Problema: Turiu įtarimų, kad neseniai atidariau nepatikimą elektroninį laišką ir tai tikriausiai paaiškina, kaip virusas pateko į mano kompiuterį. Šiuo metu visi svarbūs duomenys mano kompiuteryje yra užrakinti ir pažymėti .odin galūne. Pirmą kartą gyvenime susidūriau su tokiu kompiuteriniu virusu, todėl neįsivaizduoju, kaip atgauti savo duomenis ir ar tai išvis įmanoma. Būčiau dėkingas už bet kokią pagalbą!
Patvirtintas atsakymas
ODIN ransomware virusas – tai nauja garsiojo Locky viruso versija. Ši versija pavadinta būtent taip, nes prie visų užkoduotų failų prideda galūnę .odin. Be to, anksčiau šis virusas naudojo .wsf arba .js failus, kuriais virusas buvo aktyvuojamas užkrėstame kompiuteryje, o dabar naudojamas .dll failai. Jie leidžia virusui geriau funkcionuoti, kadangi juos vienu metu naudoti gali net kelios programos. .dll failuose įdiegti tam tikri kodai, kurie ir leidžia kompiuterio vartotojui failus atidaryti keletą kartų, o be to, jie užima žymiai mažiau vietos palyginus su .js ar .wsf failais.
Kai šis failus koduojantis virusas sėkmingai įsirašo į kompiuterį ar kitą įrenginį ir užkoduoja jame esančius duomenis, jis pateikia savo reikalavimus šiuo formatu: _[2_digit_number]_HOWDO_text.html, _HOWDO_text.bmp ir _HOWDO_text.html. Kaip įprasta Locky viruso šeimos nariams, auka turėtų perduoti išpirką per Tor naršyklę, kuri leidžia anoniminius sandorius ir taip padeda sukčiams nuslėpti tapatybę. Bet kuriuo atveju, jeigu jus ištiko ši problema, svarbiausia – nepulkite į paniką. Geriausia, ką jūs galite padaryti – tai naudoti originalų ODIN viruso failų atkodavimo įrankį (Pastaba. Nesisiųskite failo, kurį siūlo hakeriai). Nepaisant to, kad specialistai, tiriantys virusus, nuolat dirba ties šiuo failus koduojančiu virusu, yra alternatyvių metodų, kurie gali jums padėti. Beje, jeigu nuolat pasirūpindavote savo asmeninių duomenų atsarginėmis kopijomis, tuomet jums nereikės failų atkodavimo įrankio. Jums paprasčiausiai užteks pašalinti šią pavojingą programą ir atkurti pažeistus sistemos failus. Prieš pradedant duomenų atkūrimą, nepamirškite pašalinti ODIN viruso su Fortect pagalba.
Šis įrankis Data Recovery Pro buvo sukurtas tam, kad sutvarkytų pažeistus ir trūkstamus failus, atsiradusius po netikėto sistemos gedimo. Atsižvelgę į nuolatinę failus koduojančių virusų grėsmę, šios programinės įrangos kūrėjai ją atnaujino, todėl panašu, kad ši programa gali būti naudojama kaip alternatyva failų atkodavimui.
Ši programa sugeba atkurti failus, naudodama šešėlines kopijas, kurios yra automatiškai sugeneruojamos operacinėje sistemoje. Ne pačios pavojingiausios failus koduojančios programos šių kopijų nepašalina, todėl kompiuterio savininkai gali atkurti juos su šios programos pagalba. ODIN failų kodavimo viruso atveju jūs taip pat turite šansų atkurti šešėlines kopijas. Nemažai žmonių pranešė, kad jiems pavyko tai padaryti atsisiuntus ir aktyvavus šią programinę įrangą.
Žemiau nurodyti žingsniai padės jums atkurti pačius svarbiausius dokumentus tik tuo atveju, jeigu jūsų kompiuteryje yra aktyvuota System Restore funkcija. Taigi, patikrinkite sistemos nustatymus, o tai galite padaryti nuėję į Control Panel arba Settings ir atsidarę Security and Maintenance (Update and Security Windows 10) aplanką. Šiuos veiksmus reikėtų atlikti su kiekvienu failu, kurį norite atkurti. Taigi, visiems jiems atkurti jums prireiks šiek tiek laiko:
sauguspc.lt komanda stengiasi padaryti viską, jog vartotojams pateiktų geriausius kompiuterio klaidų šalinimo sprendimus. Jei nenorite švaistyti laiko mėgindami išpręsti problemas rankiniu būdu, naudokite tam sukurtą programinę įrangą. sauguspc.lt profesionalų komanda išmėgino ir patvirtino visus mūsų rekomenduojamus produktus. Klaidų šalinimui bei taisymui galite naudoti šias programas:
Jeigu siekiate likti anonimiški ir nenorite, kad ISP bei vyriausybė jus šnipinėtų, rekomenduojame naudoti VPN programą. Ši programa leis jums prisijungti prie interneto ir likti visiškai anonimišku, tokiu būdu užkertant kelią stebėjimo priemonėmis, reklamoms bei kitam pavojingam turiniui. Private Internet Access VPN programa taip pat yra svarbi kai kalbame apie vartotojų privatumą. Internetinio šnipinėjimo įrankiai, tokie kaip slapukai, gali būti naudojami ne tik socialinėse platformose ir informacinėse svetainėse.
Naudojantis kompiuteriu visuomet gali atsitikti nenumatytų problemų: jis gali išsijungti dėl elektros energijos tiekimo nutraukimo, ekrane gali pasirodyti mėlynas mirties langas, jusų kompiuterį taip pat gali užpulti kenkėjiška programa arba virusas, gebantis sugadinti Windows sistemą bei užkoduoti joje laikomus duomenis naudojant šifravimo algoritmą tam, kad vėliau būtų galima prašyti išpirkos.
Duomenų atkūrimui skirta programinė įranga yra pagrindinis pasirinkimas, galintis padėti atkoduoti užšifruotus failus. Data Recovery Pro yra duomenų atkūrimui skirta programa, kuri skenuoja kietąjį diską ir išsko diske esančių ištrintų failų darbinių kopijų.
Ką galite papildyti apie problemą: "Kaip atkurti failus, kuriuos užkodavo ODIN virusas?"
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.