Kaip atkurti failus, kuriuos užkodavo Haters virusas?

Klausimas

Problema: Kaip atkurti failus, kuriuos užkodavo Haters virusas?

Mano Windows 10 kompiuteris buvo užkrėstas Haters ransomware virusu ir man žūt būt reikia susigrąžinti užkoduotus failus. Ką šioje situacijoje aš galėčiau padaryti?

Patvirtintas atsakymas

Haters – tai nauja failus koduojanti programa-vagis (angl. ransomware), kuri internete pasirodė kaip viena iš Cerber viruso versijų — Cerber3Ransomware. Vis dėlto, ji priklauso gana greitai augančiai Stupid ransomware viruso šeimai, kuri labiausiai išsiplėtė per praėjusį menesį. Šiam virusui gana sėkmgingai pavyko vogti žmonių pinigus ir asmeninius duomenis, todėl internetiniai sukčiai gavo gerą progą lengvai pasipelnyti. Taigi, galima numanyti, kad plėšikai neketina sustoti ties šia riba ir naujos šios kenkėjiškos programos versijos jau po truputį plinta. Kol kas mums svarbiausia kuo daugiau išsiaiškinti apie naujausias, aktyviai plintančias, Haters viruso versijas tam, kad galėtume sėkmingai užkirsti joms kelią. Laimei, kenkėjiškų programų tyrėjai šią užduotį jau atliko ir sužinojo, kad Haters virusas, vos tik baigęs failų kodavimo procesą, kompiuterio darbalaukyje atidaro pranešimą, pavadinimu Form 2, ir jį užrakina. Pranešime kompiuterio savininkas informuojamas, kad kompiuteryje esantys failai buvo užkoduoti, o jų atkodavimui reikalaujama įvesti specialų dešifravimo kodą. Vis dėlto, trūksta informacijos apie tai, kaip auka turėtų gauti reikalaujamą kodą ar su kuo reikėtų susisiekti norint gauti tolesnes duomenų dešifravimo instrukcijas. Tai rodo, kad virusas yra vis dar tobulinamas ir visa reikiama informacija bus papildyta artimoje ateityje. Šiuo metu, virusas prideda .haters failo plėtinį prie visų sistemoje esančių failų ir neledžia kompiuterio savininkui jų atidaryti, tačiau visų svarbiausia yra tai – kad juos galima gana lengvai iššifruoti. Kenksmingų programų tyrinėtojai, analizuodami pagrindinį viruso kodą, tai gana nesunkiai išsiaiškino. Be to, kadangi virusas priklauso Stupid viruso šeimai, jį taip pat veikia Stupid Decrypter programa. Abu duomenų atkūrimo būdus pristatysime, tačiau prieš tai norime priminti, kad pirmiausia būtina pašalinti Haters virusą nepaisant to, ar jums pavyks atkurti užkoduotus duomenis ar ne. Ši programa yra labai pavojinga, todėl vietos jūsų kompiuteryje jai negali būti. Kuo greičiau atsikratykite šiuo parazitu, o tai padaryti jums padės [red id=”Reimage”] ar kita kenkėjiškoms programoms šalinti skirta programa.

Haters ransomware decryption illustration

Pirmas būdas: Panaudokite dešifravimo kodą

Atkurkite dabar! Atkurkite dabar!
Norint atkurti reikalingus sistemos komponentus, reikės įsigyti licencijuotą Fortect Mac Washing Machine X9 programos versiją.

Klaidos, paliktos pradiniame Haters ransomware viruso kode, atskleidė būdą, kaip lengvai pašalinti kenkėjišką programinę įrangą ir atgauti prieigą prie užkoduotų duomenų. Viskas, ką jums reikia padaryti – tai įvesite “masihmaubullyguaanjeng” eilutę į laukelį, esantį šalia “Decrypt” mygtuko. Po to, paprasčiausiai nuskenuokite kompiuterį su antivirusine programa tam, kad pašalintumėte visus programos-vagies likučius.

Antras būdas: Panaudokite Stupid Decryptor

Atkurkite dabar! Atkurkite dabar!
Norint atkurti reikalingus sistemos komponentus, reikės įsigyti licencijuotą Fortect Mac Washing Machine X9 programos versiją.

Prieš atsisiunčiant ir naudojant failus dešifruojančią programą, būtinai sukurkite atsargines užkoduotų failų kopijas ir atidžiai perskaitykite želiau pateiktus nurodymus.

  1. Atsisiųskite Stupid Decryptor iš oficialios Michael Gillespy svetainės arba spustelėjus ant šios nuorodos.
  2. Jeigu norite, kad atsarginės užkoduotų failų kopijos būtų pašalintos kai bus baigtas dešifravimo procesas, pažymėkite „Delete Encrypted Files” laukelį programos nustatymuose.
  3. Po to, pasirinkite diską, folderį ar atskirus failus, kuriuos norite dešifruoti ir paspauskite “Select Directory” mygtuką.
  4. Kai būsite tiksliai apsisprendę dėl failų dešifravimo, paspauskite “Decrypt”.
  5. Palaukite, kol programa jus informuos apie sėkmingą duomenų atkodavimą.

Nerekomenduojame atkūrinėti visų sistemoje esančių failų vienu metu. Vietoj to, visų pirma išbandykite failus dešifruojančią programą su vienu ar keliais failas tam, kad patikrintumėte, ar ji tinkamai veikia.

Atstatyk failus ir kitus sistemos komponentus automatiškai

Norėdami atkurti savo failus ir kitas sistemos sudėtines dalis, galite pasinaudoti nemokamomis sauguspc.lt ekspertų parengtomis instrukcijomis. Jei manote, jog savarankiškai rinkmenų atkurti nepavyks dėl nepakankamos patirties, siūlome peržvelgti žemiau pateiktus failų atkūrimo sprendimus. Mes išbandėme kiekvieną siūlomą programą ir įsitikinome jų efektyvumu, todėl jums tereikės leisti joms atlikti savo darbą.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
atstatymo programą Laimės
garantija
nelauk!
Parsisiųsk
atstatymo programą Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su OS X
Susidūrėte su problema?
Jei iškilo problemų, susijusių su Fortect programa, galite susisiekti su mūsų ekspertais ir paprašyti jų pagalbos. Kuo tiksliau aprašysite problemą, tuo geresnį problemos sprendimą galėsime pateikti.
Fortect - patentuota ir specializuota Windows taisymo programa. Ji ištirs sugedusį kompiuterį ir pateiks diagnozę. Programa patikrins visus sistemos failus, dinamines bibliotekas ir registro raktus, kuriuos pažeidė pavojingos programos.Mac Washing Machine X9 - tai patentuota programa, skirta Mac OS X sistemos taisymui. Jos paskirtis - surasti kompiuterio gedimo priežastį ir jį sutaisyti. Programa ištirs kompiuterio sistemos failus ir registrų raktus ir aptiks gedimus.
Ši patentuota kompiuterio taisymo programa naudoja duombazę, turinčią virš 25 milijonų komponentų. Jos pagalba programa gali pakeisti bet kurį sugadintą ar vartotojo kompiuteryje neegzistuojantį failą.
Aptiktų kompiuterio gedimų bei virusų šalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Fortect programos versija.Aptiktų kompiuterio gedimų bei virusų šalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Mac Washing Machine X9 programos versija.

Neleiskite svetainėms, ISP ir kitoms šalims jūsų šnipinėti

Jeigu siekiate likti anonimiški ir nenorite, kad ISP bei vyriausybė jus šnipinėtų, rekomenduojame naudoti VPN programą. Ši programa leis jums prisijungti prie interneto ir likti visiškai anonimišku, tokiu būdu užkertant kelią stebėjimo priemonėmis, reklamoms bei kitam pavojingam turiniui. Private Internet Access VPN programa taip pat yra svarbi kai kalbame apie vartotojų privatumą. Internetinio šnipinėjimo įrankiai, tokie kaip slapukai, gali būti naudojami ne tik socialinėse platformose ir informacinėse svetainėse.

Greitai atkurkite prarastus duomenis

Naudojantis kompiuteriu visuomet gali atsitikti nenumatytų problemų: jis gali išsijungti dėl elektros energijos tiekimo nutraukimo, ekrane gali pasirodyti mėlynas mirties langas, jusų kompiuterį taip pat gali užpulti kenkėjiška programa arba virusas, gebantis sugadinti Windows sistemą bei užkoduoti joje laikomus duomenis naudojant šifravimo algoritmą tam, kad vėliau būtų galima prašyti išpirkos.

Duomenų atkūrimui skirta programinė įranga yra pagrindinis pasirinkimas, galintis padėti atkoduoti užšifruotus failus. Data Recovery Pro yra duomenų atkūrimui skirta programa, kuri skenuoja kietąjį diską ir išsko diske esančių ištrintų failų darbinių kopijų. 

 

Apie autorių
Julie Splinters - Kompiuterių optimizavimo specialistė

Kompiuterių optimizavimas - tai Julijos Splinters sritis. Ar tai būtų lėtai veikiantis išmanusis telefonas, ar Windows, Mac arba Linux operacinę sistemą palaikantis kompiuteris, ji vos per kelias minutes suras problemą bei tinkamą jos šalinimo būdą.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis

Ką galite papildyti apie problemą: "Kaip atkurti failus, kuriuos užkodavo Haters virusas?"