Kaip pašalinti naujas Windows versijas ir atnaujinimus?

Jau gana ilgai naudoju Windows sistemą, o patirtis rodo, kad įvairūs jos patobulinimai ir atnaujinimai sukelia daug problemų. Taigi, labai norėčiau sužinoti, ar įmanoma pašalinti jau įdiegtus atnaujinimus? Iš anksto ačiū!

Windows 10 vartotojai negali visiškai laisvai kontroliuoti Windows patogulinimų bei atnaujinimų įdiegimo. Microsoft nutarimu, Windows atnaujinimų paslauga (angl. Windows Update) pagal numatytuosius parametrus nuolat veikia sistemos fone.

Taigi, jeigu kompiuteris yra nuolat prijungtas prie interneto, visi reikiami atnaujinimai bei patobulinimai yra atsiunčiami ir įrašomi automatiškai. Nors reguliarus atnaujinimas yra būtina operacinės sistemos priežiūros dalis, kartais Windows atnaujinimai sukelia daugiau problemų nei naudos.

Iki šiol Microsoft neišleido nei vieno tobulo Windows atnaujinimo. Dažniausiai jau pirmomis paleidimo dienomis pasipila žmonių skundai apie klaidas, programinės įrangos gedimus, interneto ryšio problemas, trūkstamas tvarkykles, BSOD, ir t.t. Šios ir panašios problemos dažniausiai atsiranda vos tik įsirašius Windows atnaujinimą. Tokia nemaloni patirtis yra gana dažna, todėl žmonių pyktis yra savaime suprantamas; vietoj to, kad būtų pašalinos jau egzistuojančios operacinės sistemos problemos, atnaujinimas sukelia naujas.

Taigi, jeigu dėl šios priežasties nusprendėte sustabdyti automatinį Windows atnaujinimų įrašymą, galite tai padaryti gana lengvai, tačiau tik tuo atveju, jeigu naudojate Windows 10 Pro ar vėlesnes versijas. Instrukcijas rasite straipsnio apačioje.

Vis dėlto, jeigu visai neseniai įsirašėte Windows atnaujinimą ar patobulinamąją versiją, kuri sugadino jūsų kompiuterį arba sukėlė įvairiausių gedimų, yra galimybė ją pašalinti ir palaukti, kol trūkumai bus pašalinti.

Windows sistemos versijų šalinimas (Builds)

Microsoft reguliariai išleidžia pagrindinius atnaujinimus (anlg. Major Updates), kurie angliškai vadinami Builds, pavyzdžiui: Windows 10 versija 1511, versija 1703 bei versija 1607. Deja, Windows 10 atnaujinimus galima pašalinti, išskyrus jeigu naudojate Windows Insider. Žmonės, naudojantys Windows Insiders versiją, gali testuoti kątik sukurtis atnaujinimus dar prieš juos pristatant kitiems Windows vartotojams.

Taigi, jeigu atnaujinimas sukelia per daug problemų, Windows Insiders fali pašalinti patobulinamąją sistemos versiją ir praneši Microsoft kompanijai apie klaidas. Norint pašalinti atnaujinimus, reikėtų atlikti šiuos veiksmus:

  • Spustelėkite „Windows mygtuką + I” kad atvertumėte Settings langą.
  • Pasirinite „Update & Security” ir paspauskite „Recovery.”
  • Spustelėkite „Get started” mygtuką, esantį žemiau „Go back to an earlier build” parinkties.
  • Dabar jums belieka laukti kol sistemos nustatymai bus atkurti ir ji persikraus.

PASTABA: vos tik Microsoft išleis atnaujinimo pataisą arba atnaujinimą, skirtą operacinės sistemos versijai, kurią jūs prieš tai pašalinote, Windows OS automatiškai įrašys naujausią versiją. Vis dėlto, jeigu jūsų kompiuteris nebuvo atnaujinamas labai ilgą laiką arba jeigu “Previous Windows installation(s)” failai buvo pašalinti, gali būti, kad naujausios versijos įrašymas nepavyks. 

Windows atnaujinimų šalinimas (Updates)

Windows atnaujinimus galima įdiegti tiek rankiniu būdu, tiek automatiškai. Jeigu sistema aptinka trūkstamus atnaujinimus, jie bus įrašomi automatiškai net nepranešant kompiuterio vartotojui. Jeigu pats vartotojas nori įsitikinti, ar sistema yra pilnai atnaujinta, jis ar ji gali įsirašyti atnaujinimus naudojant Windows Update funkciją arba atisiųsti juos iš oficialios Microsoft svetainės.

Jeigu, visgi, įdiegtas atnaujinimas sukėlė gedimų, jį pašalinti yra labai paprasta. Visos Windows versijos leidžia sugrąžinti nustatymus, buvusius prieš atnaujinimo įdiegimą, tačiau kai kurių saugumo bei kaupiamųjų (cumulative updates) atnaujinimų šalinimas yra uždraustas.

  • Spustelėkite „Windows mygtuką + I” kad atvertumėte „Settings.”
  • Pasirinkite „Update & Security” ir atidarykite „Advanced Options.”
  • Pasirinkite „View your update history” ir spustelėkite „Uninstall Updates.”
  • Sistema automatiškai atidarys Control Panel langą, kuriame pateiktas įrašytų atnaujinimų sąrašas.
  • Pasirinkite atnaujinimą, kurį norite pašalinti ir spustelėkite „Uninstall.”

Jeigu negalite pašalinti atnaujinimo, pabandykite aktyvuoti System Restore, tačiau norint tai padaryti, yra viena sąlyga – System Restore Point turėjo būti sukurtas dar prieš įsirašant atnaujinimą. Tai patikrinti galima į Windows paiešką įvedus „system restore” ir atsidarius šį aplanką. Pasirinkite vėliausiai sukurtą Restore point ir spustelėkite „Next.”

Apie autorių
Olivia Morelli
Olivia Morelli - PC ir Mac kompiuterių ekspertė

Olivija Moreli - jauna, tačiau įžvalgi IT ekspertė, šiuo metu universitete siekianti programų sistemų bakalauro laipsnio. Ją labiausiai domina kibernetinio saugumo tema, tačiau gilių žinių apie kompiuterių tinklus, programinę bei techninę kompiuterio įrangą dėka Olivija ras būdą pašalinti bet kokią PC arba Mac kompiut...

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis

Ką galite papildyti apie problemą: "Kaip pašalinti naujas Windows versijas ir atnaujinimus?"