Problema: Sveiki. Susidūriau su didele problema – Windows neatpažįsta standžiojo disko. Nežinau ar tai susiję, bet neseniai atnaujinau Windows 10. Iš pradžių viskas veikė gerai, bet dabar gaunu neatpažinto HDD klaidą, nes kompiuteryje neatpažįstamas antras kietasis diskas. Kaip tai sutvarkyti? Iš anksto ačiū!
Patvirtintas atsakymas
„Hard drive not detected“ klaida Windows 10 kompiuteryje gali atsirasti dėl OS atnaujinimų.Windows gali neatpažinti kietojo disko dėl skirtingų priežasčių. Pavyzdžiui, jei nerodomas naujas kietasis diskas, naudojamas naujas kietasis diskas negali būti aptiktas dėl atsiradusios klaidos arba kietasis diskas nerodo failų. Tokios bėdos gali sukelti nepatogumų ar net smarkiai išgąsdinti naudotojus, nes kai kurie pradeda manyti, jog jų kompiuteryje yra kenkėjiškų programų, kurios sugadino operacinę sistemą.
Iš tiesų daug Windows 10 operacinės sistemos naudotojų susiduria su problema, kai naudojantis kompiuteriu jiems nerodo HDD. Dalis žmonių mano, jog tai susiję su naujausiais šios operacinės sistemos atnaujinimais, dėl kurių daug kam kilo nesklandumų su diskais ar kitais sistemos komponentais.
Visgi ne visais atvejais kalti Windows 10 atnaujinimai. „Hard drive not detected“ klaida gali atsirasti bet kada, net ir nespėjus atnaujinti operacinės sistemos. Susidūrus su standžiojo disko problema dažniausiai rodomas toks pranešimas:
„We couldn't find any drives. To get a storage driver, click Load driver.”
Taip pat galite gauti ir kiek kitokį įspėjimą:
„No drives were found. Click Load Driver to provide a mass storage driver for installation.”
Nors Windows 10 sistemos atnaujinimas gali sukelti standžiojo disko neaptikimo problemą, tai nereiškia, jog ši klaida susijusi tik su naujinimais. Gera žinia ta, jog kietąjį diską galima rasti ir ši klaida nereiškia, jog visiems laikams pametėte kietąjį diską bei jame išsaugotus duomenis.
Daugeliu atvejų tam tikra „Windows Anniversary Update“ klaida susijusi su kietojo disko neaptikimo problema atsiranda kompiuteriuose, kuriuose buvo įdiegti keli skirtingi diskai toje pačioje sistemoje, pvz., PATA, SDD, SATA, M.2 ir kt. Tokia problema iškyla todėl, jog atnaujinimo metu Windows sistema praleidžia antrinį diską ir todėl jis dingsta iš sąrašo.
Kitaip tariant, jei sistema neranda kietojo disko, reikia iškelti paslėptą HDD ir vėl jį įgalinti. Tą padarysite gan paprastai net ir tuo atveju, jei nesate pažengęs kompiuterio naudotojas ir beveik nieko nenusimanote IT srityje. Mūsų paruoštos aiškios instrukcijos kaip pašalinti „Hard drive not detected“ klaidą jums pravers, jei norite ir vėl be jokių trikdžių naudotis savo kompiuteriu.
Visgi, nors pagrindinė „Hard drive not detected“ problemos priežastis – OS atnaujinimai, visada išlieka kibernetinių įsibrovėlių, sugadintos programinės įrangos ar failų tikimybė. Deja, tačiau tokios problemos gali būti sunkiai pastebimos, todėl prieš mėginant pataisyti klaidą rankiniu būdu, geriausia patikrinti įrenginį ir ištaisyti sistemines klaidas su tam sukurta patikima programa. Mes rekomenduojame išmėginti FortectMac Washing Machine X9, kadangi tai patogus ir lengvai suprantamas įrankis.
Žinant tai, kiek klaidų pasitaiko Windows 10 atnaujinimuose, yra protinga kompiuteryje turėti programą, kuri gali automatiškai aptikti ir taisyti kietuosius diskus ir kitus komponentus. Kompiuterio taisymo programos sukurtos tam, kad naudotojai galėtų lengvai išvalyti registrus, prižiūrėti atnaujinimus, sutvarkyti sistemos paleidimo problemas ir t. t. Tai išties naudingas įrankis, po kurio naudojimo turėtumėte atlikti žemiau pateiktus veiksmus, kad iki galo sutvarkytumėte pradingusio kietojo disko problemą.
Jei trokštate pašalinti „Hard drive not detected“ klaidą Windows kompiuteryje, pirmiausia turite iš naujo įgalinti dingusį standųjį diską naudodami Disk Management. Atlikite šiuos paprastus veiksmus:
Norint išspręsti Windows 10 neaptikto kietojo disko problemą, gali tekti iš naujo prijungti išorinį kietąjį diską. Tą padarysite atlikę šiuos veiksmus:
Jei kažkaip įdiegėte tinkamai neveikiančią Windows operacinės sistemos versiją, galite įdiegti visus laukiančius atnaujinimus. Tai gan paprasta:
sauguspc.lt komanda stengiasi padaryti viską, jog vartotojams pateiktų geriausius kompiuterio klaidų šalinimo sprendimus. Jei nenorite švaistyti laiko mėgindami išpręsti problemas rankiniu būdu, naudokite tam sukurtą programinę įrangą. sauguspc.lt profesionalų komanda išmėgino ir patvirtino visus mūsų rekomenduojamus produktus. Klaidų šalinimui bei taisymui galite naudoti šias programas:
Jeigu siekiate likti anonimiški ir nenorite, kad ISP bei vyriausybė jus šnipinėtų, rekomenduojame naudoti VPN programą. Ši programa leis jums prisijungti prie interneto ir likti visiškai anonimišku, tokiu būdu užkertant kelią stebėjimo priemonėmis, reklamoms bei kitam pavojingam turiniui. Private Internet Access VPN programa taip pat yra svarbi kai kalbame apie vartotojų privatumą. Internetinio šnipinėjimo įrankiai, tokie kaip slapukai, gali būti naudojami ne tik socialinėse platformose ir informacinėse svetainėse.
Duomenų atkūrimo programa gali pagelbėti, kai norite atkurti savo failus. Net ir ištrynus failą, jis nepranyksta visiškai, kadangi jis vis tiek išlieka kietąjame diske, kol vietoj jo nėra įrašyti nauji duomenys. Data Recovery Pro yra atkūrimo programa, galinti surasti ištrintų failų kopijas jūsų įrenginio standžiajame diske. Naudodamiesi šiuo įrankiu išvengsite vertingų dokumentų praradimo, įskaitant nuotraukas, vaizdo įrašus, darbui skirtus failus ir daug kitų.
Ką galite papildyti apie problemą: "Kaip ištaisyti „Hard drive not detected“ klaidą Windows kompiuteryje?"
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.