mac operacinėje sistemoje, leidžianti sukurti sistemoje esančių failų atsargines kopijas. Norint nustatyti Time Capsule, jums prireiks išorinio disko, į kurį bus perkeliami visi duomenys, esantys vidinimiame diske, todėl jame turi būti pakankamai laisvos vietos.

Norėdami nustatyti Time Capsule, prijunkite išorinį diską, sujungtą su USB, Thunderbolt jungtimi arba FireWire. Taip pat tiks išorinis kietasis diskas, prijungtas prie USB prievado oro uosto Extreme Base Station tinkle.

Vos tik prijungsite išorinį kietąjį diską prie savo Mac įrenginio, turėtumėte gauti patvirtinimo langą, kuriame rašoma: “Do you want to use the drive to back up with the Time Machine?”.

Čia jums reikėtų pasitinkite Use a Backup Disk. Jeigu norite dar labiau apsaugoti failų kopijas, užkoduokite juos, pridėdami slaptažodį. Norėdami tai padaryti, pasirinkite “Encrypt backup Disk”. Kartais prijungus išorinį kietąjį diską patvirtinimo langas neatsiranda. Tokiu atveju reikėtų atlikti šiuos veiksmus:

  • Eikite į Apple menu –> System Preferences –> Time Machine.
  • Pasirinkite Select Backup Disk.
How to Restore Mac to the Earlier Date?
  • Pasirinkite išorinį kietąjį diską, kurį ketinate naudoti ir spustelėkite Use Disk.
  • Norint užtikrinti duomenų saugumą, pasirinkite Add or Remove Backup Disk.

Antras žingsnis. Sukurkite atsargines failų kopijas naudojant Time Machine

Optimizuokite dabar! Optimizuokite dabar!
Norėdami atkurti maksimalų savo kompiuterio našumą, įsigykite licencijuotą Intego Intego programinės įrangos versiją.

Nustačius Time Capsule, sistema automatiškai sukuria pastarųjų 24 valandų ir praėjusio mėnesio duomenų kopijas. Jeigu norite sukurti failų kopijas nelaukiant kol tai bus padaryta automatiškai, atsidarykite Time Machine meniu ir pasirinkite Back Up Now.

How to Restore Mac to the Earlier Date?

Trečias žingsnis. Atkurkite Mac OS

Optimizuokite dabar! Optimizuokite dabar!
Norėdami atkurti maksimalų savo kompiuterio našumą, įsigykite licencijuotą Intego Intego programinės įrangos versiją.

Kai įgalinsite Time Capsule funkciją ir sukursite atsarginę sistmos kopiją, naudojant Time Machine funkciją, bus galima atkurti ankstenę Mac operacinės sistemos būklę. Šia tikslui jums reikės paleisti OS X Recovery įrankį:

  • Kai įjungsite ar perkrausite sistemą, spustelėkite Command mygtuką + R tam, kad atsidarytumėte OS X Recovery įrankį.
  • Pasirinkite Restore from Time Machine Backup.
How to Restore Mac to the Earlier Date?
  • Jeigu buvote sukūrę daugiau nei vieną atsarginę sistemos kopiją, tuomet pasirinkite tą, kuri buvo sukurta prieš atsirandant sistemos klaidoms ar sulėtėjimui.
  • Po to, būkite kantrūs ir palaukite kol sistemos atkūrimo procesas bus baigtas, o tai gali šiek tiek užtrukti.

PASTABA: jeigu jūsų sistemoje nėra Time Capsule funkcijos ir negalite sukurti atsarginių kopijų, tuomet vienintelė galimybė atkurti Mac sistemos veiklą – tai iš naujo ją įdiegti.

Be to, galite pabandyti Mac optimizavimui skirtą programą, pavyzdžiui MacKeeper. Ši programa buvo sukurta tam, kad pagerintų Mac sistemos našumą, todėl jeigu problemos, su kuriomis jums tenka susidurti, nėra labai rimtos, sistemos optimizavimui skirta programa gali būti puikus sprendimas.

Optimizuok sistemą ir padidink jos efektyvumą

Optimizuokite kompiuterį dabar! Jei nenorite analizuoti savo kompiuterio savarankiškai ir vargti bandant surasti jo sulėtėjimo priežastis, galite pasitelkti žemiau pateiktas kompiuterio optimizavimo programas. sauguspc.lt komanda išbandė kiekvieną jų ir įsitikino, jog jos iš tiesų pagerina kompiuterio darbą. Pasirinkite vieną iš siūlomų programų ir optimizuokite sistemą vos vienu pelės paspaudimu:

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
kompiuterio optimizavimo programą Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su OS X
Problema išliko?
Jei nesate patenkinti programa ir manote, jog jai nepavyko pagerinti kompiuterio efektyvumo, susisiekite su mumis! Maloniai prašome pateikti visas detales, susijusias su iškilusia problema.
- patentuota ir specializuota Windows taisymo programa. Ji ištirs sugedusį kompiuterį ir pateiks diagnozę. Programa patikrins visus sistemos failus, dinamines bibliotekas ir registro raktus, kuriuos pažeidė pavojingos programos. - tai patentuota programa, skirta Mac OS X sistemos taisymui. Jos paskirtis - surasti kompiuterio gedimo priežastį ir jį sutaisyti. Programa ištirs kompiuterio sistemos failus ir registrų raktus ir aptiks gedimus.
Ši patentuota kompiuterio taisymo programa naudoja duombazę, turinčią virš 25 milijonų komponentų. Jos pagalba programa gali pakeisti bet kurį sugadintą ar vartotojo kompiuteryje neegzistuojantį failą.
Aptiktų kompiuterio gedimų bei virusų šalinimui gali būti naudojama tik licencijuota programos versija.

Neleiskite svetainėms, ISP ir kitoms šalims jūsų šnipinėti

Privati ​​interneto prieiga yra VPN programa, užtikrinanti jūsų anaonimiškumą ir galinti užkirsti kelią jūsų interneto paslaugų teikėjui (ISP), vyriausybei ir trečiosioms šalims sekti jūsų veiklą internete. Ši programinė įranga suteikia prieigą prie srautinių duomenų perdavimo (angl. torrenting) bei vaizdo transliavimo (angl. streaming) serverių, užtikrinant  optimalų duomenų perdavimo greitį bei nesulėtinant sistemos darbo. Be to, ši programa leidžia apeiti geografinius apribojimos ir suteikia prieigą prie tokių paslaugų kaip „Netflix“, BBC, „Disney +“ ir kitas populiarias transliacijos paslaugas, nepriklausomai nuo to, kur esate.

VPN programa taip pat yra svarbi kai kalbame apie vartotojų privatumą. Internetinio šnipinėjimo įrankiai, tokie kaip slapukai, gali būti naudojami ne tik socialinėsė platformose ir informacinėse svetainėse. Juos naudoti gali ir jūsų interneto paslaugų teikėjas (ISP) bei vyriausybė. Net jeigu jūsų naršyklės nustatymai yra paremti saugumo nuostatomis, trečiosios šalys gali jus sekti naudojant programėles, kurioms reikalinga prieiga prie interneto. Deja, tačiau į privatumo apsaugą orientuotos naršyklės, tokios kaip Tor, įsirašymas nėra optimalus problemos sprendimas, kadangi jos veikia gerokai lėčiau lyginant su kitomis populiariomis naršyklėmis. 

Taigi, jeigu siekiate likti anonimiški ir nenorite, kad ISP bei vyriausybė jus šnipinėtų, rekomenduojame naudoti Privati ​​interneto prieiga VPN programą. Ši programa leis jums prisijungti prie interneto ir likti visiškai anonimišku, tokiu būdu u-kertant kelią stebėjimo priemonėmis, reklamoms bei kitam pavojingam turiniui. Svarbiausias tikslas – užkirsti kelią neteisėtai šnipinėjimo veiklai, kurią už jūsų nugaros gali vykdyti NSA ir kitos vyriausybinės institucijos. 

 

 

Greitai atkurkite prarastus duomenis

Naudojantis kompiuteriu visuomet gali atsitikti nenumatytų problemų: jis gali išsijungti dėl elektros energijos tiekimo nutraukimo, ekrane gali pasirodyti mėlynas mirties langas (BSoD), ar pasitraukus nuo kompiuterio vos kelioms minutėms atsisiuntęs Windows atnaujinimas gali automatiškai jį perkauti. Dėl minėtų priežasčių galite prarasti svarbius mokyklos failus, darbo dokumentus ar kitus duomenis. 

Be to, jusų kompiuterį taip pat gali užpulti kenkėjiška programa arba virusas, gebantis sugadinti Windows sistemą bei užkoduoti joje laikomus duomenis naudojant šifravimo algoritmą tam, kad vėliau būtų galima prašyti išpirkos. Deja, bet kibernetiniai sukčiai gali nesilaikyti žodžio ir neatsiųsti dešifravimo rakto net sumokėjus išpirką, todėl rekomenduotina išbandyti alternativyius duomenų atkūrimos būdus. 

Duomenų atkūrimui skirta programinė įranga yra pagrindinis pasirinkimas, galintis padėti atkoduoti užšifruotus failus. Ištrynus failą iš sistemos jis iškart neišnyksta – jis lieka sistemoje tol, kol ant jo neužrašomi nauji duomenys. Data Recovery Pro yra duomenų atkūrimui skirta programa, kuri skenuoja kietąjį diską ir išsko diske esančių ištrintų failų darbinių kopijų. Naudojant šią programą žymiai sumažinsite prarasti svarbius dokumentus, mokyklinius darbus, asmenines nuotraukus ir kt. 

 

Apie autorių
Alice Woods
Alice Woods - Moko vartotojus apie kompiuterių apsaugą

Alisa Woods yra saugumo ekspertė, kuri tyrinėja ir analizuoja įvairius kibernetinius pavojus. Tinklalapyje ji dalinasi savo sukauptomis žiniomis ir siekia padėti vartotojams apsaugoti kompiuterius nuo pavojingų programų.

Susisiekite su Alice Woods
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis

Ką galite papildyti apie problemą: "Kaip atkurti ankstesnę Mac OS būklę?"