Kaip pagerinti Windows 7 sistemos darbą (2 dalis)

Problema:

Naudojuosi Windows 7 OS, kuri pastaruoju metu labai sulėtėjo. Bandau išjungti nereikalingus procesus, bet tai problemą išsprendžia tik laikinai. Kaip būtų galima padidinti Windows 7 efektyvumą?

Patvirtintas atsakymas

Pirmojoje šio straipsnio dalyje mes pateikėme net 8 sprendimus, kurie pagerins Jūsų sistemos darbą, tačiau yra daugybė kitų galimybių, kurios pagerins Jūsų sistemos veiklą ir kurias aptarsime antrojoje straipsnio dalyje.

9. Pakeiskite vaizdo efektus

Keli vaizdo efektų pakeitimai padės sutaupyti vietos kompiuteryje.
Spustelėkite dešinį pelės mygtuką ant Computer. Pasirinkite Properties ir pasirinkite Advanced System Settings (taip atsidarys System Properties langas). Atsidarykite Advanced skirtuką ir Performance skyriuje paspauskite Settings. Pasirinkite Custom pasirinktį ir Adjust for Best Performance. Tada pasirinkite tik paskutinius keturis punktus. Perkraukite kompiuterį.

10. Atsisakykite Windows 7 darbalaukio fono ir ekrano užsklandos

Optimizuokite dabar!
Norėdami atkurti maksimalų savo kompiuterio našumą, įsigykite licencijuotą Fortect programinės įrangos versiją.

Paprastas ir veiksmingas būdas taupyti sistemos atmintį – išjungti darbalaukio foną (angl. Wallpaper) ir ekrano užsklandą (angl. Screen Saver). Jei jūs norite tai padaryti, atlikite šiuos veiksmus:

Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite ant darbalaukio (angl. Desktop). Pasirinkite Personalize funkciją. Paspauskite ant Screen Saver. Išskleidžiamajame Screen Saver meniu pasirinkite None, paspauskite Apply ir OK. Spustelėkite ant darbalaukio. Išskleidžiamajame Location meniu pasirinkite Solid Colors skiltį. Pasirinkite vieną spalvą ir paspauskite OK.

11.Atsisakykite įtaisų ir šoninės juostos

Windows šoninė juosta (angl. Windows Sidebar) iškyla viename iš darbalaukio pakraščių. Joje yra mažos ikonėlės (vadinamieji įtaisai (angl. gadgets)), kaip, pavyzdžiui, paskutinių naujienų antraštės, orų apžvalga, laikrodis, ir t.t. Tačiau tai pasirenkama funkcija, kurios Jūs galite atsisakyti siekdami pagerinti sistemos efektyvumą. Tai padaryti visai paprasta:
Eikite į Control Panel. Spustelėkite Programs. Eikite į Turn Windows features on or off ir išjunkite įtaisus. Štai ir viskas.

12. Išjunkite paieškos indeksavimo funkciją

Optimizuokite dabar!
Norėdami atkurti maksimalų savo kompiuterio našumą, įsigykite licencijuotą Fortect programinės įrangos versiją.

Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Computer aplanką, esantį Jūsų darbalaukyje. Spustelėkite Manage ir pasirinkite Services and Applications funkciją Computer Management lange. Spustelėkite Services. Sąraše susiraskite Windows Search. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Windows Search ir pasirinkite Properties (Dabar pamatysite Windows Search Properties Window). Startup išskleidžiamajame meniu spustelėkite Disabled. Spustelėkite Apply ir OK.
Ką tik išjungėte Paieškos indeksavimo sistemą (angl. Search Indexing Feature). Jei jums nereikia nuolatos ieškoti failų sistemoje, galite išjungti šią funkciją ir taip padidinti sistemos spartą.

13. Įdiekite programą, leisiančią optimizuoti Windows 7

Parsisiųskite ir naudokitės patikima optimizavimo programa ne rečiau kaip kartą per savaitę. Tai užtikrins geriausią Jūsų sistemos darbą. Tam mes rekomenduojame rinktis iš RegCure Pro ir SpeedyPC Pro.

14. Pasirinkite Maximum Performance planą

Optimizuokite dabar!
Norėdami atkurti maksimalų savo kompiuterio našumą, įsigykite licencijuotą Fortect programinės įrangos versiją.
Maksimalaus veiklos režimo (angl. Maximum Performance) Windows 7 nustatomas pasirinktinai. Pagal numatytuosius nustatymus sistema veikia pagal Subalansuotą veiklos režimą, kuris naudojasi techninės įrangos energija. Pakeiskite energijos vartojimo planą į Maximum Performance planą vadovaudamiesi šiomis instrukcijomis:

Eikite į Control Panel, dukart spustelėkite Power Options. Spustelėkite rodyklę Show Additional Plans ir aktyvuokite Maksimalų veiklos režimą.

15. Naudokitės ReadyBoost funkcija

Ši funkcija yra prieinama Windows 7 ir Windows Vista vartotojams. Ji leidžia naudotis USB atmintine kaip antrine atminties talpykla (angl. secondary memory cache) ir taip padidinti Jūsų sistemos efektyvumą, tačiau jis negali pakeisti RAM. Jei norite pasinaudoti šia funkcija, įdėkite USB atmintinę į kompiuterį. Netrukus pamatysite dialogą, kuris paklaus, ar norite pasinaudoti ReadyBoost funkcija. Jei Jūsų sistema atitinka tam tikrus kriterijus, šiame lange Jūsų taip pat pasiteiraus, kokį atmintinės dydį turėtumėte panaudoti. Jei neiššoka joks langas, tai reiškia, kad išjungta AutoPlay funkcija. Jei taip atsitiko, atlikite šiuos veiksmus:

Nueikite į Computer, dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite removable storage device. Pasirinkite Properties (jei jūsų diskas atitinka tam tikras sąlygas, čia ir pamatysite ReadyBoost pasirinktį). Spustelėkite ant jos ir pasirinkite Use this device ir kiek vietos jame panaudosite. Spustelėkite OK ir viskas bus atlikta.

Mes tikimės, kad šie patarimai Jums buvo naudingi. Jei turite kitų su kompiuteriais susijusių problemų, atsakymo ieškokite mūsų svetainėje!

Optimizuok sistemą ir padidink jos efektyvumą

Optimizuokite kompiuterį dabar! Jei nenorite analizuoti savo kompiuterio savarankiškai ir vargti bandant surasti jo sulėtėjimo priežastis, galite pasitelkti žemiau pateiktas kompiuterio optimizavimo programas. sauguspc.lt komanda išbandė kiekvieną jų ir įsitikino, jog jos iš tiesų pagerina kompiuterio darbą. Pasirinkite vieną iš siūlomų programų ir optimizuokite sistemą vos vienu pelės paspaudimu:

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
kompiuterio optimizavimo programą Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows
Problema išliko?
Jei nesate patenkinti Fortect programa ir manote, jog jai nepavyko pagerinti kompiuterio efektyvumo, susisiekite su mumis! Maloniai prašome pateikti visas detales, susijusias su iškilusia problema.
Fortect - patentuota ir specializuota Windows taisymo programa. Ji ištirs sugedusį kompiuterį ir pateiks diagnozę. Programa patikrins visus sistemos failus, dinamines bibliotekas ir registro raktus, kuriuos pažeidė pavojingos programos.
Ši patentuota kompiuterio taisymo programa naudoja duombazę, turinčią virš 25 milijonų komponentų. Jos pagalba programa gali pakeisti bet kurį sugadintą ar vartotojo kompiuteryje neegzistuojantį failą.
Aptiktų kompiuterio gedimų bei virusų šalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Fortect programos versija.

Neleiskite svetainėms, ISP ir kitoms šalims jūsų šnipinėti

Jeigu siekiate likti anonimiški ir nenorite, kad ISP bei vyriausybė jus šnipinėtų, rekomenduojame naudoti VPN programą. Ši programa leis jums prisijungti prie interneto ir likti visiškai anonimišku, tokiu būdu užkertant kelią stebėjimo priemonėmis, reklamoms bei kitam pavojingam turiniui. Private Internet Access VPN programa taip pat yra svarbi kai kalbame apie vartotojų privatumą. Internetinio šnipinėjimo įrankiai, tokie kaip slapukai, gali būti naudojami ne tik socialinėse platformose ir informacinėse svetainėse.

Duomenų atkūrimo programos gali padėti atgauti prarastus failus

Duomenų atkūrimo programa gali pagelbėti, kai norite atkurti savo failus. Net ir ištrynus failą, jis nepranyksta visiškai, kadangi jis vis tiek išlieka kietąjame diske, kol vietoj jo nėra įrašyti nauji duomenys. Data Recovery Pro yra atkūrimo programa, galinti surasti ištrintų failų kopijas jūsų įrenginio standžiajame diske. Naudodamiesi šiuo įrankiu išvengsite vertingų dokumentų praradimo, įskaitant nuotraukas, vaizdo įrašus, darbui skirtus failus ir daug kitų.

Apie autorių
Julie Splinters - Kompiuterių optimizavimo specialistė

Kompiuterių optimizavimas - tai Julijos Splinters sritis. Ar tai būtų lėtai veikiantis išmanusis telefonas, ar Windows, Mac arba Linux operacinę sistemą palaikantis kompiuteris, ji vos per kelias minutes suras problemą bei tinkamą jos šalinimo būdą.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis

Ką galite papildyti apie problemą: "Kaip pagerinti Windows 7 sistemos darbą (2 dalis)"