Kaip atkurti failus, kuriuos užkodavo Spora virusas?

Klausimas

Problema: Kaip atkurti failus, kuriuos užkodavo Spora virusas?

Padėkite! Mano kompiuterį užkrėtė Spora virusas, todėl negaliu atsidaryti jame esančių failų. Ar yra koks nors būdas atkoduoti failus, kuriuos pažeidė Spora virusas? Labai prašau padėkite!

Patvirtintas atsakymas

Spora ransomware neabejotinai nusipelnė jam klijuojamos „bauginančio viruso“ etiketės, nes šis virusas yra labai pavojinga kompiuterinė programa, kurią, akivaizdu, sukūrė profesionalūs programuotojai. Kaip pranešama, jis plinta per pavojingas Chrome naršyklėje pasirodančias reklamas, kurios pasirodo pavojingose svetainėse ir klaidingai informuoja kompiuterio vartotojus apie trūkstamą HoaflerText failą („The HoeflerText font wasn’t found„). Jeigu viruso auka sutinka įsirašyti atnaujinimą, jis ar ji paprasčiausiai atsisiunčia Spora ransomware virusą, kuris išsiskiria iš kitų tuo, kad vietoj reikalavimo atlikti vieną išpirkos mokėjimą, siūlo įsigyti daugybę paslaugų. Ši išpirkos reikalaujanti programinė įranga siūlo šias paslaugas: “Full Restore”, “Immunity”, “Removal” bei dvi “File Restore” parinktis. Viruso kūrėjai nori, kad tam tikra išpirkos suma būtų pervesta naudojant Bitcoin’ų valiutą, tačiau akivaizdu, kad ne visi nori mokėti pinigus internetiniams nusikaltėliams.

Deja, bet jeigu Spora virusas užkrečia kompiuterį, jo savininkas gali ištarti sudie jame laikytiems failams. Vis dėlto, yra keletas būdų, kurie gali padėti atkurti failus, prarastus dėl Spora viruso. Taigi, mes paruošėme detalias instrukcijas ir pateiksime visus galimus pasiūlymus, kurie galėtų jums padėti atkurti failus, užkoduotus Spora viruso. Deja, bet kai kurie iš žemiau pateiktų metodų gali būti neveiksmingi jūsų atveju, tačiau verta visus juos išbandyti ir galbūt jums pavyks susigrąžinti prarastus duomenis.

Kaip atkurti failus, kuriuos pažeidė Spora Ransomware virusas?

Atkurkite dabar! Atkurkite dabar!
Norint atkurti reikalingus sistemos komponentus, reikės įsigyti licencijuotą Fortect Mac Washing Machine X9 programos versiją.

1 Būdas. Panaudokite atsargines failų kopijas!

Jūsų asmeniniai duomenys, laikomi kompiuteryje, yra labai svarbūs, todėl dažnai kurkite atsargines jų kopijas. Turbūt jau esate tai girdėję, bet pakartosime, kad patartina atsargines failų kopijas laikyti kietajame diske ar kitose laikmenose, kurios nėra prijungtos prie kompiuterio, nes tik tokiu atveju virusas negalės jų pažeisti. Jeigu anksčiau kūrėte atsargines duomenų kopijas, dabar galite panaudoti tas, kurias sukūrėte vėliausiai. Štai ką jums reikia daryti:

 1. Pašalinkite Sporavirusą nautojant patikimą antivirusinę programą. Mes rekomenduojame naudoti Reimage. Prieš prijungiant diską, kuriame laikomos failų kopijos, įsitikinkite, kad virusas buvo sėkmingai pašalintas. Priešingu atveju, virusas gali pažeisti ir atsargines kopijas.
 2. Importuokite failus į kompiuterį.

2 Būdas. Naudokite Data Recovery Pro

Data Recovery Pro – tai programa, kuri ypač pasitarnauja tada, kai žmonės praranda asmeninius duomenis, kai jie sugadinami ar pašalinami. Ji gali atkurti daugumą failų tipų, net pašalintus elektroninius laiškus. Norint naudotis Data Recovery Pro paslaugomis, visų pirma turėsite ją įsirašyti. Pateiksime trumpą paaiškinimą, kaip naudotis šia programa:

 1. Atsisiųskite Data Recovery Pro.
 2. Sekite Data Recovery Pro diegimo nustatymus ir įsirašykite programą į kompiuterį.
 3. Atsidarykite programą ir nustatykite ją, kad patikrintų sistemą. Ji automatiškai aptiks failus, kuriuos pažeidė failus koduojantis virusas.
 4. Atkurkite pažeistus failus.

3 Būdas. Naudokite ShadowExplorer

Kartais virusas nesėkmingai inicijuoja visas numatytas užduotis pasirinktame kompiuteryje. Tokiu atveju, Volume Shadow kopijos gali išlikti nepažeistos, todėl jas būtų galima naudoti failų atkūrimui. Paprasčiausias būdas išsiaiškinti, ar jūsų kompiuteryje esantys šešėliniai įrašai gali būti atkurti – tai paleisti ShadowExplorer programinę įrangą. Sekite žemiau pateiktus veiksmus ir sužinosite ar failai, kuriuos sugadino Spora virusas gali būti atkurti.

 1. Atsisiųskite Shadow Explorer.
 2. Sekite instrukcijas ir įsirašykite programą į savo kompiuterį.
 3. Atsidarykite ShadowExplorer ir spustelėkite meniu, kurį galima rasti viršuje kairiajame kampe. Pasirinkite diską, kuriame laikomi pažeisti failai. Pasirinkite tam tikrą aplanką, kuriame yra sugadinti failai.
 4. Dešiniu pelės klavišu spustelėkite pasirinkitą aplanką ir pasirinkite Export. Jeigu pageidaujate, galite nurodyti vietą, kurioje turėtų būti išsaugotos pažeistų failų kopijos.

4 Būdas. Atkurkite failus naudojant Restore Point funkciją

Ar kada nors kūrėte System Restore Point atsarginę sistemos duomenų ir funkcijų kopiją? Jeigu taip, tuomet galite pasinaudoti Windows Previous Versions funkcija ir atkurti atskirus failus, kurie buvo laikomi jūsų kompiuteryje. Jums reikėtų atlikti šiuos veiksmus:

 1. Atkūrimo taškas (angl. Restore point) – tai paprasčiausia jūsų kompiuterio duomenų kopija. Jeigu tokią kopiją susikūrėte anksčiau, paprasčiausiai suraskite ir dešifruokite jums reikalingus failus. Kai surasite reikiamą faila, dešiniu pelės klavišu jį spustelėkite.
 2. Pasirinkite Properties ir atsidarykite Previous versions stulpelį.
 3. Suraskite anksčiau sukurtas kopijas, pasirinkite jums reikiamą ir spustelėkite Restore.

Jeigu nei vienas iš šiame straipsnyje išvardintų būdų jums nepadėjo atkurti pažeistų duomenų, tuomet pabandykite paieškoti failų dešifravimui skirtų programų NoMoreRansom svetainėje. Kartais pavojingų programų tyrėjai sugeba nulaužti išpirkos reikalaujančių programų kodus ir surasti esminių trūkumų, o tai jiems leidžia sukurti nemokamas failų dešifravimo programas. Beje, daugiau informacijos apie Spora virusą galite rasti šiame 2-spyware tyrėjų išplatiname straipsnyje.

Atstatyk failus ir kitus sistemos komponentus automatiškai

Norėdami atkurti savo failus ir kitas sistemos sudėtines dalis, galite pasinaudoti nemokamomis sauguspc.lt ekspertų parengtomis instrukcijomis. Jei manote, jog savarankiškai rinkmenų atkurti nepavyks dėl nepakankamos patirties, siūlome peržvelgti žemiau pateiktus failų atkūrimo sprendimus. Mes išbandėme kiekvieną siūlomą programą ir įsitikinome jų efektyvumu, todėl jums tereikės leisti joms atlikti savo darbą.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
atstatymo programą Laimės
garantija
nelauk!
Parsisiųsk
atstatymo programą Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su OS X
Susidūrėte su problema?
Jei iškilo problemų, susijusių su Fortect programa, galite susisiekti su mūsų ekspertais ir paprašyti jų pagalbos. Kuo tiksliau aprašysite problemą, tuo geresnį problemos sprendimą galėsime pateikti.
Fortect - patentuota ir specializuota Windows taisymo programa. Ji ištirs sugedusį kompiuterį ir pateiks diagnozę. Programa patikrins visus sistemos failus, dinamines bibliotekas ir registro raktus, kuriuos pažeidė pavojingos programos.Mac Washing Machine X9 - tai patentuota programa, skirta Mac OS X sistemos taisymui. Jos paskirtis - surasti kompiuterio gedimo priežastį ir jį sutaisyti. Programa ištirs kompiuterio sistemos failus ir registrų raktus ir aptiks gedimus.
Ši patentuota kompiuterio taisymo programa naudoja duombazę, turinčią virš 25 milijonų komponentų. Jos pagalba programa gali pakeisti bet kurį sugadintą ar vartotojo kompiuteryje neegzistuojantį failą.
Aptiktų kompiuterio gedimų bei virusų šalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Fortect programos versija.Aptiktų kompiuterio gedimų bei virusų šalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Mac Washing Machine X9 programos versija.

Neleiskite svetainėms, ISP ir kitoms šalims jūsų šnipinėti

Jeigu siekiate likti anonimiški ir nenorite, kad ISP bei vyriausybė jus šnipinėtų, rekomenduojame naudoti VPN programą. Ši programa leis jums prisijungti prie interneto ir likti visiškai anonimišku, tokiu būdu užkertant kelią stebėjimo priemonėmis, reklamoms bei kitam pavojingam turiniui. Private Internet Access VPN programa taip pat yra svarbi kai kalbame apie vartotojų privatumą. Internetinio šnipinėjimo įrankiai, tokie kaip slapukai, gali būti naudojami ne tik socialinėse platformose ir informacinėse svetainėse.

Duomenų atkūrimo programos gali padėti atgauti prarastus failus

Duomenų atkūrimo programa gali pagelbėti, kai norite atkurti savo failus. Net ir ištrynus failą, jis nepranyksta visiškai, kadangi jis vis tiek išlieka kietąjame diske, kol vietoj jo nėra įrašyti nauji duomenys. Data Recovery Pro yra atkūrimo programa, galinti surasti ištrintų failų kopijas jūsų įrenginio standžiajame diske. Naudodamiesi šiuo įrankiu išvengsite vertingų dokumentų praradimo, įskaitant nuotraukas, vaizdo įrašus, darbui skirtus failus ir daug kitų.

Apie autorių
Jake Doe
Jake Doe - Kompiuterinių technologijų žinovas

Jake Doe yra SaugusPC tinklalapio naujienų redaktorius. Nuo pat pažinties pradžios su Ugniumi Kiguoliu 2003-iaisiais, jie kartu jau spėjo pristatyti ne vieną internetinį projektą, skirtą kibernetinio saugumo, virusų ir kitų kompiuterinių problemų sprendimui.  Jake'o idėja sukurti tinklalapį, kurio turinį formuoj...

Susisiekite su Jake Doe
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis

Ką galite papildyti apie problemą: "Kaip atkurti failus, kuriuos užkodavo Spora virusas?"