Kaip pašalinti "Unknown Software Exception 0x40000015" klaidą iš Windows?

Problema: Laba diena. Panašu, kad patekau į bėdą. Naudoju Windows 10 operacinę sistemą, kurią atnaujinau prieš porą savaičių. Visai neseniai, įjungus kompiuterį, ekrane pasirodė pranešimas, kuriame teigiama: „The exception unknown software exception (0x40000015) occured in the application at location 0x0029fa4d. Click OK to terminate the program.” Jeigu paspaudžiu OK, pranešimas dingsta ir atrodo, kad sistema veikia kaip įprasta, tik šiek tiek lėčiau ir kartais užstringa. Vis dėlto, tokia žinutė mane erzina ir verčia manyti, kad kompiuteryje yra virusas ar kitas rimtas pažeidimas. Labai prašau, padėkite! Iš anksto ačiū.

Patvirtintas atsakymas

0x40000015 Unknown Software Exception – tai klaidos langas, kuris dažniausiai atsiranda Windows 10 operacinėje sistemoje. Jis neturėtų būti ignoruojama nepaisant to, kad paspaudus OK mygtuką pradingsta, nes jos atsiradimas reiškia, kad sistemoje yra pažeistų failų, kurie akivaizdžiai nesusiderina su sistemoje įdiegta programine įranga. Pasak kompiuterių specialistų, 0x40000015 klaidą gali sukelti neužbaigtas programinės įrangos/atnaujinimų diegimo ar šalinimo procesas, netyčinis registrų pašalinimas ar jų vietos pakeitimas ir panašios problemos. Be to, buvo pastebėta, kad 0x40000015 klaidos langas kartais pasirodo po kompiuterio atstatymo, ypač tais atvejais, kai iš operacinės sistemos pašalinimas virusas, kenkėjiška programa ar pažeisti failai. Laimei yra keletas būdų 0x40000015 klaidai pašalinti ir tai galima padaryti be profesionalų pagalbos.

Kaip pašalinti „Unknown Software Exception 0x40000015” klaidą iš Windows?

Vos tik ekrane pasirodo 0x40000015 klaida, rekomenduojame nuskenuoti savo kompiuterį su Fortect ar panašia optimizsavimui skirta programa. Minėta programa sugeba aptikti sistemos klaidas, pažeistus failus, kompiuterio paleidimo problemas ir pan. Be to, ji turi įmontuotą antivirunės programos skenerį (Avira), o tai reiškia, kad ji taip pat aptinka virusus ir kitas kenkėjiškas programas. Jeigu 0x40000015 klaidos šalinimui nenorite įsirašinėti naujos programinės įrangos, tuomet pabandykite atlikti žemiau pateiktus būdus.

Pirmas būdas. Atsatykite operacinę sistemą

 • Įsijunkite kompiuterį administratoriaus režimu. Norint tai padaryti, dešiniu pelės klavišu Windows mygtuką ir pasirinkite Command Prompt (Admin).
 • Po to, paspauskite Windows mygtuką ir pasirinkite All Programs – Accessories – System Tools – System Restore.
 • Pasirinkite Restore my computer to an earlier time ir paspauskite Next.
 • Kai pasirodys patvirtinimo pangas, paspauskite Next.
 • Baigiant perkraukite savo kompiuterį.

Antras būdas. Atnaujinkite antivirusinę programą

Jeigu 0x40000015 klaida pasirodo netrukus po Windows atnaujinimo, vertėtų patikrinti, ar jūsų antivirusinė nėra pasenusi. Kartais nutinka taip, kad Windows atnaujinimas pažeidžia sistemoje veikiančią antivirusinę programą, todėl tam, kad patikrintumėte šią prielaidą, atnaujinkite savo antivirusinę arbą ją pašalinkite.

Trečias būdas. Pašalinkite nereikalingą programinę įrangą

Unknown Software Exception 0x40000015 klaida gali būti tam tikros programinės įrangos pasekmė. Kai kurios programos pradeda veikti po sistemos perkrovimo, būtent todėl ši klaida gali atsirasti keletą minučių po kompiuterio perkrovimo ar įjungimo. Taigi, kad tai patikrintumėte, atlikite šiuos veiksmus:

 • Atsidarykite paiešką ir įveskite msconfig.
 • Pasirinkite System Configuration ir suraskite Services stulpelį.
 • Pasirinkite Hide all Microsoft services ir spustelėkite Disable all.
 • Po to, suraskite ir spustelėkite ant Open Task Manager (parinktį rasite prie Startup System Configuration grupėje).
 • Čia jums reikės išjungti (disable) visus elementus, o tada uždarykite Task Manager.
 • Baigiant spustelėkite OK ir perkraukite savo kompiuterį.

Jeigu po viso to 0x40000015 klaida pranyko, tuomet patartina surasti visas seniai nebenaudojamas programas ir jas pašalinti. Tuomet perkraukite kompiuterį ir patikrinkite, ar klaida daugiau nepasirodo.

Ištaisykite klaidas automatiniu būdu

sauguspc.lt komanda stengiasi padaryti viską, jog vartotojams pateiktų geriausius kompiuterio klaidų šalinimo sprendimus. Jei nenorite švaistyti laiko mėgindami išpręsti problemas rankiniu būdu, naudokite tam sukurtą programinę įrangą. sauguspc.lt profesionalų komanda išmėgino ir patvirtino visus mūsų rekomenduojamus produktus. Klaidų šalinimui bei taisymui galite naudoti šias programas:

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
atstatymo programą Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows
Vis dar kyla problemų?
Jei jums nepavyko išspręsti klaidos naudojant Fortect, susisiekite su mūsų ekspertais. Prašome pateikti visas detales ir smulkmenas, padėsiančias mums geriau suprasti iškilusią problemą.
Fortect - patentuota ir specializuota Windows taisymo programa. Ji ištirs sugedusį kompiuterį ir pateiks diagnozę. Programa patikrins visus sistemos failus, dinamines bibliotekas ir registro raktus, kuriuos pažeidė pavojingos programos.
Ši patentuota kompiuterio taisymo programa naudoja duombazę, turinčią virš 25 milijonų komponentų. Jos pagalba programa gali pakeisti bet kurį sugadintą ar vartotojo kompiuteryje neegzistuojantį failą.
Aptiktų kompiuterio gedimų bei virusų šalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Fortect programos versija.

Neleiskite svetainėms, ISP ir kitoms šalims jūsų šnipinėti

Jeigu siekiate likti anonimiški ir nenorite, kad ISP bei vyriausybė jus šnipinėtų, rekomenduojame naudoti VPN programą. Ši programa leis jums prisijungti prie interneto ir likti visiškai anonimišku, tokiu būdu užkertant kelią stebėjimo priemonėmis, reklamoms bei kitam pavojingam turiniui. Private Internet Access VPN programa taip pat yra svarbi kai kalbame apie vartotojų privatumą. Internetinio šnipinėjimo įrankiai, tokie kaip slapukai, gali būti naudojami ne tik socialinėse platformose ir informacinėse svetainėse.

Greitai atkurkite prarastus duomenis

Naudojantis kompiuteriu visuomet gali atsitikti nenumatytų problemų: jis gali išsijungti dėl elektros energijos tiekimo nutraukimo, ekrane gali pasirodyti mėlynas mirties langas, jusų kompiuterį taip pat gali užpulti kenkėjiška programa arba virusas, gebantis sugadinti Windows sistemą bei užkoduoti joje laikomus duomenis naudojant šifravimo algoritmą tam, kad vėliau būtų galima prašyti išpirkos.

Duomenų atkūrimui skirta programinė įranga yra pagrindinis pasirinkimas, galintis padėti atkoduoti užšifruotus failus. Data Recovery Pro yra duomenų atkūrimui skirta programa, kuri skenuoja kietąjį diską ir išsko diske esančių ištrintų failų darbinių kopijų. 

 

Apie autorių
Lucia Danes
Lucia Danes - Kibernetinio saugumo tyrėja

Liucija Danes yra tinklalapio SaugusPC naujienų redaktorė. Jos žinių troškimas verčia ją keliauti ir dalyvauti įvairiose renginiuose ir konferencijose, kuriose dalinamasi naujausiomis kibernetinio saugumo žiniomis bei tendencijomis.

Susisiekite su Lucia Danes
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis

Ką galite papildyti apie problemą: "Kaip pašalinti "Unknown Software Exception 0x40000015" klaidą iš Windows?"