Kaip optimizuoti Windows 10 po Jubiliejinio atnaujinimo įsirašymo?

Problema: Sveiki. Visai neseniai į savo kompiuterį atsisiunčiau Windows Anniversary atnaujinimą ir jį įsirašiau. Atrodo, kad įrašymo procesas praėjo sklandžiai, bet iškart po to pastebėjau, kad kompiuteris veikia kur kas lėčiau nei prieš atnaujinant operacinę sistemą. Negana to, kartais kai ją perkraunu, sistema užstringa kokioms 20 sekundžių, o tada gaunu tokį pranešimą: Microsoft Windows is not responding”. Ką turėčiau daryti, kad sustabdyčiau šitą sumaištį?

Patvirtintas atsakymas

Nors planuota paleidimo data – liepos mėnuo, ilgai lauktas Windows 10 atnaujinimas pasirodė tik 2016 metų rugpjūčio 2 dieną. Šis atnaujinimas vaizdžiai vadinamas „Jubiliejiniu atnaujinimu” (angl. Anniversary Update). Dauguma anksčiau paleistų Windows 10 atnaujinimų dažniausiai paliesdavo tik tam tikras sistemos dalis, tačiau Jubiliejinis atnaujinimas ir yra išskirtinis tuo, kad jis susideda iš žymiai daugiau pakeitimų nei kada nors anksčiau ir paliečia kiekvieną Windows sistemos kampelį. Be to, iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad Windows inžinieriai išgirdo visus žmonių nusiskundimus ir išsiaiškino visus sistemos trūkumus, tačiau vos tik įsidiegus Windows Anniversary atnaujinimą atrodo, kad sistemos sulėtėjimai, daugybė klaidų, užstrigimai, ir panašios problemos ne tik, kad nebuvo išspręstos, bet greičiau jų tik padaugėjo.

Kritikai negaili pastabų ir kaltina Windows paskubėjus išleisti atnaujinimą, nes jau dabar aišku, kad problemų skaičius yra didžiulis. Štai keletas pavyzdžių:

 • Driver Partitions Missing
 • Update Error 0x8024200D
 • Storage Errors
 • Incompatible software errors
 • 0x800F0922 error
 • 0xc1900104 error
 • Freezes
 • Slowdown of the system, etc.

Šis sąrašas yra labai ilgas, todėl nevardinsime visų Jubiliejinio Windows atnaujinimo sukeltų klaidų. Šiame straipsnyje norėtume įvardinti keletą patarimų, padėsiančių optimizuoti Windows 10 sistemą įdiegus Jubiliejinį Windows atnaujinimą. Jeigu pastebėjote, kad jūsų kompiuteris sulėtėjo, dažnai užstringa, ar kiti negeri dalykai pradėjo vykti po to, kai atsiuntėte Windows Anniversary Update (1607 versiją), pabandykite pagerinti sistemos veiklą patys.

Kaip pašalinti sistemos sulėtėjimus ir užstrigimus po Windows Anniversary atnaujinimo įdiegimo?

Specialistai kurį laiką testavo, kokių veiksmų būtų galima imtis norint pagerinti Windows 10 sistemos darbą kai ši yra atnaujinama su Windows Anniversary. Internete yra daugybė būdų, kurie, kaip teigiama, padės optimizuoti operacinę sistemą, tačiau šiame trumpame straipsnelyje mes pateiksime tik tuos, kurie, pasak žmonių, tikrai padėjo.

PASTABA: visi veiksmai, susiję su Windows 10 Anniversary Update klaidų šalinimu, turėtų būti atliekami perėjus į saugų režimą (angl. Safe Mode).

1 Būdas. Pakeiskite AppXsvc reikšmę

 • Paleiskite Windows sistemą saugiuoju režimu(Safe Mode), o kad tai padarytumėte, palaikykite Shift mygtuką sistemos paliedimo metu ir spustelėkite Power (apatiniamte dešiniajame kampe). Vis dar laikydami Shift mygtuką, pasirinkite Restart.
 • Po to, spustelėkite ir laikykite Windows mygtuką. Tuo pačiu metu paspauskite R klavišą ant savo klavitūros. Įrašykite regedit į paieškos laukelį ir paspauskite OK.
 • Kai atsidarysite Registry Editor aplanką, suraskite HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\AppXSvc ir vietoj Start pasirinkite 4 reikšmę.
 • Kai tai atliksite, perkraukite savo kompiuterį įprastiniu režimu ir pažiūrėkite ar kompiuteris veikia geriau.

2 Būdas. Pakeiskite programų įrašymo vietą

 • Paspauskite Windows mygtuką ir jį laikydami spustelėkite A klavišą.
 • Pasirinkite All SettingsSystem.
 • Suraskite Storage (kairėje) ir pasirinkite pakeisti buvimo vietą (Change the Location) po Save Locations parinkitimi.
 • Jeigu numatyta programų saugojimo vieta yra C:/, pakeiskite ją į kitą diską.
 • Jeigu numatytas diskas yra ne C:/, tuomet padarykite taip, kad nuo šiol jis būtų.

3 Būdas. Įsirašykite Rapid Storage Technology

 • Atsidarykite oficialią Intel svetainę ir atsiųskite naujausią Rapid Storage Technology versiją. Po to, perkraukite Windows ir patikrinkite ar Anniversary Update klaidos dingo.

4 Būdas. Atšaukite Anniversary Update

Grįždami prie ankstesnės operacinės programos versijos, t.y. atšaukdami Jubiliejinį atnaujinimą, taip pat „atšauksite” ir visas klaidas, kurios pasirodė kartu su juo. Nepamirškite, kad Windows inžinieriai nuolatos dirba, kad pagerintų sistemą ir dėl to atnaujinimai gana dažnai pasirodo. Taigi, labai gali būti, kad greitai galėsite atsisiųsti patobulintą, klaidų nesukeliančią Windows atnaujinimo versiją. Taigi, norint išjungti Jubiliejinį atnaujinimą ir grįžti prie ankstesnės versijos jums reikės:

 • Windows prisijungimo lange paspauskite Shift ir Power mygtukus (apatiniame dešiniajame kampe). Vis dar laikant Shift mygtuką, pasirinkite Restart.
 • Po to, pasirinkite TroubleshootAdvanced OptionsGo back to previous build.
 • Kai tai atliksite, pamatysite langą, kuriame prašoma pasirinkti vartotojo paskyrą (angl. User Account). Spustelėkite ant savo paskyros, įveskite slaptažodį ir pasirinkite Continue.
 • Baigiant dar kartą pasirinkite Go Back to Previous Build.

5 Būdas. Įsirašykite kompiuterio optimizavimui skirtą programinę įrangą

Norint pašalinti Windows Anniversary Update klaidas, tokias kaip sulėtėjimai ir užstrigimai, patartina atsisiųsti Fortect programą, kuri geba aptikti registrų klaidas, pažeistus ar trūkstamus failus, virusus ir t.t. Taigi, ši ar kita, panašiu principu veikianti, programa gali padėti pašalinti Windows 10 užstrigimus ir sulėtėjimus.

Optimizuok sistemą ir padidink jos efektyvumą

Optimizuokite kompiuterį dabar! Jei nenorite analizuoti savo kompiuterio savarankiškai ir vargti bandant surasti jo sulėtėjimo priežastis, galite pasitelkti žemiau pateiktas kompiuterio optimizavimo programas. sauguspc.lt komanda išbandė kiekvieną jų ir įsitikino, jog jos iš tiesų pagerina kompiuterio darbą. Pasirinkite vieną iš siūlomų programų ir optimizuokite sistemą vos vienu pelės paspaudimu:

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
kompiuterio optimizavimo programą Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows
Problema išliko?
Jei nesate patenkinti Fortect programa ir manote, jog jai nepavyko pagerinti kompiuterio efektyvumo, susisiekite su mumis! Maloniai prašome pateikti visas detales, susijusias su iškilusia problema.
Fortect - patentuota ir specializuota Windows taisymo programa. Ji ištirs sugedusį kompiuterį ir pateiks diagnozę. Programa patikrins visus sistemos failus, dinamines bibliotekas ir registro raktus, kuriuos pažeidė pavojingos programos.
Ši patentuota kompiuterio taisymo programa naudoja duombazę, turinčią virš 25 milijonų komponentų. Jos pagalba programa gali pakeisti bet kurį sugadintą ar vartotojo kompiuteryje neegzistuojantį failą.
Aptiktų kompiuterio gedimų bei virusų šalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Fortect programos versija.

Neleiskite svetainėms, ISP ir kitoms šalims jūsų šnipinėti

Jeigu siekiate likti anonimiški ir nenorite, kad ISP bei vyriausybė jus šnipinėtų, rekomenduojame naudoti VPN programą. Ši programa leis jums prisijungti prie interneto ir likti visiškai anonimišku, tokiu būdu užkertant kelią stebėjimo priemonėmis, reklamoms bei kitam pavojingam turiniui. Private Internet Access VPN programa taip pat yra svarbi kai kalbame apie vartotojų privatumą. Internetinio šnipinėjimo įrankiai, tokie kaip slapukai, gali būti naudojami ne tik socialinėse platformose ir informacinėse svetainėse.

Greitai atkurkite prarastus duomenis

Naudojantis kompiuteriu visuomet gali atsitikti nenumatytų problemų: jis gali išsijungti dėl elektros energijos tiekimo nutraukimo, ekrane gali pasirodyti mėlynas mirties langas, jusų kompiuterį taip pat gali užpulti kenkėjiška programa arba virusas, gebantis sugadinti Windows sistemą bei užkoduoti joje laikomus duomenis naudojant šifravimo algoritmą tam, kad vėliau būtų galima prašyti išpirkos.

Duomenų atkūrimui skirta programinė įranga yra pagrindinis pasirinkimas, galintis padėti atkoduoti užšifruotus failus. Data Recovery Pro yra duomenų atkūrimui skirta programa, kuri skenuoja kietąjį diską ir išsko diske esančių ištrintų failų darbinių kopijų. 

 

Apie autorių
Lucia Danes
Lucia Danes - Kibernetinio saugumo tyrėja

Liucija Danes yra tinklalapio SaugusPC naujienų redaktorė. Jos žinių troškimas verčia ją keliauti ir dalyvauti įvairiose renginiuose ir konferencijose, kuriose dalinamasi naujausiomis kibernetinio saugumo žiniomis bei tendencijomis.

Susisiekite su Lucia Danes
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis

Ką galite papildyti apie problemą: "Kaip optimizuoti Windows 10 po Jubiliejinio atnaujinimo įsirašymo?"