Problema: Mano failus pažeidė Lukitus ransomware virusas. Ar yra vilties juos atkurti? Sistemoje radau lukitus.htm failą. Nusikaltėliai iš manęs reikalauja $2000, o aš tikrai tiek negaliu sau leisti iššvaistyti tokios didžiulės sumos.
Patvirtintas atsakymas
Lukitus virusas – tai naujausia Locky ransomware viruso versija, kuri nesiliauja kėlusi sumaišties globaliniu mąstu. Šis virusas patobulinta liūdnai pagarsėjusios failus koduojančios programos versija, saugiam aukos failų užkodavimui naudojati AES-128 ir RSA-2048 šifrus. Kai virusas patenka į kompiuterį, į sistemą įrašomi lukitus.bmp ir lukitus.htm failai.
Visi failai, kuriuos užkoduoja ši viruso atmaina, būna pervadinti naudojant šią schemą:
[first 8 characters of ID]-[next 4 characters of ID]-[next 4 characters of ID]-[4 characters]-[12 characters].lukitus
Naujasis Lukitus virusas reikalauja išpirkos, kuri siekia apie pusę Bitcoin'o, o tai yra maždaug $2000. Kadangi Bitcoin'o kursas reguliariai kyla ir krenta, išpirkos suma gali kisti priklausomai nuo laiko, kada nuspręsite ją sumokėti.
Vis dėlto, išpirkos mokėjimas – tai ne problemos sprendimas. Lukitus viruso kūrėjai gali atsisakyti pateikti jums dešifravimo raktą. Be to, būtina nepamiršti, kad išpirkos mokėjimas motyvuoja kibernetinius nusiklatėlius tęsti savo veiklą. Tikimės, kad apsispręndėte išpirkos nemokėti, o tai yra pagirtinas sprendimas.
Vis dėlto, norint sėkmingai atkurti .lukitus failus, jums reikės atsarginių failų kopijų. Deja, bet situacija yra žymiai blogesnė jeigu neturite duomenų kopijų. Tokiu atveju, turėtumėte pabandyti alternatyvius duomenų atkūtimo būdus, nors dažnai jie ir nėra pakankamai efektyvūs.
Dažniausiai ransomware virusai pašalina Volume Shadow kopijas tam, kad užkirstų kelią nemokamam pažeistų failų atkūrimui. Vis dėlto, virusai taip pat yra programos, kurios gali nesugebėti sėkmingai atlikti visų kenksmingų užduočių.
Šis būdas veiks tik tuo atveju, jeigu anksčiau savo kompiuteryje buvote aktyvavę System Restore paslaugą.
Norėdami atkurti savo failus ir kitas sistemos sudėtines dalis, galite pasinaudoti nemokamomis sauguspc.lt ekspertų parengtomis instrukcijomis. Jei manote, jog savarankiškai rinkmenų atkurti nepavyks dėl nepakankamos patirties, siūlome peržvelgti žemiau pateiktus failų atkūrimo sprendimus. Mes išbandėme kiekvieną siūlomą programą ir įsitikinome jų efektyvumu, todėl jums tereikės leisti joms atlikti savo darbą.
Jeigu siekiate likti anonimiški ir nenorite, kad ISP bei vyriausybė jus šnipinėtų, rekomenduojame naudoti VPN programą. Ši programa leis jums prisijungti prie interneto ir likti visiškai anonimišku, tokiu būdu užkertant kelią stebėjimo priemonėmis, reklamoms bei kitam pavojingam turiniui. Private Internet Access VPN programa taip pat yra svarbi kai kalbame apie vartotojų privatumą. Internetinio šnipinėjimo įrankiai, tokie kaip slapukai, gali būti naudojami ne tik socialinėse platformose ir informacinėse svetainėse.
Naudojantis kompiuteriu visuomet gali atsitikti nenumatytų problemų: jis gali išsijungti dėl elektros energijos tiekimo nutraukimo, ekrane gali pasirodyti mėlynas mirties langas, jusų kompiuterį taip pat gali užpulti kenkėjiška programa arba virusas, gebantis sugadinti Windows sistemą bei užkoduoti joje laikomus duomenis naudojant šifravimo algoritmą tam, kad vėliau būtų galima prašyti išpirkos.
Duomenų atkūrimui skirta programinė įranga yra pagrindinis pasirinkimas, galintis padėti atkoduoti užšifruotus failus. Data Recovery Pro yra duomenų atkūrimui skirta programa, kuri skenuoja kietąjį diską ir išsko diske esančių ištrintų failų darbinių kopijų.
Ką galite papildyti apie problemą: "Kaip atkurti failus, kuriuos užkodavo Lukitus virusas?"
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.