Kaip sutvarkyti mikrofono neveikimo problemą?

Problema: Sveiki, mano ausinių mikrofonas staiga nustojo veikti. Ar tai reiškia, kad jis visiškai sugedo, ar gali būti ir kitų priežasčių, kodėl jis neveikia? Būčiau dėkingas už bet kokius patarimus.

Patvirtintas atsakymas

Kaip sutvarkyti mikrofono neveikimo problemą?Kaip sutvarkyti mikrofono neveikimo problemą?

Kai tik išgirstate žodį „mikrofonas”, jūs greičiausiai įsivaizduojate standartinį prietaisą, naudojamą daininkų ar žinių vedėjų. Tačiau, progresuojant šiuolaikinėms technologijoms, mikrofonai yra dažnai naudojami komunikuojant su draugais ir kolegomis per kompiuterį, įrašinėjant garso įrašus, ir atliekant daugybę įvairių veiksmų.

Yra daugybė mikrofonų, kurie yra integruoti kartu su nešiojamuoju kompiuteriu, planšete, mobiliuoju telefonu, tuo tarpu, kai kiti yra išorinių prietaisų dalis, tokių kaip ausinės arba vaizdo kamera. Negana to, taip pat egzistuoja ir standartiniai mikrofonai, kurie yra naudojami universitetų profesorių, karaokės mėgėjų ar daininkų.

Nors veikimo principas gali ir skirtis, visi šie prietaisai yra dažniausiai prijungti prie kompiuterio, nepaisant jų paskirties. Dėl to, mikrofono neveikimo problema ir ganėtinai universali, kuri paveikia įvairias platformas ir operacines sistemas. Taip pat, problema gali svyruoti iki tam tikro lygio, kai mikrofonas gali neveikti tik su tam tikromis aplikacijomis, ar kai kurios jo funkcijos veikia prastai, garso kokybė gali būti bloga, ir t.t.

Kaip sutvarkyti mikrofono neveikimo problemą?

Daugelis vartotojų gali galvoti, kad mikrofono neveikimo problema yra sukelta pačios įrangos ir jos senumo, tačiau, problema gali nebūtinai būti čia. Yra daugybė priežasčių, kodėl tokie išoriniai prietaisai kaip mikrofonai gali neveikti, pavyzdžiui:

 • Pasenę mikrofono draiveriai.
 • Kalti Windows atnaujinimai.
 • Sutrikusi Windows Audio paslauga.
 • Išjungtas mikrofonas, ir t.t.

Dėl to, yra daugybė dalykų, kuriuos galite padaryti, norėdami sutvarkyti mikrofono neveikimo problemą ant Windows 10 kompiuterio. Tačiau, prieš pradėdami, jūs turite įsitkinti, kad jūsų įranga tikrai nėra dėl to kalta. Dėl šios priežasties, prijunkite savo mikrofoną prie kito prietaiso, tokio kaip mobilusis telefonas ar kompiuteris, ir patikrinkite, ar tinkamai veikia visos jungtys.

Taip pat, jeigu jūs nesate patyręs vartotojas, mes rekomenduotumėme sutvarkyti mikrofono neveikimo problemą su Fortect automatine tvarkymo priemone. Tokiu būdu, aplikacija gali inicijuoti problemos suradimą automatiškai. Jeigu bėda slypi jūsų Windows operacinėje sistemoje, priemonė ją sutvarkys tuoj pat.

1 būdas. Įjunkite mikrofoną

Jeigu dar niekada nenaudojote savo prietaiso, gali būti, kad mikrofonas paprasčiausiai nėra įjungtas ant jūsų operacinės sistemos. Norėdami tai sutvarkyti, sekite šiuos žingsnius:

 • Dešiniu pelės klavišu paspauskite ant Start mygtuko ir pasirinkite Settings.
 • Po to, spauskite Privacy parinktį.
 • Pasirinkite Microphone kairėje skiltyje.
 • Užtikrinkite, kad Let apps use my microphone parinktis yra įjungta. Jeigu ne, paspauskite ant mygtuko, esančio šalia On, kad įjungtumėte funkciją.

Užtikrinkite, kad mikrofonas yra įjungtas

2 būdas. Būkite užtikrinti, kad jūsų mikrofonas nėra nutildytas

Sutvarkykite tai dabar!
Norint sutvarkyti sugadintą sistemą, reikės įsigyti licencijuotą Fortect programos versiją.

Dar viena paprasta priežastis, kodėl jūsų mikrofonas neveikia, gali būti dėl to, kad jis yra nutildytas. Norėdami užtikrinti, kad jis toks nebūtų, atlikite žemiau pateiktus punktus:

 • Dešiniu pelės klavišu paspauskite ant garsiakalbio piktogramos, esančios apatiniame dešiniame kampe ant jūsų meniu (šalia laiko ir datos).
 • Pasirinkite Sounds.
 • Viršuje paspauskite Recording.
 • Tada, pasirinkite savo mikrofoną ir spauskite ant Properties.
 • Rinkitės Levels skiltį ir padidinkite garsą (galite ir iki viso garso, jei norite).

3 būdas. Paleiskite trikčių šalinimo įrankį, norėdami sutvarkyti mikrofono neveikimo problemą

Trikčių šalinimo įrankis yra itin gera, jau įdiegta, priemonė, leidžianti nustatyti įvairias problemas, esančias skirtingose operacinės sistemos vietose, įskaitant mikrofoną:

 • Dešiniu pelės klavišu spauskite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
 • Tada rinkitės Update & Security.
 • Dešinėje pusėje pasirinkite Troubleshoot.
 • Ten rasite du trikčių šalinimo įrankius, kuriuos turėsite paleisti, priklausomai nuo turimos problemos – arba Recording Audio, arba Speech.Naudokite trikčių šalinimo įrankį
 • Paspauskite ant vieno iš jų ir tada rinkitės Run the troubleshooter (jeigu nesate tikri, tiesiog paleiskite abu įrankius).
 • Windows jums praneš apie aptiktas problemas, ir padės jums jas išspręsti.

4 būdas. Atnaujinkite Windows operacinę sistemą

Sutvarkykite tai dabar!
Norint sutvarkyti sugadintą sistemą, reikės įsigyti licencijuotą Fortect programos versiją.

Pasenusi Windows operacinė sistema gali sukelti daugybę problemų. Dėl šios priežasties, jūs turite būti užtikrinti, kad sistema yra atnaujinta:

 • Eikite į Settings, po to, spauskite and Update & Security.
 • Dešinėje pusėje spauskite ant Check for Updates.Atnaujinkite Windows operacinę sistemą
 • Windows automatiškai atnaujins sistemą.
 • Perkraukite savo prietaisą.

5 būdas. Atnaujinkite arba perinstaliuokite draiverius

Draiveriai yra būtina, įrangos ir programų komunikacinė dalis. Norėdami būti užtikrinti, kad tai ne pasenę draiveriai sukelia mikrofono neveikimo problemą, sekite šiomis instrukcijomis:

 • Dešiniu pelės klavišu spauskite ant Start mygtuko ir pasirinkite Device Manager.
 • Rinkitės Audio inputs and outputs.
 • Tada, paspauskite ant savo mikrofono.
 • Spustelėkite dešinį pelės klavišą ir rinkitės Update driver.
 • Po to, pasirinkite Search automatically for updated driver software.
 • Perkraukite savo kompiuterį.Atnaujinkite arba perinstaliuokite draiverius

Jeigu tai nepadėjo išspręsti problemos, jūs turėtumėte pilnai ištrinti prietaisą. Grįžkite atgal į Device Manager –> Audio inputs and outputs, dešiniu pelės klavišu spauskite ant savo mikrofono, ir tada rinkitės Uninstall. Perkraukite prietaisą ir Windows turėtų perrašyti draiverį automatiškai. Jeigu ir tai nėra problemos priežastis, grižkite atgal į Device Manager ir spauskite ant Scan for hardware changes, nes ši funkcija paleis automatinius atnaujinimus.

6 būdas. Perkraukite Audio paslaugą

Sutvarkykite tai dabar!
Norint sutvarkyti sugadintą sistemą, reikės įsigyti licencijuotą Fortect programos versiją.
 • Paspauskite Win + R ant savo klaviatūros ir suveskite services.msc.
 • Tada, spauskite Enter mygtuką.
 • Pele slinkite žemyn, kad rastumėte Windows Audio paslaugą.
 • Dešiniu pelės klavišu paspauskite ant jos, ir pasirinkite Restart.Perkraukite Windows Audio paslaugą

Ištaisykite klaidas automatiniu būdu

sauguspc.lt komanda stengiasi padaryti viską, jog vartotojams pateiktų geriausius kompiuterio klaidų šalinimo sprendimus. Jei nenorite švaistyti laiko mėgindami išpręsti problemas rankiniu būdu, naudokite tam sukurtą programinę įrangą. sauguspc.lt profesionalų komanda išmėgino ir patvirtino visus mūsų rekomenduojamus produktus. Klaidų šalinimui bei taisymui galite naudoti šias programas:

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
atstatymo programą Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows
Vis dar kyla problemų?
Jei jums nepavyko išspręsti klaidos naudojant Fortect, susisiekite su mūsų ekspertais. Prašome pateikti visas detales ir smulkmenas, padėsiančias mums geriau suprasti iškilusią problemą.
Fortect - patentuota ir specializuota Windows taisymo programa. Ji ištirs sugedusį kompiuterį ir pateiks diagnozę. Programa patikrins visus sistemos failus, dinamines bibliotekas ir registro raktus, kuriuos pažeidė pavojingos programos.
Ši patentuota kompiuterio taisymo programa naudoja duombazę, turinčią virš 25 milijonų komponentų. Jos pagalba programa gali pakeisti bet kurį sugadintą ar vartotojo kompiuteryje neegzistuojantį failą.
Aptiktų kompiuterio gedimų bei virusų šalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Fortect programos versija.

Neleiskite svetainėms, ISP ir kitoms šalims jūsų šnipinėti

Jeigu siekiate likti anonimiški ir nenorite, kad ISP bei vyriausybė jus šnipinėtų, rekomenduojame naudoti VPN programą. Ši programa leis jums prisijungti prie interneto ir likti visiškai anonimišku, tokiu būdu užkertant kelią stebėjimo priemonėmis, reklamoms bei kitam pavojingam turiniui. Private Internet Access VPN programa taip pat yra svarbi kai kalbame apie vartotojų privatumą. Internetinio šnipinėjimo įrankiai, tokie kaip slapukai, gali būti naudojami ne tik socialinėse platformose ir informacinėse svetainėse.

Duomenų atkūrimo programos gali padėti atgauti prarastus failus

Duomenų atkūrimo programa gali pagelbėti, kai norite atkurti savo failus. Net ir ištrynus failą, jis nepranyksta visiškai, kadangi jis vis tiek išlieka kietąjame diske, kol vietoj jo nėra įrašyti nauji duomenys. Data Recovery Pro yra atkūrimo programa, galinti surasti ištrintų failų kopijas jūsų įrenginio standžiajame diske. Naudodamiesi šiuo įrankiu išvengsite vertingų dokumentų praradimo, įskaitant nuotraukas, vaizdo įrašus, darbui skirtus failus ir daug kitų.

Apie autorių
Lucia Danes
Lucia Danes - Kibernetinio saugumo tyrėja

Liucija Danes yra tinklalapio SaugusPC naujienų redaktorė. Jos žinių troškimas verčia ją keliauti ir dalyvauti įvairiose renginiuose ir konferencijose, kuriose dalinamasi naujausiomis kibernetinio saugumo žiniomis bei tendencijomis.

Susisiekite su Lucia Danes
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis

Ką galite papildyti apie problemą: "Kaip sutvarkyti mikrofono neveikimo problemą?"