Kaip atstatyti Task Manager?

Problema: Kai bandau atidaryti Task Manager paspaudęs ctrl + alt + del klavišus arba Start Task Manager valdiklį įrankių juostoje, dėl kažkokios priežasties Task Manager visiškai nereaguoja. Bandžiau paleisti langą per system32 katalogą, tačiau vis tiek nepavyko. Ar tai reiškia, kad Task Manager mano kompiuteryje sugedo ir kaip galėčiau tai pataisyti? Ačiū už atsakymą.

Patvirtintas atsakymas

Tiesą sakant, ši problema – gana dažnai pasitaikanti, todėl jums ačiū, kad ją paviešinote. Kaip ir minėjome, problema yra tokia, kad paspaudus klavišus Ctrl + Alt + Delete neatsidaro Task Manager langas. Pasak Windows ekspertų, dažniausiai tai lemia kenksmingų programų įsirašymas. Iš tiesų, tai itin gudrus būdas, kurį internetiniai sukčiai naudoja siekiant paslėpti virusus ir kitas pavojingas programas. Kaip jau tikriausiai žinote, kompiuterių vartotojai dažniausiai per Task Manager pastebi įtartinus procesus, kurie yra aktyvūs ir pradeda įtarinėti, kad jų kompiuteris yra užkrėstas virusu. Taigi, neleisdami atidaryti Task Manager lango, internetiniai sukčiai užtikrina, kad tam tikra programa nebus aptikta ilgesnį laiką. Be to, vartotojai taip pat negalės išjungti nepageidaujamų programų, o tai, be abejo, yra labai negerai, nes kompiuteris gali itin sulėtėti.

Pirmasis ženklas, nurodantis, kad virusas ar kita kenksminga programa neleidžia jums atidaryti Task Manager – tai yra ikonėlės spalva. Dažniausiai ikonėlės, kurios nusidažo pilka spalva nei iš šio nei iš to, reiškia, kad kažkas negerai su tam tikra programa ir kad jos nebus galima atidaryti paspaudus ant piktogramos. Be to, kartais paspaudus ant jau sugadintos Task Manager ikonėlės ar spustelėjus klavišų kombinaciją, vartotojai gali gauti tokį pranešimą:

Windows cannot find „C:\windows\system32\taskmgr.exe” Make sure you have typed the name correctly and try again.

Jeigu asusidūrėte su šia probelma ir pastebėjote minėtus požymius, pabandysime paaiškinti kaip atstatyti Task Manager.

Kaip atstatyti Task Manager rankiniu būdu

Kaip jau minėjome, Task Manager gali nebeveikti tada, kai jį sugadina virusas ar kita pavojinga programa. Tam, kad atkurtumėte Task Manager, turėtumėte atlikti žemiau nurodytus veiksmus. Jeigu naudojate Windows XP, jūs turite:

  1. Spustelėkite ‘Windows + R’ vienu metu, į paieškos laukelį įveskite “gpedit.msc” ir paspauskite ‘OK’. Tokiu būdu turėtumėte atidaryti Windows Group Policy Editor langą.
  2. Suraskite ir paspauskite ant ‘User Configuration’ (kairėje) parinkties.
  3. Eikite į ‘Administrative Templates’ → ‘System’ → ‘CTRL+ALT+DELETE options’.
  4. Suraskite ‘Remove Task Manager’ parinktį (dešinėje), paspauskite ant jos su dešiniu pelės klavišu ir pasirinkite ‘Properties’.
  5. Pasirinkite ‘Not Configured’ ir spustelėkite ‘OK’.
  6. Atlikus šiuos veiksmus tinkamai, Task Manager turėtų būti atstatytas.

Jeigu naudojate Windows 7 arba Windows 8, tuomet sekite šiuos nurodymus:

  1. Atsidarykite ‘Start menu’, į paieškos laukelį įveskite “regedit” ir spustelėkite ‘OK’ tam, kad atidarytumėte Windows Registry Editor langą.
  2. Po to, pasirinkite ‘Edit’ ir ‘Find’. Atsidariusiame lange suraskite ‘Disable Taskmgr’ ir ištrinkite jį.
  3. Galiausiai Task Manager turėtų veikti kaip anksčiau.

Apibendrinant norime jus perspėti, kad jeigu po viso to nepatikrinsite savo kompiuterio su patikima antivirusine programa, virusas anksčiau ar vėliau vėl gali užblokuoti Task Manager jūsų kompiuteryje. Kad apsisaugotumėte nuo nereikalingų komponentų ir išvengtumėte tokių problemų, atsisiųskite vieną iš šių programų: RegCure Pro (skirta Windows), MacKeeper (skirta Mac OS X).

Ištaisykite klaidas automatiniu būdu

sauguspc.lt komanda stengiasi padaryti viską, jog vartotojams pateiktų geriausius kompiuterio klaidų šalinimo sprendimus. Jei nenorite švaistyti laiko mėgindami išpręsti problemas rankiniu būdu, naudokite tam sukurtą programinę įrangą. sauguspc.lt profesionalų komanda išmėgino ir patvirtino visus mūsų rekomenduojamus produktus. Klaidų šalinimui bei taisymui galite naudoti šias programas:

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
programa sutaisyti Task Manager Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows
Vis dar kyla problemų?
Jei jums nepavyko išspręsti klaidos naudojant Fortect, susisiekite su mūsų ekspertais. Prašome pateikti visas detales ir smulkmenas, padėsiančias mums geriau suprasti iškilusią problemą.
Fortect yra rekomenduojama programa pataisyti Task Manager.
Fortect - patentuota ir specializuota Windows taisymo programa. Ji ištirs sugedusį kompiuterį ir pateiks diagnozę. Programa patikrins visus sistemos failus, dinamines bibliotekas ir registro raktus, kuriuos pažeidė pavojingos programos.
Ši patentuota kompiuterio taisymo programa naudoja duombazę, turinčią virš 25 milijonų komponentų. Jos pagalba programa gali pakeisti bet kurį sugadintą ar vartotojo kompiuteryje neegzistuojantį failą.
Aptiktų kompiuterio gedimų bei virusų šalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Fortect programos versija.

Neleiskite svetainėms, ISP ir kitoms šalims jūsų šnipinėti

Jeigu siekiate likti anonimiški ir nenorite, kad ISP bei vyriausybė jus šnipinėtų, rekomenduojame naudoti VPN programą. Ši programa leis jums prisijungti prie interneto ir likti visiškai anonimišku, tokiu būdu užkertant kelią stebėjimo priemonėmis, reklamoms bei kitam pavojingam turiniui. Private Internet Access VPN programa taip pat yra svarbi kai kalbame apie vartotojų privatumą. Internetinio šnipinėjimo įrankiai, tokie kaip slapukai, gali būti naudojami ne tik socialinėse platformose ir informacinėse svetainėse.

Duomenų atkūrimo programos gali padėti atgauti prarastus failus

Duomenų atkūrimo programa gali pagelbėti, kai norite atkurti savo failus. Net ir ištrynus failą, jis nepranyksta visiškai, kadangi jis vis tiek išlieka kietąjame diske, kol vietoj jo nėra įrašyti nauji duomenys. Data Recovery Pro yra atkūrimo programa, galinti surasti ištrintų failų kopijas jūsų įrenginio standžiajame diske. Naudodamiesi šiuo įrankiu išvengsite vertingų dokumentų praradimo, įskaitant nuotraukas, vaizdo įrašus, darbui skirtus failus ir daug kitų.

Apie autorių
Alice Woods
Alice Woods - Moko vartotojus apie kompiuterių apsaugą

Alisa Woods yra saugumo ekspertė, kuri tyrinėja ir analizuoja įvairius kibernetinius pavojus. Tinklalapyje ji dalinasi savo sukauptomis žiniomis ir siekia padėti vartotojams apsaugoti kompiuterius nuo pavojingų programų.

Susisiekite su Alice Woods
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis

Ką galite papildyti apie problemą: "Kaip atstatyti Task Manager?"