Kaip iš kietojo disko atkurti ištrintus failus?

Problema: Sveiki, galbūt kas nors galėtų man patarti, kaip atkurti duomenis iš pažeisto kietojo disko? Tiesą sakant, aš pats netyčia iš jo pašalinau visus duomenis, o dauguma iš jų man buvo itin svarbūs. Prašau, padėkite!

Patvirtintas atsakymas

Patirtis, kurią dabar jums tenka pergyventi greičiausiai pražystama daugumai iš mūsų. Kietasis diskas tikrai nėra pati geriausia vieta svarbiai informacijai laikyti, todėl mes nuolat skatiname kompiuterių vartotojus pasidaryti atsargines nuotraukų, dokumentų, filmukų ir kitos asmeninės informacijos kopijas. Jeigu iki šiol jums neteko to daryti, mes rekomenduojame naudoti USB išorinį diską, CD, DVD laikmenas, internetines duomenų talpyklas, tokias kaip DropBox ir pan.

Iš anksto norime pasakyti, kad duomenų atkūrimas iš kietojo disko rankiniu būdu nėra įmanomas. Taigi, jeigu jums būtinai reikia susigrąžinti prarastus duomenis, turėsite arba naudoti specialiai duomenų atkūrimui pritaikytą programinę įrangą arba sumokėti nemažą sumą pinigų už duomenų atkūrimo paslaugas.

Jeigu tik spėjate, kad duomenis iš kietojo disko netyčia pašalinote, tai pirmiausia turėtumėte įsitintinti ar tai tiesa. Apžiūrėkite ar jūsų kompiuterio kietasis diskas nėra išoriškai pažeistas. Sulinkęs ar akivaizdžiai pažeistas kaištis ar kiti įtartini ženklai gali rodyti, kad iš tiesų kietasis diskas yra sulūžęs ir būtent dėl to nebeturi prieigos prie jame buvusių duomenų.

Tuo atveju jeigu kietasis diskas nėra išoriškai pažeistas, pabandykite jį prijungti prie kito kompiuterio. Tokiu būdu įsitikinsite, kad problema nėra sukeliama kitos programinės įrangos ar virusų, esančių jūsų kompiuteryje. Jeigu galų gale paaiškėja, kad jūsų kompiuterio kietasis diskas yra nepažeistas, tačiau jame buvę duomenys prarasti, vienintelis dalykas, kuris jums gali padėti – tai duomenų atkūrimui skirta programinė įranga.

PASTABA: vos tik suprantate, kad pašalinote visus duomenis iš kietojo disko, nustokite jį naudoti, kad išvengtumėte duomenų perrašymo ir tolimesnės žalos, ko pasekoje galite visam laikui prarasti svarbią informaciją. Didžiausias rizika pažeisti pašalintus failus – tai parsisiųsti programinę įrangą, nuotraukas, žaidimus ar bet ką kitą į savo kietąjį diską.

Internete galima rasti daugybę programų, siūlančių atkurti duomenis iš kietojo disko. Vis dėlto, reikėtų rinktis labai atsargiai ir pasirinkti pačią geriausią. Mes itin rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą, kuri gali atkurti įvairius failų formatus iš įvairiausių laikmenų, įskaitant kameras, iPod’us, MP3 grotuvus, kietuosius diskus ir taip toliau. Be to, ši programa yra itin patogi naudoti, leidžia peržiūrėti duomenis prieš juos atkuriant bei leidžia surūšiuoti juos į tam tikras kategorijas. Apskirtai tariant, ši programa siūlo visą paketą funkcijų, kurios duomenų atkūrimą padaro itin paprasta užduotimi.

Jeigu vis dėlto paaiškėja, kad paprasta programinė įranga jau negali atkurti duomenų iš kietojo disko dėl išorinės kietajam diskui padarytos žalos arba jeigu jums reikalinga informacija jau buvo perrašyta, tada negaiškite laiko. Paruoškite nemažą pinigų sumą ir keliaukite pas profesionalius technikus, kurie padarys viską, kad atkurti jums svarbius duomenis. Sėkmes!

Atstatyk failus ir kitus sistemos komponentus automatiškai

Norėdami atkurti savo failus ir kitas sistemos sudėtines dalis, galite pasinaudoti nemokamomis sauguspc.lt ekspertų parengtomis instrukcijomis. Jei manote, jog savarankiškai rinkmenų atkurti nepavyks dėl nepakankamos patirties, siūlome peržvelgti žemiau pateiktus failų atkūrimo sprendimus. Mes išbandėme kiekvieną siūlomą programą ir įsitikinome jų efektyvumu, todėl jums tereikės leisti joms atlikti savo darbą.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
atstatymo programą Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows
Susidūrėte su problema?
Jei iškilo problemų, susijusių su Fortect programa, galite susisiekti su mūsų ekspertais ir paprašyti jų pagalbos. Kuo tiksliau aprašysite problemą, tuo geresnį problemos sprendimą galėsime pateikti.
Fortect yra rekomenduojama atstatymo programa sutaisyti data from erased hard drive.
Fortect - patentuota ir specializuota Windows taisymo programa. Ji ištirs sugedusį kompiuterį ir pateiks diagnozę. Programa patikrins visus sistemos failus, dinamines bibliotekas ir registro raktus, kuriuos pažeidė pavojingos programos.
Ši patentuota kompiuterio taisymo programa naudoja duombazę, turinčią virš 25 milijonų komponentų. Jos pagalba programa gali pakeisti bet kurį sugadintą ar vartotojo kompiuteryje neegzistuojantį failą.
Aptiktų kompiuterio gedimų bei virusų šalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Fortect programos versija.

Neleiskite svetainėms, ISP ir kitoms šalims jūsų šnipinėti

Jeigu siekiate likti anonimiški ir nenorite, kad ISP bei vyriausybė jus šnipinėtų, rekomenduojame naudoti VPN programą. Ši programa leis jums prisijungti prie interneto ir likti visiškai anonimišku, tokiu būdu užkertant kelią stebėjimo priemonėmis, reklamoms bei kitam pavojingam turiniui. Private Internet Access VPN programa taip pat yra svarbi kai kalbame apie vartotojų privatumą. Internetinio šnipinėjimo įrankiai, tokie kaip slapukai, gali būti naudojami ne tik socialinėse platformose ir informacinėse svetainėse.

Greitai atkurkite prarastus duomenis

Naudojantis kompiuteriu visuomet gali atsitikti nenumatytų problemų: jis gali išsijungti dėl elektros energijos tiekimo nutraukimo, ekrane gali pasirodyti mėlynas mirties langas, jusų kompiuterį taip pat gali užpulti kenkėjiška programa arba virusas, gebantis sugadinti Windows sistemą bei užkoduoti joje laikomus duomenis naudojant šifravimo algoritmą tam, kad vėliau būtų galima prašyti išpirkos.

Duomenų atkūrimui skirta programinė įranga yra pagrindinis pasirinkimas, galintis padėti atkoduoti užšifruotus failus. Data Recovery Pro yra duomenų atkūrimui skirta programa, kuri skenuoja kietąjį diską ir išsko diske esančių ištrintų failų darbinių kopijų. 

 

Apie autorių
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis - IT specialistas

Linas Kiguolis yra kvalifikuotas IT specialistas, mėgstantis dalintis savo žiniomis apie Windows bei Mac operacinių sistemų problemas. Lino įžvalgos neretai padeda kitiems SaugusPC komandos nariams greičiau surasti tinkamus sprendimus puslapio lankytojų problemoms spręsti.

Susisiekite su Linas Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis

Ką galite papildyti apie problemą: "Kaip iš kietojo disko atkurti ištrintus failus?"