Kaip pašalinti Windows 10 atnaujinimo klaidą 0x80073701?

parašė Gabrielė E. Hall - -

Klausimas

Problema: Kaip pašalinti Windows 10 atnaujinimo klaidą 0x80073701?

Sveiki. Jau ištisą mėnesį man niekaip nepavyksta atnaujinti savo Dell nešiojamojo kompiuterio. Vis bandau įsirašyti Windows 10 kaupiamąjį atnaujinimą KB3206632 (OS versija 1607 x64). Atnaujinimą atsisiunčiau iš oficialios Microsoft svetainės ir jį įsirašiau, tačiau po to man niekaip nepavyko jo aktyvuoti naudojant Windows Update paslaugą. Kiekvienas bandymas baigiasi klaidos pranešimu 0x80073701. Net neįsivaizduoju kaip tai sutvarkyti, todėl labai prašau jūsų pagalbos.

Patvirtintas atsakymas

 ekrano nuotrauka

Microsoft kompanija oficialiai patvirtino 0x80073701 klaidą ir pranešė, kad dažniausiai ji atsiranda tuomet, kad žmonės, naudojantys Windows 10 operacinės sistemos versija 1607, nori įsirašyti KB3206632 arba KB3213986 atnaujinimus į x64 bitų sistemą. Deja, bet oficialių šalinimo instrukcijų iki šiol nėra, nes Microsoft inžinieriai turi skirti daug laiko, kad nustatytų klaidos priežastį, ją ištirtų ir pašalintų. Pasak Microsoft, 0x80073701 klaida nėra susijusi su rimtais gedimais, tokiais kaip registrų įrašų pažeidimai, kenkėjiškų programų infekcija, programinės įrangos nesuderinamumas ir pan. Panašu, kad klaida, atsirandanti norint paleisti Windows Update funkciją, pasireiškia dėl prieš tai įdiegtų atnaujinimų, kurie arba nebuvo pilnai įdiegti arba keletas jų failų buvo pažeisti. Jeigu jau ne pirmą kartą bandote įsirašyti kaupiamąjį atnaujinimą, gali būti, kad sistemoje liko keletas atnaujinimo komponentų, kurie ir sukelia 0x80073701 klaidą. Laimei, daugumą Windows Update klaidų galima pašalinti rankiniu būdu ir tai nėra sudėtinga.

Kaip pašalinti Windows 10 atnaujinimo klaidą 0x80073701?

Sutvarkykite tai dabar! Sutvarkykite tai dabar!
Norint sutvarkyti sugadintą sistemą, reikės įsigyti licencijuotą Reimage Reimage programos versiją.

Microsoft inžinieriai rekomenduoja pabandyti System File Checker bei DISM įrankius prieš atliekant bet kokią intervenciją rankiniu būdu.
Jeigu minėti 0x80073701 klaidos šalinimo būdai nepadėjo, taip pat turėtumėte išbandyti Windows Update Troubleshooter. Tai įrankis, kuris yra užprogramuotas taip, kad automatiškai nustatytų ir pašalintų atnaujinimo klaidas. Jeigu jis taip pat nepadėjo, tuomet pabandykite pašalinti 0x80073701 klaidą rankiniu būdu.

Pirmas būdas. Iš naujo nustatykite Windows Update komponentus

 1. Paspauskite Windows mygtuką + X ir pasirinkite Command Prompt (Admin).
 2. Išjunkite BITS, Cryptographic, MSI Installer ir Windows Update procesus. Kad tai padarytumėte, įveskite apačioje nurodytas komandas į Command Prompt langą ir spustelėkite Enter po kiekvienos iš jų:
  net stop wuauserv
  net stop cryptSvc
  net stop bits
  net stop msiserver
 3. Po to, pakeiskite SoftwareDistribution ir Catroot2 aplankų pavadinimus. Į Command Prompt langą įveskite apačioje nurodytas komandas ir po kiekvienos iš jų paspausite Enter:
  ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
  ren C:\Windows\System32\catroot2 Catroot2.old
 4. Dabar iš naujo įjunkite BITS, Cryptographic, MSI Installer ir Windows Update procesus (tuos pačius, kuriuos anksčiau išjungėte). Įveskite apačioje pateiktas komandas ir paspauskite Enter po kiekvienos iš jų:
  net start wuauserv
  net start cryptSvc
  net start bits
  net start msiserver
 5. Uždarykite Command Prompt langą ir perkraukite kompiuterį.

Antras būdas. Patikrinkite Windows datos ir laiko nustatymus

 1. Dešiniu pelės klavišu paspauskite Windows mygtuką ir pasirinkite Control Panel.
 2. Pasirinkite Clock, Language, and Region.
 3. Paspauskite Change settings mygtuką.
 4. Pažymėkite Synchronize with an Internet time server ir pasirinkite Update now.
 5. Baigiant paspauskite OK ir viską uždarykite.
 6. Perkraukite savo kompiuterį.

Trečias būdas. Atsisiųskite ir įsirašykite KB3081440 atnaujinimą rankiniu būdu

Nueikite į oficialią Microsoft svetainę ir atsisiųskite KB3081440 atnaujinimą. Jis automatiškai pašalins KB3206632 atnaujinimo likučius. PASTABA: nepamirškite pasirinkti atnaujinimo tipo, tinkančio jūsų operacinei sistemai (32-bit arba 64-bit).

Ekspertai taip pat rekomenduoja įsirašyti kompiuterio optomizavimui skirtą programą, pvz.: Reimage. Ji tinkamai pasirūpins Windows registries, sistemos failais ir programomis. Be to, ji taip pat apsaugos sistemą nuo kenkėjiškų programų įsirašymo.

Ištaisykite klaidas automatiniu būdu

sauguspc.lt komanda stengiasi padaryti viską, jog vartotojams pateiktų geriausius kompiuterio klaidų šalinimo sprendimus. Jei nenorite švaistyti laiko mėgindami išpręsti problemas rankiniu būdu, naudokite tam sukurtą programinę įrangą. sauguspc.lt profesionalų komanda išmėgino ir patvirtino visus mūsų rekomenduojamus produktus. Klaidų šalinimui bei taisymui galite naudoti šias programas:

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
atstatymo programą Laimės
garantija
nelauk!
Parsisiųsk
atstatymo programą Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su OS X
Vis dar kyla problemų?
Jei jums nepavyko išspręsti klaidos naudojant Reimage, susisiekite su mūsų ekspertais. Prašome pateikti visas detales ir smulkmenas, padėsiančias mums geriau suprasti iškilusią problemą.
Reimage - patentuota ir specializuota Windows taisymo programa. Ji ištirs sugedusį kompiuterį ir pateiks diagnozę. Programa patikrins visus sistemos failus, dinamines bibliotekas ir registro raktus, kuriuos pažeidė pavojingos programos.Reimage - tai patentuota programa, skirta Mac OS X sistemos taisymui. Jos paskirtis - surasti kompiuterio gedimo priežastį ir jį sutaisyti. Programa ištirs kompiuterio sistemos failus ir registrų raktus ir aptiks gedimus.
Ši patentuota kompiuterio taisymo programa naudoja duombazę, turinčią virš 25 milijonų komponentų. Jos pagalba programa gali pakeisti bet kurį sugadintą ar vartotojo kompiuteryje neegzistuojantį failą.
Aptiktų kompiuterio gedimų bei virusų šalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage programos versija.

Neleiskite svetainėms, ISP ir kitoms šalims jūsų šnipinėti

Privati ​​interneto prieiga yra VPN programa, užtikrinanti jūsų anaonimiškumą ir galinti užkirsti kelią jūsų interneto paslaugų teikėjui (ISP), vyriausybei ir trečiosioms šalims sekti jūsų veiklą internete. Ši programinė įranga suteikia prieigą prie srautinių duomenų perdavimo (angl. torrenting) bei vaizdo transliavimo (angl. streaming) serverių, užtikrinant  optimalų duomenų perdavimo greitį bei nesulėtinant sistemos darbo. Be to, ši programa leidžia apeiti geografinius apribojimos ir suteikia prieigą prie tokių paslaugų kaip „Netflix“, BBC, „Disney +“ ir kitas populiarias transliacijos paslaugas, nepriklausomai nuo to, kur esate.

VPN programa taip pat yra svarbi kai kalbame apie vartotojų privatumą. Internetinio šnipinėjimo įrankiai, tokie kaip slapukai, gali būti naudojami ne tik socialinėsė platformose ir informacinėse svetainėse. Juos naudoti gali ir jūsų interneto paslaugų teikėjas (ISP) bei vyriausybė. Net jeigu jūsų naršyklės nustatymai yra paremti saugumo nuostatomis, trečiosios šalys gali jus sekti naudojant programėles, kurioms reikalinga prieiga prie interneto. Deja, tačiau į privatumo apsaugą orientuotos naršyklės, tokios kaip Tor, įsirašymas nėra optimalus problemos sprendimas, kadangi jos veikia gerokai lėčiau lyginant su kitomis populiariomis naršyklėmis. 

Taigi, jeigu siekiate likti anonimiški ir nenorite, kad ISP bei vyriausybė jus šnipinėtų, rekomenduojame naudoti Privati ​​interneto prieiga VPN programą. Ši programa leis jums prisijungti prie interneto ir likti visiškai anonimišku, tokiu būdu u-kertant kelią stebėjimo priemonėmis, reklamoms bei kitam pavojingam turiniui. Svarbiausias tikslas – užkirsti kelią neteisėtai šnipinėjimo veiklai, kurią už jūsų nugaros gali vykdyti NSA ir kitos vyriausybinės institucijos. 

 

 

Greitai atkurkite prarastus duomenis

Naudojantis kompiuteriu visuomet gali atsitikti nenumatytų problemų: jis gali išsijungti dėl elektros energijos tiekimo nutraukimo, ekrane gali pasirodyti mėlynas mirties langas (BSoD), ar pasitraukus nuo kompiuterio vos kelioms minutėms atsisiuntęs Windows atnaujinimas gali automatiškai jį perkauti. Dėl minėtų priežasčių galite prarasti svarbius mokyklos failus, darbo dokumentus ar kitus duomenis. 

Be to, jusų kompiuterį taip pat gali užpulti kenkėjiška programa arba virusas, gebantis sugadinti Windows sistemą bei užkoduoti joje laikomus duomenis naudojant šifravimo algoritmą tam, kad vėliau būtų galima prašyti išpirkos. Deja, bet kibernetiniai sukčiai gali nesilaikyti žodžio ir neatsiųsti dešifravimo rakto net sumokėjus išpirką, todėl rekomenduotina išbandyti alternativyius duomenų atkūrimos būdus. 

Duomenų atkūrimui skirta programinė įranga yra pagrindinis pasirinkimas, galintis padėti atkoduoti užšifruotus failus. Ištrynus failą iš sistemos jis iškart neišnyksta – jis lieka sistemoje tol, kol ant jo neužrašomi nauji duomenys. Data Recovery Pro yra duomenų atkūrimui skirta programa, kuri skenuoja kietąjį diską ir išsko diske esančių ištrintų failų darbinių kopijų. Naudojant šią programą žymiai sumažinsite prarasti svarbius dokumentus, mokyklinius darbus, asmenines nuotraukus ir kt. 

 

Apie autorių

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Entuziastinga kompiuterių ekspertė

Gabrielė E. Hall turi didelę kompiuterio problemų identifikavimo patirtį - informacinių technologijų srityje ji dirba jau daugybę metų.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis

Ką galite papildyti apie problemą: "Kaip pašalinti Windows 10 atnaujinimo klaidą 0x80073701?"