Problema: Taigi, turiu tokią bėdą. Mano draugai pranešė, kad iš mano Facebook paskyros nuolat gauna įtartinas nuorodas, tačiau kai aš tikrinu susirašinėjimus, jokių nuorodų nerandu. Ar gali būti, kad aš nematau tokių pranešimų, nors jie siunčiami iš mano paskyros? Ar kaip nors įmanoma sustabdyti tokį slaptą šlamšto siuntinėjimą?
Patvirtintas atsakymas
Kai 2014 metais pasirodė Facebook virusas, pavojingų nuorodų siuntinėjimas (angl. spamming) tapo viena iš didžiausių problemų. Erzinantys pranešimai ir nuorodos buvo ir yra naudojami dėl įvairių priežasčių, įskaitant pavojingų reklamų platinimui, asmeninės informacijos išgavimui ir pan. Nepaisant to, neseniai atliktas tyrimas atskleidė, kad Facebooke platinami nepatikimi pranešimai, dar kitaip vadinami šlamštu, yra naudojami pavojingo viruso, žinomo kaip Locky, platinimui. Dažniausiai žmonės, kurių kompiuteriai yra prijungti prie Facebook šlamšo platinimo tinklo, nė nenutuokia, kad jų paskyrose yra vykdoma tokia veikla. Koobface, Facebook video virusas and Facebook „hahaha” virusas – tai tik keletas Facebook viruso versijų, kurios remiasi tokia technologija.Tokie virusai veikia per naršyklės priedus bei plėtinius, įdiegtus sistemoje, tačiau juos sukelti gali ir pati naršyklė. Tiesą sakant, tokio tipo virusus aptikti gali būti gana sudėtinga, todėl patartina nuolat kontroliuoti savo kompiuterį ir reguliariai patikrinti su patikima antivirusine programa, tokia kaip FortectMac Washing Machine X9.
Tuo atveju jeigu antivirusinė ir kitos kompiuterio apsaugai skirtos programos nepadeda bent jau sumažinti pavojingų laiškų siuntinėjimo, turėtumėte pabandyti šią situaciją išspręsti patys.
Kadangi Facebook virusas, siunčiantis šlamštą draugams, yra visiškai nenuspėjamas, šie penki žingsniai negali garantuoti, kad problema bus išspręsta, tačiau verta pabandyti visus juos atlikti. Priešingu atveju, jeigu leisite šia virusui likti savo kompiuteryje, vėliau galite patirti rimtus privatumo pažeidimus.
sauguspc.lt komanda stengiasi padaryti viską, jog vartotojams pateiktų geriausius kompiuterio klaidų šalinimo sprendimus. Jei nenorite švaistyti laiko mėgindami išpręsti problemas rankiniu būdu, naudokite tam sukurtą programinę įrangą. sauguspc.lt profesionalų komanda išmėgino ir patvirtino visus mūsų rekomenduojamus produktus. Klaidų šalinimui bei taisymui galite naudoti šias programas:
Jeigu siekiate likti anonimiški ir nenorite, kad ISP bei vyriausybė jus šnipinėtų, rekomenduojame naudoti VPN programą. Ši programa leis jums prisijungti prie interneto ir likti visiškai anonimišku, tokiu būdu užkertant kelią stebėjimo priemonėmis, reklamoms bei kitam pavojingam turiniui. Private Internet Access VPN programa taip pat yra svarbi kai kalbame apie vartotojų privatumą. Internetinio šnipinėjimo įrankiai, tokie kaip slapukai, gali būti naudojami ne tik socialinėse platformose ir informacinėse svetainėse.
Duomenų atkūrimo programa gali pagelbėti, kai norite atkurti savo failus. Net ir ištrynus failą, jis nepranyksta visiškai, kadangi jis vis tiek išlieka kietąjame diske, kol vietoj jo nėra įrašyti nauji duomenys. Data Recovery Pro yra atkūrimo programa, galinti surasti ištrintų failų kopijas jūsų įrenginio standžiajame diske. Naudodamiesi šiuo įrankiu išvengsite vertingų dokumentų praradimo, įskaitant nuotraukas, vaizdo įrašus, darbui skirtus failus ir daug kitų.
Ką galite papildyti apie problemą: "Ką daryti, jei mano Facebook paskyra automatiškai siuntinėja pavojingas nuorodas?"
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.