Kaip ištaisyti „SMART Hard Disk Error 301“ klaidą „Windows“ kompiuteryje?

Klausimas

Problema: Kaip ištaisyti „SMART Hard Disk Error 301“ klaidą „Windows“ kompiuteryje?

Laba diena. Jau kelis mėnesius gaunu juodojo ekrano klaidą „SMART Hard Disk Error 301“ kiekvieną kartą, kai pradeda įsijungti „Windows“. Iki šiol neįvyko nieko konkretaus, kas būtų susiję su kompiuterio naudojimu, todėl vis svarstau kaip būtų galima ištaisyti šią klaidą ir daugiau jos nebegauti. Gal galite padėti?

Patvirtintas atsakymas

„SMART Hard Disk Error 301“ yra klaidos pranešimas, kuris rodomas prieš pat paleidžiant „Windows“. Tokia klaida perspėja, kad genda kompiuterio standusis diskas. Ją vartotojai mato prieš pat užsikraunant operacinei sistemai, nes šiame etape yra tikrinama sistema ir ieškoma įrangos problemų. Tad jei gavote šią klaidą, tai reiškia, kad patikrinimo metu buvo nustatytas standžiojo disko pažeidimas ir turėtumėte kuo greičiau imtis veiksmų, kurie pašalintų susidariusią problemą.

„SMART Hard Disk Error 301“ yra unikali, tik HP nešiojamiesiems kompiuteriams būdinga klaida, nes tai yra „HP SMART“ patikros rezultatas. Tai šiems kompiuteriams pritaikyta savitikros versija, kitaip žinoma kaip „POST“ – diagnostikos testavimo seka, kurią inicijuoja visi Windows įrenginiai prieš pradedant įkelti visus reikalingus komponentus.

Vos tik prasideda įkrovimo seka, vartotojai, susidūriantys su šia problema, išvysta tokį pranešimą:

SMART Hard Disk Error

The SMART hard disk check has detected an imminent failure. To ensure no data loss, please backup the content immediately and run the Hard Disk Test in System Diagnostics.

Hard Disk 1 (301)

Kaip teigiama pranešime, svarbu sukurti visų standžiajame diske saugomų duomenų atsarginę kopiją, o tai turėtų būti padaryta nedelsiant. Deja, kai kurie naudotojai teigė, kad jiems nepavyko pilnai paleisti „Windows“, kai gavo „SMART Hard Disk Error“.

Nors gautos klaidos esmė yra sugedęs arba sugadintas standusis diskas, yra keletas priežasčių, kodėl išvis ši klaida pasirodo kompiuteryje. Dažniausiai tai susiję su perkaitimo problemomis (kurios yra pakankamai dažnos nešiojamuosiuose kompiuteriuose), fiziniu aparatūros pažeidimu arba, kai kuriais atvejais, sisteminių failų sugadinimu ir kompiuterio užkrėtimu kenkėjiškomis programomis.

Kaip ištaisyti „SMART Hard Disk Error 301“ klaidą „Windows“ kompiuteryje?

Šiame straipsnyje detaliai paaiškinsime, kaip teisingai ištaisyti „SMART Hard Disk Error 301“ ir kokių veiksmų imtis, pastebėjus tokią klaidą. Nepriklausomai nuo to, ar galite, ar negalite paleisti „Windows“, turėtumėte atlikti kelis trikčių šalinimo veiksmus, kuriuos pateikiame žemiau.

1 būdas. Iš naujo paleiskite kompiuterį

Sutvarkykite tai dabar! Sutvarkykite tai dabar!
Norint sutvarkyti sugadintą sistemą, reikės įsigyti licencijuotą Fortect Mac Washing Machine X9 programos versiją.

Jei pirmą kartą susidūrėte su „SMART Hard Disk Error 301“ klaida, pirmiausia turėtumėte pabandyti iš naujo paleisti kompiuterį. Klaida kartais gali būti parodyta be jokio pagrindo, todėl verta patikrinti, ar ji nepasikartos iš naujo paleidus nešiojamąjį kompiuterį.

Jei tai nepadės, taip pat galite pabandyti sunkųjį paleidimo iš naujo metodą. Jį atliksite šitaip:

 • visiškai išjunkite kompiuterį,
 • ištraukite baterijos įkroviklio kištuką, jei jis prijungtas prie elektros lizdo,
 • pilnai išimkite bateriją,
 • dabar paspauskite nešiojamojo kompiuterio įjungimo mygtuką ir palaikykite jį maždaug 30 sekundžių,
 • įdėkite bateriją atgal ir pabandykite dar kartą paleisti įrenginį – patikrinkite, ar problema tikrai išsisprendė.
  Atlikite kompiuterio perkrovimą

2 būdas. Patikrinkite standųjį diską per BIOS

Sutvarkykite tai dabar! Sutvarkykite tai dabar!
Norint sutvarkyti sugadintą sistemą, reikės įsigyti licencijuotą Fortect Mac Washing Machine X9 programos versiją.

Galite paleisti standžiojo disko patikrinimą BIOS aplinkoje, jei negalite įkelti į „Windows“ įprastu būdu. Tai padarysite atlikę šiuos veiksmus:

 • iš naujo paleiskite įrenginį,
 • kai kompiuteris pradeda krautis, vis laikykite nuspaudęg F10 klaviatūros mygtuką, kad pasiektumėte BIOS,
 • norėdami pereiti į Diagnostics skirtuką, naudokite dešinę klaviatūros rodyklę,
 • pasirinkite Primary Hard Drive Self Test ir paspauskite Enter,
  Patikrinkite standųjį diską per BIOS
 • leiskite sėkmingai užbaigti visą testavimą – tai gali šiek tiek užtrukti.

Jei patikrinimo metu aptinkama problemų, tai dar labiau patvirtina, kad jūsų kompiuterio standusis diskas patiria problemų. Jei klaidų nerasta, atlikite toliau nurodytus veiksmus.

3 būdas. Paleiskite disko patikrą

Sutvarkykite tai dabar! Sutvarkykite tai dabar!
Norint sutvarkyti sugadintą sistemą, reikės įsigyti licencijuotą Fortect Mac Washing Machine X9 programos versiją.

Dauguma žmonių, kurie gauna „SMART Hard Disk Error 301“ klaidą, vis tiek gali pasiekti įprastą „Windows“ sąsają. Jei jūs taip pat galite tai padaryti, turėtumėte patikrinti diską naudodami Command Prompt, nes komandų eilutė gali ištaisyti blogus sektorius ir katalogų klaidas, kurios kartais sukelia šią klaidą.

 • „Windows“ paieškoje įveskite cmd,
 • dešiniuoju pelės mygtuku paspauskite Command Prompt paieškos rezultatą ir pasirinkite Run as administrator,
 • naujame lange nukopijuokite ir įklijuokite šią komandą, po to paspausdami Enter:

  chkdsk C: /f /r /x

 • patikra dar nebus paleista, todėl turite įrašyri Y ir paspausti Enter,
  Patikrinkite diską
 • tuomet iš naujo paleiskite kompiuterį, kad būtų paleista patikra.

4 būdas. Patikrinkite, ar nėra sisteminių failų klaidų

Sutvarkykite tai dabar! Sutvarkykite tai dabar!
Norint sutvarkyti sugadintą sistemą, reikės įsigyti licencijuotą Fortect Mac Washing Machine X9 programos versiją.
 • Paspauskite Win + E, kad atidarytumėte File explorer,
 • kairėje pusėje spustelėkite This PC,
 • dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite pagrindinį diską (C: pagal numatytuosius nustatymus) ir pasirinkite Properties,
  Eikite į C Properties
 • eikite į Tools skirtuką,
 • ties Error checking paspauskite Check,
 • jei iššoka User Account Control, spustelėkite Yes,
 • jei iššokančiajame lange sakoma, kad disko nuskaityti nereikia, pasirinkite Scan drive,
  Atlikite klaidų patikrą
 • palaukite, kol bus įvykdytas nuskaitymas ir praneštos išvados.

5 būdas. Paleiskite automatinį taisymo įrankį

Sutvarkykite tai dabar! Sutvarkykite tai dabar!
Norint sutvarkyti sugadintą sistemą, reikės įsigyti licencijuotą Fortect Mac Washing Machine X9 programos versiją.

Jei nesate gerai susipažinę su „Windows“ arba trikčių šalinimas jums yra per sudėtingas, tam yra automatinis kompiuterio problemų sprendimo būdas – FortectMac Washing Machine X9. Šis taisymo įrankis gali rasti ir pakeisti pažeistus „Windows“ sistemos failus, pašalinti kenkėjiškas programas, pataisyti trūkstamus DLL, registro klaidas ir daug daugiau. Jei kenčiate nuo sisteminių klaidų ir dažnų BSOD, šis įrankis jums tikrai pravers.

Pasinaudokite automatiniu taisymo įrankiu

6 būdas. Sukurkite atsarginę duomenų kopiją ir pakeiskite standųjį diską

Sutvarkykite tai dabar! Sutvarkykite tai dabar!
Norint sutvarkyti sugadintą sistemą, reikės įsigyti licencijuotą Fortect Mac Washing Machine X9 programos versiją.

Jei visi aukščiau pateikti veiksmai nepadėjo ištaisyti „SMART Hard Disk Error 301“ klaidos, turite pakeisti standųjį diską. Kadangi veikiausiai naudojate nešiojamąjį kompiuterį, procesas šiek tiek skiriasi nuo stacionarių kompiuterių.

Jei vis dar turite HP nešiojamojo kompiuterio garantiją, primygtinai rekomenduojame susisiekti su vietiniu HP padaliniu ir paaiškinti situaciją. Tikėtina, kad sulauksite pagalbos ir kito standžiojo disko.

Galiausiai, prieš ką nors darydami, būtinai sukurkite visų kompiuteryje laikomų asmeninių failų atsargines kopijas, nes dėl standžiojo disko sugadinimo gali būti prarasti visi duomenys. Tam galite naudoti Data Recovery Pro.

Ištaisykite klaidas automatiniu būdu

sauguspc.lt komanda stengiasi padaryti viską, jog vartotojams pateiktų geriausius kompiuterio klaidų šalinimo sprendimus. Jei nenorite švaistyti laiko mėgindami išpręsti problemas rankiniu būdu, naudokite tam sukurtą programinę įrangą. sauguspc.lt profesionalų komanda išmėgino ir patvirtino visus mūsų rekomenduojamus produktus. Klaidų šalinimui bei taisymui galite naudoti šias programas:

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
atstatymo programą Laimės
garantija
nelauk!
Parsisiųsk
atstatymo programą Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su OS X
Vis dar kyla problemų?
Jei jums nepavyko išspręsti klaidos naudojant FortectMac Washing Machine X9, susisiekite su mūsų ekspertais. Prašome pateikti visas detales ir smulkmenas, padėsiančias mums geriau suprasti iškilusią problemą.
Fortect - patentuota ir specializuota Windows taisymo programa. Ji ištirs sugedusį kompiuterį ir pateiks diagnozę. Programa patikrins visus sistemos failus, dinamines bibliotekas ir registro raktus, kuriuos pažeidė pavojingos programos.Mac Washing Machine X9 - tai patentuota programa, skirta Mac OS X sistemos taisymui. Jos paskirtis - surasti kompiuterio gedimo priežastį ir jį sutaisyti. Programa ištirs kompiuterio sistemos failus ir registrų raktus ir aptiks gedimus.
Ši patentuota kompiuterio taisymo programa naudoja duombazę, turinčią virš 25 milijonų komponentų. Jos pagalba programa gali pakeisti bet kurį sugadintą ar vartotojo kompiuteryje neegzistuojantį failą.
Aptiktų kompiuterio gedimų bei virusų šalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Fortect programos versija.Aptiktų kompiuterio gedimų bei virusų šalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Mac Washing Machine X9 programos versija.

Neleiskite svetainėms, ISP ir kitoms šalims jūsų šnipinėti

Jeigu siekiate likti anonimiški ir nenorite, kad ISP bei vyriausybė jus šnipinėtų, rekomenduojame naudoti VPN programą. Ši programa leis jums prisijungti prie interneto ir likti visiškai anonimišku, tokiu būdu užkertant kelią stebėjimo priemonėmis, reklamoms bei kitam pavojingam turiniui. Private Internet Access VPN programa taip pat yra svarbi kai kalbame apie vartotojų privatumą. Internetinio šnipinėjimo įrankiai, tokie kaip slapukai, gali būti naudojami ne tik socialinėse platformose ir informacinėse svetainėse.

Greitai atkurkite prarastus duomenis

Naudojantis kompiuteriu visuomet gali atsitikti nenumatytų problemų: jis gali išsijungti dėl elektros energijos tiekimo nutraukimo, ekrane gali pasirodyti mėlynas mirties langas, jusų kompiuterį taip pat gali užpulti kenkėjiška programa arba virusas, gebantis sugadinti Windows sistemą bei užkoduoti joje laikomus duomenis naudojant šifravimo algoritmą tam, kad vėliau būtų galima prašyti išpirkos.

Duomenų atkūrimui skirta programinė įranga yra pagrindinis pasirinkimas, galintis padėti atkoduoti užšifruotus failus. Data Recovery Pro yra duomenų atkūrimui skirta programa, kuri skenuoja kietąjį diską ir išsko diske esančių ištrintų failų darbinių kopijų. 

 

Apie autorių
Jake Doe
Jake Doe - Kompiuterinių technologijų žinovas

Jake Doe yra SaugusPC tinklalapio naujienų redaktorius. Nuo pat pažinties pradžios su Ugniumi Kiguoliu 2003-iaisiais, jie kartu jau spėjo pristatyti ne vieną internetinį projektą, skirtą kibernetinio saugumo, virusų ir kitų kompiuterinių problemų sprendimui.  Jake'o idėja sukurti tinklalapį, kurio turinį formuoj...

Susisiekite su Jake Doe
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis

Ką galite papildyti apie problemą: "Kaip ištaisyti „SMART Hard Disk Error 301“ klaidą „Windows“ kompiuteryje?"