Kaip visam laikui pašalinti failus, esančius Windows Recycle Bin?

Problema: Šiukšlinės turinys užima labai daug vietos mano kompiuteryje! Kaip galėčiau sumažinti šio aplanko talpą ir atlaisvinti šiek tiek vietos kompiuteryje?

Patvirtintas atsakymas

Kiekvienas iš mūsų siekia, kad kompiuterio kietąjame diske visuomet būtų laisvos vietos, todėl visus nereikalingus dokumentus, programas ir kitus failus dažniausiai suverčiame į šiukšlinę (angl. Recycle Bin). Vis dėlto, reikėtų suprasti, kad failai, atsidūrę šiame aplanke, savaime iš kompiuterio nedingsta. Jame laikomi visų pašalintų failų logaritmai, įskaitant originali saugojimo vieta diske, dydis bei pašalinimo laikas, todėl reikalui esant juos galima atkurti. Taigi, norint visam laikui jais atsikratyti, taip pat būtina ištuštinti ir šiukšlinę, todėl šiame straipsyje aptarsime keletą būdų, kaip pašalinti INFO failus iš Recycle Bin aplanko.

Image displaying Recycle Bin cleanup process

Kai pažymite ir nuvelkate ar paprasčiausiai nusiunčiate failus į šiukšlinę spustelėję „delete” mygtuką, jūs paprasčiausiai pakeičiate nebereikalingo failo buvimo vietą. Kadangi kompiuterio šiukšlinės buvimo vieta tradiciškai yra C:\$Recycle.Bin katalogas, visi pašalintų dokumentų metaduomenys yra kaupiami C: diske. Po kurio laiko kompiuterio ekrane galite pastebėti pranešimus, tokius kaip “Low Disk Space,” “You are running out of disk space on (C:) drive”. Tokie įspėjimai gali pasirodyti tuomet, kai norite atsisiųsti ar sukurti naują failą perpildytame diske. Perpildyta šiukšlinė gali trukdyti sklandžiai sistemos veiklai ir sumažinti darbo kompiuteriu našumą, todėl šiukšlinėje esančių duomenų pašalinimas gali būti greičiausias ir paprasčiausias būdas norint atlaisvinti vietos kompiuterio kietajame diske ir pašalinti erzinančius “running out of space” įspėjimus.

Kaip ištuštinti Windows šiukšlinę ir atlaisvinti šiek tiek vietos savo kompiuteryje?

Prieš imantis betkokių veiksmų, susijusių su šiukšlinės ištuštinimu, derėtų dar kartą peržiūrėti šio aplanko turinį ir įsitikinti, kad jame nėra jokių failų, kurių jums gali prireikti ateityje. Jeigu netyčia pašalinote reikalingą failą ar norite paprasčiausiai atkurti vientą iš ištrintų dokumentų dėl kitos priežasties, jums tereikia:

  • Dešiniu pelės klavišu paspauskite ant pasirinkto failo
  • Išskleidžiamajame meniu pasirinkite Restore

Atkurtą failą rasite originalioje buvimo vietoje, t.y. ten, iš kur jį ir pašalinote.

Visam laikui pašalinkite failus, esančius Recycle Bin aplanke:

Norint visam laikui ištrinti failus, esančius Recycle Bin aplanke, jums reikės atlikti šiuos veiksmus:

  • Dešiniu pelės klavišu spustelėkite ant Recycle Bin piktogramos, esančios kompiuterio darbalaukyje, ir pasirinkite Empty Recycle Bin.
  • ARBA du kartus spustelėkite ant Recycle Bin piktogramos ir paspauskite ant Empty Recycle Bin parinkties, kurią galima rasti aplanko viršuje.
  • Jeigu naudojate Windows 10, eikite į Settings -> System -> Storage. Po to, pasirinkite This PC ir spustelėkite ant Temporary files and recycle bin. Naujai atsidariusiame lange suraskite ir spustelėkite ant Empty recycle bin parinkties. Patvirtinant pasirinkimą, spustelėkite Delete.

Atskirų failų, esančių Recycle Bin aplanke, šalinimas:

Jeigu dvejojate dėl visų šiukšlinėje esančių failų šalinimo, tačiau norite atlaisvinti bent šiek tiek vietos savo kompiuterio kietajame diske, galite failus šalinti po vieną ar po kelis.

  1. Atsidarykite Recycle Bin aplanką
  2. Pasirinkite failus, kuriuos norite pašalinti. Kad tai padarytumėte, paspauskite ir laikykite Shift mygtuką, o tada pelytės pagalba žymėkite reikiamus failus
  3. Kai baigsite žymėjimą, atleiskite shift mygtuką, dešiniu pelės klavišu spustelėkite ant vieno iš pažymėtų failų ir pasirinkite Delete Permanently (tą patį galite padaryti spustelėję greitąją klavišų kombinaciją Shift + Del).

Optimizuok sistemą ir padidink jos efektyvumą

Optimizuokite kompiuterį dabar! Jei nenorite analizuoti savo kompiuterio savarankiškai ir vargti bandant surasti jo sulėtėjimo priežastis, galite pasitelkti žemiau pateiktas kompiuterio optimizavimo programas. sauguspc.lt komanda išbandė kiekvieną jų ir įsitikino, jog jos iš tiesų pagerina kompiuterio darbą. Pasirinkite vieną iš siūlomų programų ir optimizuokite sistemą vos vienu pelės paspaudimu:

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
kompiuterio optimizavimo programą Laimės
garantija
nelauk!
Parsisiųsk
kompiuterio optimizavimo programą Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su OS X
Problema išliko?
Jei nesate patenkinti FortectMac Washing Machine X9 programa ir manote, jog jai nepavyko pagerinti kompiuterio efektyvumo, susisiekite su mumis! Maloniai prašome pateikti visas detales, susijusias su iškilusia problema.
Fortect - patentuota ir specializuota Windows taisymo programa. Ji ištirs sugedusį kompiuterį ir pateiks diagnozę. Programa patikrins visus sistemos failus, dinamines bibliotekas ir registro raktus, kuriuos pažeidė pavojingos programos.Mac Washing Machine X9 - tai patentuota programa, skirta Mac OS X sistemos taisymui. Jos paskirtis - surasti kompiuterio gedimo priežastį ir jį sutaisyti. Programa ištirs kompiuterio sistemos failus ir registrų raktus ir aptiks gedimus.
Ši patentuota kompiuterio taisymo programa naudoja duombazę, turinčią virš 25 milijonų komponentų. Jos pagalba programa gali pakeisti bet kurį sugadintą ar vartotojo kompiuteryje neegzistuojantį failą.
Aptiktų kompiuterio gedimų bei virusų šalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Fortect programos versija.Aptiktų kompiuterio gedimų bei virusų šalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Mac Washing Machine X9 programos versija.

Neleiskite svetainėms, ISP ir kitoms šalims jūsų šnipinėti

Jeigu siekiate likti anonimiški ir nenorite, kad ISP bei vyriausybė jus šnipinėtų, rekomenduojame naudoti VPN programą. Ši programa leis jums prisijungti prie interneto ir likti visiškai anonimišku, tokiu būdu užkertant kelią stebėjimo priemonėmis, reklamoms bei kitam pavojingam turiniui. Private Internet Access VPN programa taip pat yra svarbi kai kalbame apie vartotojų privatumą. Internetinio šnipinėjimo įrankiai, tokie kaip slapukai, gali būti naudojami ne tik socialinėse platformose ir informacinėse svetainėse.

Duomenų atkūrimo programos gali padėti atgauti prarastus failus

Duomenų atkūrimo programa gali pagelbėti, kai norite atkurti savo failus. Net ir ištrynus failą, jis nepranyksta visiškai, kadangi jis vis tiek išlieka kietąjame diske, kol vietoj jo nėra įrašyti nauji duomenys. Data Recovery Pro yra atkūrimo programa, galinti surasti ištrintų failų kopijas jūsų įrenginio standžiajame diske. Naudodamiesi šiuo įrankiu išvengsite vertingų dokumentų praradimo, įskaitant nuotraukas, vaizdo įrašus, darbui skirtus failus ir daug kitų.

Apie autorių
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Entuziastinga kompiuterių ekspertė

Gabrielė E. Hall turi didelę kompiuterio problemų identifikavimo patirtį - informacinių technologijų srityje ji dirba jau daugybę metų.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis

Ką galite papildyti apie problemą: "Kaip visam laikui pašalinti failus, esančius Windows Recycle Bin?"