Kaip išjungti Microsoft Compatibility Telemetry (CompatTelRunner.exe)?

parašė Linas Kiguolis - -

Klausimas

Problema: Kaip išjungti Microsoft Compatibility Telemetry (CompatTelRunner.exe)?

Kai žiūrinėjau savo Windows sistemos failus, užduočių tvarkyklėje (task manager) pastebėjau CompatTelRunner.exe procesą. Išsiaiškinau, kai tai yra vienas iš legalių sistemos failų, tačiau jis naudoja labai daug procesoriaus išteklių (CPU). Bandžiau jį sustabdyti, tačiau man to neleidžia padaryti. Kodėl taip yra?

Patvirtintas atsakymas

Microsoft Compatibility Telemetry (CompatTelRunner.exe) – tai neatskiriama Windows operacinės sistemos dalis. Dažniausiai šią programą galima rasti C:\\Windows\\System32 aplanke. Nors ji ir nėra kenksminga, dalis vartotojų įtartinai žiūri į tai, kad programai priklausantis failas naudoja itin daug CPU ir disko apdorojimo išteklių.

Be to, šis failas yra Windows Customer Experience Improvement programos dalis, todėl jeigu jis nėra išjungiamas, perduoda telemetrinius bei techninius duomenis, susijusius su operacine sistema, Microsoft serveriams.

Taip pat buvo pastebėta, kad programa yra paleidžiama kiekvieną kartą, kai kompiuterio vartotojos prisijungia prie Windows paskyros nepaisant bandymų išjungti vykdomąjį failą.

Dėl šios priežasties žmonės, kurie yra ypač atsargūs dėl savo privatumo elektroninėje erdvėje, yra nepatenkinti šios programos telemetrinių duomenų perdavimu Microsoft kompanijai, net jeigu tokia informacija yra naudojama paslaugų tobulinimo tikslais.

CompatTelRunner.exe proceso problema

 

Taigi, jeigu jūs priklausote šiai kategorijai žmonių ir siekiate kaip mat pašalinti šią programą, pabandykite atlikti Microsoft Compatibility Telemetry išjungtimo metodą, pateiktą apačioje.

1 Būdas. Išjunkite Microsoft Compatibility Telemetry Windows 10 sistemoje

Optimizuokite dabar! Optimizuokite dabar!
Norėdami atkurti maksimalų savo kompiuterio našumą, įsigykite licencijuotą Reimage Reimage programinės įrangos versiją.
 1. Spustelėkite Windows mygtuką ir įveskite cmd.
  cmd command funkcijos paleidimas
 2. Dešiniu pelės klavišu spustelėkite ant Command Prompt ir pasitrinkite Run as administrator.
 3. Nukopijuokite ir įklijuokite apačioje pateiktas komandas ir spustelėkite Enter po kiekvienos iš jų:
 • sc delete DiagTrack
 • sc delete dmwappushservice
 • echo „“ > C:\\ProgramData\\Microsoft\\Diagnosis\\ETLLogs\\AutoLogger\\AutoLogger-Diagtrack-Listener.etl
 • reg add „HKLM\\SOFTWARE\\Policies\\Microsoft\\Windows\\DataCollection“ /v AllowTelemetry /t REG_DWORD /d 0 /f

2 būdas. Ištrinkite CompatTellRunner.exe failą

Optimizuokite dabar! Optimizuokite dabar!
Norėdami atkurti maksimalų savo kompiuterio našumą, įsigykite licencijuotą Reimage Reimage programinės įrangos versiją.
 1. Pirmiausia prisijunkite prie savo Windows paskyros kaip Administratorius;
 2. Spustelėkite Windows mygtuką ir atidarykite Start meniu.
 3. Naudodami Windows paieškos funkciją įrašykite compattelrunner.exe ir palaukite. Kai Windows suras reikiamą programą, dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant jos ir pasirinkite Open File Location.
 4. Atsidūrę šios programos aplanke, dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant jos ir pasirinkite Properties funkciją.
 5. Eikite į Security kortelę ir suraskite Advanced mygtuką. Spustelėkite jį.
 6. Naujai pasirodžiusiame lange eikite į Owner kortelę ir pasirinkite Change Owner. Dabar jūs turėtumėte pamatyti visų kompiuterio vartotojų sąrašą, tarp jų ir savo – pasirinkite jį ir spauskite Apply mygtuką.
 7. Dabar galite pamatyti žinutę, prašančią uždaryti visus Properties langus. Uždarykite juos.
 8. Eikite į aplanką, kuriame yra Compattelrunner.exe failas ir dar kartą spustelėkite ant jo dešiniu pelės mygtuku.
  Microsoft Compatibility Telemetry pašalinimas
 9. Eikite į Properties -> Security -> Advanced -> Permissions. Pasirinkite savo profilį ir spustelėkite Edit. Patikrinkite Permissions of Users langą ir pažymėkite varnelę ties Full Control. Užbaigti veiksmui spustelėkite Apply.
 10. Ištrinkite Compattelrunner.exe iš jo aplanko ir taip pat ištuštinkite kompiuterio siukšliadėžę spustelėdami Empty the Trash Bin.

PATARIMAS: NEIŠTRINKITE viso KB2977759 atnaujinimo. Tai gali sukelti jums problemų ateityje!

3 būdas. Nepageidaujamų procesų išjungimui išbandykite užduočių tvarkyklę (angl. Task Scheduler)

Optimizuokite dabar! Optimizuokite dabar!
Norėdami atkurti maksimalų savo kompiuterio našumą, įsigykite licencijuotą Reimage Reimage programinės įrangos versiją.
 1. Spustelėkite Windows mygtuką ir R klavišą tuo pačiu metu. Run lange įrašykite taskschd.msc ir spustelėkite Enter.
 2. Pasirodžius užduočių tvarkyklei, išskleiskite šiuos aplankus: Task Scheduler Library, tada Microsoft, tada Windows, ir, galiausiai, Application Experience.
 3. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant kiekvieno iš šių programų pavadinimų ir pasirinkite DisableAITAgent, Microsoft Compatibility Appraiser, ProgramDataUpdater.
  CompatTelRunner.exe proceso užblokavimas

4 Būdas. Patikrinkite operacinę sistemą su patikima antivirusine programa

Optimizuokite dabar! Optimizuokite dabar!
Norėdami atkurti maksimalų savo kompiuterio našumą, įsigykite licencijuotą Reimage Reimage programinės įrangos versiją.

Jau kurį laiką tarp hakerių populiari tendencija, nuslėpti kenksmingas programas pavadinant jų failus legalių programų bei failų vardais.

Taigi, nors CompatTelRunner.exe failas yra teisėtas, tačiau atsarga gėdos nedaro, ypač internete, todėl rekomenduojame įsirašyti Reimage. Ši programa padės aptikti įvairias kenksmingas programas, pradedant nuo paprastų potencialiai nepageidaujamų programų ir baigiant pavojingais virusas.

Optimizuok sistemą ir padidink jos efektyvumą

Optimizuokite kompiuterį dabar! Jei nenorite analizuoti savo kompiuterio savarankiškai ir vargti bandant surasti jo sulėtėjimo priežastis, galite pasitelkti žemiau pateiktas kompiuterio optimizavimo programas. sauguspc.lt komanda išbandė kiekvieną jų ir įsitikino, jog jos iš tiesų pagerina kompiuterio darbą. Pasirinkite vieną iš siūlomų programų ir optimizuokite sistemą vos vienu pelės paspaudimu:

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
kompiuterio optimizavimo programą Laimės
garantija
nelauk!
Parsisiųsk
kompiuterio optimizavimo programą Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su OS X
Problema išliko?
Jei nesate patenkinti Reimage programa ir manote, jog jai nepavyko pagerinti kompiuterio efektyvumo, susisiekite su mumis! Maloniai prašome pateikti visas detales, susijusias su iškilusia problema.
Reimage - patentuota ir specializuota Windows taisymo programa. Ji ištirs sugedusį kompiuterį ir pateiks diagnozę. Programa patikrins visus sistemos failus, dinamines bibliotekas ir registro raktus, kuriuos pažeidė pavojingos programos.Reimage - tai patentuota programa, skirta Mac OS X sistemos taisymui. Jos paskirtis - surasti kompiuterio gedimo priežastį ir jį sutaisyti. Programa ištirs kompiuterio sistemos failus ir registrų raktus ir aptiks gedimus.
Ši patentuota kompiuterio taisymo programa naudoja duombazę, turinčią virš 25 milijonų komponentų. Jos pagalba programa gali pakeisti bet kurį sugadintą ar vartotojo kompiuteryje neegzistuojantį failą.
Aptiktų kompiuterio gedimų bei virusų šalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage programos versija.

Neleiskite svetainėms, ISP ir kitoms šalims jūsų šnipinėti

Privati ​​interneto prieiga yra VPN programa, užtikrinanti jūsų anaonimiškumą ir galinti užkirsti kelią jūsų interneto paslaugų teikėjui (ISP), vyriausybei ir trečiosioms šalims sekti jūsų veiklą internete. Ši programinė įranga suteikia prieigą prie srautinių duomenų perdavimo (angl. torrenting) bei vaizdo transliavimo (angl. streaming) serverių, užtikrinant  optimalų duomenų perdavimo greitį bei nesulėtinant sistemos darbo. Be to, ši programa leidžia apeiti geografinius apribojimos ir suteikia prieigą prie tokių paslaugų kaip „Netflix“, BBC, „Disney +“ ir kitas populiarias transliacijos paslaugas, nepriklausomai nuo to, kur esate.

VPN programa taip pat yra svarbi kai kalbame apie vartotojų privatumą. Internetinio šnipinėjimo įrankiai, tokie kaip slapukai, gali būti naudojami ne tik socialinėsė platformose ir informacinėse svetainėse. Juos naudoti gali ir jūsų interneto paslaugų teikėjas (ISP) bei vyriausybė. Net jeigu jūsų naršyklės nustatymai yra paremti saugumo nuostatomis, trečiosios šalys gali jus sekti naudojant programėles, kurioms reikalinga prieiga prie interneto. Deja, tačiau į privatumo apsaugą orientuotos naršyklės, tokios kaip Tor, įsirašymas nėra optimalus problemos sprendimas, kadangi jos veikia gerokai lėčiau lyginant su kitomis populiariomis naršyklėmis. 

Taigi, jeigu siekiate likti anonimiški ir nenorite, kad ISP bei vyriausybė jus šnipinėtų, rekomenduojame naudoti Privati ​​interneto prieiga VPN programą. Ši programa leis jums prisijungti prie interneto ir likti visiškai anonimišku, tokiu būdu u-kertant kelią stebėjimo priemonėmis, reklamoms bei kitam pavojingam turiniui. Svarbiausias tikslas – užkirsti kelią neteisėtai šnipinėjimo veiklai, kurią už jūsų nugaros gali vykdyti NSA ir kitos vyriausybinės institucijos. 

 

 

Greitai atkurkite prarastus duomenis

Naudojantis kompiuteriu visuomet gali atsitikti nenumatytų problemų: jis gali išsijungti dėl elektros energijos tiekimo nutraukimo, ekrane gali pasirodyti mėlynas mirties langas (BSoD), ar pasitraukus nuo kompiuterio vos kelioms minutėms atsisiuntęs Windows atnaujinimas gali automatiškai jį perkauti. Dėl minėtų priežasčių galite prarasti svarbius mokyklos failus, darbo dokumentus ar kitus duomenis. 

Be to, jusų kompiuterį taip pat gali užpulti kenkėjiška programa arba virusas, gebantis sugadinti Windows sistemą bei užkoduoti joje laikomus duomenis naudojant šifravimo algoritmą tam, kad vėliau būtų galima prašyti išpirkos. Deja, bet kibernetiniai sukčiai gali nesilaikyti žodžio ir neatsiųsti dešifravimo rakto net sumokėjus išpirką, todėl rekomenduotina išbandyti alternativyius duomenų atkūrimos būdus. 

Duomenų atkūrimui skirta programinė įranga yra pagrindinis pasirinkimas, galintis padėti atkoduoti užšifruotus failus. Ištrynus failą iš sistemos jis iškart neišnyksta – jis lieka sistemoje tol, kol ant jo neužrašomi nauji duomenys. Data Recovery Pro yra duomenų atkūrimui skirta programa, kuri skenuoja kietąjį diską ir išsko diske esančių ištrintų failų darbinių kopijų. Naudojant šią programą žymiai sumažinsite prarasti svarbius dokumentus, mokyklinius darbus, asmenines nuotraukus ir kt. 

 

Apie autorių

Linas Kiguolis
Linas Kiguolis - IT specialistas

Linas Kiguolis yra kvalifikuotas IT specialistas, mėgstantis dalintis savo žiniomis apie Windows bei Mac operacinių sistemų problemas. Lino įžvalgos neretai padeda kitiems SaugusPC komandos nariams greičiau surasti tinkamus sprendimus puslapio lankytojų problemoms spręsti.

Susisiekite su Linas Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis

Ką galite papildyti apie problemą: "Kaip išjungti Microsoft Compatibility Telemetry (CompatTelRunner.exe)?"