Kaip atkurti failus, kuriuos užkodavo ODIN virusas?

Klausimas

Problema: Kaip atkurti failus, kuriuos užkodavo ODIN virusas?

Turiu įtarimų, kad neseniai atidariau nepatikimą elektroninį laišką ir tai tikriausiai paaiškina, kaip virusas pateko į mano kompiuterį. Šiuo metu visi svarbūs duomenys mano kompiuteryje yra užrakinti ir pažymėti .odin galūne. Pirmą kartą gyvenime susidūriau su tokiu kompiuteriniu virusu, todėl neįsivaizduoju, kaip atgauti savo duomenis ir ar tai išvis įmanoma. Būčiau dėkingas už bet kokią pagalbą!

Patvirtintas atsakymas

ODIN ransomware virusas – tai nauja garsiojo Locky viruso versija. Ši versija pavadinta būtent taip, nes prie visų užkoduotų failų prideda galūnę .odin. Be to, anksčiau šis virusas naudojo .wsf arba .js failus, kuriais virusas buvo aktyvuojamas užkrėstame kompiuteryje, o dabar naudojamas .dll failai. Jie leidžia virusui geriau funkcionuoti, kadangi juos vienu metu naudoti gali net kelios programos. .dll failuose įdiegti tam tikri kodai, kurie ir leidžia kompiuterio vartotojui failus atidaryti keletą kartų, o be to, jie užima žymiai mažiau vietos palyginus su .js ar .wsf failais.

Kai šis failus koduojantis virusas sėkmingai įsirašo į kompiuterį ar kitą įrenginį ir užkoduoja jame esančius duomenis, jis pateikia savo reikalavimus šiuo formatu: _[2_digit_number]_HOWDO_text.html, _HOWDO_text.bmp ir _HOWDO_text.html. Kaip įprasta Locky viruso šeimos nariams, auka turėtų perduoti išpirką per Tor naršyklę, kuri leidžia anoniminius sandorius ir taip padeda sukčiams nuslėpti tapatybę. Bet kuriuo atveju, jeigu jus ištiko ši problema, svarbiausia – nepulkite į paniką. Geriausia, ką jūs galite padaryti – tai naudoti originalų ODIN viruso failų atkodavimo įrankį (Pastaba. Nesisiųskite failo, kurį siūlo hakeriai). Nepaisant to, kad specialistai, tiriantys virusus, nuolat dirba ties šiuo failus koduojančiu virusu, yra alternatyvių metodų, kurie gali jums padėti. Beje, jeigu nuolat pasirūpindavote savo asmeninių duomenų atsarginėmis kopijomis, tuomet jums nereikės failų atkodavimo įrankio. Jums paprasčiausiai užteks pašalinti šią pavojingą programą ir atkurti pažeistus sistemos failus. Prieš pradedant duomenų atkūrimą, nepamirškite pašalinti ODIN viruso su Reimage pagalba.

1 Būdas. Įsirašykite Data Recovery Pro

Sutvarkykite tai dabar! Sutvarkykite tai dabar!
Norint sutvarkyti sugadintą sistemą, reikės įsigyti licencijuotą Fortect Mac Washing Machine X9 programos versiją.

Šis įrankis Data Recovery Pro buvo sukurtas tam, kad sutvarkytų pažeistus ir trūkstamus failus, atsiradusius po netikėto sistemos gedimo. Atsižvelgę į nuolatinę failus koduojančių virusų grėsmę, šios programinės įrangos kūrėjai ją atnaujino, todėl panašu, kad ši programa gali būti naudojama kaip alternatyva failų atkodavimui.

2 Būdas. Naudokite Shadow Explorer programą

Sutvarkykite tai dabar! Sutvarkykite tai dabar!
Norint sutvarkyti sugadintą sistemą, reikės įsigyti licencijuotą Fortect Mac Washing Machine X9 programos versiją.

Ši programa sugeba atkurti failus, naudodama šešėlines kopijas, kurios yra automatiškai sugeneruojamos operacinėje sistemoje. Ne pačios pavojingiausios failus koduojančios programos šių kopijų nepašalina, todėl kompiuterio savininkai gali atkurti juos su šios programos pagalba. ODIN failų kodavimo viruso atveju jūs taip pat turite šansų atkurti šešėlines kopijas. Nemažai žmonių pranešė, kad jiems pavyko tai padaryti atsisiuntus ir aktyvavus šią programinę įrangą.

3 Būdas. Aktyvuokite Windows Previous Version funkciją

Sutvarkykite tai dabar! Sutvarkykite tai dabar!
Norint sutvarkyti sugadintą sistemą, reikės įsigyti licencijuotą Fortect Mac Washing Machine X9 programos versiją.

Žemiau nurodyti žingsniai padės jums atkurti pačius svarbiausius dokumentus tik tuo atveju, jeigu jūsų kompiuteryje yra aktyvuota System Restore funkcija. Taigi, patikrinkite sistemos nustatymus, o tai galite padaryti nuėję į Control Panel arba Settings ir atsidarę Security and Maintenance (Update and Security Windows 10) aplanką. Šiuos veiksmus reikėtų atlikti su kiekvienu failu, kurį norite atkurti. Taigi, visiems jiems atkurti jums prireiks šiek tiek laiko:

  1. Suraskite užkoduotą failą ir dešiniu pelės klavišu ant jo spustelėkite.
  2. Pasirinkite Properties ir eikite į Previous Versions.
  3. Folder versions aplanke paieškokite prieinamų reikiamo failo kopijų. Kai surasite reikiamą, paspauskite Restore.

Kaip sukurti atsargines failų kopijas?

Sutvarkykite tai dabar! Sutvarkykite tai dabar!
Norint sutvarkyti sugadintą sistemą, reikės įsigyti licencijuotą Fortect Mac Washing Machine X9 programos versiją.
  1. Paspauskite Start ir eikite į Control Panel > (Settings Windows 10 sistemoje) System and Maintenance (Update and Security Windows 10 sistemoje) > Backup and Restore.
  2. Jeigu neturite anksčiau sukurtų atsarginių failų kopijų, sukurkite naują kopiją spustelėję Set up backup.

Ištaisykite klaidas automatiniu būdu

sauguspc.lt komanda stengiasi padaryti viską, jog vartotojams pateiktų geriausius kompiuterio klaidų šalinimo sprendimus. Jei nenorite švaistyti laiko mėgindami išpręsti problemas rankiniu būdu, naudokite tam sukurtą programinę įrangą. sauguspc.lt profesionalų komanda išmėgino ir patvirtino visus mūsų rekomenduojamus produktus. Klaidų šalinimui bei taisymui galite naudoti šias programas:

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
atstatymo programą Laimės
garantija
nelauk!
Parsisiųsk
atstatymo programą Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su OS X
Vis dar kyla problemų?
Jei jums nepavyko išspręsti klaidos naudojant FortectMac Washing Machine X9, susisiekite su mūsų ekspertais. Prašome pateikti visas detales ir smulkmenas, padėsiančias mums geriau suprasti iškilusią problemą.
Fortect - patentuota ir specializuota Windows taisymo programa. Ji ištirs sugedusį kompiuterį ir pateiks diagnozę. Programa patikrins visus sistemos failus, dinamines bibliotekas ir registro raktus, kuriuos pažeidė pavojingos programos.Mac Washing Machine X9 - tai patentuota programa, skirta Mac OS X sistemos taisymui. Jos paskirtis - surasti kompiuterio gedimo priežastį ir jį sutaisyti. Programa ištirs kompiuterio sistemos failus ir registrų raktus ir aptiks gedimus.
Ši patentuota kompiuterio taisymo programa naudoja duombazę, turinčią virš 25 milijonų komponentų. Jos pagalba programa gali pakeisti bet kurį sugadintą ar vartotojo kompiuteryje neegzistuojantį failą.
Aptiktų kompiuterio gedimų bei virusų šalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Fortect programos versija.Aptiktų kompiuterio gedimų bei virusų šalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Mac Washing Machine X9 programos versija.

Neleiskite svetainėms, ISP ir kitoms šalims jūsų šnipinėti

Jeigu siekiate likti anonimiški ir nenorite, kad ISP bei vyriausybė jus šnipinėtų, rekomenduojame naudoti VPN programą. Ši programa leis jums prisijungti prie interneto ir likti visiškai anonimišku, tokiu būdu užkertant kelią stebėjimo priemonėmis, reklamoms bei kitam pavojingam turiniui. Private Internet Access VPN programa taip pat yra svarbi kai kalbame apie vartotojų privatumą. Internetinio šnipinėjimo įrankiai, tokie kaip slapukai, gali būti naudojami ne tik socialinėse platformose ir informacinėse svetainėse.

Greitai atkurkite prarastus duomenis

Naudojantis kompiuteriu visuomet gali atsitikti nenumatytų problemų: jis gali išsijungti dėl elektros energijos tiekimo nutraukimo, ekrane gali pasirodyti mėlynas mirties langas, jusų kompiuterį taip pat gali užpulti kenkėjiška programa arba virusas, gebantis sugadinti Windows sistemą bei užkoduoti joje laikomus duomenis naudojant šifravimo algoritmą tam, kad vėliau būtų galima prašyti išpirkos.

Duomenų atkūrimui skirta programinė įranga yra pagrindinis pasirinkimas, galintis padėti atkoduoti užšifruotus failus. Data Recovery Pro yra duomenų atkūrimui skirta programa, kuri skenuoja kietąjį diską ir išsko diske esančių ištrintų failų darbinių kopijų. 

 

Apie autorių
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Entuziastinga kompiuterių ekspertė

Gabrielė E. Hall turi didelę kompiuterio problemų identifikavimo patirtį - informacinių technologijų srityje ji dirba jau daugybę metų.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis

Ką galite papildyti apie problemą: "Kaip atkurti failus, kuriuos užkodavo ODIN virusas?"