Kaip prailginti nešiojamojo kompiuterio baterijos veikimo laiką?

Problema: Mano nešiojamojo kompiuterio, kuriam maždaug vieni metai ir manau, kad baterija per greit išsikrauna. Galbūt galite patarti, kaip bent šiek tiek prailginti baterijos veikimo laiką?

Patvirtintas atsakymas

Nešiojamų kompiuterių atsiradimas suteikė žmonėms daug patogumų jeigu lygintume su personaliniais kompiuteriais. Nepaisant to, nešiojamųjų kompiuterinį baterijos dažniausiai išsikraunu pačiu netinkamiausiu metu, pavyzdžiui, kai jums būtinai reikia nusiųsti svarbų darbą savo mokytojui, kai važiuojant autobusu žiūrite įdomų filmą, kai turite rodyti Power Point pristatymą pamokos metu ar kitu svarbiu momentu, kai su savimi neturite maitinimo adapterio arba kai šalia nėra maitinimo lizdo. Žinoma, baterijos pasenta ir dėl to sulėtėja, tačiau yra keletas būdų, kuriuos turint omenyje ir taikant savo kompiuteryje jūs galite bent šiek tiek prailginti savo kompiuterio baterijos veikimo laiką.

Patarimai, kurie padės jums prailginti kompiuterio baterijos veikimo laiką:

 1. Jeigu su savimi turite maitinimo adapterį ir maitinimo lizdą, kraukite savo kompiuterį tol, kol jums nėra būtinybės jo atjungti. Taip visada palaikysite jį pilnai įkrautą. Žinoma, kad galėtumėte tai padaryti, tiek namuose, tiek darbe, tiek mokykloje ar kitoje vietoje, kurioje praleidžiate daug laiko turite turėti nešiojamojo kompiuterio įkroviklį, todėl rekomenduojame turėti nors vieną atsarginį.

  PASTABA: visuomenėje plačiai paplitusi nuomonė, kad laikant nešiojamąjį kompiuterį įjungtą į maitinimo lizdą palaipsniui sutrumpina baterijos veikimo laiką. Tai MITAS. Ličio baterijos, kurias naudoja modernūs nešiojamieji kompiuteriai yra kraunami tol, kol baterija visiškai įsikrauna, o po ji tik palaikoma. Taigi, jeigu laikysite savo nešiojamąjį kompiuterį visada įkrautą iki galo, sumažinsite riziką, kad jis išsikraus pačiu netinkamiausiu metu.

 2. Norint prailginti nešiojamojo kompiuterio baterijos veikimo laiką, pirmiausia reikėtų pagalvoti, kas sunaudoja energijos daugiausiai. Žinoma, galime iš karto atsakyti, kad pagrindinis energijos žudikas yra ekranas arba, tiksliau, jo apšvietimas, todėl norint sutaupyti baterijos energiją reikėtų ekrano ryškumą nustatyti iki minimalaus ar bent jau vidutinio. Tą jūs galite padaryti sekdami šiuos veiksmus:
  Eikite į Control Panel → Hardware and Sounds → Power Options → Change Plan Settings.
 3. Be to, pagalvokite apie energiją, kuri yra iššvaistoma, kai jūsų nešiojamasisi kompiuteris yra nenaudojamas. Kaip jau įvardijome, daugiausiai energijos suvartoja modernūs ekranai su LED šoniniu apšvietimu. Taigi, dar vienas dalykas, padėsiantis jums sutaupyti baterijos energiją – tai taupymo režimo aktyvavimas. Kitaip tariant, pakeiskite kompiuterio nustatymus taip, kad jūsų kompiuterio ekranas „užmigtų“ praėjus minutei kai jūs nespustelėti nei vieno mygtuko. Kad pakeistumėte nustatymus, jums reikia:
  Eiti į Control Panel → Hardware and Sounds → Power Options → Change Plan settings → Pasirinkti 1 ar 3 minučių pauzę po kurios kompiuterio ekranas turėtų pereiti į taupymo režimą.
 4. Kitas žingsnis – išjungti nereikalingą aparatinę įrangą, programas bei procesus. Žinoma, kad išjungus „dalykus“, kurie tuo metu nėra itin svarbūs padės prailginti baterijos veikimo laiką, kadangi kiekvienas veikiantis komponentas naudoja didesnį ar mažesnį kiekį energijos.

  Savaime aišku, kad daugiausiai energijos suvartoja aparatinė įranga, pvz.: Wi-Fi ir Bluetooth, nenaudojami įrenginiai, skirti informacijos skaitymui ar įrašymui, grafiniai procesoriai ir t.t. Visų pirma norėdami išjungti tam tikrą aparatinė įrangą, įsitikinkite, kad ji nėra naudojama, o tada per Device Manager deaktyvuokite nenaudojamą įrangą. Lygiai tą patį turėtumėte padaryti su nereikalingomis programomis ir procesais. Taigi, patikrinkite kokios programos veikia sistemos fone ir išjunkite tas, kurių šiuo metu jums nereikia ir kurios nėra būtinos kompiuterio funkcijoms palaikyti. Po to, išjunkite visus nereikalingus procesus, kurie vartoja jūsų nešiojamojo kompiuterio energiją. Paspauskite Ctrl + Alt + Del mygtukus vienu metu ir atsidarykite Task Manager. Suraskite nesvarbius procesus, pavyzdžiui, susijusius su muzikos ar vaizdo grotuvais, paspauskite ant jų su dešiniu pelės klavišu ir pasirinkite ‘Kill Process’. Taigi, jeigu visada prisiminsite ir paisysite šių pagrindinių taisyklių, mes esame įsitikinę, kad jums pavyks bent šiek tiek prailginti savo nešiojamojo kompiuterio baterijos veikimo laiką.

Baigiant norime pridurti, kad taip pat turėtumėte nuolat patikrinti savo kompiuterį su RegCure Pro programa, kuri yra skirta tvarkyklėms atnaujinti, Windows registro duomenims tvarkyti, diskui defragmentuoti ir panašioms užduotims atlikti, kurių atlikimas taip pat gali optimizuoti energijos suvartojimą.

Optimizuok sistemą ir padidink jos efektyvumą

Optimizuokite kompiuterį dabar! Jei nenorite analizuoti savo kompiuterio savarankiškai ir vargti bandant surasti jo sulėtėjimo priežastis, galite pasitelkti žemiau pateiktas kompiuterio optimizavimo programas. sauguspc.lt komanda išbandė kiekvieną jų ir įsitikino, jog jos iš tiesų pagerina kompiuterio darbą. Pasirinkite vieną iš siūlomų programų ir optimizuokite sistemą vos vienu pelės paspaudimu:

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
kompiuterio optimizavimo programą Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows
Problema išliko?
Jei nesate patenkinti Fortect programa ir manote, jog jai nepavyko pagerinti kompiuterio efektyvumo, susisiekite su mumis! Maloniai prašome pateikti visas detales, susijusias su iškilusia problema.
Fortect - patentuota ir specializuota Windows taisymo programa. Ji ištirs sugedusį kompiuterį ir pateiks diagnozę. Programa patikrins visus sistemos failus, dinamines bibliotekas ir registro raktus, kuriuos pažeidė pavojingos programos.
Ši patentuota kompiuterio taisymo programa naudoja duombazę, turinčią virš 25 milijonų komponentų. Jos pagalba programa gali pakeisti bet kurį sugadintą ar vartotojo kompiuteryje neegzistuojantį failą.
Aptiktų kompiuterio gedimų bei virusų šalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Fortect programos versija.

Neleiskite svetainėms, ISP ir kitoms šalims jūsų šnipinėti

Jeigu siekiate likti anonimiški ir nenorite, kad ISP bei vyriausybė jus šnipinėtų, rekomenduojame naudoti VPN programą. Ši programa leis jums prisijungti prie interneto ir likti visiškai anonimišku, tokiu būdu užkertant kelią stebėjimo priemonėmis, reklamoms bei kitam pavojingam turiniui. Private Internet Access VPN programa taip pat yra svarbi kai kalbame apie vartotojų privatumą. Internetinio šnipinėjimo įrankiai, tokie kaip slapukai, gali būti naudojami ne tik socialinėse platformose ir informacinėse svetainėse.

Greitai atkurkite prarastus duomenis

Naudojantis kompiuteriu visuomet gali atsitikti nenumatytų problemų: jis gali išsijungti dėl elektros energijos tiekimo nutraukimo, ekrane gali pasirodyti mėlynas mirties langas, jusų kompiuterį taip pat gali užpulti kenkėjiška programa arba virusas, gebantis sugadinti Windows sistemą bei užkoduoti joje laikomus duomenis naudojant šifravimo algoritmą tam, kad vėliau būtų galima prašyti išpirkos.

Duomenų atkūrimui skirta programinė įranga yra pagrindinis pasirinkimas, galintis padėti atkoduoti užšifruotus failus. Data Recovery Pro yra duomenų atkūrimui skirta programa, kuri skenuoja kietąjį diską ir išsko diske esančių ištrintų failų darbinių kopijų. 

 

Apie autorių
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Kompiuterių ekspertas

Ugnius Kiguolis yra tinklalapio SaugusPC įkūrėjas ir vyriausiasis redaktorius. Jis yra kibernetinio saugumo specialistas ir patyręs virusų tyrėjas, IT srityje dirbantis daugiau nei 20 metų.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis

Ką galite papildyti apie problemą: "Kaip prailginti nešiojamojo kompiuterio baterijos veikimo laiką?"