Kaip pašalinti „Wincomrssrv.dll“ klaidą iš „Windows 10“?

Problema: Kiekvieną kartą paleidžiant Windows 10 nešiojamąjį kompiuterį, iššoka langas pavadinimu „RunDLL“. Jame rašoma: „There was a problem starting winscomrssrv.dll“. Bandžiau paleisti kompiuterį iš naujo, bet tai nepadėjo. Gal žinote kas čia per klaida ir kaip man ją ištaisyti?

Patvirtintas atsakymas

Jei pradėjote gauti „RunDLL. There was a problem starting winscomrssrv.dll. The specific module could not be found“ klaidą, turėtumėte sunerimti. Tai reiškia, jog jūsų kompiuteris buvo užkrėstas kenkėjiška programa, vadinama Trojos arkliu arba tiesiog trojanu.

Kaip pašalinti „Wincomrssrv.dll“ klaidą iš „Windows 10“?

Yra milijonai įvairių kenksmingų kompiuterinių infekcijų, kurios buvo sukurtos bėgant metams – kai kurios labiau paplitusios ir rimtos, o kitos laikomos gan paprastomis. Kiekvienas iš šių kibernetinių parazitų yra užprogramuotas atlikti skirtingas užduotis užkrėstame įrenginyje ir nė vienas iš jų nėra kuo nors naudingas užkrėsto įrenginio naudotojui.

Infekciją dažniausiai sukelia tai, kad vartotojai būna meistriškai apgauti ją įsidiegti patys. Pavyzdžiui, jie atidaro kenkėjišką el. laiško priedą, kuris buvo prisegtas prie el. laiško, priskiriamo šlamšto (ang. spam) kategorijai. Taip pat infekcijos randa kelią į įrenginį, jei įdiegta programinė įranga turi kokių nors pažeidžiamų pusių. Pavyzdžiui, dabar išnykęs „Flash Player“ turėjo daugybę trūkumų, kuriuos teko reguliariai taisyti, kad vartotojai nebūtų užpulti kibernetinių nusikaltėlių.

Kai kenkėjiška programa užkrečia „Windows“ kompiuterį, ji turi įsitvirtinti, kad galėtų pradėti ir sėkmingai tęstų savo veiklą. Tai reiškia, kad Trojos arklys importuoja savo failus, keičia „Windows“ nustatymus, keičia registrą, ir kartais sunaikina arba sugadina tam tikrus sisteminius failus.

Antivirusinė programa, jei tokia išvis yra, įspėja vartotoją apie tai, kas buvo aptikta kompiuteryje. Paprastai tam jos naudoja iš anksto nustatytą duomenų bazę arba euristinius pavadinimus. Aptikus problemą, antivirusinė programa automatiškai pašalina visus kenkėjiškus programų komponentus. Nors tokiu atveju jums nebereikia bijoti dėl viruso, tačiau iššokantis langas vis tiek gali būti gana erzinantis.

Šiuo atveju winscomrssrv.dll yra kenkėjiškos programos likutis. Patį virusą antivirusinė programa jau pašalino iš jūsų kompiuterio, tačiau šis DLL failas liko, nes „Windows“ nebegali atpažinti šios bibliotekos dėl trūkstamos nuorodos į ją. Todėl, norėdami ištaisyti klaidą, turėsite pašalinti šį programinį likutį iš savo kompiuterio.

Žemiau rasite keletą metodų, kurie turėtų padėti atsikratyti „RunDLL“ klaidos.

1 būdas. Paleiskite automatinį taisymo įrankį

DLL failai yra svarbūs vykdomieji failai, leidžiantys „Windows“ vykdyti tam tikras užduotis, kai to prireikia. Jūsų įrenginio operacinėje sistemoje yra daug tokių failų – kai kuriuos iš jų iškviečia tam tikros programos, taip pat kai kurios programos importuoja savo DLL. Be to, klaidų su šiais failais susijusių klaidų yra daug. Pavyzdžiui:

Tokios klaidos neleidžia vartotojams atlikti tam tikrų operacijų, pavyzdžiui, paleisti tam tikrą programą. Jos taip pat gali pasirodyti paleidžiant įrenginį ir tiesiog erzinti. „Winscomrssrv.dll nnot found“ klaida yra puikus pavyzdys, kaip kenkėjiška programa gali neigiamai paveikti „Windows“ operacinę sistemą ir sukelti problemų, net ir sėkmingai pašalinus infekciją.

FortectMac Washing Machine X9 yra vienas geriausių įrankių rinkoje, galintis greitai ir efektyviai sušvelninti virusų žalą bet kurioje „Windows“ operacinėje sistemoje. Jis taip pat gali pašalinti daugumą jau įdiegtų kenkėjiškų programų, tačiau atminkite, kad jums vis tiek reikia apsaugos realiuoju laiku, kurią gali suteikti veiksminga antivirusinė programa.
Paleiskite automatinį taisymo įrankį

2 būdas. Paleiskite SFC ir DISM

Sutvarkykite tai dabar! Sutvarkykite tai dabar!
Norint sutvarkyti sugadintą sistemą, reikės įsigyti licencijuotą Fortect Mac Washing Machine X9 programos versiją.

Sisteminių failų sugadinimą galimą patikrinti ir naudojant jau pačioje sistemoje esančias komandas. Tą padarysite atlikdami šiuos veiksmus:

 • „Windows“ paieškoje įveskite cmd,
 • dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Command Prompt rezultatą ir pasirinkite Run as administrator,
  Paleiskite CMD administratoriaus teisėmis
 • kai atidaromas naujas langas, įklijuokite šią komandą ir paspauskite Enter:
  sfc /scannow
  Paleiskite SFC nuskaitymą
 • palaukite, kol bus baigtas nuskaitymas,
 • jei nuskaitymas baigiasi klaida (dažniausiai „Windows Resource Protection found corrupt files but was unable to fix some of them.“), nukopijuokite ir įklijuokite šias komandas, po kiekvienos paspausdami Enter:
  DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
  DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
  DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
 • iš naujo paleiskite kompiuterį.

3 būdas. Naudokite „Microsoft“ siūlomą „Autoruns“ programą

Deja, užduočių tvarkyklė (ang. Task Manager) nesuteikia pakankamai funkcijų, leidžiančių tiksliai nustatyti tam tikrų failų paleidimo vietas. Laimei, paprasta „Microsoft“ siūloma programa gali išspręsti šią problemą ir padėti pašalinti paleisties elementą iš sistemos. Jums net nereikia jos įdiegti – tiesiog pasirinkite tinkamą „Windows“ versiją:

 • atsisiųskite „Autoruns for Windows“oficialios svetainės,
  Naudokite „Microsoft“ siūlomą „Autoruns“ programą
 • eikite į aplanką, į kurį failas buvo atsisiųstas (pagal numatytuosius nustatymus – Downloads),
 • dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Zip failą ir pasirinkite Extract to Autoruns ir eikite į išgautą aplanką,
  Išskleiskite „Autoruns“ zip failą
 • pasirinkite tinkamą versiją: Autoruns.exe, jei naudojate 32 bitų „Windows“, arba pasirinkite Autoruns64.exe, jei naudojate 64 bitų OS,
 • dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tinkamą EXE failą ir pasirinkite Run as administrator,
  Paleiskite „Autoruns“ administratoriaus teisėmis
 • jei rodomas UAC, spustelėkite Yes,
 • sutikite su License Terms,
 • atidarę „Autoruns“, Filter juostoje įveskite winscomrssrv – įrašas turėtų būti parodytas iš karto,
  Ieškokite winscomrssrv naudodamiesi Filter
 • dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įrašą ir pasirinkite Delete.
  Ištrinkite winscomrssrv paleisties įrašą

Jei ir toliau kyla paleidimo klaidų, peržiūrėkite ir ištrinkite šiuos failus, vėlgi naudodami „Autoruns“:

 • startupchecklibrary
 • srvhost.

Ištaisykite klaidas automatiniu būdu

sauguspc.lt komanda stengiasi padaryti viską, jog vartotojams pateiktų geriausius kompiuterio klaidų šalinimo sprendimus. Jei nenorite švaistyti laiko mėgindami išpręsti problemas rankiniu būdu, naudokite tam sukurtą programinę įrangą. sauguspc.lt profesionalų komanda išmėgino ir patvirtino visus mūsų rekomenduojamus produktus. Klaidų šalinimui bei taisymui galite naudoti šias programas:

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
atstatymo programą Laimės
garantija
nelauk!
Parsisiųsk
atstatymo programą Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su OS X
Vis dar kyla problemų?
Jei jums nepavyko išspręsti klaidos naudojant FortectMac Washing Machine X9, susisiekite su mūsų ekspertais. Prašome pateikti visas detales ir smulkmenas, padėsiančias mums geriau suprasti iškilusią problemą.
Fortect - patentuota ir specializuota Windows taisymo programa. Ji ištirs sugedusį kompiuterį ir pateiks diagnozę. Programa patikrins visus sistemos failus, dinamines bibliotekas ir registro raktus, kuriuos pažeidė pavojingos programos.Mac Washing Machine X9 - tai patentuota programa, skirta Mac OS X sistemos taisymui. Jos paskirtis - surasti kompiuterio gedimo priežastį ir jį sutaisyti. Programa ištirs kompiuterio sistemos failus ir registrų raktus ir aptiks gedimus.
Ši patentuota kompiuterio taisymo programa naudoja duombazę, turinčią virš 25 milijonų komponentų. Jos pagalba programa gali pakeisti bet kurį sugadintą ar vartotojo kompiuteryje neegzistuojantį failą.
Aptiktų kompiuterio gedimų bei virusų šalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Fortect programos versija.Aptiktų kompiuterio gedimų bei virusų šalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Mac Washing Machine X9 programos versija.

Neleiskite svetainėms, ISP ir kitoms šalims jūsų šnipinėti

Jeigu siekiate likti anonimiški ir nenorite, kad ISP bei vyriausybė jus šnipinėtų, rekomenduojame naudoti VPN programą. Ši programa leis jums prisijungti prie interneto ir likti visiškai anonimišku, tokiu būdu užkertant kelią stebėjimo priemonėmis, reklamoms bei kitam pavojingam turiniui. Private Internet Access VPN programa taip pat yra svarbi kai kalbame apie vartotojų privatumą. Internetinio šnipinėjimo įrankiai, tokie kaip slapukai, gali būti naudojami ne tik socialinėse platformose ir informacinėse svetainėse.

Greitai atkurkite prarastus duomenis

Naudojantis kompiuteriu visuomet gali atsitikti nenumatytų problemų: jis gali išsijungti dėl elektros energijos tiekimo nutraukimo, ekrane gali pasirodyti mėlynas mirties langas, jusų kompiuterį taip pat gali užpulti kenkėjiška programa arba virusas, gebantis sugadinti Windows sistemą bei užkoduoti joje laikomus duomenis naudojant šifravimo algoritmą tam, kad vėliau būtų galima prašyti išpirkos.

Duomenų atkūrimui skirta programinė įranga yra pagrindinis pasirinkimas, galintis padėti atkoduoti užšifruotus failus. Data Recovery Pro yra duomenų atkūrimui skirta programa, kuri skenuoja kietąjį diską ir išsko diske esančių ištrintų failų darbinių kopijų. 

 

Apie autorių
Lucia Danes
Lucia Danes - Kibernetinio saugumo tyrėja

Liucija Danes yra tinklalapio SaugusPC naujienų redaktorė. Jos žinių troškimas verčia ją keliauti ir dalyvauti įvairiose renginiuose ir konferencijose, kuriose dalinamasi naujausiomis kibernetinio saugumo žiniomis bei tendencijomis.

Susisiekite su Lucia Danes
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis

Ką galite papildyti apie problemą: "Kaip pašalinti „Wincomrssrv.dll“ klaidą iš „Windows 10“?"