Kaip pašalinti Windows Hello gedimus, atsiradusius po Creators Update įsirašymo?

parašė Liucija Danes - -

Klausimas

Problema: Kaip pašalinti Windows Hello gedimus, atsiradusius po Creators Update įsirašymo?

Į savo Surface Pro 4 įsirašiau Windows 1703 versiją, dar žinomą kaip „Creators Update“. Atnaujinimas įsirašė be jokių problemų, išskyrus tai, kad po to, Windows Hello funkcija pradėjo strigti. Kai bandau įvesti PIN kodą, ekrane atsiranda pranešimas, kuriame teigiama, kad mano slaptažodis bei vartotojo vardas yra neteisingi. Galiausiai įvedu tą patį slaptažodį ir sistema sėkmingai įsijungia. Tai kartojasi kiekvieną kartą kai bandau įsijungti kompiuterį. Kaip suprantu, tai kažkoks gedimas, ar ne?

Patvirtintas atsakymas

Windows Hello – tai nauja Windows sistemos funkcija, kurią sukūrė Microsoft ir pristatė kartu su Windows 10 operacine sistema. Nors pirmaisiais paleidimo metais ji ir nebuvo labai populiari, statistika rodo, kad ši funkcija tampa vis populiaresne. Iš tiesų Windows Hello yra apsauginė sistemos funkcija, kuri apima šiuolaikinius prisijungimo reikalavimus, įskaitant pirštų antspaudų nuskaitymą, veido atpažinimo funkciją naudojant įmontuotą kamerą, iris sklaidą ir t.t. Norint nustatyti Windows Hello funckiją, kompiuterio savininkui tereikia atsidaryti Settings valdyklę ir eiti į Accounts -> Sign-in options. Po to, pasirinkti Windows Hello ir spustelėti Set up. Deja, bet kartais žmonės, kurie jau buvo nustatę Windows Hello funkciją savo kompiuteryje, pastebėjo, kad po Creators Update įsirašymo jos veikimas sutriko. Dažniausiai Windows Hello nustoja veikti, todėl norint įsijungti įreginį savininko prašoma įvesti PIN arba slaptažodį. Laimei yra keletas sprendimo būdų, nereikalaujančių prefesionalių IT specialistų įsikišimo.

Windows Hello funkcijos pristatymas

Windows Hello gedimų šalinimas

Sutvarkykite tai dabar! Sutvarkykite tai dabar!
Norint sutvarkyti sugadintą sistemą, reikės įsigyti licencijuotą Reimage Reimage programos versiją.

1. Iš naujo nustatykite Facial Recognition ir/arba Fingerprint parinktis

 • Spustelėkite Windows mygtuką + I tam, kad atsidarytumėte Settings.
 • Spustelėkite Accounts ir pasirinkite Sign-In options.
 • Suraskite Fingerprint arba Facial Recognition nustatymus ir spustelėkite Remove apačioje.
 • Po to, paspauskite Get Started ir sekite ekrane pateiktas instrukcijas tam, kad iš naujo nustatytumėte Fingerprint bei Facial Recognition.
 • Jeigu reikalaujama, perkraukite kompiuterį.

2. Pakeiskite Group Policy nustatymus

Creators Update naujinys galėjo pakeisti svarbius Group Policy nustatymus, todėl rekomenduojame įsijungti Group Policy Editor ir patikrinti/pakeisti nustatymus, susijusius su Windows Hello funckijomis. 

 • Paspauskite Windows mygtuką, įveskite gpedit ir spustelėkite Enter.
 • Paspauskite Computer Configuration ir atsidarykite Administrative Templates.
 • Pasirinkite Windows Components ir atsidarykite Biometrics.
 • Paspauskite Facial Features, o po to dešiniu pelės klavišu spustelėkite ant Configure enhanced anti-spoofing.
 • Spustelėkite Edit ir išjunkite Configure enhanced anti-spoofing funkciją.
 • Perkraukite kompiuterį.

3. Atnaujinkite naršykles

Tuo atveju jeigu sistemos tvarkyklės, greičiausiai „webcam“ bei „fingerprint reader“ tvarkyklės, buvo pažeistos sistemos atnaujinimo metu, Windows Hello funkcija gali sugesti. Norint pašalinti šią problemą, jums reikėtų atnaujinti atitinkamas tvarkykles:

 • Dešiniu pelės klavišu spustelėkite Windows mygtuką ir pasirinkite Device Manager.
 • Suraskite Hello, webcam ir fingerprint tvarkykles (jas rasite kiekvieną atskirai) ir spustelėkite ant jų dešiniu pelės klavišu.
 • Pasirinkite Remove driver software ir palaukite kol tvarkyklė bus pašalinta.
 • Pakartokite šiuos veiksmus su visomis tvarkyklėmis, kurios yra susijusios su Windows Hello funckija, o tada perkraukite kompiuterį.
 • Po to, atsidarykite Device Manager ir paspauskite Action -> Scan for hardware changes.
 • Sistema turėtų automatiškai aptikti ir įrašyti trūkstamas tvarkykles.

Jeigu nei vienas iš aukščiau pateiktų metodų nepadėjo pašalinti Windows Hello gedimo, paskutinis dalykas, kurį rekomenduojame išbandyti, tai sistemos atkūrimas. Jeigu nežinote kaip tai padaryti, išsamias instrukcijas galite rasti šiame straipsnyje. Beje, taip pat praverstų ir nuodugnus sistemos nuskenavimas su Reimage ar kita profesionalia kompiuterio optimizavimui skirta programa. Ji užtikrins sklandų Windows sistemos darbą bei užkirs kelią nepageidaujamų bei kenkėjiškų programų įsirašymui.

Ištaisykite klaidas automatiniu būdu

sauguspc.lt komanda stengiasi padaryti viską, jog vartotojams pateiktų geriausius kompiuterio klaidų šalinimo sprendimus. Jei nenorite švaistyti laiko mėgindami išpręsti problemas rankiniu būdu, naudokite tam sukurtą programinę įrangą. sauguspc.lt profesionalų komanda išmėgino ir patvirtino visus mūsų rekomenduojamus produktus. Klaidų šalinimui bei taisymui galite naudoti šias programas:

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
atstatymo programą Laimės
garantija
nelauk!
Parsisiųsk
atstatymo programą Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su OS X
Vis dar kyla problemų?
Jei jums nepavyko išspręsti klaidos naudojant Reimage, susisiekite su mūsų ekspertais. Prašome pateikti visas detales ir smulkmenas, padėsiančias mums geriau suprasti iškilusią problemą.
Reimage - patentuota ir specializuota Windows taisymo programa. Ji ištirs sugedusį kompiuterį ir pateiks diagnozę. Programa patikrins visus sistemos failus, dinamines bibliotekas ir registro raktus, kuriuos pažeidė pavojingos programos.Reimage - tai patentuota programa, skirta Mac OS X sistemos taisymui. Jos paskirtis - surasti kompiuterio gedimo priežastį ir jį sutaisyti. Programa ištirs kompiuterio sistemos failus ir registrų raktus ir aptiks gedimus.
Ši patentuota kompiuterio taisymo programa naudoja duombazę, turinčią virš 25 milijonų komponentų. Jos pagalba programa gali pakeisti bet kurį sugadintą ar vartotojo kompiuteryje neegzistuojantį failą.
Aptiktų kompiuterio gedimų bei virusų šalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage programos versija.

Neleiskite svetainėms, ISP ir kitoms šalims jūsų šnipinėti

Privati ​​interneto prieiga yra VPN programa, užtikrinanti jūsų anaonimiškumą ir galinti užkirsti kelią jūsų interneto paslaugų teikėjui (ISP), vyriausybei ir trečiosioms šalims sekti jūsų veiklą internete. Ši programinė įranga suteikia prieigą prie srautinių duomenų perdavimo (angl. torrenting) bei vaizdo transliavimo (angl. streaming) serverių, užtikrinant  optimalų duomenų perdavimo greitį bei nesulėtinant sistemos darbo. Be to, ši programa leidžia apeiti geografinius apribojimos ir suteikia prieigą prie tokių paslaugų kaip „Netflix“, BBC, „Disney +“ ir kitas populiarias transliacijos paslaugas, nepriklausomai nuo to, kur esate.

VPN programa taip pat yra svarbi kai kalbame apie vartotojų privatumą. Internetinio šnipinėjimo įrankiai, tokie kaip slapukai, gali būti naudojami ne tik socialinėsė platformose ir informacinėse svetainėse. Juos naudoti gali ir jūsų interneto paslaugų teikėjas (ISP) bei vyriausybė. Net jeigu jūsų naršyklės nustatymai yra paremti saugumo nuostatomis, trečiosios šalys gali jus sekti naudojant programėles, kurioms reikalinga prieiga prie interneto. Deja, tačiau į privatumo apsaugą orientuotos naršyklės, tokios kaip Tor, įsirašymas nėra optimalus problemos sprendimas, kadangi jos veikia gerokai lėčiau lyginant su kitomis populiariomis naršyklėmis. 

Taigi, jeigu siekiate likti anonimiški ir nenorite, kad ISP bei vyriausybė jus šnipinėtų, rekomenduojame naudoti Privati ​​interneto prieiga VPN programą. Ši programa leis jums prisijungti prie interneto ir likti visiškai anonimišku, tokiu būdu u-kertant kelią stebėjimo priemonėmis, reklamoms bei kitam pavojingam turiniui. Svarbiausias tikslas – užkirsti kelią neteisėtai šnipinėjimo veiklai, kurią už jūsų nugaros gali vykdyti NSA ir kitos vyriausybinės institucijos. 

 

 

Greitai atkurkite prarastus duomenis

Naudojantis kompiuteriu visuomet gali atsitikti nenumatytų problemų: jis gali išsijungti dėl elektros energijos tiekimo nutraukimo, ekrane gali pasirodyti mėlynas mirties langas (BSoD), ar pasitraukus nuo kompiuterio vos kelioms minutėms atsisiuntęs Windows atnaujinimas gali automatiškai jį perkauti. Dėl minėtų priežasčių galite prarasti svarbius mokyklos failus, darbo dokumentus ar kitus duomenis. 

Be to, jusų kompiuterį taip pat gali užpulti kenkėjiška programa arba virusas, gebantis sugadinti Windows sistemą bei užkoduoti joje laikomus duomenis naudojant šifravimo algoritmą tam, kad vėliau būtų galima prašyti išpirkos. Deja, bet kibernetiniai sukčiai gali nesilaikyti žodžio ir neatsiųsti dešifravimo rakto net sumokėjus išpirką, todėl rekomenduotina išbandyti alternativyius duomenų atkūrimos būdus. 

Duomenų atkūrimui skirta programinė įranga yra pagrindinis pasirinkimas, galintis padėti atkoduoti užšifruotus failus. Ištrynus failą iš sistemos jis iškart neišnyksta – jis lieka sistemoje tol, kol ant jo neužrašomi nauji duomenys. Data Recovery Pro yra duomenų atkūrimui skirta programa, kuri skenuoja kietąjį diską ir išsko diske esančių ištrintų failų darbinių kopijų. Naudojant šią programą žymiai sumažinsite prarasti svarbius dokumentus, mokyklinius darbus, asmenines nuotraukus ir kt. 

 

Apie autorių

Lucia Danes
Lucia Danes - Kibernetinio saugumo tyrėja

Liucija Danes yra tinklalapio SaugusPC naujienų redaktorė. Jos žinių troškimas verčia ją keliauti ir dalyvauti įvairiose renginiuose ir konferencijose, kuriose dalinamasi naujausiomis kibernetinio saugumo žiniomis bei tendencijomis.

Susisiekite su Lucia Danes
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis

Ką galite papildyti apie problemą: "Kaip pašalinti Windows Hello gedimus, atsiradusius po Creators Update įsirašymo?"