Kaip pataisyti “Operating system not found” klaidos žinutę Windows 10 sistemoje?

Problema: Sveiki, turiu problemą su savo HP nešiojamu kompiuteriu. Viskas prasidėjo prieš kelias dienas kai įjungus procesas truko kur kas ilgiau nei paprastai, beveik pusvalandį. Tačiau tai tik problemos pradžia nes kitą dieną „Operating system not found“ pasirodė ekrane. Ši klaida atsirado bandant įjungti įrenginį po to kai paleidau pilną sistemos patikrinimą. Ar tai mano kaltė? Ko galiu imtis, kad tai ? Žinutė toliau kartojasi įjungiant kompiuterį.

Patvirtintas atsakymas

Rinkitės komandos eilutės funkcijąIšskleidus išplėstinius pasirinkimus atidarykite komandinės eilutės funkciją, kad galėtumėte įrašyti reikiamas komandas ir jas paleisti.

„Operating system not found“ klaidos langas pasirodo įjungiant kompiuterį ir trukdo įrenginio operacinei sistemai pasileisti kaip priklauso. Tokia frazė arba kitaip formuluojama klaida susijusi su operacine sistema pasirodo juodame ekrano fone ir yra ne tik erzinanti problema. Kompiuterio naudotojai negali įjungti savo kompiuterio ir naudotis jo funkcijomis.

Tokia sistemos žinutė gąsdina vartotojus ir kelia daugiau klausimų, bet „Operating system not found“ yra gan dažnas sutrikimas, kurį gali sukelti įvairūs gedimai. Vienas jų yra pagrindinių įvesties ir išvesties sistemos įrenginių neaptikimas sistemoje ar kietojo disko problemos.

Taip pat „Operating system not found“ klaida pasirodo ekrane kai pagrindiniai kietojo disko nustatymai susiję su kompiuterio įjungimu yra netinkamai įvesti. Dažnai trečiųjų šalių programos, disko problemos ar net kompiuterio virusai gali sukelti tokias problemas, kurios iššaukia klaidos langą teigiantį, jog operacinė sistema neaptikta.

„Operating system not found“ klaidos žinutė

„Operating system not found“ klaidos žinutė gali skirtis, priklausomai nuo kieikvieno naudotojo ir problemos priežasties.

Setup did not find any hard drives installed on your computer.

Missing Operating System

Operating system not found.

„Operating system not found“ klaida gąsdina naudotojus nes neaptinkama operacinė sistema sukelia riziką kompiuteryje esantiems failams, svarbiai informacijai. Tačiau susidūrę su tokia klaida galite nurimti, nes jūsų informacija yra saugi ir įrenginyje esantys failai saugūs. Taip pat, šią problemą galima išspręsti ir tam, mes pateikiame net kelis būdus.

Galimi „Operating system not found“ klaidos pašalinimo metodai

Įvairios problemos gali iššaukti šią „Operating system not found“ klaidą, tad ir sprendimo būdai keičiasi pagal konkrečią priežastį. Jei tai yra kompiuterinio viruso sukelta sistemos problema, geriausias metodas yra pilnas patikrinimas naudojantis antivirusine programa. Tokie įrankiai kaip Fortect gali surasti įvairias sistemos problemas, virusus, kenkėjiškas programas are net identifikuoti konkrečius failus, kurie yra sugadinti ar kitaip paveikti. Tokiu metodu galite sutvarkyti pagrindines priežastis ir pamiršti apie „Operating system not found“ klaidos langą.

Pataisykite įrenginio paleidimo funkciją

Sutvarkykite tai dabar!
Norint sutvarkyti sugadintą sistemą, reikės įsigyti licencijuotą Fortect programos versiją.
 • Šiam metodui reikalingas išorinis įrenginys, kuriame yra Windows versija.
 • Paleiskite „Operating system not found“ rodantį įrenginį ir paspauskite bet kurį mygtuką, kad kompiuteris pasileistų naudojantis išoriniu įrenginiu.
 • Pasirinkite visus reikiamus nustatymus kai tik pasirodys Windows nustatymų langas.
 • Paspauskite Repair your PC is pasirinkite Troubleshoot metodą.
  Pasirinkite funkciją
 • Išplėstinių nustatymų lange rinkitės Command Prompt ir įrašykite toliau einančias komandas. Po kiekvienos spauskite Enter or po visų procesų nepamirškite perkrauti kompiuterio:
 • bootrec.exe /fixmbr
  bootrec.exe /fixboot
  bootrec.exe /rebuildbcd
  Rinkitės komandos eilutės funkciją

Įgalinkite arba išjunkite UEFI saugų paleidimą

Klaida pranešanti apie neaptinkamą operacinę sistemą gali būti iššaukiama problemų su UEFI sistema. Didžioji dalis Windows 10 įrenginių turi įgalintą saugaus paleidimo funkciją, tad kompiuteris gali būti paleidžiamas tik naudojantis UEFI metodą. Jei tai ir yra problema, jums reikia pakeisti saugaus paleidimo nustatymus:

 • Paspauskite įjungimo mygtuką ir paspauskite F2, kad atidarytumėte perkrovimo menu.
 • Tada pasirinkite Security sektorių ir išjunkite Secure boot funkciją.
 • Po to, pasirinkę išplėstinius nustatymus ieškokite System Configuration opcijos.
 • Nustatykite CSM Boot kaip perkrovimo metodą.
  Įjungimo funkcijos
 • Po to spauskite F10 klaviatūroje, kad išsaugotumėte pakeitimus.
 • Galiausiai pasirinkite F12 ir nustatykite kokiu būdu sistema bus paliesta iš naujo.

Aktyvuokite Windows pertvarką

Sutvarkykite tai dabar!
Norint sutvarkyti sugadintą sistemą, reikės įsigyti licencijuotą Fortect programos versiją.

Šiam metodui taip pat reikalinga Windows versija išoriniame įrenginyje.

 • Pabandykite įjungti įrenginį ir prijunkite išorinę laikmeną.
 • Paspauskite bet kurį klaviatūros mygtuką, kad sistema galėtų užsikrauti naudojantis išoriniu įrenginiu.
 • Nustatykite reikiamus kalbos, įvesties nustatymus. Spauskite Next/Kitas.
 • Pasirinkite Repair your PC or ekrane pasirinkite Troubleshoot.
  Pasirinkite funkciją
 • Atidarykite Command Prompt funkciją ir įrašykite diskpart komandinėje eilutėje, spauskite Enter.
 • Tada įrašykite list disk ir disk n, list volume. Po kiekvieno spauskite Enter.
  Rinkitės komandos eilutės funkciją
 • Aktyvuokite reikalingą metodą įrašydami active komandos eilutėje ir paspauskite Enter.
 • Viską uždarę, perkraukite įrenginį.

Ištaisykite klaidas automatiniu būdu

sauguspc.lt komanda stengiasi padaryti viską, jog vartotojams pateiktų geriausius kompiuterio klaidų šalinimo sprendimus. Jei nenorite švaistyti laiko mėgindami išpręsti problemas rankiniu būdu, naudokite tam sukurtą programinę įrangą. sauguspc.lt profesionalų komanda išmėgino ir patvirtino visus mūsų rekomenduojamus produktus. Klaidų šalinimui bei taisymui galite naudoti šias programas:

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
atstatymo programą Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows
Vis dar kyla problemų?
Jei jums nepavyko išspręsti klaidos naudojant Fortect, susisiekite su mūsų ekspertais. Prašome pateikti visas detales ir smulkmenas, padėsiančias mums geriau suprasti iškilusią problemą.
Fortect - patentuota ir specializuota Windows taisymo programa. Ji ištirs sugedusį kompiuterį ir pateiks diagnozę. Programa patikrins visus sistemos failus, dinamines bibliotekas ir registro raktus, kuriuos pažeidė pavojingos programos.
Ši patentuota kompiuterio taisymo programa naudoja duombazę, turinčią virš 25 milijonų komponentų. Jos pagalba programa gali pakeisti bet kurį sugadintą ar vartotojo kompiuteryje neegzistuojantį failą.
Aptiktų kompiuterio gedimų bei virusų šalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Fortect programos versija.

Neleiskite svetainėms, ISP ir kitoms šalims jūsų šnipinėti

Jeigu siekiate likti anonimiški ir nenorite, kad ISP bei vyriausybė jus šnipinėtų, rekomenduojame naudoti VPN programą. Ši programa leis jums prisijungti prie interneto ir likti visiškai anonimišku, tokiu būdu užkertant kelią stebėjimo priemonėmis, reklamoms bei kitam pavojingam turiniui. Private Internet Access VPN programa taip pat yra svarbi kai kalbame apie vartotojų privatumą. Internetinio šnipinėjimo įrankiai, tokie kaip slapukai, gali būti naudojami ne tik socialinėse platformose ir informacinėse svetainėse.

Greitai atkurkite prarastus duomenis

Naudojantis kompiuteriu visuomet gali atsitikti nenumatytų problemų: jis gali išsijungti dėl elektros energijos tiekimo nutraukimo, ekrane gali pasirodyti mėlynas mirties langas, jusų kompiuterį taip pat gali užpulti kenkėjiška programa arba virusas, gebantis sugadinti Windows sistemą bei užkoduoti joje laikomus duomenis naudojant šifravimo algoritmą tam, kad vėliau būtų galima prašyti išpirkos.

Duomenų atkūrimui skirta programinė įranga yra pagrindinis pasirinkimas, galintis padėti atkoduoti užšifruotus failus. Data Recovery Pro yra duomenų atkūrimui skirta programa, kuri skenuoja kietąjį diską ir išsko diske esančių ištrintų failų darbinių kopijų. 

 

Apie autorių
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis - IT specialistas

Linas Kiguolis yra kvalifikuotas IT specialistas, mėgstantis dalintis savo žiniomis apie Windows bei Mac operacinių sistemų problemas. Lino įžvalgos neretai padeda kitiems SaugusPC komandos nariams greičiau surasti tinkamus sprendimus puslapio lankytojų problemoms spręsti.

Susisiekite su Linas Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis

Ką galite papildyti apie problemą: "Kaip pataisyti “Operating system not found” klaidos žinutę Windows 10 sistemoje?"