Kaip pataisyti blogai veikiantį Windows ekraną?

Problema: Panašu, kad mano Windows 10 kompiuteris išprotėjo. Ekrano vaizdas pats savaime tai prisiartina, tai nutolsta. Toks reiškinys dažniausiai tęsiasi kokią minutę ar dvi, bet yra pasitaikę ir atvejų, kada tai truko daugiau nei 5 minutes. Kai ekranas veikia tokiu principu, negaliu užsiimti jokia rimtesne veikla, tokia kaip elektroninė bankininkystė, nes bijau, kad ekranas vėl ims „siautėti.” Kartais naudojuosi kompiuteriu ilgiau nei pusdienį ir ši problema neatsiranda, tačiau dažniausiai šis varginantis fenomenas prasideda vos tik įjungus kompiuterį. Bandžiau atnaujinti vaizdo plokštę, tačiau jokio progreso nepastebėjau. Būčiau labai dėkingas už jūsų pagalbą.

Patvirtintas atsakymas

Prisiartinantis Windows ekranas gali būti susijęs su jutiklinio kilimėlio gedimu. Keletas žmonių taip pat informavo, kad kartu su šiuo reiškinio atsiradimu pastebėjo ir savarankišką programų įsijunginėjimą ir išsijunginėjimą. Vis dėlto, reikėtų pabrėžti, kad pastarasis sistemos funkcionavimas labai primena tokį, kuris atsiranda kai į sistemą patenka kenksminga programa. Savarankiškai judantis kompiuterio žymeklis bei įsijungiančios programos gali reikšti, kad hakeriai sugebėjo nuotoliniu būdu prisijungti prie jūsų kompiuterio. Nors ne visada tokios ir panašios ekrano problemos reiškia, kad į jūsų kompiuteris užsikrėtė virusu, žinojimas ir atsargumas yra svarbūs veiksniai, leidžiantys užtikrinti tinkamą kibernetinę apsaugą.

1 Būdas. Atnaujinkite arba iš naujo įsirašykite jutiklinę tvarkyklę

Vienas iš Windows 10 sistemos privalumų yra tas, kad ji sugeba aptikti ir įrašyti trūkstamas tvarkykles automatiškai. Šiuo konkrečiu atveju, kada jums reikia tvarkyklę įdiegti rankiniu būdu, atsidarykite oficialią Microsoft svetainę, suraskite tvarkyklės versiją, kuri yra tinkama jūsų operacinės sistemos tipui, ir atsisiųskite naujausią jutiklinės tvarkyklės paketą. Kai užbaigsite atsisiuntimo ir įrašymo procesus, perkraukite sistemą. Apačioje taip pat pateiksime paaiškinimą, kaip reikėtų atnaujinti žymeklio įrenginius:

  1. Paspauskite Windows mygtuką ir įveskite Device Manager.
  2. Eikite į Mouse and pointing devices du kartus ant šios parinkties spustelėjant. Čia turėtumėte matyti visus įrenginius, kurie yra atsakingi už tinkamą kompiuterio pelės ir su ja susijusių įrenginių funkcionavimą. Dešiniu pelės klavišu spustelėkite ant reikiamo įrenginio ir suraskite Update Driver Software…
  3. Dabar pasirinkite vieną iš dviejų parinkčių:
  • Search automatically for updated driver software
  • Browse my computer for driver software

Pasirinkite vieną iš variantų ir sekite nurodymus.

2 Būdas. Atlikite trikčių diagnostiką ir šalinimą bei patikrinkite sistemą dėl kenksmingų programų

Sutvarkykite tai dabar!
Norint sutvarkyti sugadintą sistemą, reikės įsigyti licencijuotą Fortect programos versiją.

Trikčių diagnostika ir šalinimas (angl. Troubleshooting) funkcija yra pasiekiama įrankių juostoje. Jums tereikia spustelėti Start arba Windows mygtuką tam, kad ją surastumėte. Be to, rekomenduojame patikrinti sistemą su Fortect programa. Ji kruopščiai patikrins kompiuterį ir pašalins visus piktybinius failus.

Ištaisykite klaidas automatiniu būdu

sauguspc.lt komanda stengiasi padaryti viską, jog vartotojams pateiktų geriausius kompiuterio klaidų šalinimo sprendimus. Jei nenorite švaistyti laiko mėgindami išpręsti problemas rankiniu būdu, naudokite tam sukurtą programinę įrangą. sauguspc.lt profesionalų komanda išmėgino ir patvirtino visus mūsų rekomenduojamus produktus. Klaidų šalinimui bei taisymui galite naudoti šias programas:

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
atstatymo programą Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows
Vis dar kyla problemų?
Jei jums nepavyko išspręsti klaidos naudojant Fortect, susisiekite su mūsų ekspertais. Prašome pateikti visas detales ir smulkmenas, padėsiančias mums geriau suprasti iškilusią problemą.
Fortect - patentuota ir specializuota Windows taisymo programa. Ji ištirs sugedusį kompiuterį ir pateiks diagnozę. Programa patikrins visus sistemos failus, dinamines bibliotekas ir registro raktus, kuriuos pažeidė pavojingos programos.
Ši patentuota kompiuterio taisymo programa naudoja duombazę, turinčią virš 25 milijonų komponentų. Jos pagalba programa gali pakeisti bet kurį sugadintą ar vartotojo kompiuteryje neegzistuojantį failą.
Aptiktų kompiuterio gedimų bei virusų šalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Fortect programos versija.

Neleiskite svetainėms, ISP ir kitoms šalims jūsų šnipinėti

Jeigu siekiate likti anonimiški ir nenorite, kad ISP bei vyriausybė jus šnipinėtų, rekomenduojame naudoti VPN programą. Ši programa leis jums prisijungti prie interneto ir likti visiškai anonimišku, tokiu būdu užkertant kelią stebėjimo priemonėmis, reklamoms bei kitam pavojingam turiniui. Private Internet Access VPN programa taip pat yra svarbi kai kalbame apie vartotojų privatumą. Internetinio šnipinėjimo įrankiai, tokie kaip slapukai, gali būti naudojami ne tik socialinėse platformose ir informacinėse svetainėse.

Greitai atkurkite prarastus duomenis

Naudojantis kompiuteriu visuomet gali atsitikti nenumatytų problemų: jis gali išsijungti dėl elektros energijos tiekimo nutraukimo, ekrane gali pasirodyti mėlynas mirties langas, jusų kompiuterį taip pat gali užpulti kenkėjiška programa arba virusas, gebantis sugadinti Windows sistemą bei užkoduoti joje laikomus duomenis naudojant šifravimo algoritmą tam, kad vėliau būtų galima prašyti išpirkos.

Duomenų atkūrimui skirta programinė įranga yra pagrindinis pasirinkimas, galintis padėti atkoduoti užšifruotus failus. Data Recovery Pro yra duomenų atkūrimui skirta programa, kuri skenuoja kietąjį diską ir išsko diske esančių ištrintų failų darbinių kopijų. 

 

Apie autorių
Julie Splinters - Kompiuterių optimizavimo specialistė

Kompiuterių optimizavimas - tai Julijos Splinters sritis. Ar tai būtų lėtai veikiantis išmanusis telefonas, ar Windows, Mac arba Linux operacinę sistemą palaikantis kompiuteris, ji vos per kelias minutes suras problemą bei tinkamą jos šalinimo būdą.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis

Ką galite papildyti apie problemą: "Kaip pataisyti blogai veikiantį Windows ekraną?"