Kaip paspartinti savo kompiuterio darbą?

Klausimas

Problema: Kaip paspartinti savo kompiuterio darbą?

Naudoju savo kompiuterį maždaug metus ir manau, kad jis vis dar ganėtinai naujas. Ar ne? Nepaisant to, dėl kažkokių priežasčių jis labai lėtai veikia ir gana dažnai užstringa. Aš įtariu, kad tai gali būti susiję su vietos trūkumu kietąjame diske ar kažkas panašaus. Gal galite patarti, kaip galėčiau pagerinti jo darbą?

Patvirtintas atsakymas

Yra labai daug veiksnių, kurie gali įtakoti jūsų kompiuterio darbo našumą. Savaime aišku, kad naujas kompiuteris tuščias, tvarkingas ir optimizuotas, tačiau kuo ilgiau jūs jį naudojate, tuo daugiau duomenų jame yra saugoma. Deja, bet dažnai daugumą duomenų, saugomų kompiuteriuose, galima pavadinti šiukšlėmis, pavyzdžiui, laikini internetiniai duomenys, užsilikę jau pašalintų programų komponentai, dublikatai ir t.t Taigi, vos tik pradėję naudotis savo kompiuteriu, turėtumėte užtikrinti tinkamą jo priežiūrą.

Veiksmai, kurių reikėtų imtis norint padidinti kompiuterio našumą:

Optimizuokite dabar! Optimizuokite dabar!
Norėdami atkurti maksimalų savo kompiuterio našumą, įsigykite licencijuotą Fortect Mac Washing Machine X9 programinės įrangos versiją.

Pateiksime jums keletą patarimų, kurie gali jums padėti priversti savo kompiuterį veikti kaip naują. Visų pirma, įsitikinkite, kad turite pakankamai laiko išsiaiškinti visus įmanomus būdus kaip galima pagreitinti savo kompiuterį, o tada galime pradėti:

 1. Išvalykite savo kompiuterį. Norint optimizuoti kompiuterį virų pirma turėtumėte atlaisvinti vietos diske. Kaip ir minėjote savo laiške, įtariate, kad jūsų kompiuteris veikia lėtai dėl to, kad jame likę itin mažai vietos. Tokiu atveju reikėtų pradėti nuo nereikalingų failų ir pasenusių registrų paieškos. Įvairaus šlamšto galima prisirinkti ne tik siunčiantis ir diegiant tam tikrus duomenis į savo kompiuterį, bet taip pat ir naršant internete ar net tikrinant elektroninius laiškus. Taigi, norėdami atlaisvinti vietos diske, jūs turite:
  Atidaryte ‘Start menu’ → ‘All Programs’ → Accessories → ‘System Tools’ → ‘Disk Cleanup’

  Kita jūsų kompiuterio sulėtėjimo priežastis gali būti failų dublikatų perteklius. Dažnai žmonės įsirašę vienokią ar kitokią programą, kurios po to nenaudoja, pamiršta apie ją ir vėliau dar kartą ją įsirašo. Be to, Windows OS (dažniausiai Windows 7) automatiškai sukuria failų dublikatus, todėl galite tik įsivaizduoti kiek pasikartojančių failų gali būti jūsų kompiuteryje. Taigi, siekiant optimizuoti savo kompiuteryje, visus failų ir programų dublikatus turėtumėte pašalinti.

 2. Suraskite ir pašalinkite visas programas, kurių jau ilgą laiką nenaudojote. Siekiant padidinti kompiuterio efektyvumą, turite kuo geriau išvalyti kompiuterio operacinę sistemą. Spėjame, kad jūsų kompiuteris yra pilnas programinės įrangos, kurios niekas nenaudojo ilgą laiką. Tokios programos dažniausiai veikia sistemos fone ir, savaime aišku, užima daug vietos. Jeigu iki šiol niekada nešalinote nereikalingų programų, tada greičiausiai labai nustebsite pamatę, kiek daug programų tyliai slepiasi jūsų kompiuteryje. Jeigu norite pamatyti programų sąrašą, tuomet atlikte šiuos veiksmus:

  Atsidarykite ‘Start menu’ → Control Panel → Add/Remove Programs (Windows XP)
  Atsidarykite ‘Start menu’ → ‘Control Panel’ → ‘Programs’ → ‘Programs and Features’ (Windows 7 ir Vista)

  Kai susirasite visų programų sąrašą, po vieną patikrinkite jas visas ir pašalinkite tas, kurios jau tikrai nebėra reikalingos.

 3. Defragmentuokite kompiuterio kietąjį diską. Šis procesas yra itin reikšimingas norint išlaikyti kompiuterio našumą. Failų įrašymas, keitimas ir naikinimas kompiuteryje gali defragmentuoti failus ir sulėtinti jūsų kompiuterį, nes norint jį atidaryti, jūsų kompiuteriui gali tekti atidaryti keleta vietų. Pasak specialistų, nuolatiniai kompiuterių vartotojai turėtu defragmenuoti kietąjį diską kas savaitę, tuo tarpu tie, kurie mažiau naudojasi kompiuteriu – bent jau kas mėnesį. Turėkite omenyje, kad defragmentavimas – tai nėra procesas, kurį galima atlikti rankiniu būdu. Tam jums prireiks specialiai tam skirtos programinės įrangos.
 4. Pašalinkite netinkamus registrus, o tai toli gražu nėra tokia lengva užduotis, kokia gali iš pradžių atrodyti. Nors registrus galima sutvarkyti rankiniu būdu, tokiu būdu stipriai rizikuojate sugadinti svarbias programas. Visų pirma, norėdami pašalinti pažeistus registrus, visų pirma turite sužinoti, kurie iš jų yra pažeisti, o tada atsidaryti Windows Registry Editor (atsidarykite ‘Start menu’, į paieškos laukelį įveskite ‘regedit’ ir paspauskite ‘Enter’). Suraskti pažeistus registrus ir visus juos pašalinkite.
 5. Suraskite programas, kurios pradeda veikti automatiškai vos tik įsijungiate kompiuterį. Dauguma proframinės įrangos įrašymo metu įsirašo Windows paleidimo sistemoje, o tai reiškia, kad tam tikra programa bus paleista kartu su Windows. Tokios programos užima daug RAM vietos ir ženkliai sulėtina kompiuterį. Taigi, jeigu siekiate pagreitinti savo kompiuterį, atlikite šiuos veiksmus:

  Atidaykite ‘Start menu’ → įrašykite ‘msconfig’ → eikite į Startup tab → Nužymėkite visas programas, kurių kasdien tikrai nenaudojate.
  Jeigu naudojate Windows Vista arba 7, eikite į ‘Start menu‘ → ‘All Programs’ → ‘Startup’ ir padarykite su nenaudojamomis programimis tą patį.

 6. Patikrinkite, ar jūsų kompiuteryje nėra kenksmingų programų. Nėra jokių abejonių, kad pavojingos programos naudoja kompiuterio resursus ir gali itin jį sulėtinti. Deja, bet rankiniu būdu neįmanoma patikrinti, ar jūsų kompiuteryje slepiasi nors viena pavojinga programa, todėl reikėtų įsirašyti patikimą antivirusinę programą.
 7. Aktyvinkite Windows ReadyBoost. Windows 7 ir Vista operacinės sistemos turi integruotą įrankį, kuris leidžia USB išorinį kietąjį diską naudoti kaip kompiuterio kietojo disko atmintį ir tokiu būdu pagerina kompiuterio našumą.

  Siekiant paleisti šį įrankį, turite:

  Atidaryti ‘Start menu’ → ‘Computer’ → Right click on the drive you want to use for ReadyBoost.
  Pasirinkti ‘Properties’ → ‘ReadyBoost tab’
  Atsidariuame lange priskirkite arba dalį arba visą programos dalį, reikiamą ReadyBoost paleidimui.

Kaip automatiškai optimizuoti kompiuterį?

Optimizuokite dabar! Optimizuokite dabar!
Norėdami atkurti maksimalų savo kompiuterio našumą, įsigykite licencijuotą Fortect Mac Washing Machine X9 programinės įrangos versiją.

Nors kai kuriuos iš anksčiau išvardintų veiksmų galite atlikti rankiniu būdu, yra bent jau keletas priežasčių, kodėl jūs turėtumėte saco kompiuterį optimizuoti automatiškai. Tam mes rekomenduojame naudoti Reimage, RegCure Pro arba PC Health Advisor. Visų pirma, tokiu būdu sutaupysite daug laiko. Be to, užtikrinsite, kad programa nustatys tikslią kompiuterio sulėtėjimo priežastį ir ją pašalins. Galiausiai, išvengsite žalos, kuri gali būti padaryta kitoms programoms rankiniu būdu bandant optimizuoti savo kompiuterį.

Optimizuok sistemą ir padidink jos efektyvumą

Optimizuokite kompiuterį dabar! Jei nenorite analizuoti savo kompiuterio savarankiškai ir vargti bandant surasti jo sulėtėjimo priežastis, galite pasitelkti žemiau pateiktas kompiuterio optimizavimo programas. sauguspc.lt komanda išbandė kiekvieną jų ir įsitikino, jog jos iš tiesų pagerina kompiuterio darbą. Pasirinkite vieną iš siūlomų programų ir optimizuokite sistemą vos vienu pelės paspaudimu:

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
kompiuterio optimizavimo programą Laimės
garantija
nelauk!
Parsisiųsk
kompiuterio optimizavimo programą Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su OS X
Problema išliko?
Jei nesate patenkinti Fortect programa ir manote, jog jai nepavyko pagerinti kompiuterio efektyvumo, susisiekite su mumis! Maloniai prašome pateikti visas detales, susijusias su iškilusia problema.
Fortect - patentuota ir specializuota Windows taisymo programa. Ji ištirs sugedusį kompiuterį ir pateiks diagnozę. Programa patikrins visus sistemos failus, dinamines bibliotekas ir registro raktus, kuriuos pažeidė pavojingos programos.Mac Washing Machine X9 - tai patentuota programa, skirta Mac OS X sistemos taisymui. Jos paskirtis - surasti kompiuterio gedimo priežastį ir jį sutaisyti. Programa ištirs kompiuterio sistemos failus ir registrų raktus ir aptiks gedimus.
Ši patentuota kompiuterio taisymo programa naudoja duombazę, turinčią virš 25 milijonų komponentų. Jos pagalba programa gali pakeisti bet kurį sugadintą ar vartotojo kompiuteryje neegzistuojantį failą.
Aptiktų kompiuterio gedimų bei virusų šalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Fortect programos versija.Aptiktų kompiuterio gedimų bei virusų šalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Mac Washing Machine X9 programos versija.

Neleiskite svetainėms, ISP ir kitoms šalims jūsų šnipinėti

Jeigu siekiate likti anonimiški ir nenorite, kad ISP bei vyriausybė jus šnipinėtų, rekomenduojame naudoti VPN programą. Ši programa leis jums prisijungti prie interneto ir likti visiškai anonimišku, tokiu būdu užkertant kelią stebėjimo priemonėmis, reklamoms bei kitam pavojingam turiniui. Private Internet Access VPN programa taip pat yra svarbi kai kalbame apie vartotojų privatumą. Internetinio šnipinėjimo įrankiai, tokie kaip slapukai, gali būti naudojami ne tik socialinėse platformose ir informacinėse svetainėse.

Duomenų atkūrimo programos gali padėti atgauti prarastus failus

Duomenų atkūrimo programa gali pagelbėti, kai norite atkurti savo failus. Net ir ištrynus failą, jis nepranyksta visiškai, kadangi jis vis tiek išlieka kietąjame diske, kol vietoj jo nėra įrašyti nauji duomenys. Data Recovery Pro yra atkūrimo programa, galinti surasti ištrintų failų kopijas jūsų įrenginio standžiajame diske. Naudodamiesi šiuo įrankiu išvengsite vertingų dokumentų praradimo, įskaitant nuotraukas, vaizdo įrašus, darbui skirtus failus ir daug kitų.

Apie autorių
Olivia Morelli
Olivia Morelli - PC ir Mac kompiuterių ekspertė

Olivija Moreli - jauna, tačiau įžvalgi IT ekspertė, šiuo metu universitete siekianti programų sistemų bakalauro laipsnio. Ją labiausiai domina kibernetinio saugumo tema, tačiau gilių žinių apie kompiuterių tinklus, programinę bei techninę kompiuterio įrangą dėka Olivija ras būdą pašalinti bet kokią PC arba Mac kompiut...

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis

Ką galite papildyti apie problemą: "Kaip paspartinti savo kompiuterio darbą?"