Kaip pašalinti problemas, susijusias su Skype ryšiu?

parašė Linas Kiguolis - -

Klausimas

Problema: Kaip pašalinti problemas, susijusias su Skype ryšiu?

Jau kurį laiką susiduriu su Skype ryšio problemomis. Kai noriu prisijungti prie savo paskyros, turiu laukti keletą minučių ir dažnai pasirodo “Skype can’t connect” pranešimas. Kartais man neleidžiama skambinti arba pokalbis nutrūksta dėl ryšio problemų. Panašu, kad su mano inerneto ryšiu viskas tvarkoje, bet nežinau kas dar galėtų sukelti šiuos nesklandumus. Gal jūs galėtumėte pasakyti, kaip tai sutvarkyti?

Patvirtintas atsakymas

Skype ryšio problemos gana pastaruoju metu gana dažnai vargina interneto vartotojus. Yra trys pagrindinės to priežastys – prastas interneto ryšys, pasenusi Skype programos versija arba Skype kreditų balansas, tačiau nepamirškite, kad dėl nutrūkusių skambučių bei negalėjimo prisiskambinti gali būti kaltas kito žmogaus interneto ryšys. Vis dėlto, šiame straipsnyje trumpai apžvelgsime šias problemas ir pateiksime galimus Skype ryšio problemų sprendimo būdus.

How to Fix Skype Connection Problems?

Prastas interneto ryšys

Norint naudotis Skype paslaugomis, nepriekaištingas interneto ryšys yra būtinas. Net jeigu manote, kad jūsų interneto ryšys yra geras, vis dėlto derėtų jį patikrinti, nes Skype turi tam tikrų techninių reikalavimų norint atlikti įprastą ar HD skambutį. Minimalus įkėlimo ir atsisiuntimo greitis įprastiems Skype skambučiams turėtų siekti 30Kbps, tačiau Skype rekomenduoja šį skaičių padidinti iki 100Kbps. Tuo tarpu jeigu norite atlikti HD ryšio skambutį, jums prireiks mažiausiai 1.2Mbps, o pagal Skype rekomendacijas net 1.5Mbps interneto ryšio. Taigi, norit patikrinti ar jūsų ryšio greitį, atlikite žemiau pateiktus veiksmus:

 1. Prisijunkite prie Skype.
 2. Pradėkite skambutį.
 3. Spustelėkite Check settings mygtuką ir pasirinkite Test now.
 4. Jeigu interneto ryšys yra prastas, jums bus pateikti keli pasiūlymai, kaip jį pagerinti. Pavyzdžiui jums gali pasiūlyti uždaryti failų dalijimuisi skirtas programas, sustabdyti aktyvius atsisiuntimus, failų įkėlimus ar internetinių filmų žiūrėjimą. Kartais ryšys pagreitėja uždarius keletą naršyklės langų.

Beje, jeigu naudojate bevielį Wi-Fi ryšį, pabandykite prieiti arčiau ryšio paskirstytojo. Tuo atveju jeigu jums reikia atlikti labai svarbų verslo skambutį, tuomet patartina prijungti Ethernet kabelį tiesiai prie savo kompiuterio. Tai turėtų sustiprinti interneto ryšį.

Pasenusi Skype versija

Programų atnaujinimai yra būtini norint palaikyti tinkamą programų veiklą ir jų funkcijas. Jeigu nesate įsitikinęs/-usi, ar naudojate naujausią Skype versiją, tuomet patikrinkite tai ir įsirašykite atnaujinimą jeigu reikia:

 1. Prisijunkite prie Skype.
 2. Suraskite Help meniu ir atsidarykite Check for Updates.
 3. Jiegu sistema atranda galimų atnaujinimų, galite uos atsisiųsti spustelėję Download mygtuką.
 4. Palaukite kol siuntimo procesas bus baigtas, o tada paspauskite Upgrade mygtuką.

Vis dėlto, lengvesnis sprendimas būtų nustatyti Skype atsinaujinti automatiškai, todėl jums nereikėtų rūpintis, ar jūsų kompiuteryje esanti programa yra tinkama. Automatiniai atnaujinimai yra iš anksto numatyti, tačiau jeigu jūs juos išjungėte ir dabar norite aktyvuoti, sekite šiais nurodymais:

 1. Skype įrankių juostoje pasirinkite Tools, o tada Options…
 2. Spustelėkite Advanced ir pasirinkite Automatic updates.
 3. Priklausomai nuo dabartinių nustatymų, pasirinkite arba Turn on automatic updates, arba Turn off automatic updates button.

Nepakankamas Skype kreditas

Jeigu susiduriate su Skype ryšio problemomis kai norite paskanbinti naudojant mobilųjį telefoną arba prijungtą prie kabelio, tuomet greičiausiai problemos priežastis yra nepakankamas Skyp kredito limitas. Šiuo atveju jums reikėtų patikrinti tris dalykus: 

 1. Patikrinkite savo kredito duomenis. Prisijunkite prie Skype ir atsidarykite Account. Čia turėtumėte matyti savo Skype kredito statusą.
 2. Patikrinkite telefono numerį ir buvimo vietą. Skype prašo šiuos aspektus patikrinti tuo atveju jeigu negalite atlikti skambučių tam tikram adresatui nepaisant to, kad Skype kredito limitas yra pakankamas.
 3. Atnaujinkite prenumeratą / papildykite Skype kreditą. Jiegu naudojote ribotą prenumeratą, gali būti, kad pasiekėte mėnesinį skambučių limitą, todėl jums reikėtų atnaujinti prenumeratą arba nusipirkti daugiau kreditų.

Jiegu šie patarimai nepadėjo pašalinti Skype ryšio problemų, patariame apsilankye Hearbeat blog’e ir patikrinti ar nėra Skype paslaugų atnaujinimų. Vos tik atsiranda kokių nors problemų, jie informuoja apie jas ir pateikia galimus sprendimo būdus.

Ištaisykite klaidas automatiniu būdu

sauguspc.lt komanda stengiasi padaryti viską, jog vartotojams pateiktų geriausius kompiuterio klaidų šalinimo sprendimus. Jei nenorite švaistyti laiko mėgindami išpręsti problemas rankiniu būdu, naudokite tam sukurtą programinę įrangą. sauguspc.lt profesionalų komanda išmėgino ir patvirtino visus mūsų rekomenduojamus produktus. Klaidų šalinimui bei taisymui galite naudoti šias programas:

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
atstatymo programą Laimės
garantija
nelauk!
Parsisiųsk
atstatymo programą Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su OS X
Vis dar kyla problemų?
Jei jums nepavyko išspręsti klaidos naudojant Reimage, susisiekite su mūsų ekspertais. Prašome pateikti visas detales ir smulkmenas, padėsiančias mums geriau suprasti iškilusią problemą.
Reimage - patentuota ir specializuota Windows taisymo programa. Ji ištirs sugedusį kompiuterį ir pateiks diagnozę. Programa patikrins visus sistemos failus, dinamines bibliotekas ir registro raktus, kuriuos pažeidė pavojingos programos.Reimage - tai patentuota programa, skirta Mac OS X sistemos taisymui. Jos paskirtis - surasti kompiuterio gedimo priežastį ir jį sutaisyti. Programa ištirs kompiuterio sistemos failus ir registrų raktus ir aptiks gedimus.
Ši patentuota kompiuterio taisymo programa naudoja duombazę, turinčią virš 25 milijonų komponentų. Jos pagalba programa gali pakeisti bet kurį sugadintą ar vartotojo kompiuteryje neegzistuojantį failą.
Aptiktų kompiuterio gedimų bei virusų šalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage programos versija.

Neleiskite svetainėms, ISP ir kitoms šalims jūsų šnipinėti

Privati ​​interneto prieiga yra VPN programa, užtikrinanti jūsų anaonimiškumą ir galinti užkirsti kelią jūsų interneto paslaugų teikėjui (ISP), vyriausybei ir trečiosioms šalims sekti jūsų veiklą internete. Ši programinė įranga suteikia prieigą prie srautinių duomenų perdavimo (angl. torrenting) bei vaizdo transliavimo (angl. streaming) serverių, užtikrinant  optimalų duomenų perdavimo greitį bei nesulėtinant sistemos darbo. Be to, ši programa leidžia apeiti geografinius apribojimos ir suteikia prieigą prie tokių paslaugų kaip „Netflix“, BBC, „Disney +“ ir kitas populiarias transliacijos paslaugas, nepriklausomai nuo to, kur esate.

VPN programa taip pat yra svarbi kai kalbame apie vartotojų privatumą. Internetinio šnipinėjimo įrankiai, tokie kaip slapukai, gali būti naudojami ne tik socialinėsė platformose ir informacinėse svetainėse. Juos naudoti gali ir jūsų interneto paslaugų teikėjas (ISP) bei vyriausybė. Net jeigu jūsų naršyklės nustatymai yra paremti saugumo nuostatomis, trečiosios šalys gali jus sekti naudojant programėles, kurioms reikalinga prieiga prie interneto. Deja, tačiau į privatumo apsaugą orientuotos naršyklės, tokios kaip Tor, įsirašymas nėra optimalus problemos sprendimas, kadangi jos veikia gerokai lėčiau lyginant su kitomis populiariomis naršyklėmis. 

Taigi, jeigu siekiate likti anonimiški ir nenorite, kad ISP bei vyriausybė jus šnipinėtų, rekomenduojame naudoti Privati ​​interneto prieiga VPN programą. Ši programa leis jums prisijungti prie interneto ir likti visiškai anonimišku, tokiu būdu u-kertant kelią stebėjimo priemonėmis, reklamoms bei kitam pavojingam turiniui. Svarbiausias tikslas – užkirsti kelią neteisėtai šnipinėjimo veiklai, kurią už jūsų nugaros gali vykdyti NSA ir kitos vyriausybinės institucijos. 

 

 

Greitai atkurkite prarastus duomenis

Naudojantis kompiuteriu visuomet gali atsitikti nenumatytų problemų: jis gali išsijungti dėl elektros energijos tiekimo nutraukimo, ekrane gali pasirodyti mėlynas mirties langas (BSoD), ar pasitraukus nuo kompiuterio vos kelioms minutėms atsisiuntęs Windows atnaujinimas gali automatiškai jį perkauti. Dėl minėtų priežasčių galite prarasti svarbius mokyklos failus, darbo dokumentus ar kitus duomenis. 

Be to, jusų kompiuterį taip pat gali užpulti kenkėjiška programa arba virusas, gebantis sugadinti Windows sistemą bei užkoduoti joje laikomus duomenis naudojant šifravimo algoritmą tam, kad vėliau būtų galima prašyti išpirkos. Deja, bet kibernetiniai sukčiai gali nesilaikyti žodžio ir neatsiųsti dešifravimo rakto net sumokėjus išpirką, todėl rekomenduotina išbandyti alternativyius duomenų atkūrimos būdus. 

Duomenų atkūrimui skirta programinė įranga yra pagrindinis pasirinkimas, galintis padėti atkoduoti užšifruotus failus. Ištrynus failą iš sistemos jis iškart neišnyksta – jis lieka sistemoje tol, kol ant jo neužrašomi nauji duomenys. Data Recovery Pro yra duomenų atkūrimui skirta programa, kuri skenuoja kietąjį diską ir išsko diske esančių ištrintų failų darbinių kopijų. Naudojant šią programą žymiai sumažinsite prarasti svarbius dokumentus, mokyklinius darbus, asmenines nuotraukus ir kt. 

 

Apie autorių

Linas Kiguolis
Linas Kiguolis - IT specialistas

Linas Kiguolis yra kvalifikuotas IT specialistas, mėgstantis dalintis savo žiniomis apie Windows bei Mac operacinių sistemų problemas. Lino įžvalgos neretai padeda kitiems SaugusPC komandos nariams greičiau surasti tinkamus sprendimus puslapio lankytojų problemoms spręsti.

Susisiekite su Linas Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis

Ką galite papildyti apie problemą: "Kaip pašalinti problemas, susijusias su Skype ryšiu?"