Kaip atkurti skaitmenines nuotraukas?

Problema: Negaliu patikėti, kad kažkaip pradanginau nuotraukas iš savo kompiuterio! Įtariu, kad pati netyčia ištryniau visč nuotraukų aplanką. Tos nuotraukos man buvo labai svarbios, todėl neatleisiu sau jeigu nepavyks jų susigrąžinti. Gal visgi yra koks nors būdas leidžiantis atkurti skaitmenines nuotraukas?

Patvirtintas atsakymas

Iš tiesų, nuotraukos yra itin svarbios mūsų gyvenime, kadangi jos leidžia mums prisiminti gražiausias savo gyvenimo akimirkas, tačiau kažkodėl žmonės vis dar nėra linkę kurtis nei dokumentų, nei skaitmeninių nuotraukų kopijų ir dėl to gana dažnai jas praranda. Nereikėtų pamiršti, kad nuotraukas gali pažeisti įvairiausia programinė įranga, įvairūs virusai, siekiantys išvilioti iš jūsų pinigus (pvz. ransomware tipo virusai) arba jūs paprasčiausiai galite netyčia svarbias nuotraukas ištrinti. Šiame straipsnyje nekalbėsime apie tai, kaip reikėtų atkurti nuotraukas, kurias sugadino virusai ar pan. Šiame straipsnyje mes norime jums paaiškinti, kaip atkurti skaitmenines nuotraukas tokiu atveju, jeigu jūs netyčia jas ištrynėte.

Nepaisant to, kad nuotraukų atkūrimas gali atrodyti kaip neįmanoma misija, panašu, kad tai gali būti gana lengva užduotis jeigu nuotraukos buvo pašalintos visai neseniai. Sakydami neseniai mes turime omenyje šiandien ar vakar. Žinoma, tikriausiai dauguma žmonių supanikuoja vos tik supratę, kad ką tik ištrynė gražiausias vestuvių akimirkas, išleistuvių nuotraukas, ar visą aplanką nuotraukų iš atostogų užsienyje. Vis dėlto, tokiu atveju būtina nurimti ir imtis atitinkamų veiksmų. Deja, bet skaitmeninių nuotraukų atkūrimas rankiniu būdu nėra įmanomas, todėl vienintelis dalykas, ką jūs galite padaryti – tai įsirašyti įrankį, skirtą skaitmeninių nuotraukų atkūrimui. Norint pasirinkti tinkamą programinę įrangą, turėtumėte atkreipti dėmesį ar programa, kurią jūs ketinate įsirašyti siūlo:

  • Lanksčias paieškos parinktis
  • Nuotraukų peržiūros funkciją
  • Galimybę atkurti atskiras nuotraukus iš atskirų aplankų
  • Suderinamumą su visų rūšių tvarkyklėmis ir įrenginiais.

Panašu, kad visas šias funkcijas galite rasti Data Recovery Pro programoje, todėl mes ir rekomenduojame ją įsirašyti norint atkurti skaitmenines nuotraukas savo kompiuteryje. Prieš pradėdami nuotraukų atstatyomo procesą, turėtumėte paisyti keletos mūsų patarimų:

  • Jeigu ką tik ištrynėte reikalingas nuotraukas, NEišjunkite savo kompiuterio.
  • Pasistenkite kuo mažiau naudoti savo kompiuterį tol kol nepradėjote nuotraukų atkūrimo proceso. Priešingu atveju, galite įsirašyti programas ar parsisųsti failus, kurie gali pakeisti jums reikalingas pašalintas nuotraukas.
  • NEformatuokite kietojo disko.
  • NEsisiųskite skaitmeninių nuotraukų atkūrimui skirtos programinės įrangos į tvarkyklę, kurioje buvo patalpintos pašalintos nuotraukos, nes, kaip minėjome, programinė įranga gali pakeisti jums reikiamus duomenis, įskaitant nuotraukas. Vietoj to galite naudoti USB išorinį kietąjį diską.
  • Galiausiai, kai atkursite skaitmenines nuotraukas, sukurkite atsargines jų kopijas. Tam jūs galite naudoti USB išorinį diską, CD, DVD, virualias duomenų saugojimo laikmenis, pvz.: Google Drive, DropBox, Mega, OneDrive ir t.t. Tokiu būdu apsaugosite jas nuo įvairių išorinių veiksnių ir galėsite būti tikri, kad jos daugiau niekur nedings.

Atstatyk failus ir kitus sistemos komponentus automatiškai

Norėdami atkurti savo failus ir kitas sistemos sudėtines dalis, galite pasinaudoti nemokamomis sauguspc.lt ekspertų parengtomis instrukcijomis. Jei manote, jog savarankiškai rinkmenų atkurti nepavyks dėl nepakankamos patirties, siūlome peržvelgti žemiau pateiktus failų atkūrimo sprendimus. Mes išbandėme kiekvieną siūlomą programą ir įsitikinome jų efektyvumu, todėl jums tereikės leisti joms atlikti savo darbą.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
atstatymo programą Laimės
garantija
nelauk!
Parsisiųsk
atstatymo programą Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su OS X
Susidūrėte su problema?
Jei iškilo problemų, susijusių su FortectMac Washing Machine X9 programa, galite susisiekti su mūsų ekspertais ir paprašyti jų pagalbos. Kuo tiksliau aprašysite problemą, tuo geresnį problemos sprendimą galėsime pateikti.
FortectMac Washing Machine X9 yra rekomenduojama atstatymo programa sutaisyti digital photo.
Fortect - patentuota ir specializuota Windows taisymo programa. Ji ištirs sugedusį kompiuterį ir pateiks diagnozę. Programa patikrins visus sistemos failus, dinamines bibliotekas ir registro raktus, kuriuos pažeidė pavojingos programos.Mac Washing Machine X9 - tai patentuota programa, skirta Mac OS X sistemos taisymui. Jos paskirtis - surasti kompiuterio gedimo priežastį ir jį sutaisyti. Programa ištirs kompiuterio sistemos failus ir registrų raktus ir aptiks gedimus.
Ši patentuota kompiuterio taisymo programa naudoja duombazę, turinčią virš 25 milijonų komponentų. Jos pagalba programa gali pakeisti bet kurį sugadintą ar vartotojo kompiuteryje neegzistuojantį failą.
Aptiktų kompiuterio gedimų bei virusų šalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Fortect programos versija.Aptiktų kompiuterio gedimų bei virusų šalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Mac Washing Machine X9 programos versija.

Neleiskite svetainėms, ISP ir kitoms šalims jūsų šnipinėti

Jeigu siekiate likti anonimiški ir nenorite, kad ISP bei vyriausybė jus šnipinėtų, rekomenduojame naudoti VPN programą. Ši programa leis jums prisijungti prie interneto ir likti visiškai anonimišku, tokiu būdu užkertant kelią stebėjimo priemonėmis, reklamoms bei kitam pavojingam turiniui. Private Internet Access VPN programa taip pat yra svarbi kai kalbame apie vartotojų privatumą. Internetinio šnipinėjimo įrankiai, tokie kaip slapukai, gali būti naudojami ne tik socialinėse platformose ir informacinėse svetainėse.

Greitai atkurkite prarastus duomenis

Naudojantis kompiuteriu visuomet gali atsitikti nenumatytų problemų: jis gali išsijungti dėl elektros energijos tiekimo nutraukimo, ekrane gali pasirodyti mėlynas mirties langas, jusų kompiuterį taip pat gali užpulti kenkėjiška programa arba virusas, gebantis sugadinti Windows sistemą bei užkoduoti joje laikomus duomenis naudojant šifravimo algoritmą tam, kad vėliau būtų galima prašyti išpirkos.

Duomenų atkūrimui skirta programinė įranga yra pagrindinis pasirinkimas, galintis padėti atkoduoti užšifruotus failus. Data Recovery Pro yra duomenų atkūrimui skirta programa, kuri skenuoja kietąjį diską ir išsko diske esančių ištrintų failų darbinių kopijų. 

 

Apie autorių
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis - IT specialistas

Linas Kiguolis yra kvalifikuotas IT specialistas, mėgstantis dalintis savo žiniomis apie Windows bei Mac operacinių sistemų problemas. Lino įžvalgos neretai padeda kitiems SaugusPC komandos nariams greičiau surasti tinkamus sprendimus puslapio lankytojų problemoms spręsti.

Susisiekite su Linas Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis

Ką galite papildyti apie problemą: "Kaip atkurti skaitmenines nuotraukas?"