Neveikia „kalba į tekstą“ funkcija: kaip ištaisyti 0x80049dd3 klaidos kodą „Windows“ sistemoje?

Problema: Sveiki. Kiekvieną sykį, kai bandau naudoti mikrofoną „Windows“ sistemoje, kad perkelčiau kalbėjimą į tekstą, jis neveikia. Aš tiesiog gaunu 0x80049dd3 klaidos kodą. Gal žinote kaip tai ištaisyti?

Patvirtintas atsakymas

Šiuolaikinės technologijos nuolat tobulėja, todėl mūsų skaitmeninių įrenginių naudojimas tampa vis lengvesnis ir atsiranda vis daugiau naujų funkcijų. „Kalba į tekstą“ yra viena iš daugelio naudingų „Windows“ funkcijų, kurias galima naudoti kompiuteriui valdyti. Ji dažniausiai naudojama diktuojant tekstą lange, kuriame įprastu atveju naudotojams tektų viską rašyti rankiniu būdu. Ši funkcija sutaupo daug laiko ir yra labai patogi, ypač tiems, kurie lėčiau rašo arba dėl vienos ar kitos priežasties tiesiog negali įvesti teksto patys.

Kad kalbos atpažinimas veiktų, vartotojai turi įjungti mikrofoną ir įgalinti šią funkciją naudodami „Windows“ nustatymus – klaviatūros spartieji klavišai „Win + H“ gali automatiškai suaktyvinti funkciją. Tie, kurie naudojo kalbos keitimo į tekstą funkciją jau kurį laiką, liko patenkinti. Deja, staiga daug vartotojų pradėjo skųstis, jog neveikia „kalba į tekstą“ funkcija „Windows“ sistemoje ir jie gauna 0x80049dd3 klaidos kodą. Dėl to daugelis liko suglumę ir nesuprantantys, kas nutiko.

Klaidos pranešimas yra gan bendro pobūdžio ir atrodo taip:

Something went wrong

Please try again later

0x80049dd3

Deja, bandymas panaudoti šią funkciją dar kartą kiek vėliau, vis tiek neduoda jokių rezultatų ir vartotojams nepavyksta naudotis „kalba į tekstą“ funkcija. Pranešime taip pat nepateikiami kiti įmanomi problemos šalinimo variantai, todėl žmonės ieško būdų, kaip išspręsti šią problemą visame internete.

Neveikia „kalba į tekstą“ funkcija: kaip ištaisyti 0x80049dd3 klaidos kodą „Windows“ sistemoje?

Problema gali kilti „Windows 10“ ir „Windows 11“ įrenginiuose, nors žmonės, naudojantys „Windows 11“, su ja susiduria dažniausiai. Kai kurie vartotojai teigė, kad 0x80049dd3 pasirodė netikėtai, o kiti teigė, jog tai įvyko iškart po to, kai buvo pritaikyti „Windows“ naujinimai.

Kalbant apie problemos sprendimą, „Microsoft“ jau žino apie šią bėdą ir greičiausiai dirba, kad ji būtų kuo greičiau išspręsta – juk buvo paveikta daugybė vartotojų. Nepaisant to, galite išbandyti kelis toliau išvardytus veiksmus, kurie turėtų išspręsti problemą. Prieš tęsiant, rekomenduojame panaudoti FortectMac Washing Machine X9, kad įsitikintumėte, jog kalbos pakeitimo į tekstą klaidos nesukelia sisteminių failų sugadinimas ar kitos pagrindinės „Windows“ problemos.

1 būdas. Atnaujinkite „Windows“

Priklausomai nuo to, kada susidūrėte su šia problema, gali būti, kad galbūt „Microsoft“ jau spėjo ją išspręsti. Taigi, rekomenduojame taikyti visus prieinamus naujinimus:

 • „Windows“ paieškoje įveskite Updates ir paspauskite Enter,
 • čia paspauskite Check for updates,
 • palaukite, kol „Windows“ įdiegs galimus naujinimus,
 • jei matote kokių nors pasirenkamų naujinimų (ang. optional updates) – įdiekite ir juos.
 • iš naujo paleiskite įrenginį.
  Atnaujinkite „Windows“

2 būdas. Iš naujo įdiekite garso tvarkykles

Sutvarkykite tai dabar! Sutvarkykite tai dabar!
Norint sutvarkyti sugadintą sistemą, reikės įsigyti licencijuotą Fortect Mac Washing Machine X9 programos versiją.

Sugadintos garso tvarkyklės gali būti kaltos dėl balso ir garso problemų. Tokiu atveju galite pabandyti jas įdiegti iš naujo:

 • paspauskite Win + R, kad atidarytumėte Run dialogo langą,
 • laukelyje įveskite devmgmt.msc ir paspauskite Enter arba spustelėkite OK,
 • atsidarius Device manager, išplėskite Sound, video, and game controllers skyrių,
 • čia ieškokite savo garso tvarkyklės (ang. audio driver) – tai gali būti „Nvidia“, „Realtek“ ar kita (priklausomai nuo jūsų kompiuterio sistemos konfigūracijos),
 • Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tvarkyklę ir pasirinkite Uninstall device,
 • kai iššoks šalinimo langas, pažymėkite Delete the driver software for this device ir paspauskite Uninstall,
 • perkraukite kompiuterį.
  Iš naujo įdiekite garso tvarkykles

Pašalinę tvarkykles galite naudoti „Windows“ naujinimo funkciją (kaip paaiškinta ankstesniame pataisyme), kad įdiegtumėte naujausias tvarkykles. Atminkite, kad Windows kartais gali nepavykti atsisiųsti naujausios tvarkyklės, todėl rekomenduojame naudoti specializuotą programą DriverFix.

Pastaba: galite vadovautis mūsų išsamesniu vadovu, kuriame detaliai paaiškinama, kaip tinkamai iš naujo įdiegti garso tvarkykles.

3 būdas. Sukurkite naują vartotojo paskyrą

Naujos paskyros sukūrimas padėjo daugeliui vartotojų išspręsti situaciją. Jei jau turite kitą „Microsoft“ paskyrą, galite tiesiog ją pakeisti. Jei ne, sukurkite naują paskyrą atlikdami šiuos žingsnius:

 • pasirinkite Start/dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start ir pasirinkite Settings,
 • eikite į Family and & other users,
 • skiltyje Other users spustelėkite Add someone else to this PC parinktį,
 • pasirinkite I don't have this person's sign-in information, tada pasirinkite Add a user without a Microsoft account.
  Naudokite kitą „Microsoft“ paskyrą

4 būdas. Iš naujo nustatykite interneto ryšį

Sutvarkykite tai dabar! Sutvarkykite tai dabar!
Norint sutvarkyti sugadintą sistemą, reikės įsigyti licencijuotą Fortect Mac Washing Machine X9 programos versiją.

Jei jūsų interneto ryšys nutrūksta, galite pabandyti jį nustatyti iš naujo, kad sužinotumėte, ar tai išsprendžia susidariusią problemą.

 • „Windows“ paieškoje įveskite cmd ir paspauskite Enter,
 • kai pasirodys User Account Control, spustelėkite Yes,
 • nukopijuokite ir įklijuokite kiekvieną iš šių komandų, po kiekvienos vis paspausdami Enter:
  ipconfig /flushdns
  ipconfig /registerdns
  ipconfig /release
  ipconfig /renew
  netsh winsock reset
 • iš naujo paleiskite sistemą.
  Iš naujo nustatykite interneto ryšį

Ištaisykite klaidas automatiniu būdu

sauguspc.lt komanda stengiasi padaryti viską, jog vartotojams pateiktų geriausius kompiuterio klaidų šalinimo sprendimus. Jei nenorite švaistyti laiko mėgindami išpręsti problemas rankiniu būdu, naudokite tam sukurtą programinę įrangą. sauguspc.lt profesionalų komanda išmėgino ir patvirtino visus mūsų rekomenduojamus produktus. Klaidų šalinimui bei taisymui galite naudoti šias programas:

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
atstatymo programą Laimės
garantija
nelauk!
Parsisiųsk
atstatymo programą Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su OS X
Vis dar kyla problemų?
Jei jums nepavyko išspręsti klaidos naudojant FortectMac Washing Machine X9, susisiekite su mūsų ekspertais. Prašome pateikti visas detales ir smulkmenas, padėsiančias mums geriau suprasti iškilusią problemą.
Fortect - patentuota ir specializuota Windows taisymo programa. Ji ištirs sugedusį kompiuterį ir pateiks diagnozę. Programa patikrins visus sistemos failus, dinamines bibliotekas ir registro raktus, kuriuos pažeidė pavojingos programos.Mac Washing Machine X9 - tai patentuota programa, skirta Mac OS X sistemos taisymui. Jos paskirtis - surasti kompiuterio gedimo priežastį ir jį sutaisyti. Programa ištirs kompiuterio sistemos failus ir registrų raktus ir aptiks gedimus.
Ši patentuota kompiuterio taisymo programa naudoja duombazę, turinčią virš 25 milijonų komponentų. Jos pagalba programa gali pakeisti bet kurį sugadintą ar vartotojo kompiuteryje neegzistuojantį failą.
Aptiktų kompiuterio gedimų bei virusų šalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Fortect programos versija.Aptiktų kompiuterio gedimų bei virusų šalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Mac Washing Machine X9 programos versija.

Neleiskite svetainėms, ISP ir kitoms šalims jūsų šnipinėti

Jeigu siekiate likti anonimiški ir nenorite, kad ISP bei vyriausybė jus šnipinėtų, rekomenduojame naudoti VPN programą. Ši programa leis jums prisijungti prie interneto ir likti visiškai anonimišku, tokiu būdu užkertant kelią stebėjimo priemonėmis, reklamoms bei kitam pavojingam turiniui. Private Internet Access VPN programa taip pat yra svarbi kai kalbame apie vartotojų privatumą. Internetinio šnipinėjimo įrankiai, tokie kaip slapukai, gali būti naudojami ne tik socialinėse platformose ir informacinėse svetainėse.

Duomenų atkūrimo programos gali padėti atgauti prarastus failus

Duomenų atkūrimo programa gali pagelbėti, kai norite atkurti savo failus. Net ir ištrynus failą, jis nepranyksta visiškai, kadangi jis vis tiek išlieka kietąjame diske, kol vietoj jo nėra įrašyti nauji duomenys. Data Recovery Pro yra atkūrimo programa, galinti surasti ištrintų failų kopijas jūsų įrenginio standžiajame diske. Naudodamiesi šiuo įrankiu išvengsite vertingų dokumentų praradimo, įskaitant nuotraukas, vaizdo įrašus, darbui skirtus failus ir daug kitų.

Apie autorių
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Entuziastinga kompiuterių ekspertė

Gabrielė E. Hall turi didelę kompiuterio problemų identifikavimo patirtį - informacinių technologijų srityje ji dirba jau daugybę metų.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis

Ką galite papildyti apie problemą: "Neveikia „kalba į tekstą“ funkcija: kaip ištaisyti 0x80049dd3 klaidos kodą „Windows“ sistemoje?"