Kaip atkurti failus, kuriuos užkodavo Sage virusas?

Problema: Sveiki. Visi mano kompiuteryje esantys failai buvo pažeisti. Visi jie pažymėti .sage failo plėtiniu. Įtariu, kad mano kompiuteris buvo užkrėstas Sage virusu. Ar galėtumėte man padėti atkurti failus, kuriuos užkodavo Sage virusas?

Patvirtintas atsakymas

Sage virusas, šifruojantis asmeninius duomenis, itin aktyviai plinta šiomis dienomis, nes jo kūrėjai pasitelkė visus įmanomus viruso platinimo būdus. Jie jau spėjo išleisti ir antrą Sage 2.0 ransomware viruso versiją. Remiantis Sage virusu užsikrėtusių žmonių nusiskundimais, galima teigti, kad internetinių sukčių pastangos išplatinti šį virusą pasiteisino. Kaip jūs jau supratote, Sage virusas prideda .sage failo plėtinį prie visų kompiuteryje esančių failų tam, kad juos užkoduotų, o tada darbalaukyje sukuria ir palieka !Recovery_[6 chars]_ failą .txt ir .html formatu. Virusas taip pat nustato juodą ekrano užsklandą su raudonu tekstu, kuriame teigiama:

ATTENTION!
Sage encrypted your files!

Tikriausiai supratote, ko ši pavojinga programa iš jūsų nori, vos tik perskaitėte informaciją, pateiktą minėtuose failuose. Ji užkodavo visus duomenis tam, kad galėtų juos laikyti užrakintus ir šantažuoti jus tol, kol sumokėsite nenormalaus dydžio išpirką. Vis dėlto, nepatartina mokėti pinigų internetiniams sukčiams, nes jie paprasčiausiai siekia pasiimti jūsų pinigus ir dingti, todėl jeigu nenorite iššvaistyti savo pinigų, verčiau pasilikite juos sau. Deja, bet virusų tyrinėtojai iki šiol nerado pirminio Sage viruso kodo trūkumų, todėl niekam nepavyko sukurti įrankio, galinčio atkoduoti failus, kuriuos jis sugadino. Nepaisant to, vilties atkurti prarastus failus, bent jau dalį jų, vis dar yra. Šiame straipsnyje pateiksime visus galimus failų atkūrimo metodus, todėl iš karto nepasiduokite ir išbandykite juos visus.

Pastaba: Prieš pradedant failų atkūrimo procedūrą, nepamiršite pašalinti Sage viruso. Juk jūs nenorite, kad šis virusas sutrikdytų atstatymo procesą? Tam, kad atsikratytumėte šios pavojingos programos, mes rekomenduojame sekti šiomis Sage šalinimo instrukcijomis ir naudoti antivirusinę programą, tokią kaip Fortect.

Kaip atkurti failus, kuriuos sugadino Sage virusas?

1 Būdas. Panaudokite atsargines duomenų kopijas

Geriausias ir 100% pasiteisinantis būdas, padedantis atkurti failus, kuriuos užkodavo Sage virusas – tai atsarginių duomenų kopijų panaudojimas. Jeigu kažkada anksčiau pastebėjote IT specialistų perspėjimus apie ransomware virusų plitimą ir iš anksto pasirūpinote atsarginėmis duomenų kopijoms, tuomet jums labai pasisekė. Dabar pats laikas panaudoti atsargines kopijas ir atkurti bent jau didžiąją dalį prarastų failų. Visų pirma pašalinkite virusą! Prijungus įrenginį, kuriame saugomos atsarginės kopijos, prie virusu užkrėsto kompiuterio, kenksminga programa gali taip pat sugadinti įrenginį, todėl galite prarasti ir atsarginius duomenis. Tik tada, kai būsite įsitikinę, kad virusas buvo pašalintias, prijunkite įrenginį prie savo kompiuterio ir perkelkite duomenų kopijas.

PATARIMAS: Nepašalinkite pažeistų failų. Patartina juos perkelti į atskirą aplanką ar į išorinę laikmeną. Ekspertai užfiksavo keletą atvejų, kuomet atsitinka „stebuklas“ ir ransomware viruso dešifravimo raktas yra išplatinamas internete.

2 Būdas. Panaudokite Volume Shadow Copies

Jeigu niekada negirdėjote apie šį būdą, tuomet turėtumėte žinoti, kad Microsoft įdiegia specialią technologjią, kuri tiek automatiškai, tiek rankiniu būdu sukuria atsargines failų kopijas, į visas Windows operacine sistemas. Šešėlinės kopijos (angl. Volume Shadow Copies) gali būti naudojams duomenų atkūrimui tuo atveju, jeigu kompiuterio savininkas netyčia juos pašalino ar kažkokiu būdu pakeitė. Tai reiškia, kad šios kopijos taip pat gali būti naudojamos užšifruotų duomenų atkūrimui. Dažnai virusas pašalina Volume Shadow kopijas, o tokiu atveju, šis būdas nebūtų veiksminas.

 1. Įsirašykite ShadowExplorer. Tai programa, kuri geba aptikti Volume Shadow Copies. Programą galima atsisiųsti iš oficialios svetainės.
 2. Atsidarykite programą ir spustelėkite Meniu, kurį rasite viršutiniame kampe kairėje. Tuomet pasirinkite diską, kuriame saugomi užkoduoti failai.
 3. Pasirinkite aplanką, kurį norite atkurti ir spustelėkite“Export.”

3 Būdas. Įsirašykite Data Recovery Pro

 1. Data Recovery Pro – tai naudinga programinė įranga, kuri gana lengvai gali atkurti pažeistus failus. Nors jai ir gali nepavykti nulaužti Sage viruso kodo, vis dėlto,verta pabandyti.
 2. Atsisiųskite Data Recovery Pro.
 3. Sekite įrašymo vedlį ir įsirašykite progamą į savo kompiuterį.
 4. Atsidarykite programą ir aktyvuokite sistemos tikrinimo funkciją tam, kad ji galėtų aptikti failus su .sage failo plėtiniu.
 5. Atkurkite pažeistus failus.

4 Būdas. Atkurkite failus su Restore Point funkcija

Kažkada anksčiau nustatėte sistemos atkūrumo tašką? Tuomet labai tikėtina, kad šis būdas jums padės susigrąžinti prarastus duomenis.

 1. Dešiniu pelės klavišu paspauskite ant failo, kurį norite atkurti.
 2. Ekrane pasirodys parinkčių sąrašas. Paspauskite „Properties“ ir atsidarykite „Previous Versions” stulpelį.
 3. Folder versions” skiltyje suraskite anstenę failo versiją, asirinkite ją ir paspauskite „Restore”.

Atstatyk failus ir kitus sistemos komponentus automatiškai

Norėdami atkurti savo failus ir kitas sistemos sudėtines dalis, galite pasinaudoti nemokamomis sauguspc.lt ekspertų parengtomis instrukcijomis. Jei manote, jog savarankiškai rinkmenų atkurti nepavyks dėl nepakankamos patirties, siūlome peržvelgti žemiau pateiktus failų atkūrimo sprendimus. Mes išbandėme kiekvieną siūlomą programą ir įsitikinome jų efektyvumu, todėl jums tereikės leisti joms atlikti savo darbą.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
atstatymo programą Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows
Susidūrėte su problema?
Jei iškilo problemų, susijusių su Fortect programa, galite susisiekti su mūsų ekspertais ir paprašyti jų pagalbos. Kuo tiksliau aprašysite problemą, tuo geresnį problemos sprendimą galėsime pateikti.
Fortect - patentuota ir specializuota Windows taisymo programa. Ji ištirs sugedusį kompiuterį ir pateiks diagnozę. Programa patikrins visus sistemos failus, dinamines bibliotekas ir registro raktus, kuriuos pažeidė pavojingos programos.
Ši patentuota kompiuterio taisymo programa naudoja duombazę, turinčią virš 25 milijonų komponentų. Jos pagalba programa gali pakeisti bet kurį sugadintą ar vartotojo kompiuteryje neegzistuojantį failą.
Aptiktų kompiuterio gedimų bei virusų šalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Fortect programos versija.

Neleiskite svetainėms, ISP ir kitoms šalims jūsų šnipinėti

Jeigu siekiate likti anonimiški ir nenorite, kad ISP bei vyriausybė jus šnipinėtų, rekomenduojame naudoti VPN programą. Ši programa leis jums prisijungti prie interneto ir likti visiškai anonimišku, tokiu būdu užkertant kelią stebėjimo priemonėmis, reklamoms bei kitam pavojingam turiniui. Private Internet Access VPN programa taip pat yra svarbi kai kalbame apie vartotojų privatumą. Internetinio šnipinėjimo įrankiai, tokie kaip slapukai, gali būti naudojami ne tik socialinėse platformose ir informacinėse svetainėse.

Duomenų atkūrimo programos gali padėti atgauti prarastus failus

Duomenų atkūrimo programa gali pagelbėti, kai norite atkurti savo failus. Net ir ištrynus failą, jis nepranyksta visiškai, kadangi jis vis tiek išlieka kietąjame diske, kol vietoj jo nėra įrašyti nauji duomenys. Data Recovery Pro yra atkūrimo programa, galinti surasti ištrintų failų kopijas jūsų įrenginio standžiajame diske. Naudodamiesi šiuo įrankiu išvengsite vertingų dokumentų praradimo, įskaitant nuotraukas, vaizdo įrašus, darbui skirtus failus ir daug kitų.

Apie autorių
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Kompiuterių ekspertas

Ugnius Kiguolis yra tinklalapio SaugusPC įkūrėjas ir vyriausiasis redaktorius. Jis yra kibernetinio saugumo specialistas ir patyręs virusų tyrėjas, IT srityje dirbantis daugiau nei 20 metų.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis

Ką galite papildyti apie problemą: "Kaip atkurti failus, kuriuos užkodavo Sage virusas?"