Kaip atkurti failus, kuriuos užkodavo Lukitus virusas?

Klausimas

Problema: Kaip atkurti failus, kuriuos užkodavo Lukitus virusas?

Mano failus pažeidė Lukitus ransomware virusas. Ar yra vilties juos atkurti? Sistemoje radau lukitus.htm failą. Nusikaltėliai iš manęs reikalauja $2000, o aš tikrai tiek negaliu sau leisti iššvaistyti tokios didžiulės sumos. 

Patvirtintas atsakymas

Lukitus filų atkūrimas

Lukitus virusas – tai naujausia Locky ransomware viruso versija, kuri nesiliauja kėlusi sumaišties globaliniu mąstu. Šis virusas patobulinta liūdnai pagarsėjusios failus koduojančios programos versija, saugiam aukos failų užkodavimui naudojati AES-128 ir RSA-2048 šifrus. Kai virusas patenka į kompiuterį, į sistemą įrašomi lukitus.bmp ir lukitus.htm failai.

Visi failai, kuriuos užkoduoja ši viruso atmaina, būna pervadinti naudojant šią schemą:

[first 8 characters of ID]-[next 4 characters of ID]-[next 4 characters of ID]-[4 characters]-[12 characters].lukitus

Naujasis Lukitus virusas reikalauja išpirkos, kuri siekia apie pusę Bitcoin'o, o tai yra maždaug $2000. Kadangi Bitcoin'o kursas reguliariai kyla ir krenta, išpirkos suma gali kisti priklausomai nuo laiko, kada nuspręsite ją sumokėti.

Lukitus filų atkūrimas

Vis dėlto, išpirkos mokėjimas – tai ne problemos sprendimas. Lukitus viruso kūrėjai gali atsisakyti pateikti jums dešifravimo raktą. Be to, būtina nepamiršti, kad išpirkos mokėjimas motyvuoja kibernetinius nusiklatėlius tęsti savo veiklą. Tikimės, kad apsispręndėte išpirkos nemokėti, o tai yra pagirtinas sprendimas.

Vis dėlto, norint sėkmingai atkurti .lukitus failus, jums reikės atsarginių failų kopijų. Deja, bet situacija yra žymiai blogesnė jeigu neturite duomenų kopijų. Tokiu atveju, turėtumėte pabandyti alternatyvius duomenų atkūtimo būdus, nors dažnai jie ir nėra pakankamai efektyvūs.

Metodai, galintys padėti dešifruoti failus, pažymėtus .lukitus failo plėtiniu

Atkurkite dabar! Atkurkite dabar!
Norint atkurti reikalingus sistemos komponentus, reikės įsigyti licencijuotą Fortect Mac Washing Machine X9 programos versiją.

Pirmas būdas. Panaudokite atsargines failų kopijas

Atkurkite dabar! Atkurkite dabar!
Norint atkurti reikalingus sistemos komponentus, reikės įsigyti licencijuotą Fortect Mac Washing Machine X9 programos versiją.
 • Jeigu iš anksto susikūrėte atsargines failų kopijas, tuomet pašalinkite Lukitus virusą su Reimage (išsamias Lukitus viruso šalinimo instrukcijas galite rasti šioje svetainėje), o tada prijunkite įrenginį, kuriame saugomi jūsų duomenys, prie savo kompiuterio.
 • Kai pasirodys AutoPlay pranešimas, pasirinkite Open folder to view files. Toliau atverkite aplanką, kuriame saugomos atsarginės kopijos, pasirinkite visus failus ir nuvilkite juos į pageidaujamą aplanką savo kompiuteryje. Tą patį galima padaryti pažymėjus failus, dešiniu pelės klavišu spustelėjus ant jų, o po to įklijavus į pasirinktą vietą.

Antras būdas. Įsirašykite Data Recovery Pro

Atkurkite dabar! Atkurkite dabar!
Norint atkurti reikalingus sistemos komponentus, reikės įsigyti licencijuotą Fortect Mac Washing Machine X9 programos versiją.
 • Data Recovery Pro taip pat gali padėti atkurti failus, pažymėtus .lukitus failo plėtiniu. Atsisiųskite Data Recovery Pro ir įrašykite ją į sistemą.
 • Paleiskite programą ir nuskenuokite su ja kompiuterį kad surastumėte failus, kuriuos galima atkurti.

Trečias būdas. Panaudokite Shadow Explorer

Atkurkite dabar! Atkurkite dabar!
Norint atkurti reikalingus sistemos komponentus, reikės įsigyti licencijuotą Fortect Mac Washing Machine X9 programos versiją.

Dažniausiai ransomware virusai pašalina Volume Shadow kopijas tam, kad užkirstų kelią nemokamam pažeistų failų atkūrimui. Vis dėlto, virusai taip pat yra programos, kurios gali nesugebėti sėkmingai atlikti visų kenksmingų užduočių.

 • Siūlome atsisiųsti ShadowExplorer ir įsirašyti ją į savo kompiuterį. Atidžiai sekite žingsnius, nurodytus diegimo vedlyje.
 • Vos tik programa įsirašys, programa turėtų pasileisti automatiškai. Kitu atveju, turėtumėte rasti jos nuorodą darbalaukyje. Norint ją paleisti, dukart spustelėkite ant nuorodos.
 • Norint atidaryti išskleidžiamąjį meniu langą, spustelėkite kairiajame kampe viršuje ir pasirinkite diską, kuriame laikomi failai, užkuoduoti .lukitus viruso.
 • Dešiniu pelės klavišu spustelėkite ant aplanko, kurį norite atkoduoti ir pasirinkite Export. Pasirinkite, kur norite perkelti atkurtus duomenis.

Ketvirtas būdas. Atkurkite pavienius failus

Atkurkite dabar! Atkurkite dabar!
Norint atkurti reikalingus sistemos komponentus, reikės įsigyti licencijuotą Fortect Mac Washing Machine X9 programos versiją.

Šis būdas veiks tik tuo atveju, jeigu anksčiau savo kompiuteryje buvote aktyvavę System Restore paslaugą.

 • Dešiniu pelės klavišu spustelėkite ant užkoduoto failo, kurį norite atkurti.
 • Pasirinkite Properties, o tada atsidarykite Previous versions stulpelį.
 • Suraskite reikiamą failo versiją, spustelėkite ją ir pasirinkite Restore.

Atstatyk failus ir kitus sistemos komponentus automatiškai

Norėdami atkurti savo failus ir kitas sistemos sudėtines dalis, galite pasinaudoti nemokamomis sauguspc.lt ekspertų parengtomis instrukcijomis. Jei manote, jog savarankiškai rinkmenų atkurti nepavyks dėl nepakankamos patirties, siūlome peržvelgti žemiau pateiktus failų atkūrimo sprendimus. Mes išbandėme kiekvieną siūlomą programą ir įsitikinome jų efektyvumu, todėl jums tereikės leisti joms atlikti savo darbą.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
atstatymo programą Laimės
garantija
nelauk!
Parsisiųsk
atstatymo programą Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su OS X
Susidūrėte su problema?
Jei iškilo problemų, susijusių su Fortect programa, galite susisiekti su mūsų ekspertais ir paprašyti jų pagalbos. Kuo tiksliau aprašysite problemą, tuo geresnį problemos sprendimą galėsime pateikti.
Fortect - patentuota ir specializuota Windows taisymo programa. Ji ištirs sugedusį kompiuterį ir pateiks diagnozę. Programa patikrins visus sistemos failus, dinamines bibliotekas ir registro raktus, kuriuos pažeidė pavojingos programos.Mac Washing Machine X9 - tai patentuota programa, skirta Mac OS X sistemos taisymui. Jos paskirtis - surasti kompiuterio gedimo priežastį ir jį sutaisyti. Programa ištirs kompiuterio sistemos failus ir registrų raktus ir aptiks gedimus.
Ši patentuota kompiuterio taisymo programa naudoja duombazę, turinčią virš 25 milijonų komponentų. Jos pagalba programa gali pakeisti bet kurį sugadintą ar vartotojo kompiuteryje neegzistuojantį failą.
Aptiktų kompiuterio gedimų bei virusų šalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Fortect programos versija.Aptiktų kompiuterio gedimų bei virusų šalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Mac Washing Machine X9 programos versija.

Neleiskite svetainėms, ISP ir kitoms šalims jūsų šnipinėti

Jeigu siekiate likti anonimiški ir nenorite, kad ISP bei vyriausybė jus šnipinėtų, rekomenduojame naudoti VPN programą. Ši programa leis jums prisijungti prie interneto ir likti visiškai anonimišku, tokiu būdu užkertant kelią stebėjimo priemonėmis, reklamoms bei kitam pavojingam turiniui. Private Internet Access VPN programa taip pat yra svarbi kai kalbame apie vartotojų privatumą. Internetinio šnipinėjimo įrankiai, tokie kaip slapukai, gali būti naudojami ne tik socialinėse platformose ir informacinėse svetainėse.

Greitai atkurkite prarastus duomenis

Naudojantis kompiuteriu visuomet gali atsitikti nenumatytų problemų: jis gali išsijungti dėl elektros energijos tiekimo nutraukimo, ekrane gali pasirodyti mėlynas mirties langas, jusų kompiuterį taip pat gali užpulti kenkėjiška programa arba virusas, gebantis sugadinti Windows sistemą bei užkoduoti joje laikomus duomenis naudojant šifravimo algoritmą tam, kad vėliau būtų galima prašyti išpirkos.

Duomenų atkūrimui skirta programinė įranga yra pagrindinis pasirinkimas, galintis padėti atkoduoti užšifruotus failus. Data Recovery Pro yra duomenų atkūrimui skirta programa, kuri skenuoja kietąjį diską ir išsko diske esančių ištrintų failų darbinių kopijų. 

 

Apie autorių
Alice Woods
Alice Woods - Moko vartotojus apie kompiuterių apsaugą

Alisa Woods yra saugumo ekspertė, kuri tyrinėja ir analizuoja įvairius kibernetinius pavojus. Tinklalapyje ji dalinasi savo sukauptomis žiniomis ir siekia padėti vartotojams apsaugoti kompiuterius nuo pavojingų programų.

Susisiekite su Alice Woods
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis

Ką galite papildyti apie problemą: "Kaip atkurti failus, kuriuos užkodavo Lukitus virusas?"