Kaip išinstaliuoti Cygwin iš Windows OS?

Klausimas

Problema: Kaip išinstaliuoti Cygwin iš Windows OS?

Sveiki! Neseniai nusprendžiau pereiti nuo x64 prie x86 Cygwin versijos, tačiau niekaip negaliu pašalinti nuorodos iš Start menu. Jeigu paspaudžiu ant 'uninstall' parinkties, atsiduriu 'uninstall a program' aplanke, tačiau Cygwin ikonėlės ten nėra. Kaip suprantu, programą pašalinti reikia rankiniu būdu. Gal galėtumėte paaiškinti kaip išinstaliuoti Cygwin iš Windows 7?

Iš anksto dėkoju už pagalbą,
Sandra

Patvirtintas atsakymas

Cygwin programinė įranga priklauso Red Hat kompanijai. Ši programa susideda iš daugybės atviros koduotės įrankių, kurie leidžia paleisti Unix arba Linux programas Windows operacinėje sistemoje.

Dažniausiai ją įsirašo jau patyrę kompiuterių vartotojai, tačiau pasitaiko ir išimčių, kada vartotojai parsisiunčia šią programą atsitiktinai.

Panašu, kad jūs, Sandra, buvote susipažinusi su šia programa prieš parsisiunčiant ją ir buvote patenkinta ja iki tol kol neatėjo metas jos pašalinti.

How to uninstall Cygwin on Windows OS?

Tiesą sakant, jau anksčiau mums teko keliems vartotojams atsakyti į klausimą kaip išinstaliuoti Cygwin iš Windows OS, todėl patikrinome, su kokiomis problemomis vartotojai susiduria ir pamatėme, kad šios programos pašalinimas tikrai nėra pati lengviausia užduotis.

Jūs teiravotės, kaip reikėtų pašalinti Cygwin iš Start juostos. Paprastai programų nuorodos pašalinamos iš Start paspaudus ant programos ikonėlės ir 'Unpin From Start' parinkties. Deja, bet, Cygwin atveju, to negalima padaryti, todėl jeigu norite pereiti prie x86 versijos, pirmiausia turėsite išinstaliuoti Cygwin iš savo kompiuterio.

Nepamirškite, kad norint visiškai ištrinti programą, būtina ją 'išinstaliuoti', o ne 'pašalinti'. Kitaip tariant, įsitikinkite, kad išinstaliavote pagrindinį programos failą per Control Panel, o po to suradote visus papildomus komponentus ir taip pat juos pašalinote.

Žinoma, jūs galite pašalinti vien tik pagrindinį programos failą, paspaudus ant programos piktogramos ir 'Delete' mygtuko, tačiau taip jūs apkrausite savo kompiuterį nereikalingais failais ir palaipsniui patys jį sulėtinsite. Todėl jeigu norite išlaikyti savo kompiuterio našumą, turėtumėte skirti laiko kiekvienos programos išinstaliavimui, t.y. surasti ir pašalinti visą programinės įrangos paketą.

Taigi, rekomenduojame kiekvienos programos išinstaliavimui skirti pakankamai laiko ir pašalinti visus komponentus, kurie galų gale sukuria vientisą programinę įrangą. Jeigu dar neteko to daryti, žemiau pateksime jums detalias instrukcijas. Tačiau jeigu, vis dėlto, nenorite šalinti Cygwin iš savo kompiuterio rankiniu būdu, siūlome įsirašyti Reimage.

Kaip išinstaliuoti Cygwin rankiniu būdu

Pašalinkite dabar! Pašalinkite dabar!
Tam, jog pašalintumėte šiuos failus, reikės įsigyti licencijuotą Fortect Mac Washing Machine X9 programinės įrangos versiją.

Cygwin išinstaliavimo procesą turėtumėte pradėti nuo programos ištrynimo iš Control Panel. Jeigu jums reikia paaiškinimo, kaip tai padaryti, šios instrukcijos paaiškins jums kaip šį aplanką atidaryti ir kaip iš jo pašalinti programas:

 1. Vienu metu paspauskite Ctrl + Alt + Delete mygtukus tam, kad atidarytumėte Task Manager.
 2. Jeigu aptiksite X11 serverį, sustabdykite jį. Be to, suraskite visas veikiančias programas, kurios yra susijusios su Cygwin ir jas uždarykite.
 3. Spustelėkite Start menu (apatiniame kairiajame ekrano kampe) ir spustelėkite 'Control Panel'.
 4. Pasirinkite Programs and Add/Remove Programs.
 5. Kai atsivers visas programų sąrašas, susiraskite Cygwin ikonėlę.
 6. Priklausomai nuo to, kokią Windows versiją jūs naudojate, du kartu spustelėkite ant programos ikonėlės ir Uninstall arba Remove or Change/Remove mygtuko.
 7. Iškart po to turėtų pasirodyti iššokantis langas, prašantis jūsų patvirtinimo, kad tikrai sutinkate išinstaliuoti pasirinktą programą. Jeigu taip, paspauskite OK mygtuką.
  How to uninstall Cygwin on Windows OS?

Keli vartotojai mums pranešė, kad paspaudus ant 'Uninstall' mygtuko jie gavo klaidos žinutę – permission denied' Tokiu atveju, reikėtų pakeisti leidimą ir/ar nuosavybės teisę į failus ir aplankus, dėl kurių kaltės atsiranda šis pranešimas.

Lengviausias būdas tai sutvarkyti – tai pakeisti visų failų ir aplankų nuosavybę, priskiriant ją savo paskyrai. Tą jūs galite padaryti atlikę šiuos veiksmus:

 1. Sutaskite visus aplankus, kurių pavadinime paminima Cygwin programa → spustelėkite Properties → Pasirinkite Security Tab.
 2. Pereikite į Safe Mode tam, kad galėtumėte patektųumėte į Security Tab.
 3. Pasirinkite Advanced ir Owner.
 4. Pakeiskite nuosavybės teises įvesdami ten savo paskyros duomenis.
 5. Pasirinkite Replace owner on sub-containers and objects ir spustelėkite OK mygtuką.

Po to, leidimas išinstaliuoti Cygwin iš Control Panel jums turėtų būti duotas. Nepaisant to, šių veiksmų atlikimas dar nėra išinstaliavimo pabaiga. Tam, kad visiškai pašalintumėte šią programą, turite atsidaryti Windows Registry Edotor aplanką bei surasti ir ašalinti visus papildomus komponentus.

Būkite labai atsargūs, nes šis procesas yra itin rizikingas. Galite ištrinti ne tuos failus ir pažeisti reikalingas programas. Vis dėlto, mes esame įsitikinę, kad jūs būsite labai atsargūs ir atliksite šiuos veiksmus sėkmingai:

 1. Atsidarykite Start menu → Run.
 2. Įrašykite regedit ir spustelėkite Enter mygtuką, tam, kad atidarytumėte Windows Registry Editor.
 3. Ieškokite šių registrų:
  HKEY_CURRENT_USER_Software_Cygnus Solutions
  HKEY_LOCAL_MACHINE_Software_Cygnus Solutions, etc.
 4. Pašalinkite juos (paspauskite ant jų su pele ir 'Delete' mygtuką).
 5. Atsidarykite Start menu → Control Panel → Folder → Show Hidden Files and Folders.
 6. Ieškokite šių aplankų:
  (C:\\Program Files\\Cygwin)
  (C:\\Document and Settings\\All Users\\Application Data\\Cygwin)
  (C:\\Documents and Settings\\%USER%\\Application Data\\Cygwin)
 7. Jeigu rasite bent vieną iš jų, pašalinkite, o tai galite padaryti spustelėjus Delete mygtuką.
  How to uninstall Cygwin on Windows OS?
 8. Uždarykite visas programas ir perkraukite savo kompiuterį.

Žinoma, kad rankinis išinstaliavimo procesas gali būti nesėkmingas, nes galite netyčia praleisti papildomus komponentus nepastebėtus, todėl mes visada rekomenduojame naudoti Reimage.

Pašalinkite programas vienu pelės spustelėjimu

Šią programą galite išdiegti sekdami išsamias sauguspc.lt ekspertų paruoštas instrukcijas. Norėdami sutaupyti jūsų laiką, mes taip pat parinkome programas, padėsiančias atlikti tą pačią užduotį automatiniu būdu. Jei skubate arba manote, jog nesate pakankamai patyrę, jog pašalintumėte nepageidaujamą programą patys, rinkitės vieną iš mūsų siūlomų sprendimų:

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Cygwin šalinimo programą Laimės
garantija
nelauk!
Parsisiųsk
Cygwin šalinimo programą Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su OS X
Iškilo problemų?
Jei pasitelkus Fortect jums nepavyko išdiegti nepageidaujamos programos, praneškite apie tai mūsų komandai. Būtinai pateikite kuo daugiau problemą apibūdinančių detalių. Aprašykite visas smulkmenas, kurias, jūsų manymu, turėtumėme žinoti apie jūsų problemą.
Fortect Mac Washing Machine X9 yra rekomenduojama programa išinstaliuoti Cygwin.
Fortect - patentuota ir specializuota Windows taisymo programa. Ji ištirs sugedusį kompiuterį ir pateiks diagnozę. Programa patikrins visus sistemos failus, dinamines bibliotekas ir registro raktus, kuriuos pažeidė pavojingos programos.Mac Washing Machine X9 - tai patentuota programa, skirta Mac OS X sistemos taisymui. Jos paskirtis - surasti kompiuterio gedimo priežastį ir jį sutaisyti. Programa ištirs kompiuterio sistemos failus ir registrų raktus ir aptiks gedimus.
Ši patentuota kompiuterio taisymo programa naudoja duombazę, turinčią virš 25 milijonų komponentų. Jos pagalba programa gali pakeisti bet kurį sugadintą ar vartotojo kompiuteryje neegzistuojantį failą.
Aptiktų kompiuterio gedimų bei virusų šalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Fortect programos versija.Aptiktų kompiuterio gedimų bei virusų šalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Mac Washing Machine X9 programos versija.

Neleiskite svetainėms, ISP ir kitoms šalims jūsų šnipinėti

Jeigu siekiate likti anonimiški ir nenorite, kad ISP bei vyriausybė jus šnipinėtų, rekomenduojame naudoti VPN programą. Ši programa leis jums prisijungti prie interneto ir likti visiškai anonimišku, tokiu būdu užkertant kelią stebėjimo priemonėmis, reklamoms bei kitam pavojingam turiniui. Private Internet Access VPN programa taip pat yra svarbi kai kalbame apie vartotojų privatumą. Internetinio šnipinėjimo įrankiai, tokie kaip slapukai, gali būti naudojami ne tik socialinėse platformose ir informacinėse svetainėse.

Greitai atkurkite prarastus duomenis

Naudojantis kompiuteriu visuomet gali atsitikti nenumatytų problemų: jis gali išsijungti dėl elektros energijos tiekimo nutraukimo, ekrane gali pasirodyti mėlynas mirties langas, jusų kompiuterį taip pat gali užpulti kenkėjiška programa arba virusas, gebantis sugadinti Windows sistemą bei užkoduoti joje laikomus duomenis naudojant šifravimo algoritmą tam, kad vėliau būtų galima prašyti išpirkos.

Duomenų atkūrimui skirta programinė įranga yra pagrindinis pasirinkimas, galintis padėti atkoduoti užšifruotus failus. Data Recovery Pro yra duomenų atkūrimui skirta programa, kuri skenuoja kietąjį diską ir išsko diske esančių ištrintų failų darbinių kopijų. 

 

Apie autorių
Olivia Morelli
Olivia Morelli - PC ir Mac kompiuterių ekspertė

Olivija Moreli - jauna, tačiau įžvalgi IT ekspertė, šiuo metu universitete siekianti programų sistemų bakalauro laipsnio. Ją labiausiai domina kibernetinio saugumo tema, tačiau gilių žinių apie kompiuterių tinklus, programinę bei techninę kompiuterio įrangą dėka Olivija ras būdą pašalinti bet kokią PC arba Mac kompiut...

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis

Ką galite papildyti apie problemą: "Kaip išinstaliuoti Cygwin iš Windows OS?"